Slavia ladí formu na ligu, vyhrála turnaj v Čelákovicích

1
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Slavie vyhráli letní přípravný turnaj v Čelákovicích, kterého se zúčastnily čtyři prvoligové týmy. Ve finále hraném na 2x35 minut porazili Pražané Jablonec 2:0 brankami Milana Škody a mladíka Marka Červenky. Třetí skončila Mladá Boleslav, poslední místo obsadil mistrovský Liberec.

Slovan na turnaji ve dvou zápasech nedal ani gól. Nejprve v semifinále na 2x40 minut podlehl severočeskému sousedovi Jablonci 0:1 a v zápase o třetí místo nestačil na Mladou Boleslav. Porážka 0:2 přitom mohla být ještě výraznější nebýt zákroků náhradního brankáře Hauzra.

Největší drama nabídlo hned úvodní dopolední semifinále mezi Slavií a Mladou Boleslaví. Červenobílí dvakrát vedli, středočeský soupeř ale pokaždé dokázal srovnat, podruhé se mu to povedlo v poslední minutě.

Rozhodnout tak musel až penaltový rozstřel, ve kterém měli pevnější nervy slávisté.

Vítězný pokutový kop si připsala v osmé sérii čerstvá posila Pražanů Slovák Martin Dobrotka. Za Mladou Boleslav v základní hrací době také skórovala nová akvizice útočník Lukáš Magera.

semifinále (2x40 minut):

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:1), na penalty 7:6
Branky: 17. Tusjak, 75. Škoda - 15. Magera, 80. Chramosta. Rozhodující penaltu proměnil: Dobrotka.

Slavia: Čontofalský - Dostál, Latka, Hubáček (66. Dobrotka), Trubila (56. Hurka) - Jarolím, Petrák - Koreš (56. Vlček), Kisel (73. Frejlach), Tusjak - Škoda.

Ml. Boleslav: Šeda - Kysela, Janíček (41. Rolko), Smejkal, Bořil - Brunclík (41. Táborský), Kúdela - Mareš (41. Kulič), Magera, Sivrič (76. Štohanzl) - Chramosta.

Slovan Liberec - Baumit Jablonec 0:1 (0:0)
Branka: 44. Novák.

Liberec: Bičík - Karišik, Nezmar, Tóth (26. Pokorný), Ljulka - Šural, Vácha, Souza, Novotný (62. Drobílek) - Štajner, Mustafa.

Jablonec: Špit - Kubista, Beneš, Novák - Čížek, Kopic, Loučka, Piták, Zoubele (55. Valenta) - Třešňák (55. Vošahlík), Haurdič.

O 3. místo (2x35 minut):

FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 2:0 (0:0)
Branky: 42. Mareš z pen., 51. Chramosta.

Ml. Boleslav: Miller - Kysela (36. Bořil), Johana, Rolko, Tvrdý - Ščuk, Brunclík - Táborský (36. Chramosta), Kúdela (32. Magera), Štohanzl (56. Sivrič) - Mareš (56. Kulič). Trenér: Koubek.

Liberec: Hauzr - Rilke (50. Mustafa), Kelič, Butenin, Janů - Hadaščok, Bosančič, Morozenko, Blažek - Rabušic (53. Novotný), Musiol (36. Šural). Trenér: Šilhavý.

Finále (2x35 minut):

Slavia Praha - Baumit Jablonec 2:0 (1:0)
Branky: 23. Škoda, 63. Červenka.

Slavia:

I. poločas: Čontofalský - Dostál, Latka, Dobrotka, Tusjak - Jarolím - Frejlach, Kisel, Zmrhal, Hurka - Škoda.

II. poločas: Čontofalský (42. Hrubeš) - Smolák, Dobrotka, Hubáček, Trubila - Frejlach (57. Červenka), Zmrhal, Milutinovič, Veselý - Hurka - Vlček. Trenér: Rada.

Jablonec: Valeš - Sochor, Pavlík, Kysela (44. Zoubele), Jablonský - Valenta, Vaněk (57. Beneš), Kovařík - Vošahlík, Vukovič (47. Třešňák), Vukadinovič. Trenér: Kotal.