Květoslav Šimek
27. září 2015 • 07:30

Tragická smrt mladého reprezentanta, judista Jurečka (†24) se utopil

TOP VIDEA
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Reprezentační judista Alexandr Jurečka (†24) tragicky zahynul při potápění v italském jezeře Lago di Garda. Úmrtí oficiálně potvrdily svazové stránky českého juda.Snil o účasti na olympiádě v Riu, na nedávném mistrovství světa v Astaně se po vleklých problémech se zraněními vrátil mezi elitu. Ve váze do 90 kilogramů skončil devátý, trápil i světovou jedničku.

Jurečka plánoval návrat do elitní desítky světového žebříčku (před dvěma lety byl v žebříčku 8.) Chtěl se probít na olympijské hry v Riu. Osudnou se mu stala jeho další vášeň – voda a potápění.

Podle zpráv z italského Lago di Garda nezvládl Jurečka ponor v pátek. Udělalo se mu špatně v hloubce 84 metrů. Ponorky našly jeho bezvládné tělo ještě o 15 metrů níž. „Je to zlý sen, ze kterého se nejde probudit,“ reagovali na tragickou zprávu Jurečkovi přátelé z rodného Havířova.

Potápění bylo jednou z vášní havířovského judisty Alexandra Jurečky
Potápění bylo jednou z vášní havířovského judisty Alexandra Jurečky

ALEXANDR JUREČKA

Narozen: 18. prosince 1990 (24 let) v Havířově

Profese: judista

Váha: do 90 kilogramů

Největší úspěchy: bronz z Univerziády v Kazani (2013), dva bronzy z turnajů Grand Slam v Baku a Moskvě (oba 2013), sedmé místo na mistrovství světa juniorů (2009), páté místo na mistrovství Evropy juniorů (2009), dvakrát 9. místo na mistrovství světa (2013 a 2015)

Témata:  sportjudoJurečka