FinsKO! Dvacítka neudržela vedení 3:1 a na MS skončí znovu bez medaile

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Devět let bez medaile pokračuje. Česká hokejová reprezentace do 20 let znovu nedokázala navázat na úspěchy ve skupině a ve čtvrtfinále podlehla Finsku 5:3. Rozhodující gól padl v padesáté druhé minutě z hole Kinnunena.

Česko U20

Domácí: 02:54. Mäenalanen, 38:05. J. Ikonen, 45:56. H. Ikonen, 51:39. Kinnunen, 59:45. Mäenalanen

Hosté: 03:39. Simon, 31:07. Procházka, 34:23. Faksa

Domácí: Saros (Huuso) – Lindell (A), Pokka, Lehtonen, Ristolainen (A), Honka, Vainonen, Vainio – Mäenalanen, Teräväinen (C), Lehkonen (A) – Nikko, Mustonen, Haapala – J. Ikonen, Kinnunen, Kulmala – Leskinen, Nättinen, H. Ikonen – Rauhala.

Hosté: Langhamer (Dolejš) – Knot, Šidlík (C), Plutnar, Šulák, Košťálek, Němeček – Pastrňák, Simon (A), Procházka – Kämpf, Vrána, Kaše – Faksa (A), Tomeček, Volek – Sedláček, Machač, Zdráhal.

Tobias Björk (SWE), Marc Wigand (SUI) – Fraser Mc Intyre (USA), Joris Müller (SUI)

Malmö Arena

4085 diváků

Do zápasu lépe vstoupili Finové, kterým se již ve třetí minutě podařilo otevřít skóre, když Mäenalanen pohotově dorazil za Langhamera střelu Teräväinena odraženou od mantinelu. Český tým ale rychle odpověděl, již o 45 sekund později vyrovnal Simon.

Seveřané byli aktivnější a do vedení se mohli dostat v úvodní přesilové hře, Langhamer byl ale pozorný. Jeho spoluhráči následně srovnali se soupeřem krok, v závěru první části se ale dostali pod finský tlak. Ten umocnila 107 sekund dlouhá přesilovka pět na tři, kterou ale Češi ubránili.

Svěřenci kouče Přerosta byli pod tlakem i deset minut v druhé třetině, poté však udeřili. Aktivně hrající Simon i přesto, že byl faulován, dokázal přihrát Procházkovi, který překonal Sarose ve finské brance. Vyrovnat mohl Kinnunen, ale ve slibné pozice přestřelil. Lepší koncovku prokázal na druhé straně Faksa, jenž využil Tomečkovu přihrávku od mantinelu a připsal si první gól na turnaji.

Finští trenéři si následně vzali oddechový čas a jejich svěřenci ještě v druhé třetině snížili. Kulmalovu střelu po rychlém protiútoku Langhamer ještě vyrazil, proti dorážce Juusiho Ikonena byl ale bezmocný.

Seveřany snížení povzbudilo a ve třetí třetině se jim podařilo zápas otočit. Nejprve pohotovou tečí vyrovnal Henri Ikonen a obrat dokonal Kinnunen. Základem úspěchu byla finská aktivita, Langhamer měl třikrát více zákroků než jeho protějšek. V 59. minutě se český tým rozhodl riskovat bez brankáře, místo vyrovnání ale popáté inkasoval.

ONLINE z utkání Česko - Finsko >>>

Čeští reprezentanti do 20 let padli ve čtvrtfinále s Finskem a na MS končí

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Malmö (Švédsko):

Česká republika - Finsko 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 4. Simon (Pastrňák, Procházka), 32. Procházka (Simon, Vrána), 35. Faksa (Tomeček, Volek) - 3. Mäenalanen (Teräväinen, Lindell), 39. J. Ikonen (Kulmala), 46. H. Ikonen (Lehtonen), 52. Kinnunen (Kulmala, J. Ikonen), 60. Mäenalanen (Teräväinen). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Wigand - Müller (oba Švýc.), McIntyre (USA). Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 4085.
ČR:
Langhamer - Knot, Šidlík, Plutnar, Šulák, Košťálek - Pastrňák, Simon, Procházka - Kämpf, Vrána, Kaše - Faksa, Tomeček, Volek - Sedláček, Machač, Zdráhal. Trenér: Miroslav Přerost.
Finsko: Saros - Lindell, Pokka, Lehtonen, Ristolainen, Honka, Vainonen, Vainio - Mäenalanen, Teräväinen, Lehkonen - Nikko, Mustonen, Haapala - J. Ikonen, Kinnunen, Kulmala - Leskinen, Nättinen, H. Ikonen - Rauhala. Trenér: Karri Kivi.

USA - Rusko 3:5 (3:2, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Matteau (Eichel, Skjei), 12. Hartman (Matteau), 17. Kerdiles (Barber) – 7. Grigorenko (Slepyšev), 10. Bučněvič (Mironov), 34. Zadorov (Slepyšev), 35. Zadorov (Slepyšev), 60. Bučněvič. Rozhodčí: Jozef Kubuš (SVK), Marcus Linde (SWE) – Henrik Pihlblad (SWE), Joonas Saha (FIN).

Kanada - Švýcarsko 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. G. Reinhart, 30. Mantha (TS), 45. Lazar (G. Reinhart), 54. Pouliot – 40. Dunner (Mirco Muller, Fiala). Rozhodčí: Grumsen (DEN), Romasko (RUS) – Šefčík (SVK), Tošenovjan (CZE).

Švédsko - Slovensko 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Wallmark (Sörensen, Arnesson), 19. Lindholm (Forsberg, Olofsson), 22. Forsberg (Burakowsky, Lindholm), 34. Wallmark (Sörensen, Forsberg), 54. Forsberg (Lindholm), 56. de la Rose (Lindholm, Burakowsky). Rozhodčí: Timothy Mayer (USA), Devin Piccott (CAN) – Kenji Kosaka (JPN), Andreas Kowert (GER).

O UDRŽENÍ: Německo - Norsko 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Ronnild (Hoff, Karterud), 27. Svendsen (Nielsen, Nilsen), 34. Klavestad (Lesund, Karterus). Rozhodčí: René Hradil (CZE), Steve Papp (CAN) – Benoit Martineau (CAN), Eduard Metalnikov (RUS).

Martin Procházka se zapsal mezi české střelce ve čtvrtfinále s Finskem

0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.