Tomáš Podvín
8. července 2015 • 13:55

Dojatý Šmicer: Jako kluk jsem Masopusta prosil, jestli si nezakope

TOP VIDEA
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velký smutek zaplavil český i československý fotbal. Ten se totiž naposledy loučil s legendárním Josefem Masopustem. S držitelem Zlatého míče se přišli rozloučit jeho bývalí reprezentační spoluhráči i následovníci, legendy Dukly Praha, kde získal 8 mistrovských titulů, a v neposlední řadě i fanoušci. „Byl to fantastický člověk a fantastický hráč,“ shrnul za všechny Vladimír Šmicer.Masopust se dočkal velmi důstojného rozloučení, které si bezpochyby zasloužil. Jedním ze členů bývalých fotbalistů, kteří drželi u rakve čestnou stráž, byl právě Vladimír Šmicer. „Je to pro mě čest, protože Josef Masopust byl jedním z nejlepších hráčů v historii českého fotbalu. Dostal jsem se mezi jeho spoluhráče, takže to bylo něco výjimečného,“ svěřil se.

„Život letí, jde to všechno rychle a bohužel už mezi námi není. Pepa Masopust byl největší legendou Dukly i československého fotbalu. Doufám, že budeme mít takových hráčů víc, i když to bude hodně těžké,“ dodal na adresu milovaného fotbalisty.

Poslední potlesk i čestná salva. Juliska brečela nad rakví Josefa Masopusta

Šmicer si také dobře pamatoval na první setkání s legendárním hráčem. „Je to taková zvláštní historka. Potkal jsem ho poprvé, když mi bylo 8 let. On měl chalupu vedle vesnice, kde jsem vyrůstal. Jednou jsem si dovolil jít k němu a zeptat se ho, zda by si se mnou nezakopal. Ale než jsem se k tomu dostal, tak jsem asi hodinu koukal přes plot, kde on seděl na zahradě,“ vyprávěl.

„Po té hodině přišel on a ptal se, co tam dělám. Já mu říkal, že bych si s ním chtěl zakopat a on tak pojď. Takže takhle jsem poznal pana Masopusta. A když jsem ho viděl podruhé, to už jsem byl v reprezentaci, připomněl jsem mu to a pamatoval si to. To mě potěšilo,“ říkal Šmicer.

Pepíku, byl jsi nádherný člověk. Jak se Čáslavská loučila s Masopustem

Na Masopustovi si, stejně jako všichni ostatní, kteří ho poznali, vážil jedné dnes málokdy vídané vlastnosti. „Byl neuvěřitelně skromný,“ tvrdil. „Jinak s ním byla velká sranda. Ale vždy jsem se s ním bavil pouze o fotbale. On toho hodně prožíval a fotbal miloval, byly to příjemné debaty. Byl veselý a byl dobrý v tom, že uznával naší generaci a současné fotbalisty,“ připomněl Šmicer.

Velmi těžce nesl Masopustovu smrt Šmicrův tchán Ladislav Vízek. „Vnímal to těžce, protože Pepa Masopust byl největší legenda Dukly i československého fotbalu. A Láďa taky patřil mezi výrazné postavy Dukly. Bral to, jako kdyby mu odešel fotbalový táta a vzor,“ řekl Šmicer.

Bývalí hráči i fanoušci se na stadionu Dukly rozloučili s legendárním Josefem Masopustem
Bývalí hráči i fanoušci se na stadionu Dukly rozloučili s legendárním Josefem Masopustem

Témata:  sportfotbalMasopustšmicer