Hokejová Slavia je v čele první ligy. Budějovice stále bez bodu

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Zápas o vedení v první lize zvládli lépe hokejisté Slavie. Pražané na svém ledě udolali dosud první a neporažený Havířov 2:1. Vítěznou branku dal až v 58. minutě střelou pod břevno Jaromír Kverka. Bez bodu zůstává jiný favorit soutěže České Budějovice, které tentokrát podlehly Třebíči 2:3.

Havířov v Praze potvrdil, že jeho povedený start do nového ročníku není náhodný. V Edenu se na začátku prostřední části ujal vedení, když využil přesilovku, a přestože se domácím povedlo vyrovnat, další branky nepřicházely. Blížící se prodloužení odvrátil až 172 vteřin před koncem Kverka.

Naopak gólové hody si vychutnali diváci na stadionu nováčka z Frýdku-Místku. Viděli celkem 13 tref a k jejich radosti sedm z nich padlo do sítě Ústí nad Labem. Severočeši prohrávali 0:2, po dvou třetinách vedli 6:3, ale v poslední části selhali a domácí tým čtyřmi brankami otočil skóre. Dvěma góly k úspěchu přispěli Tomáš Káňa a Petr Kanko.

Na druhou příčku se vyhoupla Třebíč, která doma těsně přehrála České Budějovice. Vyrovnaný zápas gradoval v druhé polovině, kdy Jihočeši během jediné minuty dvěma zásahy vyrovnali. Jenže v další minutě byli domácí opět ve vedení - přesně mířil centr druhého útoku Jan Milfait.

Výsledky 3. kola první hokejové ligy

Třebíč - České Budějovice 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Branky: 9. R. Zohorna, 23. Psota, 34. Milfait - 32. Pajič, 33. Škoda. Rozhodčí: Wagner - Kajínek, Bosák. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 1830.

Jihlava - Benátky nad Jizerou 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

Branky: 40. J. Říha, 60. Čachotský - 48. Prokeš, 52. Plodek, 57. Ordoš. Rozhodčí: Kašík - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 1062.

Most - Prostějov 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)

Branky: 19. Strejček, 35. Válek, 40. Stříbrný - 3. Luňák, 17. M. Novák, 56. Moskal, 60. Švec. Rozhodčí: Smitka - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 255.

Slavia Praha - Havířov 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky: 34. Šafránek, 58. Kverka - 22. Gřeš. Rozhodčí: Kostourek - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 855.

Kladno - Litoměřice 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Branky: 27. a 40. Machač, 55. Tůma, 25. Pekr - 9. R. Pilař, 37. Kalla. Rozhodčí: Grech - Štofa, Belko. Vyloučení: 2:9. Využití: 1:1. Diváci: 1845.

Frýdek-Místek - Ústí nad Labem 7:6 (2:2, 1:4, 4:0)

Branky: 15. a 44. Kanko, 23. a 46. T. Káňa, 13. O. Kovařčík, 52. Chmielewski, 56. Luka - 16. a 21. Roubík, 20. Z. Doležal, 26. Dalecký, 28. Brož, 38. M. Vágner. Rozhodčí: Šutara - Hanzlík, Lukš. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 1224.

Kadaň - Přerov 5:3 (2:1, 0:0, 3:2)

Branky: 1., 45. a 48. Chrpa, 17. J. Tomeček, 60. Hejcman - 9. a 53. Dostálek, 50. Ižacký. Rozhodčí: Bejček - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 350.

1. Č. Budějovice 52 34 2 5 11 171:101 111
2. Jihlava 52 26 14 1 11 155:101 107
3. Kladno 52 27 8 4 13 156:112 101
4. Slavia 52 21 11 3 17 128:134 88
5. Třebíč 52 19 6 12 15 135:144 81
6. Ústí n. Labem 52 17 9 8 18 147:162 77
7. Prostějov 52 19 6 8 19 162:155 77
8. Benátky n. Jizerou 52 18 5 9 20 124:138 73