Karviná zdolala Vyšehrad a je druhá, Olomouc zachránila bod z penalty

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Karviná zvládla vstup do jarní části Fotbalové národní ligy a po výhře 2:0 na hřišti Vyšehradu se posunula na druhé místo tabulky. Využila tak toho, že dosud druhý Sokolov musel odložit zápas s Frýdkem-Místkem. Na vedoucí Znojmo ztrácí Karviná pět bodů.

Karviná rozhodla zápas vydařeným nástupem. První dvě šance ještě nevyužila, ale v 21. minutě předvedla rychlou akci po pravé straně, do vápna si naběhl Janečka a střelou po zemi překonal brankáře i obránce na brankové čáře, který už gólu nedokázal zabránit.

Krátce nato přišel roh, který hosté rozehráli nakrátko a po následném centru zvýšil Sedlák. Další šance už Karviná nevyužila, na druhé straně mohl snížit domácí Strnad, avšak v dobré pozici hlavou branku minul.

Olomouc zachránila penalta

Béčko Olomouce vstoupilo do jara domácí remízou 1:1 s Táborskem. Hosty poslal do vedení v 87. minutě Ciku, bod zachránil Sigmě v nastaveném čase proměněnou penaltou Yunis.

Táborsko mohlo otevřít skóre už ve 13. minutě, ale Džafič trefil břevno. Krátce před pauzou po rohu neuspěl v dobré pozici ani domácí Yunis. V 62. minutě olomoucký Moulis zblízka ztroskotal na gólmanovi Tomovi a na druhé straně přestřelil Ciku.

Albánský záložník se dočkal tři minuty před koncem, kdy zcela sám hlavičkoval na zadní tyči. Olomouc se v závěru drala za vyrovnáním a po faulu na Rajnocha z pokutového kopu vyrovnal v první minutě nastavení Yunis.

V tabulce sedmé Táborsko prodloužilo sérii bez výhry na pět duelů, jedenáctí Hanáci bodovali po čtyřech zápasech.

17. kolo druhé fotbalové ligy:
Vyšehrad - Karviná 0:2 (0:2)
Branky: 21. Janečka, 25. Sedlák. Rozhodčí: Marek - Peřina, Kožár. ŽK: Volešák, Prosek, Kvída - Juřena. Diváci: 788.

Vlašim - Opava 0:0

Sigma Olomouc B - MAS Táborsko 1:1 (0:0)
Branky: 90.+1 Yunis z pen. - 87. Ciku. Rozhodčí: Franěk - Melichar, Myška. ŽK: Habusta, Yunis - Cíferský. Diváci: 187.

15. Varnsdorf 15 2 5 8 15:28 11

Karvinský Zbyněk Pospěch se snaží prosadit mezi dvojici vyšehradských soupeřů Miroslavem Marešem a Davidem Smolákem