Předkolo play off 1. ligy: Přerov vytrestal Prostějov, uspěl i nováček

0
Kuchta už může být u Haška nad čárou. Ale triko Belmondo je výsměch
Po zlatém gólu jsem nevěděl, co mám dělat, vzpomíná Hlaváč

Hostující celky vstoupily úspěšně do předkola play off první hokejové ligy. Nováček druhé nejvyšší soutěže Frýdek-Místek vyhrál v Benátkách nad Jizerou 2:0 a Přerov zvítězil v Prostějově 4:2. Druhé duely sérií hraných na tři vítězné jsou na programu opět v Benátkách nad Jizerou a Přerově v pátek.

Frýdek-Místek se dostal v Benátkách do vedení už v 50. sekundě, kdy brankáře Stejskala překonal Marek Růžička. Ve 27. minutě těžili Slezané z Hrabíkova trestu, protože vteřinu po jeho vypršení skóroval Chmielewski. Benátky nad Jizerou se před 273 diváky neprosadily a gólman Daneček udržel díky 29 úspěšným zákrokům čisté konto.

Domácí Prostějov před 2871 příznivci už po 72 sekundách vedl díky přesilovkově trefě Protivného a ve 26. minutě zvýšil v početní výhodě pěti proti třem Lukáš Krejčík. Přerov ale také využil dvě přesilovky, když se mezi 34. a 35. minutou prosadil dvakrát během 66 sekund Pala. Hned za dalších 66 sekund otočil stav třiačtyřicetiletý Plášek, který ve 43. minutě i dovršil výsledek.

Předkolo play off první hokejové ligy - 1. zápasy:

Benátky nad Jizerou - Frýdek-Místek 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 1. Marek Růžička, 27. Chmielewski. Rozhodčí: Bejček, Valenta - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 273. Stav série: 0:1.

Prostějov - Přerov 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Branky: 2. Protivný, 26. L. Krejčík - 34. a 35. Pala, 36. a 43. Plášek. Rozhodčí: Dědek, Kubičík - Polák, Zídek. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:2. Diváci: 2871. Stav série: 0:1.