12. září 2016 • 21:40

Hokejová Slavia je v čele první ligy. Budějovice stále bez bodu

Hokejisté Slavie vedou první ligu (archivní foto)
Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii! Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii!
Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem

Zápas o vedení v první lize zvládli lépe hokejisté Slavie. Pražané na svém ledě udolali dosud první a neporažený Havířov 2:1. Vítěznou branku dal až v 58. minutě střelou pod břevno Jaromír Kverka. Bez bodu zůstává jiný favorit soutěže České Budějovice, které tentokrát podlehly Třebíči 2:3.

Havířov v Praze potvrdil, že jeho povedený start do nového ročníku není náhodný. V Edenu se na začátku prostřední části ujal vedení, když využil přesilovku, a přestože se domácím povedlo vyrovnat, další branky nepřicházely. Blížící se prodloužení odvrátil až 172 vteřin před koncem Kverka.

Naopak gólové hody si vychutnali diváci na stadionu nováčka z Frýdku-Místku. Viděli celkem 13 tref a k jejich radosti sedm z nich padlo do sítě Ústí nad Labem. Severočeši prohrávali 0:2, po dvou třetinách vedli 6:3, ale v poslední části selhali a domácí tým čtyřmi brankami otočil skóre. Dvěma góly k úspěchu přispěli Tomáš Káňa a Petr Kanko.

Na druhou příčku se vyhoupla Třebíč, která doma těsně přehrála České Budějovice. Vyrovnaný zápas gradoval v druhé polovině, kdy Jihočeši během jediné minuty dvěma zásahy vyrovnali. Jenže v další minutě byli domácí opět ve vedení - přesně mířil centr druhého útoku Jan Milfait.

Výsledky 3. kola první hokejové ligy

Třebíč - České Budějovice 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Branky: 9. R. Zohorna, 23. Psota, 34. Milfait - 32. Pajič, 33. Škoda. Rozhodčí: Wagner - Kajínek, Bosák. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 1830.

Jihlava - Benátky nad Jizerou 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

Branky: 40. J. Říha, 60. Čachotský - 48. Prokeš, 52. Plodek, 57. Ordoš. Rozhodčí: Kašík - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 1062.

Most - Prostějov 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)

Branky: 19. Strejček, 35. Válek, 40. Stříbrný - 3. Luňák, 17. M. Novák, 56. Moskal, 60. Švec. Rozhodčí: Smitka - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 255.

Slavia Praha - Havířov 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky: 34. Šafránek, 58. Kverka - 22. Gřeš. Rozhodčí: Kostourek - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 855.

Kladno - Litoměřice 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Branky: 27. a 40. Machač, 55. Tůma, 25. Pekr - 9. R. Pilař, 37. Kalla. Rozhodčí: Grech - Štofa, Belko. Vyloučení: 2:9. Využití: 1:1. Diváci: 1845.

Frýdek-Místek - Ústí nad Labem 7:6 (2:2, 1:4, 4:0)

Branky: 15. a 44. Kanko, 23. a 46. T. Káňa, 13. O. Kovařčík, 52. Chmielewski, 56. Luka - 16. a 21. Roubík, 20. Z. Doležal, 26. Dalecký, 28. Brož, 38. M. Vágner. Rozhodčí: Šutara - Hanzlík, Lukš. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 1224.

Kadaň - Přerov 5:3 (2:1, 0:0, 3:2)

Branky: 1., 45. a 48. Chrpa, 17. J. Tomeček, 60. Hejcman - 9. a 53. Dostálek, 50. Ižacký. Rozhodčí: Bejček - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 350.

1.  Č. Budějovice 52 34 2 5 11 171:101 111
2.  Jihlava 52 26 14 1 11 155:101 107
3.  Kladno 52 27 8 4 13 156:112 101
4.  Slavia 52 21 11 3 17 128:134 88
5.  Třebíč 52 19 6 12 15 135:144 81
6.  Ústí n. Labem 52 17 9 8 18 147:162 77
7.  Prostějov 52 19 6 8 19 162:155 77
8.  Benátky n. Jizerou 52 18 5 9 20 124:138 73