Krejčí zajistil hattrickem výhru, Jágr se odpoutal od Sakika

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

AKTUALIZOVÁNO | VIDEO | Český útočník David Krejčí svým druhým hattrickem v NHL zařídil Bostonu vítězství 4:3 v prodloužení nad New Jersey. Šternberský rodák, který byl vyhlášen první hvězdou utkání, završil třígólové představení v čase 62:59, kdy se nejlépe zorientoval v závaru před brankou soupeře a přesnou střelou ukončil zápas.

"Měl jsem štěstí," řekl Krejčí k vítězné trefě. "Stalo se to na konci mého střídání, už jsem se cítil unavený. Ale Patrice Bergeron odvedl dobrou práci za brankou a předpokládal jsem, že bude puk nahazovat před ni. Tam se snažil udělat trochu vzruchu i Zdeno Chára a já už jsem jen byl ve správný čas na správném místě. Viděl jsem, že Brodeur byl dole, tak jsem chtěl trefit horní části branky a povedlo se," dodal.

Krejčí přitom vstřelil tři branky v součtu předchozích 23 zápasů, v tomto ročníku NHL ještě nedal najednou více než gól. Nejproduktivnějšímu hokejistovi posledního play off možná pomohla změna spoluhráčů, neboť v duelu proti Devils nastoupil v sezoně poprvé s Tylerem Seguinem a Milanem Lucicem na křídlech.

A nově složené trio dalo všechny branky týmu. Krejčí už v 2. minutě otevřel skóre, Seguin zvýšil na 2:0. Druhou třetinu sice opanovali hosté třemi góly, z nichž jeden vstřelil Patrik Eliáš, ale poslední slovo měl Krejčí. V poslední části srovnal po dalším ze závarů skóre a v prodloužení rozhodl.

Krejčí věří, že obhájce Stanley Cupu výhra v dramatické koncovce nakopne a povede se jim konečně vyhrát dvakrát za sebou. To naposledy dokázali v polovině ledna.

"Bylo by to hezké. Pořád v posledním období střídáme výhru s prohrou. Bylo by pro pohodu týmu dobré, abychom udělali sérii výher. Nastává velmi důležitá část sezony a je potřeba, abychom se dostali do formy, než přijde play off," dodal.

Jágr druhou hvězdou zápasu

Jaromír Jágr přispěl gólem a asistencí k výhře Philadelphie 6:3 nad NY Islanders a stal se druhou hvězdou zápasu. Nejproduktivnější Evropan v historii soutěže má nyní na kontě 1643 kanadských bodů a v celkovém pořadí produktivity NHL se na osmém místě odpoutal od Joea Sakika.

V historické tabulce je nyní před Jágrem jeho bývalý spoluhráč z Pittsburghu Mario Lemieux, který během kariéry posbíral o 80 bodů více.

Úvod duelu ale patřil hostujícím Islanders, kteří se už ve druhé minutě gólově prosadili a měli další velké šance vedení navýšit. I proto si trenér domácích Peter Laviolette vzal oddechový čas.

"Byl pozitivní," řekl Jágr s úsměvem. "Říkal nám: Prosím vás chlapci, začněte hrát svou hru," prozradil.

Ještě do přestávky Flyers dvěma góly otočili skóre. A přestože hostům patřil i vstup do druhé části, kdy po 50 sekundách srovnali, Jágrův gól nasměroval Philadelphii k výhře.

"Byl to ale šťastný gól, jen jsem nahazoval puk před branku na teč nebo dorážku. A ono to prošlo," řekl Jágr, jenž obkroužil s pukem branku a z levého kruhu bekhendovou střelou překvapil Jevgenije Nabokova. Domácí pak dalšími dvěma zásahy soupeře definitivně zlomili.

Pavelec zneškodnil Floridu čtvrtou nulou sezony

Mezi nejlepší hráče čtvrtečního programu NHL patřil i brankář Ondřej Pavelec. Kladenský odchovanec zneškodnil všech 33 střel Floridy, připsal si čtvrtou nulu v sezoně a dovedl Winnipeg k výhře 7:0.

Jets, kteří se ve Východní konferenci posunuli na osmé místo před Washington, rozhodli pěti góly v poslední třetině. Dvě branky a stejný počet asistencí zaznamenal útočník Evander Kane.

Pro hráče Winnipegu bylo vítězství o to cennější, že ho dosáhli v souboji s divizním rivalem, který je v tabulce o dva body před nimi. "Každý ví, že to je důležité vítězství, zvlášť, když se jednalo o souboj s Floridou. Poučili jsme se z minulého utkání (prohra 3:5 s Edmontonem) a neopakovali stejné chyby. Obzvláště úžasné bylo sledovat kluky ve třetí třetině, byli při chuti. Byla to dnes zábava," prohlásil Pavelec.

S odchodem února skončila i úspěšná série Phoenixu. V minulém měsíci získali Coyotes 23 z 24 možných bodů, ale v prvním březnovém duelu vyšli naprázdno. Doma podlehli Calgary 2:4, byť se poprvé v sezoně trefil Michal Rozsíval.

Prospal pomohl k výhře dvěma body

Nejhorší tým soutěže Columbus zabránil Coloradu protlačit se do elitní osmičky Západní konference. Blue Jackets zvítězili na ledě soupeře 2:0 a u obou branek asistoval Václav Prospal.

"Nepohybovali jsme se tak dobře jako obvykle, nebo alespoň jak tomu bylo v poslední době. Odehráli jsme špatný zápas od začátku do konce. Byly to pro nás důležité body, dnes jsme je promrhali," zlobil se kapitán Colorada Milan Hejduk, jenž v zápase ani jednou nevystřelil a v posledních 14 utkáních dal jediný gól.

Montreal po velkém boji zdolal Minnesotu

Poslední tým Východní konference Montreal doma udolal Minnesotu 5:4 po samostatných nájezdech. Dvěma asistencemi k tomu pomohl i Tomáš Kaberle, přičemž po druhé gólové akci českého obránce zvyšovali Canadiens ve 49. minutě už na 4:1.

Hosté si vynutili prodloužení třemi góly od 57. minuty. Ten vyrovnávací padl deset sekund před koncem třetí sirény, když domácí gólman Carey Price špatně vyhodil puk.

Kanadský brankář už v minulosti zkoušel dát gól přes celé hřiště při power play soupeře, po zápase ale odmítl verzi, že se jednalo o střelu.

"Viděl jsem (Tomáše Plekance) ve středu hřiště, ale nebyl už kvalitní led. Přeskočilo mu to hokejku přímo k protivníkovi. A zbytek jste viděli," uvedl Price. Montreal nakonec přetrhl šňůru pěti proher, v rozstřelu se jako jediný prosadil David Desharnais.

Výsledky:

Boston - New Jersey 4:3 v prodl. (2:0, 0:3, 1:0 - 1:0)
Branky: 2., 46. a 63. Krejčí, 9. Seguin - 27. Parise, 35. Eliáš (Sýkora), 38. Clarkson. Střely na branku: 25:31. Diváci: 17.565.

Montreal - Minnesota 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:0, 1:3 - 0:0)
Branky: 49. a rozhodující nájezd Desharnais (na první Kaberle), 3. Subban (Kaberle), 5. Eller, 32. Pacioretty - 16. a 57. Kassian, 59. Heatley, 60. Setoguchi. Střely na branku: 28:30. Diváci: 21.273.

Philadelphia - NY Islandes 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky: 10. a 30. Read, 30. Meszároš (Jágr), 29. Jágr (Kubina), 42. Hartnell, 60. Couturier - 2. a 21. Bailey, 50. Okposo. Střely na branku: 30:24. Diváci: 19.674.

Carolina - NY Rangers 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 21. Skinner, 60. Harrison (Tlustý) - 29. Anisimov, 35. Gáborík, 42. Prust. Střely na branku: 23:25. Diváci: 14.523.

Winnipeg - Florida 7:0 (2:0, 0:0, 5:0)
Branky: 5. a 49. Kane, 7. Slater, 42. Wellwood, 45. Little, 49. Antropov, 58. Wheeler. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání a z 33 střel b. Střely na branku: 32:33. Diváci: 15.004.

Colorado - Columbus 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 13. Nikitin (Prospal), 36. Tjutin (Prospal). Střely na branku: 33:28. Diváci: 13.236.

Phoenix - Calgary 2:4 (0:3, 2:0, 0:1)
Branky: 22. Torres, 24. Rozsíval (Hanzal, Vrbata) - 15. Cammalleri, 16. Glencross, 18. O. Jokinen, 60. Iginla. Střely na branku: 31:31. Diváci: 10.989.

Vancouver - St. Louis 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 45. Burrows, 60. Higgins. Střely na branku: 24:29. Diváci: 18.890.

San Jose - Buffalo 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 19. Stafford. Střely na branku: 39:19. Diváci: 17.562.

Jaromír Jágr si proti Islanders připsal dva body.