5. ledna 2016 • 10:25

Konec pestrobarevných úborů! Berdych se převlékl do tří pruhů

Autor:
TOP VIDEA
Dočkal odchází do Číny. Podívejte se, čím se zapsal ve Spartě Dočkal odchází do Číny. Podívejte se, čím se zapsal ve Spartě
Krčmář ovládl titulový zápas na Heroes Gate. Podívejte se na celý duel Krčmář ovládl titulový zápas na Heroes Gate. Podívejte se na celý duel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bílo-modře pruhované triko evokující argentinský fotbalový dres? Úbor s květovaným vzorem připomínající havajskou košili? Módním výstřelkům Tomáše Berdycha na kurtech odzvonilo. Poslední tři roky byl nejlepší český tenista pod smlouvou s módní značkou H&M, díky níž ho často nebylo možné přehlédnout. Švédský oděvní gigant se však přestal ve světě tenisu angažovat a Berdych musel hledat nového sponzora.Netrvalo to dlouho, od roku 2016 bude reprezentovat tři pruhy společnosti adidas. Sportu to potvrdily zdroje z tenistova okolí. První zápas v novém oblečení odehraje Berdych dnes v Dohá proti Ukrajinci Sergeji Stachovskému.

Pro adidas je český tenista zajímavým úlovkem. Loni stáje německé společnosti opustil Andy Murray, další prominentní klient značky Jo-Wilfried Tsonga odehrál nevýraznou sezonu. A tak je Berdych aktuálně žebříčkově nejlepším mužem, který tři pruhy reprezentuje. Mezi ženami patří k nejvýraznějším tvářím Simona Halepová, Caroline Wozniacká a Ana Ivanovičová.

Berdych hrál po celou kariéru v oblečení od firmy Nike, než na začátku sezony 2013 přestoupil pod švédská křídla. A nyní si vyzkouší třetího oděvního sponzora. Už na sklonku roku při exhibiční lize IPTL testoval jeho boty, nyní přidá zbytek vybavení. A může si říct, že jde ve stopách Ivana Lendla. Právě tahle česká legenda patřila v minulosti k velkým tvářím značky.

Tomáš Berdych v extravagantním oblečením od společnosti H&M
Tomáš Berdych v extravagantním oblečením od společnosti H&M

Témata:  sporttenisberdychAdidas