Španěl Valverde vyhrál horskou etapu Vuelty a je znovu lídrem

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Šestou etapu Vuelty, jež končila náročným stoupáním v La Zubii, vyhrál španělský cyklista Alejandro Valverde. Vítěz závodu z roku 2009 se díky tomu vrátil do čela průběžného pořadí.

Etapa dlouhá 157,7 km vrcholila vrchařskou prémií první kategorie, na níž se v přímém souboji utkali favorité na celkové vítězství. Z čelní skupiny se jako první oddělil 700 m před cílem domácí Joaguím Rodríguez, ale byl dostižen a skončil s odstupem osmi sekund čtvrtý.

Jeho velký rival Valverde si dojel pro výhru před loňským šampionem Tour de France Christopherem Froomem z Británie a dvojnásobným vítězem Vuelty Albertem Contadorem. Páté místo s odstupem 12 sekund obsadil letošní vítěz Gira d'Italia a další adept na celkový triumf Nairo Quintana z Kolumbie.

Po etapě si vzal Valverde zpět červený trikot lídra od australského spurtéra Michaela Matthewse, jenž Španěla vystřídal v čele díky svému pondělnímu etapovému vítězství. Druhý je s odstupem 15 sekund Valverdeho kolega z týmu Movistar Quintana, o další tři sekundy zpět je Contador a další čtyři ztrácí čtvrtý Froome.