23. května 2016 • 22:53

Frankfurt udržel bundesligu. Petrákův Norimberk za dva zápasy netrefil branku

Fotbalisté Norimberku s českým záložníkem Ondřejem Petrákem zůstanou třetí sezonu za sebou v druhé lize. V dnešní odvetě baráže prohráli doma 0:1 s Frankfurtem, jenž se po remíze 1:1 z prvního utkání udržel v bundeslize.

Norimberk se po nadějném výsledku snažil v domácím prostředí před 50.000 diváky o osmý postup v klubové historii. Třetí tým druholigové sezony však šestnáctému bundesligovému celku kýžený gól nevstřelil, naopak inkasoval v 66. minutě od švýcarského reprezentanta Harise Seferovice.

Čtyřiadvacetiletý Petrák, jenž přestoupil do Norimberku z pražské Slavie v lednu roku 2014, hrál v dnešním duelu do vystřídání v 74. minutě.

Baráž o účast v německé fotbalové lize - odveta:

Norimberk - Eintracht Frankfurt 0:1 (0:0), první zápas 1:1, Frankfurt se udržel v bundeslize.

1.  Bayern 6 5 1 0 16:2 16
2.  Hertha Berlin 6 4 1 1 11:7 13
3.  Dortmund 6 4 0 2 16:6 12
4.  Köln 6 3 3 0 10:3 12
5.  Lipsko 6 3 3 0 11:5 12
6.  Mgladbach 5 3 1 1 10:6 10
7.  Leverkusen 6 3 1 2 10:7 10
8.  Frankfurt 6 3 1 2 8:6 10