Kuželkářka Wiedermannová bude českou nadějí na MS v Brně

ČTK
Sport
Obhájkyně posledních dvou titulů Hana Wiedermannová bude hlavní českou nadějí na mistrovství světa v kuželkách, které se uskuteční od 11. do 24. května v Brně. Do okruhu favoritů patří i stříbrní medailisté ze světového šampionátu 2010 Jan Kotyza a Lucie Vaverková. Do jihomoravské metropole se mistrovství vrací po dvaatřicetileté přestávce, v roce 1982 se bojovalo o tituly v tehdy ještě nedostavěné hale Rondo.

Nadcházející šampionát bude hostit Městská hala míčových sportů ve Vodově ulici, kde se dnes začalo se stavbou osmidráhy. Hrát bude 372 kuželkářů z osmnácti zemí.

Program zahájí od 11. do 13. května Světový pohár hráčů do 18 let, po nich budou do 18. května soupeřit o tituly mistrů světa kuželkáři do 23 let. Šampionát posléze vyvrcholí kategoriemi mužů a žen, které čeká sedm soutěží v disciplínách 120 hodů sdružených, sprintu, kombinaci a smíšeném tandemu.

"Ke kuželkářským velmocím momentálně patří Německo, Maďarsko, Rumunsko a země bývalé Jugoslávie. Jsem ale přesvědčen, že se v této konkurenci díky výhodě domácího prostředí prosadí i čeští reprezentanti," uvedl na tiskové konferenci v Brně prezident České kuželkářské asociace a ředitel mistrovství světa Petr Vaňura.

Samostatná česká reprezentace získala od roku 1993 v soutěžích jednotlivců osm titulů mistra světa v kategorii do 18 let, jeden titul mistryně světa do 23 let a devět titulů v kategorii dospělých. Wiedermannová vybojovala tituly mistryně světa ve sprintu.

"Ráda bych navázala na rok 2010, kdy se mi podařilo vybojovat stříbrnou medaili," nastínila své plány Vaverková, která je momentálně na 22. místě ve světovém žebříčku NBC nejlepší českou reprezentantkou.