První ztráta pod Zidanem! Real remizoval, Barcelona mu utíká

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

SOUHRN 21. KOLA ŠPANĚLSKÉ LIGY | Poprvé od nástupu trenéra Zinedina Zidana skončili fotbalisté Realu Madrid bez vítězství - na půdě Betisu Sevilla remizovali 1:1 a ztrácí čtyři body na vedoucí Barcelonu. Ta i díky výstavnímu gólu Argentince Lionela Messiho vyhrála 2:1 v Málaze. Úřadující mistr se po dvaceti odehraných zápasech vrátil do čela španělské ligy. Stejně bodů, horší skóre a o zápas víc má Atlético Madrid, které remizovalo se Sevillou 0:0.

Betis Sevilla a Real Madrid šly o poločase do šaten za překvapivého stavu 1:0 pro domácí, o který se v osmé minutě krásnou ranou zpoza vápna postaral Cejudo. Po změně stran Real zvýšil aktivitu a v 71. minutě se dočkal vyrovnání, když po Rodríguezově přihrávce zakončil akci střelou do odkryté branky Benzema a oslavil 17. gól v sezoně.

Obrat mohli následně dokonat Rodríguez i Benzema, domácí ale podržel gólman Adán. Real i tak prodloužil sérii bez prohry na šest zápasů, Betis poosmé v řadě nezvítězil.

Barcelona začala výborně a už ve druhé minutě šla do vedení po akci Suáreze , kterou snadno zakončil Munir. Po zmatcích v obraně hostů ale za půl hodiny srovnal Juanpi. V 51. minutě rozhodl o těsném vítězství Katalánců Messi . Držitel Zlatého míče si naskočil na Adrianův centr a akrobatickým volejem ho umístil do sítě.

Atlético Madrid remizovalo s FC Sevilla 0:0 a je druhé o skóre za Barcelonou, která má navíc zápas k dobru. Brankář Atlética Jan Oblak v pátém utkání za sebou udržel čisté konto a jeho tým se pyšní suverénně nejlepší obranou v La Lize, když v 21 zápasech inkasoval pouze osm gólů.

Příliš velkých šancí diváci na stadionu Vicente Calderóna neviděli, nejblíže gólu byl v 53. minutě domácí útočník Griezmann, který po Cokeho centru hlavou trefil tyč. Atlético nevyužilo ani půlhodinovou přesilovku po vyloučení Vitola, hosty několikrát podržel brankář Rico.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo:

Málaga - FC Barcelona 1:2
Branky: 32. Juanpi - 2. Munir, 51. Messi

Espaňol Barcelona - Villarreal 2:2
Branky: 4. Caicedo, 40. Moreno - 24. Manu Trigueros, 89. Musacchio

Granada - Getafe 3:2
Branky: 27. Fran Rico, 36. El-Arabi, 77. Rochina - 71. Ščepovič, 74. Moi Gómez.

Vallecano - Vigo 3:0
Branky: 21. Miku, 26. Tito, 36. Jozabed

Bilbao - Eibar 5:2
Branky: 12. a 52. Aduriz, 27. Merino, 40. Laporte, 80. vlastní Dos Santos - 4. a 50. z pen. Bastó

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.