5. dubna 2017 • 22:09

Hoffenheim bez Kadeřábka zdolal Bayern, Gebre Selassie vystřelil výhru

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

SOUHRN | Čtyři zápasy 27. kola měla v úterý večer na programu německá bundesliga a bylo na co koukat! Brémy doma smetly Schalke 3:0, když první a vítěznou branku vstřelil obránce Theodor Gebre Selassie. Stejným výsledkem skončil také duel Dortmundu s Hamburkem, ale domácí na třetí místo neposkočili. To udržel Hoffenheim, jenž bez zraněného Pavla Kadeřábka zdolal Bayern 1:0. Stejně uspěl i Kolín nad Frankfurtem. Ve středu zase musela zaujmout přestřelka Mohuče s Lipskem, které stáhlo náskok Bayernu. Svůj padesátý zápas v dresu Herthy Berlín odehrál záložník Vladimír Darida, jeho tým ale prohrál.

Bayern má druhou prohru, Gebre rozhodl

Gebre Selassie otevřel skóre ve 24. minutě, kdy si naskočil na centr Zlatka Junuzovice a hlavou přehodil brankáře Ralfa Fährmanna. Domácí pojistili náskok až v závěrečné čtvrthodině, během níž se prosadili Max Kruse z penalty a střídající Maximilian Eggestein.

Werder s brankářem Jaroslavem Drobným na lavičce potvrdil výbornou formu, vyhrál šesté z posledních sedmi kol a poskočil na osmé místo.

Hoffenheim, v jehož sestavě chyběl zraněný český bek Pavel Kadeřábek, rozhodl o premiérovém triumfu nad úřadujícím mistrem v 21. minutě díky tvrdé střele Andreje Kramariče.

Hoffenheim si připsal cenný skalp, Bayern zdolal 1:0

Bayern už odpověď nenašel, utnul sérii 20 soutěžních duelů bez porážky a mírně si zkomplikoval cestu za dalším titulem. Zaváhání mnichovského týmu využilo Lipsko, které po výhře 3:2 na hřiště Mohuče stáhlo náskok Bayernu na 10 bodů.

V Mohuči padlo všech pět branek až ve druhém poločase. V 48. minutě poslal Lipsko do vedení Marcel Sabitzer, čtyři minuty po něm zvýšil Timo Werner .Domácí Jairo Samperio sice z penalty zkorigoval skóre, ale Naby Keity přidal v 81. minutě třetí branku hostů. Jean-Philippe Gbamin pak sice dostal červenou kartu, ale oslabená Mohuč ještě v nastavení skórovala zásluhou Jošinoriho Muta.

Čtvrtý Dortmund porazil Hamburk 3:0 a doma zvítězil popáté v řadě. Utkání ve 13. minutě gólově otevřel z přímého kopu Gonzalo Castro, v závěru se ještě prosadili Šindži Kagawa a Pierre-Emerick Aubameyang. Gabonský kanonýr 25. bundesligovou trefou v ročníku předstihl v čele tabulky střelců Roberta Lewandowského z Bayernu.

Padesátý zápas v dresu Herthy Berlín odehrál český záložník Vladimír Darida, jeho mužstvo ale nestačilo na Mönchengladbach, za který se trefil slovenský talent Bénes.
Augsburg na svém hřišti podlehl 2:3 předposlednímu Ingolstadtu a je na barážové šestnácté příčce. Úvodních 78 minut odehrál v záloze domácího týmu Jan Morávek a dostal žlutou kartu.