1. května 2016 • 23:00

Španělské drama pokračuje. Výhry slaví Barcelona, Atlético i Real

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Barcelony zvítězili v 36. kole španělské ligy na hřišti Betisu Sevilla 2:0 a dál vedou tabulku. Nezaváhali ale ani barcelonští největší rivalové. Atlético Madrid porazilo Vallecano 1:0 a zaostává pouze o skóre. Real má po výhře 1:0 na hřišti San Sebastianu stále jednobodové manko. Villarreal si vítězstvím 2:0 ve Valencii zajistil dvě kola před koncem čtvrté místo a zahrají si kvalifikaci Ligy mistrů.

Fotbalisté Bilbaa porazili ve 36. kole španělské ligy Celtu Vigo 2:1 a o bod se posunuli před svého soupeře na páté místo zajišťující přímou účast v Evropské lize. Hosté prohráli v domácí soutěži po sedmi zápasech a prodloužili bídnou bilanci s Bilbaem, nad kterým v lize nedokázali zvítězit už devětkrát za sebou.

Hosté se sice ve 13. minutě ujali vedení po gólu Fabiána Orellany, ještě do poločasu však srovnal z penalty nejlepší střelec domácích Aritz Aduriz svým osmnáctým gólem v sezoně. Celtu navíc oslabil Gustavo Cabral, který byl po dvou žlutých kartách v rozpětí pouhých čtyř minut vyloučen, a vítězství Bilbau zajistil dvacet minut před koncem zápasu Raúl García.

Na čtvrté místo, které by mu zajistilo postup do předkola Ligy mistrů, ztrácí Bilbao dvě kola před koncem soutěže tři body na Villarreal. Čtvrtfinálový soupeř pražské Sparty však ještě čeká večerní zápas ve Valencii.

Real, Barca i Atlético vítězně

Vallecano sehrálo na Atléticu překvapivě vyrovnaný zápas, důležité body v boji o záchranu ale nezískalo. V 55. minutě totiž na hřiště vběhl francouzský forvard Griezmann, téměř okamžitě se prosadil střelou z hranice pokutového území a dal 21. gól v tomto ročníku La Ligy. Brankář Atlética Oblak udržel už 23. čisté konto v sezoně, což se nepovedlo žádnému gólmanovi v pěti elitních evropských ligách.

Real musel nastoupit bez zraněných ofenzivních hvězd Ronalda a Benzemy, příležitost tak po Baleově boku dostali odchovanci Vázquez a Mayoral. I tak madridský klub dominoval, přes velké množství šancí se ale dlouho nemohl dostat do vedení. Až deset minut před koncem zužitkoval Vázquezův centr Bale a 19. gólem v sezoně rozhodl. Velšský reprezentant se trefil ve třetím ligovém utkání po sobě.

V 35. minutě zápasu Betis - Barcelona byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí stoper Westermann a katalánský celek přesilovku využil. V 50. minutě poslal Messi centr do vápna, obránce Pezzella se jej pokoušel zasáhnout nůžkami, avšak balon netrefil a zároveň manévrem zmátl gólmana Adána. Toho využil Rakitič a zakončil do prázdné branky. Devět minut před koncem pojistili hosté tříbodový zisk, další asistenci si připsal Messi a jeho přihrávku za obranu zužitkoval k 35. ligovému gólu v sezoně uruguayský kanonýr Suárez. Barcelona poslední tři zápasy vyhrála se skóre 16:0.

Villarreal si zajistil čtvrté místo

Fotbalisté Villarrealu si vítězstvím 2:0 ve Valencii zajistili dvě kola před koncem španělské ligy čtvrté místo a zahrají si kvalifikaci Ligy mistrů. O výhře semifinalisty Evropské ligy, na kterém ve čtvrtfinále ztroskotala pražská Sparta, rozhodli už v prvním poločase Samuel a Adrián.

Villarreal má šestibodový náskok na páté Bilbao, s kterým má lepší vzájemnou bilanci. Athletic dnes porazil Celtu Vigo 2:1 a o bod se posunul před svého soupeře na pozici zajišťující přímou účast v Evropské lize. Hosté prohráli v domácí soutěži po sedmi zápasech a prodloužili bídnou bilanci s Bilbaem, nad kterým v lize nedokázali zvítězit už devětkrát za sebou.

Vigo se sice ve 13. minutě ujalo vedení po gólu Fabiána Orellany, ještě do poločasu však srovnal z penalty nejlepší střelec domácích Aritz Aduriz svým osmnáctým gólem v sezoně. Celtu navíc oslabil Gustavo Cabral, který byl po dvou žlutých kartách v rozpětí pouhých čtyř minut vyloučen, a vítězství Bilbau zajistil dvacet minut před koncem zápasu Raúl García.

Málaga - Levante 3:1
Branky: 31. a 90. Čop, 90.+3 Ch. Castro - 42. Morales).

20. Levante 38 8 8 22 37:70 32

Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v 36. kole španělské ligy na hřišti San Sebastianu 1:0. Zápas rozhodl deset minut před koncem Gareth Bale.