Dostihy o play off. Islanders urvali derby, důležitou výhru má i Toronto

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

SOUHRN | Roman Polák obdržel ve středečním utkání NHL za naražení na hrazení trest pět minut plus do konce zápasu. Columbus dlouhou přesilovou hru nevyužil a podlehl Torontu 2:5. Důležitou výhru vybojovali v newyorkském derby Islanders, kteří na ledě Rangers uspěli 3:2 a snížili ztrátu na poslední postupovou příčku do play off na rozdíl dvou bodů.

Rangers prodloužili sérii domácích proher na sedm zápasů, i když byli v úvodních dvou třetinách lepší a vedli 2:1. Islanders ale v závěrečné části trefami Nikolaje Kuljomina a Andrewa Ladda v přesilových hrách otočili skóre.

Connor McDavid si upevnil pozici nejproduktivějšího hráče soutěže, když gólem a dvěma asistencemi zvýšil svůj náskok před druhým Sidney Crosbym na rozdíl čtyř bodů. Snaha kapitána Edmontonu ale vyšla vniveč, protože s týmem prohrál na ledě Anaheimu 3:4. V dresu domácích zůstal Ondřej Kaše jen mezi náhradníky.

NHL:

Columbus - Toronto 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Branky: 21. Savard, 27. Saad - 9. Komarov, 11. Matthews, 34. Nylander, 56. Kadri, 58. Zajcev. Střely na branku: 34:32. Diváci: 16.106. Hvězdy zápasu: 1. Nylander, 2. Kadri (oba Toronto), 3. Savard (Columbus).

NY Rangers - NY Islanders 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky: 23. Zuccarello, 27. Nash - 24. Lee, 46. Kuljomin, 53. Ladd. Střely na branku: 36:28. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Beauvillier (oba NY Islanders), 3. Nash (NY Rangers).

Anaheim - Edmonton 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)
Branky: 8. Eaves, 20. Lindholm, 22. Manson, 32. Rakell - 6. Draisaitl, 9. McDavid, 60. Letestu. Střely na branku: 34:32. Diváci: 15.310. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Rakell, 3. Getzlaf (všichni Anaheim).

Roman Polák ani jeho spoluhráči Denisu Savardovi ve vstřelení branky nezabránili