SESTŘIHY: Barcelona zachránila bod, Real vyrovnal rekord, Sevilla je druhá

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize deklasovali doma předposlední Granadu 5:0. Lídr soutěže neprohrál ve 39. soutěžním utkání za sebou, čímž vyrovnal španělský rekord svého hlavního rivala Barcelony z minulé sezony. Sevilla zvítězila v San Sebastianu 4:0 a poskočila na druhé místo tabulky před Barcelonu. Ta totiž jen remizovala ve Villarrealu 1:1, když jí alespoň bod zachránil v závěru Lionel Messi. To Atlético Madrid mohlo slavit, když vyhrálo 2:0 na půdě Eibaru.

Villarreal - Barcelona 1:1

Branky: 49. Sansone - 90. Messi.

Skóre zápasu otevřel v 49. minutě Sansone, blízko vyrovnání byl v 74. minutě Messi, který ale trefil jen tyč. Barcelona navíc podle všeho měla kopat dvě penalty, když rozhodčí přehlédl hraní rukou Bruna Soriana. Hosté se nakonec dočkali, když Messi v 90. minutě mířil z přímého kopu přesně do horního růžku.

Barcelona, která v posledních vteřinách hrála přesilovku po vyloučení Costy, tak v novém roce ještě nevyhrála, když navázala na čtvrteční pohárovou prohru 1:2 s Bilbaem. V tabulce ztrácí katalánský celek na vedoucí Real pět bodů a od druhé Sevilly ho dělí jeden bod.

Villarreal - Barcelona: zachránce Messi! Nádherným přímákem vymetl šibenici

Villarreal - Barcelona: Šokující vedení! Villarreal využil brejk - Pato uvolnil Sansoneho a ten otevřel skóre

Pamplona - Valencie 3:3

Branky: 7. Riera, 62. Torres, 90.+2 Clerc - 2. Munir, 45.+1 vlastní Riera, 73. Montoya

Branky: 12. a 31. Isco, 20. Benzema, 27. Ronaldo, 58. Casemiro

Real o své dvanácté ligové výhře v ročníku rozhodl už během úvodní půlhodiny, kdy se trefili dvakrát Isco a jednou Benzema s Ronaldem, který před zápasem divákům ukázal svůj čtvrtý Zlatý míč. Po změně stran ještě zvýraznil triumf domácího favorita Casemiro premiérovým zásahem v sezoně.

"Je mnohem snadnější, když se vám podaří takhle brzo skórovat. Když v prvním poločase vstřelíte tři čtyři góly, tak normálně v tom druhém hrajete hůře. Ale dnes to neplatilo, brali jsme zápas vážně až do konce a respektovali soupeře," řekl novinářům trenér Realu Zinédine Zidane, jehož svěřenci dovolili Granadě jedinou střelou na branku.

"Bylo to velmi dobrý, komplexní výkon. Dali jsme pět gólů, ale mohlo jich být mnohem víc. Jsme opravdu spokojeni, jak jsme odstartovali nový rok," doplnil chorvatský záložník Luka Modrič.

SESTŘIH La Ligy: Real Madrid - Granada 5:0

San Sebastian - FC Sevilla 0:4

Branky: 25., 29. a 83. Ben Yedder, 73. Sarabia

Pátý triumf Sevilly za posledních šesti kol režíroval francouzský útočník Ben Yedder, který se v San Sebastianu blýskl hattrickem a ještě připravil gól střídajícímu spoluhráči Sarabiovi.

Las Palmas – Gijón: 1:0! Domácí jdou do vedení, trefil se El Zhar

Las Palmas – Gijón: To se dává! Boateng nedokázal z metru dorazit míč do prázdné branky!

Espanyol Barcelona - La Coruňa 1:1

Branky: 63. Moreno - 59. Borges

Espanyol - La Coruňa: Je vyrovnáno! Útočník Moreno se skvěle orientoval a skóroval

Espanyol - La Coruňa: Hosté jdou do vedení! Borges skóroval hlavou po rohu

Vigo - Málaga 3:1

Branky: 7. Aspas, 60. Wass, 73. Fontas - 86. vlastní Wass

Celta Vigo - Málaga: Na hranici malého vápna se prosadil Andreu Fontàs ze Celty Vigo

Celta Vigo - Málaga: Vlastňák! Domácím nešťastníkem je Daniel Wass

Betis Sevilla - Leganés 2:0

Branky: 51. Castro, 85. Piccini

Real Betis - CD Leganes: Domácí si pojišťují náskok! Chybu v rozehrávce hostů potrestal Alegría, který v přečíslení vybídl ke skórování Picciniho

Bilbao - Alavés 0:0

Athletic Bilbao - Deportivo Alavés: Hosté trefili tyčku! Iraizoz mohl hned inkasovat po úniku Camarasa

Athletic Bilbao - Deportivo Alavés: V pokutovém území spadl také Aritz Aduriz, ani po tomto zákroku hlavní rozhodčí pokutový kop neodpískal