Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
21. srpna 2017 • 21:15

Obhájce titulu z Petrohradu začal sezonu KHL výhrou, zdolal CSKA

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost
Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj! Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj!

Jubilejní desátý ročník Kontinentální hokejové ligy odstartoval vítězstvím mistrovského Petrohradu. Obhájce Gagarinova poháru porazil nejlepší tým základní části minulé sezony CSKA Moskva 4:2 a získal Otevírací pohár. Vítězný gól dala největší hvězda soutěže Ilja Kovalčuk, kterého se povedlo Petrohradu udržel, i když slavný kanonýr uvažoval o návratu do NHL.

Svěřenci Olega Znaroka vedli po první třetině 2:0, ale hostům se povedlo v úvodu druhé části snížit zásluhou Michaila Grigorenka. V 32. minutě vrátil SKA dvougólový náskok Kovalčuk a na začátku třetí třetiny přidal čtvrtou branku Petrohradu v oslabení Sergej Širokov. Maxim Šalunov vzápětí už jen zmírnil porážku CSKA, na jeho střídačce nevyšla premiéra novému kouči Igoru Nikitinovi.

Hosté: 24:17. Grigorenko, 45:46. Šalunov

Domácí: Koskinen (Šesťorkin) – A. Bělov (A), J. Jakovlev, Hersley, Gavrikov, Čudinov, Chafizullin, Rykov – S. Plotnikov, Dacjuk (C), Kovalčuk (A) – Karpov, Koskiranta, Širokov – Barabanov, Prochorkin, N. Gusev – Ketov, Kablukov, Tichonov.

Hosté: I. Sorokin (L. Johansson) – M. Robinson, Kiselevič (A), Ar. Sergejev, Blažijevskij, Naumenkov, Nestěrov, Pašnin – K. Petrov, Al. Popov, Burdasov – Ničuškin, Andronov (C), Tělegin – Scott (A), Grigorenko, Ljubimov – Kaprizov, Šalunov, Šumakov.