Autor: tej
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Souboj třetího se čtvrtým v extraligové tabulce nebyl i přes očekávání příliš vyrovnaný, domácí Plzeň totiž smetla Hradec Králové šesti góly. Na konci utkání pak triumf završil Jakub Lev, kterého naštval Brian Ihnacak dotírající na plzeňského brankáře. Lev dal hradeckému útočníkovi co proto, i když trochu kuriózním způsobem.

Pěstní souboje nejsou před koncem základní hrací doby ničím nevídaným. Vyhrocený zápas byl k vidění i v Plzni, která hostila hradecký Mountfield. Souboje o třetí místo se lépe zhostili domácí, kteří už v polovině třetí třetiny vedli 6:2. Hradečtí do konce zápasu snížit nestačili, přestože na brankáře Matěje Machovského tvrdě doráželi.

Jakub Lev se popral Brianem Ihnacakem

A přesně to se nelíbilo obránci Jakubu Lvovi. Ten Ihnacakovi těsně před koncem samotného utkání ukázal, co si smí a co nesmí dovolit. Při strkanici ho dokonce narval do Machovského brány, kam se za nimi vydal i jeden ze sudích.

Rozhodčí oba bijce nakonec roztrhli a poslali je na trestnou lavici. Lev inkasoval 2+2 minuty, Ihnacak jen dvě. Utkání vyhrála Plzeň 6:2 a nahradila Hradec na třetím místě, náskok má před ním dva body.

SESTŘIH: 47. kolo extraligy, HC Škoda Plzeň - HC Mountfield HK 6:2

Zpředu Jaroslav Bednář (dává gól) z Hradce, Petr Kadlec z Plzně, Martin Pláněk z Hradce a brankář Plzně Matěj Machovský