Po titulu výbuch! Berdych vypadl v prvním kole, končí i Rosol

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

TURNAJ V PEKINGU | Český tenista Tomáš Berdych dva dny po zisku prvního titulu v sezoně v Šen-čenu vypadl na dalším čínském turnaji v Pekingu v prvním kole. Pátý hráč světa nasazený jako číslo dvě překvapivě prohrál s Pablem Cuevasem z Uruguaye dvakrát 4:6. Ve druhém kole dohrál Lukáš Rosol, který Davidu Ferrerovi ze Španělska podlehl 6:7 a 2:6.

V úvodním setu Berdych ztratil servis za stavu 3:3, poté sice odvrátil dva setboly a dokonce si vypracoval i brejkbol, který ale neproměnil. Cuevas tak za necelou hodinu získal úvodní sadu. Druhá měla podobný průběh. Tentokrát český tenista přišel o servis v devátém gamu a Uruguayec, kterému patří 37. místo ve světovém žebříčku, proměnil hned první mečbol.

Třicetiletý Berdych nezvládl první zápas na turnaji potřetí v sezoně a pokazil si úspěšnou bilanci v Pekingu, kde v roce 2011 získal titul. Loni v čínské metropoli postoupil do finále, v roce 2013 byl v Pekingu v semifinále.

Rosol držel se světovou sedmičkou Ferrerem krok pouze v první sadě, ve které dokonce vedl 5:3, ale k setbolu se nedostal a Španěl po vyrovnání rozhodl v tie-breaku. Ve druhém setu už favorit překvapení nedopustil, ujal se vedení 3:0, které bez problémů udržel. Rosol, který je v žebříčku o 72 míst níž, prohrál s Ferrerem i pátý vzájemný zápas.