Barca drží nulu, pálili Messi i Neymar. V Realu exceloval Ronaldo

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

SOUHRN | Fotbalisté Barcelony udrželi i v osmém zápase španělské ligy čisté konto. Po výhře 3:0 nad Eibarem vedou tabulku o čtyři body před Realem. Portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo přispěl dvěma góly k vítězství 5:0 nad Levante, trefil se i v sedmém startu za Real Madrid v tomto ligovém ročníku. Valencie ve španělské lize poprvé v sezoně prohráli. V utkání osmého kola podlehli na hřišti nováčka La Coruni 0:3. Atlético Madrid zdolalo Espaňol 2:0 a udrželo domácí neporazitelnost, zatímco barcelonský celek vyšel bodově naprázdno po sérii čtyř zápasů bez prohry.

Svým 250. gólem ve španělské lize pomohl Barceloně k vítězství Argentinec Lionel Messi a už pouze jedna branka ho dělí od nejlepšího střelce v historii soutěže Telma Zarry, jenž zářil v letech 1940 až 1955 v dresu Bilbaa.

Ronaldo otevřel skóre ve 13. minutě utkání z penalty, když potrestal faul Juanfrana na Javiera Hernándeze. Mexický útočník Hernández, hostující ve Španělsku z Manchesteru United, se ještě před přestávkou stihl prosadit také.

Po změně stran vstřelil svou již patnáctou branku v tomto ročníku La ligy suverénní lídr tabulky střelců soutěže Ronaldo, který má před druhým nejlepším kanonýrem Neymarem z Barcelony sedmigólový náskok. Skóre ve Valencii ještě zvýraznili ve prospěch Realu James Rodríguez a Isco.

Zatím žádný střelec v historii La Ligy neodstartoval tak dobře jako Ronaldo, dosud na tom byl nejlépe v roce 1943 Esteban Echevarría z Ovieda s bilancí 14 branek v osmi kolech. "Není snad ani možné, aby dával víc gólů. Musí si udržet takovou formu a my mu všichni pomůžeme, aby tomu tak bylo," řekl na adresu Ronalda trenér Carlo Ancelotti, jehož tým čeká příští víkend "El Clásico" s Barcelonou.

Katalánci dnes proti bránícímu nováčkovi Eibaru čekali na vedoucí gól až do 60. minuty, kdy Lionel Messi vyzval kolmicí ke skórování Xaviho. První gól svěřence Luise Enriqueho nastartoval a brzy přidaly po brance i ofenzivní hvězdy Neymar a Messi.

Barcelonu navíc může těšit, že brankář Claudio Bravo opět nedostal gól, takže se lídr tabulky po osmi kolech pyšní skóre 22:0.

Valencie jela do La Coruni v roli favorita. V úvodních sedmi utkáních nenašla přemožitele, zatímco ligový nováček se nacházel se čtyřmi body na chvostu tabulky a z posledních čtyř duelů navíc vždy odešel poražen. Zápas se ale vyvíjel od počátku lépe pro domácí, kteří šli o přestávce do šaten s dvoubrankovým vedením.

V 37. minutě si nejprve po rohovém kopu vstřelil vlastní gól obránce Gayá a o šest minut později na 2:0 zvýšil Pérez, jenž v La Coruni hostuje z PAOK Soluň. Domácím se povedlo v nejvyšší španělské soutěži skórovat dvakrát v prvním poločase poprvé od dubna 2013.

V druhém poločase na konečných 3:0 upravil Toché, který se po povedené Rodriguezově přihrávce ocitl sám před gólmanem Yoelem. Ten dnes chytal první zápas za Valencii, do které v létě přestoupil z Celty Vigo.

Úřadující mistr Atlético se do vedení dostal v 43. minutě. Kapitán Gabi, jenž dnes odehrál 300. zápas v nejvyšší španělské soutěži, poslal přesný centr na hlavu záložníka Tiaga a ten si připsal druhý gól v sezoně. V druhé půli na něj navázal po Giménezově hlavičce střídající Mario Suárez, jenž na hřišti nahradil právě střelce první branky.