Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
6. března 2016 • 12:55

Karviná zdolala Vyšehrad a je druhá, Olomouc zachránila bod z penalty

Brno - Ostrava: Baník v euforii! Baroš překonal Melichárka hlavičkou a hosté vedou 2:1 Brno - Ostrava: Baník v euforii! Baroš překonal Melichárka hlavičkou a hosté vedou 2:1
Měli byste odvahu? Navrátil se na MS ze 27 metrů vrhl do bazénu Měli byste odvahu? Navrátil se na MS ze 27 metrů vrhl do bazénu

Karviná zvládla vstup do jarní části Fotbalové národní ligy a po výhře 2:0 na hřišti Vyšehradu se posunula na druhé místo tabulky. Využila tak toho, že dosud druhý Sokolov musel odložit zápas s Frýdkem-Místkem. Na vedoucí Znojmo ztrácí Karviná pět bodů.

Karviná rozhodla zápas vydařeným nástupem. První dvě šance ještě nevyužila, ale v 21. minutě předvedla rychlou akci po pravé straně, do vápna si naběhl Janečka a střelou po zemi překonal brankáře i obránce na brankové čáře, který už gólu nedokázal zabránit.

Krátce nato přišel roh, který hosté rozehráli nakrátko a po následném centru zvýšil Sedlák. Další šance už Karviná nevyužila, na druhé straně mohl snížit domácí Strnad, avšak v dobré pozici hlavou branku minul.

Olomouc zachránila penalta

Béčko Olomouce vstoupilo do jara domácí remízou 1:1 s Táborskem. Hosty poslal do vedení v 87. minutě Ciku, bod zachránil Sigmě v nastaveném čase proměněnou penaltou Yunis.

Táborsko mohlo otevřít skóre už ve 13. minutě, ale Džafič trefil břevno. Krátce před pauzou po rohu neuspěl v dobré pozici ani domácí Yunis. V 62. minutě olomoucký Moulis zblízka ztroskotal na gólmanovi Tomovi a na druhé straně přestřelil Ciku.

Albánský záložník se dočkal tři minuty před koncem, kdy zcela sám hlavičkoval na zadní tyči. Olomouc se v závěru drala za vyrovnáním a po faulu na Rajnocha z pokutového kopu vyrovnal v první minutě nastavení Yunis.

V tabulce sedmé Táborsko prodloužilo sérii bez výhry na pět duelů, jedenáctí Hanáci bodovali po čtyřech zápasech.

17. kolo druhé fotbalové ligy:
Vyšehrad - Karviná 0:2 (0:2)
Branky: 21. Janečka, 25. Sedlák. Rozhodčí: Marek - Peřina, Kožár. ŽK: Volešák, Prosek, Kvída - Juřena. Diváci: 788.

Vlašim - Opava 0:0

Sigma Olomouc B - MAS Táborsko 1:1 (0:0)
Branky: 90.+1 Yunis z pen. - 87. Ciku. Rozhodčí: Franěk - Melichar, Myška. ŽK: Habusta, Yunis - Cíferský. Diváci: 187.

15. Varnsdorf 15 2 5 8 15:28 11

Karvinský Zbyněk Pospěch se snaží prosadit mezi dvojici vyšehradských soupeřů Miroslavem Marešem a Davidem Smolákem

Témata:  druhá, 17. kolo, Sport, fotbal