Jelínek prožil s Motorem vítěznou premiérou, Vary už vedou jen o bod

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Trenér Marian Jelínek zažil vítěznou premiéru na lavičce hokejistů Českých Budějovic. Ve 14. kole první ligy dovedl Motor k výhře v Litoměřicích 3:2. Jihočeši se drží na třetí pozici o skóre za druhým Kladnem, které vyhrálo v Kadani rovněž 3:2. Jejich ztráta na vedoucí Karlovy Vary se snížila na jediný bod, protože Energie prohrála na ledě Frýdku-Místku 0:1 v prodloužení.

Jelínek nahradil v pátek odvolaného Antonína Stavjaňu a tým vedl s asistenty Lubošem Robem starším a Alešem Kotalíkem poprvé. Vyrovnanou partii rozhodl až 67 vteřin před koncem svou druhou brankou v zápase a celkově čtvrtou v ročníku Vlastimil Dostálek.

Vedoucí Karlovy Vary před soubojem s Frýdkem-Místkem triumfovaly v pěti z posledních šesti utkáních. Jedinou trefu večera obstaral po 48 vteřinách prodloužení útočník Michal Kvasnica.

Domácí tak Západočechům vrátili porážku z úvodního kola (1:2 v prodl.) a zůstali na čtvrtém místě. Zatímco na domácím ledě Karlovy Vary vyhrály všech šest utkání, venku prohrály počtvrté v sezoně.

Kladenští Rytíři, kteří mají ještě zápas k dobru, se venku představili proti poslední Kadani a Trhači sehráli s favoritem vyrovnaný duel. Kladno inkasovalo jak v přesilovce, tak i v oslabení. Středočeši obrátili skóre na 2:1 ve druhé třetině během 34 vteřin, ale Kadaň dokázali srovnat. O třech bodech rozhodl druhým zásahem večera Jan Kloz v 42. minutě.

Střeleckých hodů se fanoušci dočkali v Benátkách nad Jizerou, které porazily Třebíč 6:4. O osudu zápasu rozhodla poslední dvacetiminutovka, v níž padlo šest branek. Obránce Benátek Filip Pyrochta se na výhře podílel čtyřmi body za dvě branky a dvě asistence. Stejný počet bodů (1+3) si za Třebíč připsal útočník Roman Erat.

Havířov porazil Slavii 2:0 a vrátil jí prohru z Edenu 1:5 v prvním zápase sezony. Pražanům se nepovedlo navázat na předchozí úspěch proti Benátkám nad Jizerou.

Přerov dokázal zastavit sérii čtyř proher, když uspěl v Prostějově 2:1.

14. kolo první hokejové WSM ligy:

Benátky nad Jizerou - Třebíč 6:4 (2:1, 0:1, 4:2)
Branky: 53. a 60. Pyrochta, 14. Kuťák, 20. Hrníčko, 52. Wiencek, 59. A. Dlouhý - 9. Dolníček, 24. R. Erat, 59. Nedbal, 60. L. Vágner. Rozhodčí: Veinfurter, Wagner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 218.

Litoměřice - Motor České Budějovice 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 3. J. Šimeček, 38. Helt - 34. a 59. Dostálek, 12. Nedorost. Rozhodčí: Luczków, Valenta - Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 921.

Prostějov - Přerov 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 50. Švarc - 20. Šlahař, 33. T. Sýkora. Rozhodčí: Dědek, Kopeček - Měkýš, Komínek. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 2585.

Havířov - Slavia Praha 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 38. L. Bednář, 59. Rác. Rozhodčí: Přikryl, Obadal - Potůček, Špringl. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1562.

Frýdek-Místek - Karlovy Vary 1:0 v prodl.
Branka: 61. Kvasnica. Rozhodčí: Fiala, Kašík - Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 1315.

Kadaň - Kladno 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 14. Hlava, 36. Hejcman - 28. a 42. J. Kloz, 28. Pekr. Rozhodčí: Grech, J. Doležal - Bosák, Ševic. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 420.

1. K. Vary 52 30 6 7 9 170:84 109
2. Č. Budějovice 52 30 4 3 15 158:104 101
3. Kladno 52 27 6 4 15 172:119 97
4. Slavia 52 26 5 4 17 149:117 92
5. Přerov 52 25 6 2 19 147:135 89
6. Prostějov 52 23 7 3 19 168:138 86
7. Havířov 52 22 5 5 20 138:133 81
8. Vsetín 52 20 8 4 20 168:144 80