Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Olympiacos : M. Tel-Aviv - 7. března 2024   18:45

Olympiacos
Olympiacos
13' al-Kaabí (Fortounis)
1:4
(1:3)
M. Tel-Aviv
M. Tel-Aviv
5' Zahavi  (Milson) • 9' Shahar   • 30' Zahavi  (Milson) • 74' Peretz  (Kanichowsky)
Olympiacos
Paschalakis – Rodinei, Retsos, Carmo, Ortega – Hezze, Machado (67. Masouras) – Podence (77. J. Carvalho), Horta (83. Iborra), Fortounis (C) (77. Jovetić) – al-Kaabí (83. el-Arabí).
Tzolakis, Papadoudis – Ntoi, Quini, Richards.
Pawson – Bennett, Hussin
Georgios Karaiskakis Stadium, Pireus
M. Tel-Aviv
Mišpati – Shahar, Nachmias, Saborit, Revivo – Kanichowsky (80. Golasa), van Overeem (77. Karzev), Peretz – Davida (67. Bitton), Zahavi (C) (77. Turgeman), Milson (80. Davidzada).
O. Mosquera, Tenenbaum – Baltaxa, Y. Cohen, A. Cohen, Bondoso, Cordova.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 12:2. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:14.
V dnešním utkání vítězí hostující celek z Maccabi Tel Aviv. Prohra domácího celku se začala rodit už na začátku utkání, kdy Maccabi bylo velmi efektivní z protiútoků. Dvěmi góly se dnes blýskl Zahavi. Maccabi tak má velmi pohodlný náskok do domácí odvety. Budu se těšit u dalšího přenosu.
90+6'
90+5'
Hostující hráči se domáhají už konce zápasu a pro domácí tým to dnes bude propadák.
90+4'
Na poslední chvíli před zakončujícím domácím hráčem ukopnul míč Saborit a neumožnil domácím skórovat.
90+2'
Iborra nešetrně fauluje protihráče a dostává po zásluze žlutou kartu.
89'
Nádherný obstřel Carvalha končí pouze na tyči a Olympiakos ani takhle nepřekonává Mishpatiho!
88'
Hostující obrana je navic velmi dobře zformovaná a nepouští Olympiakos do vyložených šancí.
87'
Zklamaní hráči domácího týmu marně hledají cestu do pokutového území Mishpatiho.
84'
Revivo se provinil proti pravidlům a po zásluze vyfasoval žlutou kartu.
83'
Naposledy střídá i domácí tým. Odchází al – Kaabí s Hortou, nahradí je el – Arabí s Iborrou.
80'
Další dvojité střídání u hostujících hráčů. Přichází Golasa a Davidzada, naopak odešel Milson a Kanichowsky.
77'
Dvojité střídání na obou stranách. U domácích přichází Carvalho a Jovetič, odchází Podence a Fortounis. Z hostujících hráčů dohrál Zahavi a van Overeem, nahradili je Karzev a Turgeman.
74'
Maccabi Tel Aviv právě vstřelilo branku! Hosté znovu udeřili! Kanichowski se vymotal s míčem v pravém rohu vápna a nacentroval balón na volného DORA PERETZE, který se hlavou hlavou nemýlil! Stav utkání je 1:4. Asistence: Kanichowsky
72'
Střelou z velké vzdálenosti se prezentoval Horta. Branku trefil, ale Mishpati si balón v klidu sebral do koše.
70'
Domácí začínají čím dál více otevírat vrátka do obrany, což dává možnost Maccabi na rychlé protiútoky, které byly velmi nebezpečné zezačátku utkání.
67'
Střídání na obou stranách. Domácího Chiquinha nahradí Masouras, Davidu na druhé straně střídá Bitton.
65'
Krásnou průnikovou přihrávku vymyslel Chiquinho na Hortu, ale jeho střílený centr znovu odvrací hostující stoper.
64'
Retsos vyšplhal do vzduchu nejvýše, ale branku míjí.
63'
Fortounis posílal do vápna další balón, ale hostující obránce odvrací na další rohový kop.
62'
Tentokrát se přenesení hry nepovedlo Retsosovi.
61'
Podence faulovaný na půlce rychle bere míč a rozehrává ho na druhou stranu.
60'
Domácí hráči vysoko presují na útočné polovině a nutí hostující hráče hrát rychleji s balónem.
58'
Rohový kop, který zahrávali domácí skončil pouze v rukavicích Mishpatiho.
57'
Žlutou kartu obdržel hostující brankář Mishpati.
57'
Před al – Kaabím zahrává do autu pouze Saborit.
56'
Podence ve snaze prokličkovat do pokutového území neuspěl a odkop od brány bude mít Mishpati.
55'
Hra se teď poměrně často kouskuje.
53'
Podence faulovaný Shaharem.
51'
Horta vybídl do tutové šance al – Kaabího, který tentokrát tváří v tvář Mishpatimu selhal a hostující brankář nedovolil snížení!
50'
Zajímavý centr prolétl pokutovým územím hostujícího celku, ale nikdo ho netrefil.
49'
Domácí hráči uklidňují hru a snaží se kombinovat na soupeřově polovině.
48'
Ortega ubránil skákající balón před Davidou a vhazovat bude domácí tým.
47'
Po pravé straně znovu kličkoval Milson, kterého musejí obránci Olympiakosu zdvojovat a odvrací na rohový kop.
46'
První poločas nám nabídl velice plodné utkání na vstřelené góly, které jsme viděli hned 4. Domácí tým drží míč po většinu času na svých kopačkách, ale dostal lekci produktivity od Maccabi. Výborný Zahavi vstřelil 2 branky a mohl přidat další, nebýt tyče. Druhý poločas začíná zhruba v 19:49.
45+3'
45+3'
Revivo teď uhlídal na pravé straně Fortounise a to byla poslední akce prvního poločasu.
45+2'
Zajímavou střelou se prezentoval Chiquinho, který těsně míjí branku hostů!
45+1'
Saborit si vyměnil přihrávku s gólmanem a dostávají balón do zámezí.
44'
Záchranným skluzem teď hasil další problém domácích Carno, který jako poslední hráč odvrátil do autového vhazování.
42'
A našel hlavu Podence, který ale balón netrefil ideálně a jeho hlavička končí mimo branku Mishpatiho.
42'
Domácí si vysloužili faul. Fortounis bude zahrávat přímý kop do pokutového území.
40'
Rodinei protestoval proti faulu, ale rozhodčí nechává hru plynout dále.
39'
Žlutou kartu vidí střelec druhého gólu Ido Shahar za svůj nevybíravý zákrok.
38'
Znovu velká šance Zahaviho! Převzal balón na hranici vápna a orazítkoval pouze pravou tyč domácího brankáře!
37'
Na domácí straně aktivně hrající Fortounis kombinoval směrem dopředu, ale akce skončila před pokutovým územím.
36'
Milson tentokrát nedokázal slibně rozvíjející útok dovést k zakončení.
34'
Eran Zahavi mohl vstřelit hattrick! Tentokrát se po pravé straně dostal celkem snadno do vápna Davida, který znovu hledal izraelského snipera. Ten tentokrát těsně míjí branku Olympiakosu!
33'
Hostující hráči dnes ukazují výbornou efektivitu směrem dopředu. Domácí tým většinu času drží míč na svých kopačkách, ale hosté mají perfektní protiútoky.
30'
Maccabi Tel Aviv právě vstřelilo branku! Fantastická spolupráce na ose Milson – Zahavi! První jmenovaný se prosmýknul po levé straně kolem obránce až před brankáře Olympiakosu a předložil do prázdné brány ERANU ZAHAVIMU, který střílí druhý gól v dnešním zápase! Stav utkání je 1:3. Asistence: Milson
30'
Centr Kanichowskeho z levé strany byl tak nepovedený, že málem skončil v brance Paschalakise. Ten ale kontroloval balón, který letěl těsně nad jeho svatyni.
29'
Rohový kop bude zahrávat Maccabi.
28'
Horta znovu hledal al – Kaabího, ale ten je velmi dobře osobně dostupován, a tak nemá čas na jakékoliv zpracování či ohrožení branky.
27'
Fortounis kombinuje po pravé straně s Hortou a vymýšlejí cestu do vápna hostujícího celku.
25'
Revivo zahrával standartní situaci na zadní tyč, ale gólman Paschalakis míč tečoval a zabránil možnému zakončení.
23'
Retsos teď u rohového praporku velmi nepříjemně trefil Milsona a standartní situaci bude rozehrávat hostující tým.
21'
Rodinei hledal uprostřed pokutového území al Kaabího, ale ten podklouzl a míč si pro sebe ulovilo Maccabi.
20'
První žlutou kartu v zápase obstaral Kanichowsky, který fauloval ve středu hřiště.
20'
Olympiakos začíná nabírat na jistotě s míčem a pokouší se o průnikové přihrávky za obranu hostujících hráčů.
18'
Fortounis posílal do vápna centr na zadní tyč, ale jeden z obránců Maccabi odvrací do bezpečí.
18'
Byl to střelec snižující branky al-Kaabí, kdo fauloval a hrát budou hosté.
13'
Olympiakos právě vstřelil branku! Tento zápas vypadá na gólové žně. Fortounis poslal do pokutového území krásný centr, na který nejvýše naskočil AYOUB AL-KAABÍ. Ten svou hlavičku hezky umístil k pravé tyči a Olympiakos snižuje. Stav utkání je 1:2
9'
Maccabi Tel Aviv právě vstřelil branku! Skóre se mění podruhé! K dorážce v pokutovém území se dostal IDO SHAHAR, který nekompromisně prostřelil Paschalakise! Stav utkání je 0:2.
7'
A hosty brzký gól dostal na koně. Rychle si vyměňují přihrávky a dostávají tak Olympiakos do potíží.
5'
Maccabi Tel Aviv právě vstřelil branku! Hned zkraje utkání jdou hosté do vedení! Milson po levé straně navedl balón do středu hřiště, poslal ulici směrem k penaltě a nejrychleji k míči se dostal ERAN ZAHAVI, který se v těchto situacích nemýlí! Stav utkání je 0:1. Asistence: Milson
2'
Domácí tým se snaží nastoupit na soupeře od začátku. Rodinei posílal centr do vápna, ale Maccabi odvrací do bezpečí.
1'
V úvodním duelu osmifinále Evropské Konferenční Ligy přivítá řecký Olympiakos hosty z izraelského Maccabi Tel-Aviv.

Hosté svojí skupinovou fází konferenční ligy prošli celkem hladce, když z možných 18 bodů, posbírali hned 15. Domácí Olympiakos skončil 3. ve skupině Evropské ligy, a tak se připojil do jarních bojů této soutěže. Oba celky mají velmi slušnou formu. Olympiakos zvítězil v posledních 7 soutěžních utkání, Maccabi vyhrálo v posledních 4 soutěžních duelech. Ve svých ligách jsou oba týmy zapojeny do boje o titul, a tak by nás měl čekat atraktivní dvojzápas.

Naposledy se oba celky střetly v kvalifikaci o Evropskou ligu v roce 2010 a úspěšnější v tomto dvojzápase bylo Maccabi. Mírným favoritem v zápase byl měl být domácí tým.

Utkání startuje ve čtvrtek 07. 03. 2024 v 18:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.