+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Jakub Hlaváč
17. září 2016 • 13:25

Jandač má jasno: Proti Kanadě chceme být odvážní, nebudeme jenom bránit

###BLOK-TOP-VIDEA###

Volbu učinil, nicméně ji neprozradí. Trenér hokejové reprezentace Josef Jandač má jasno, který z brankářů půjde v noci na neděli proti Kanadě do akce a v Torontu tak pro Čechy otevře Světový pohár. Varianty jsou dvě. Michal Neuvirth a Petr Mrázek. (ONLINE, neděle, 2:00 na iSport.cz)Jméno tajíte, ale golmanská otázka je pro fanoušky zajímavá. Prozradíte alespoň, zda půjde o jasnou jedničku pro celý turnaj?
“Takhle, kluci už samozřejmě vědí, kdo začne. Ale od začátku je jasně řečeno, že půjdeme zápas od zápasu a proti Evropě zvážíme celou situaci znovu. Oba předvedli naprosto vynikající výkony v přípravě a je to těžké rozhodování. Věříme jim.”

Další otazník byl nad Vladimírem Sobotkou. Bude v pořádku?
“Nastoupí ve čtvrtém útoku a zvládne to dobře. Bude tam s Červusem (Romanem Červenkou) a na druhém křídle buď Michal Birner nebo Dmitrij Jaškin. Řekneme si to na rozbruslení, ale mentálně připraveni budou oba. Tohle je jediný otazník pro tým, my jméno známe.”

Příprava byla relativně dlouhá, jste rádi, že už startujete naostro?
“Dlouhá… Uteklo to hodně rychle. Měli jsme toho dost na práci a najednou stojíme na startu. Nemůžu říct, že by se nám ten čas nějak táhl.” (usmívá se)

720p 480p 360p 240p
Jandač o protržení střelecké smůly v O2 areně: Konečně jsme to odpanili

Zvládli jste, co jste potřebovali?
“Vždycky jako trenér vidíte věci, které by se daly zlepšit. Jsou tam pozitiva i nějaká negativa. Hlavně potřebujeme zůstat mimo trestnou lavici, protože přesilovky budou velkou výhodou. Věřím, že jsme připravení.”

Vtáhl vás už duch turnaje?
“Samozřejmě, tohle je Kanada. V Torontu jsem poprvé, ale byl jsem v Montrealu a tam to bylo podobné. Všichni na hokej natěšení, připravení. Teď už jim to jenom trochu znepříjemnit…”

Hned v úvodu.
“Ani nevím, jestli je to výhoda, nebo nevýhoda. Moc dobře si uvědomujeme její sílu, je největším favoritem. Víme, že bychom na ni stejně ve skupině narazili. Jsou tady dost pod tlakem, třeba je překvapíme. Každopádně chceme hrát odvážně, nejenom bránit.”

Jaký je program před utkáním?
“Nacvičili jsme si to před Severní Amerikou. Jiří Fischer řekne týmu svoje poznatky o soupeři, probereme nějaké další věci a půjdeme na to.”

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze