Litovel se nakonec přihlásil do extraligy házenkářů

ČTK
Sport
Házenkáři Litovle budou hrát extraligu. Hanácký klub, který vyhrál druhou nejvyšší soutěž a dosáhl historického úspěchu, přitom s přihláškou dlouho váhal kvůli větším ekonomickým nákladům, jednání se však podle vyjádření litovelských funkcionářů vyvíjejí příznivě.

"Proběhla řada jednání o finančním zabezpečení soutěže a jednání s hráči, kteří mohou rozšířit stávající kádr prvoligového mistra pro nejvyšší soutěž. Všechna jednání ještě nejsou u konce, ale vyvíjejí se příznivým způsobem, proto byla podepsána extraligová přihláška," uvedl klub v tiskové zprávě.

Litovel nahradí v dvanáctičlenné soutěži Kopřivnici, která letos skončila na posledním místě. Přihlášku do extraligy musel klub podat do konce května.