Slalomářka Záhrobská brala v Semmeringu 22. místo, slaví Zuzulová

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Lyžařka Šárka Záhrobská skončila v Semmeringu ve slalomu Světového poháru na 22. místě, když si proti prvnímu kolu dokázala polepšit o pět míst. Od vyřazení ji přitom dělilo jen patnáct setin sekundy. Z premiérového vítězství se těšila Slovenka Veronika Velez-Zuzulová.

Lyžařka Šárka Záhrobská se svým posledním výsledkem v roce 2012 spokojená být nemohla, znamená to pro ni totiž nejhorší výsledek v sezoně po jednom třináctém a dvou čtrnáctých místech.

Už po prvním kole bylo zřejmé, že Záhrobská bude jen těžko navazovat na předchozí výsledky. Z 27. příčky měla na nejrychlejší Tinu Mazeovou ze Slovinska ztrátu přes tři sekundy.

V druhém kole si pod umělým osvětlením polepšila díky patnáctému času a výpadkům soupeřek. Druhá Češka na startu Martina Dubovská jela pouze jednou a mezi závodnicemi, které první jízdu dokončily, skončila třetí od konce.

Osmadvacetiletá Velez-Zuzulová útočila na životní triumf z druhého místa po prvním kole, a když porazila i nejrychlejší ženu druhé jízdy Katrin Zettelovou, čekala už jen na výsledek vedoucí lyžařky celkového pořadí SP Mazeové.

Ta ale nakonec neporazila ani Zettelovou a skončila třetí, zatímco Slovenka mohla po sedmi třetích a šesti druhých místech slavit premiérové zlato.

"Cloumají mnou emoce, konečně se mi splnil sen," radovala se vítězka, jež poprvé vybojovala medailové umístění v SP před více než osmi lety v Zwieselu.

"Tolik závodů, tolik stupňů vítězů... Teď to konečně vyšlo. Každý se mě ptal, kdy už konečně vyhraju. Proč se to stalo zrovna dneska, nevím. Možná proto, že se tu cítím jako doma, protože je tu spousta mých fanoušků," uvedla Velez-Zuzulová.

Mazeová i tak bezpečně udržela vedení v SP, navíc jako první žena v historii vybojovala ještě před koncem kalendářního roku přes tisíc bodů (1059). Do nového roku vstoupí i jako vedoucí žena hodnocení slalomu, protože dosavadní jednička Mikaela Shiffrinová nedokončila druhé kolo.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Semmeringu (Rakousko):
Ženy - slalom: 1. Velez-Zuzulová (SR) 1:37,28 (47,77+49,51), 2. Zettelová (Rak.) -0,10 (48,08+49,30), 3. Mazeová (Slovin.) -0,20 (47,22+50,26), 4. Höflová-Rieschová (Něm.) -1,11 (48,75+49,64), 5. Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) -1,61, (49,47+49,42), 6. Geigerová (Něm.) -1,80 (48,83+50,25), 7. Poutiainenová (Fin.) -1,84 (49,04+50,08), 8. Curtoniová (It.) -1,93 (48,83+50,38), 9. Holdenerová (Švýc.) -2,26 (49,53+50,01), 10. Borssenová (Švéd.) -2,37 (49,47+50,18), ...22. Záhrobská -3,27 (50,49+50,06), 52. Dubovská (obě ČR) 52,66 - nepostoupila do 2. kola.

Průběžné pořadí slalomu (po 4 z 9 závodů): 1. Mazeová 230 b., 2. Höflová-Rieschová 224, 3. Velez-Zuzulová 205, 4. Shiffrinová (USA) 196, 5. Poutiainenová a Pietiläová-Holmnerová obě 180, ...15. Záhrobská 65.

Průběžné pořadí SP (po 16 z 37 závodů): 1. Mazeová 1059, 2. Höflová-Rieschová 632, 3. Zettelová 582, 4. Fenningerová (Rak.) 450, 5. Vonnová (USA) 414, 6. Rebensburgová (Něm.) 391, ...50. Záhrobská 65.

Slovinská slalomářka Tina Mazeová sice vedla v rakouském Semmeringu po prvním kole, nakonec ale skončila třetí