3. ledna 2016 • 20:40

Real a Barcelona pouze s jedním bodem, v čele je Atlético Madrid

Cristiano Ronaldo byl v centru pozornosti domácí obrany
Sparta - Plzeň: Karavajev u tyče dorazil Konatého přihrávku, Sparta vede 2:0 Sparta - Plzeň: Karavajev u tyče dorazil Konatého přihrávku, Sparta vede 2:0
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?

SOUHRN 18. KOLA |  Fotbalisté Barcelony pouze remizovali ve španělské lize na hřišti Espaňolu 0:0 a ztrácejí dva body na Atlético Madrid, mají ale zápas k dobru. Espaňol získal bod z barcelonského derby v lize po čtyřech letech. Atlético se do čela dostalo díky výhře 1:0 nad posledním Levante, jediný gól zápasu dal střídající Partey. Real Madrid remizoval ve Valencii 2:2. Svěřenci Rafaela Beníteze jsou třetí se ztrátou 4 bodů na první Atlético

Real nedokázal využít zaváhání druhé Barcelony, která v sobotu jen remizovala s Espaňolem, navíc mu po výhře nad Levante uteklo první Atlético. Ve Valencii favorit vedl po brance Benzemy, který zakončil krásnou kombinaci s Ronaldem a Balem. Jenže těsně před poločasem fauloval Pepe Gomese a Dani Parejo z penalty vyrovnal.

Realu ještě přitížil Mateo Kovačič, který 69. minutě tvrdě zajel do Cancela a viděl červenou kartu. Chorvatský záložník přitom nastoupil v základní sestavě poprvé od listopadu.

I přes oslabení se Real osm minut před koncem dostal do vedení, když se po přímém kopu Kroose hlavou trefil Bale. Jenže hned z prvního útoku se podařilo Valencii srovnat, po sklepnutí Rodriga se hlavou trefil Paco Alcácer. Real dostal v této sezoně již sedm gólů hlavou, víc než kterýkoliv jiný tým v lize.

Zásluhou vyrovnání Alcácera na konečných 2:2 prodloužila Valencie svou domácí neporazitelnost na 21 utkání. Delší se jí povedla naposledy v roce 1990. Na první výhru po novým trenérem Gary Nevillem však stále čeká a je desátá.

Soriano zařídil výhru dvěma góly

Hrdinou utkání na hřišti Deportiva byl Bruno Soriano. Poprvé se prosadil v 36. minutě, kdy využil rychle rozehraný přímý kop a po přihrávce Gaspara skóroval z malého vápna. Na začátku druhé půle sice vyrovnal domácí Luis Alberto, jenže v nastaveném čase Navarro fauloval Samuela a Soriano proměnil pokutový kop.

Po prohře La Coruni si o jedno místo v tabulce polepšil Athletic Bilbao. Baskickému klubu k posunu na šesté místo stačila domácí remíza 2:2 s Las Palmas. Nevedlo se ani Seville, která prohrála v Granadě 1:2.

Naopak skvěle zahrál Eibar, jenž vyhrál na hřišti Betisu Sevilla 4:0. Zatímco Eibar si připsal své nejvyšší vítězství z venkovního zápasu ve své prvoligové historii, Betis prohrál 0:4 podruhé v řadě. Ve středu ho stejným výsledkem porazila i Barcelona

Barcelona ztratila s Espaňolem

Přestože měl úřadující mistr Barcelona více ze hry, gólmana Paua se mu nepodařilo překonat. Chybělo mu i štěstí, neboť v prvním poločase trefil Messi z přímého kopu břevno, v 55. minutě pak Suárez z úhlu nastřelil tyč.

Ani domácí nebyli bez šancí, zejména Gonzálezův pokus nadělal obraně hostů problémy. Barcelona v lize neskórovala poprvé od loňského února, kdy prohrála 0:1 s Málagou.

Dlouho to vypadalo, že ani Atlético Madrid nepotvrdí roli favorita v zápase s posledním Levante, jemuž také několikrát pomohla branková konstrukce. Madridský celek ale smůlu prolomil v 81. minutě, když svůj premiérový gól v A-týmu Atlética vstřelil Partey.

Svěřenci trenéra Simeoneho popáté v řadě doma zvítězili o jednu branku. Levante z posledních čtyř zápasů nezískalo ani bod.

Espaňol Barcelona - FC Barcelona 0:0,

Atlético Madrid - Levante 1:0