6. března 2017 • 20:09

Jihlava vypráskala Frýdek-Místek 8:2 a slaví postup. V semifinále ji čeká Kladno

UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče
Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol

Hokejisté Jihlavy porazili v pátém čtvrtfinálovém utkání první ligy Frýdek-Místek jednoznačně 8:2 a ovládli sérii 4:1 na zápasy. Dukla, která skončila po základní části druhá, tak bude bojovat v semifinále o účast v baráži o extraligu s Kladnem. Druhou dvojici tvoří vítěz základní části Motor České Budějovice se Slavií Praha.

Jihlava, která po třech výhrách za sebou poprvé v sérii neuspěla v pátek ve Frýdku-Místku po prohře 2:3, už v sedmé minutě vedla 3:0. Ve čtvrté minutě otevřel skóre v přesilovce Adam Zeman, hned za 14 vteřin se prosadil i Jergl a skvělý nástup domácích potvrdil Filip Seman.

V 23. minutě zvýšil už na 4:0 v početní výhodě Důras. Čisté konto sebral brankáři Miroslavu Svobodovi v 35. minutě v přesilovce Jašek, ale ještě do konce druhé části pojistili náskok Dukly svými druhými trefami Adam Zeman s Důrasem. Zeman se trefil v oslabení a Důras využil další přesilovou hru.

V závěrečném dějství padly všechny tři branky také v početních výhodách. V 47. minutě dovršil hattrick Adam Zeman, za hosty se vzápětí prosadil Klimša a poslední slovo měl v dresu Dukly Březina.

Čtvrtfinále play off první hokejové WSM ligy
Jihlava - Frýdek-Místek 8:2 (3:0, 3:1, 2:1)
Branky: 4., 35. a 47. A. Zeman, 23. a 40. Důras, 4. Jergl, 7. F. Seman, 56. Březina - 34. Jašek, 48. Klimša. Rozhodčí: J. Doležal, M. Sýkora - Beneš, Štofa. Vyloučení: 10:12, navíc Dundáček 10 min. - Christov, M. Kovarčík oba 10 min. a do konce utkání, Jašek 10 min. Využití: 5:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2056. Konečný stav série: 4:1.