11. listopadu 2015 • 13:40

Gudas pěstuje knír a ničí soupeře. Proti Coloradu zbořil hned tři

Cody McLeod byl jednou z Gudasových obětí.
UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče
Pardubice - České Budějovice: Konec euforie! Luboš Rob vstřelil vítězný gól, 1:2 Pardubice - České Budějovice: Konec euforie! Luboš Rob vstřelil vítězný gól, 1:2

Je jedno jak, je jedno za jaké situace, často i s použitím nedovoleného zákroku. Jezdit na ledě kolem Radko Gudase je nebezečné a střet s ním je jako rána elektickým proudem. Rychlý, nečekaný a bolestivý. V noční bitvě jeho Philadelphie proti Coloradu (0:4) se o tom přesvědčilo hned několik soupeřů. Poslední, co viděli, byl asi Gudasův čerstvě pěstovaný knír.

Ligová tabulka rozdaných hitů mluví jasně. Flyers mají v tomto ohledu ve svém středu jednoho z nejaktivnějších borců soutěže. Nestává se, aby Gudas nerozdal v zápase aspoň čtyři hity. Celkem jich má ve dvanácti odehraných zápasech hned 63 a je čtvrtým nejaktivnějším srážečem v NHL.

Proti Avalanche trefil některého ze soupeřů hned šestkrát a obecně se předvedl značně agresivní hrou. Jeden ze soupeřů musel dokonce po střetu s českou horou svalů na krátkou chvíli do šaten.

Tím nešťastníkem byl útočník Blake Comeau, který byl ve špatnou chvíli na špatném místě. Český obránce totiž chtěl trefit Carla Söderberga, který se zrovna řítil středním pásmem. Jenže Comeau se připletl do cesty a inkasoval od Gudase pěkně ošklivou ránu jeho bokem. Vše se obečlo bez trestu.

Ale Söderbergův čas také přišel. V 41. minutě se snažil vydolovat kotouč z brankoviště Michala Neuvirtha, ale reprezentační zadák ho zápasnickým chvatem zneškodnil. Tentokrát už dvě trestné minuty vyfasoval.

Hosté přesilovou hru díky bijci Cody McLeodovi využili a zvýšili na 4:0. Skóre zápasu uzavřeno. Zrzavý bourák se tak Čechovi pomstil. I jeho totiž Gudas sestřelil, v první třetině ho poslal parádním bodyčekem na led.

Zatímco fanoušci ve Philadelphii jeho styl hry mají rádi a na sociálních sítích se jeho hity baví, ne všichni sdílí stejný názor. Třeba jedna ze zámořských celebrit, americký herec David Boreanaz, se jasně vyjádřil na Twitteru. "Musíš být lepší," vzkázal mu velký hokejový milovník.

Hosté: 00:57. Iginla, 20:24. Duchene, 23:44. Duchene, 42:04. McLeod

Domácí: Neuvirth (Mason) – Del Zotto, Streit "A", N. Schultz, L. Schenn, Manning, Gudas – Read, Couturie, Simmonds "A" – Raffl, C. Giroux "C", Voráček – Gagner, B. Schenn, Lecavalier – Vande Velde, Laughton, White

Hosté: Berra (Varlamov) – Beauchemin, E. Johnson, Holden, Barrie, Stuart, Gormley – Landeskog "C", MacKinnon, Duchene – McLeod "A", Söderberg, Iginla "A" – Comeau, Grigorenko, Everberg – Martinsen, Street, Skille

Radko Gudas si teď pěstuje knír.Radko Gudas si teď pěstuje knír.

Témata:  sporthokejnhlphiladelphiaGudascolorado