a dozvíte se vše jako první.
21. srpna 2017 • 21:15

Obhájce titulu z Petrohradu začal sezonu KHL výhrou, zdolal CSKA

Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal
SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 2:3. Drama pro hosty, Vardy nedal penaltu SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 2:3. Drama pro hosty, Vardy nedal penaltu

Jubilejní desátý ročník Kontinentální hokejové ligy odstartoval vítězstvím mistrovského Petrohradu. Obhájce Gagarinova poháru porazil nejlepší tým základní části minulé sezony CSKA Moskva 4:2 a získal Otevírací pohár. Vítězný gól dala největší hvězda soutěže Ilja Kovalčuk, kterého se povedlo Petrohradu udržel, i když slavný kanonýr uvažoval o návratu do NHL.

Svěřenci Olega Znaroka vedli po první třetině 2:0, ale hostům se povedlo v úvodu druhé části snížit zásluhou Michaila Grigorenka. V 32. minutě vrátil SKA dvougólový náskok Kovalčuk a na začátku třetí třetiny přidal čtvrtou branku Petrohradu v oslabení Sergej Širokov. Maxim Šalunov vzápětí už jen zmírnil porážku CSKA, na jeho střídačce nevyšla premiéra novému kouči Igoru Nikitinovi.

Hosté: 24:17. Grigorenko, 45:46. Šalunov

Domácí: Koskinen (Šesťorkin) – A. Bělov (A), J. Jakovlev, Hersley, Gavrikov, Čudinov, Chafizullin, Rykov – S. Plotnikov, Dacjuk (C), Kovalčuk (A) – Karpov, Koskiranta, Širokov – Barabanov, Prochorkin, N. Gusev – Ketov, Kablukov, Tichonov.

Hosté: I. Sorokin (L. Johansson) – M. Robinson, Kiselevič (A), Ar. Sergejev, Blažijevskij, Naumenkov, Nestěrov, Pašnin – K. Petrov, Al. Popov, Burdasov – Ničuškin, Andronov (C), Tělegin – Scott (A), Grigorenko, Ljubimov – Kaprizov, Šalunov, Šumakov.