FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Hr. Králové - 30. dubna 2023   15:00

Slavia
19' Gabriel(vl.)
1:1
(1:1)
Hr. Králové
8' J. Kučera

O. Kolář – Ousou (46. Masopust, 71. Traoré), Ogbu, Holeš (C) – Douděra (60. M. Jurásek), Zafeiris, Oscar, Schranz (60. D. Jurásek) – Provod, Olayinka (31. Van Buren) – Jurečka.
Mandous – Šmiga, Tecl, Bořil, Hromada, Kačaraba.
Radina – Hájek, Hrabovský (Kvítek)
Fortuna Arena, Praha-Vršovice
16 373 diváků
Bajza – Ja. Klíma, Čech, Leibl (78. Pudhorocký, 90+3. Rada) – Gabriel, Smrž, Kodeš (C), Ryneš – J. Kučera – Trusa (90. Koubek), Vašulín.
Reichl, Vízek – Harazim, Baloun, Hlaváč, Novotný, P. Dvořák.
žlutá karta

SESTŘIH: Slavia - Hradec Králové 1:1. Sešívaní přišli o prvenství i laciným gólem

Je konec. Slavia doma poprvé v sezoně ztratila body, když s Hradcem remizovala 1:1. Sparta otočila duel v Liberci, kde vyhrála po dalších sporných penaltách v závěru utkání, a tudíž jde Slavia do nadstavby z druhého místa, zatímco Sparta základní část Fortuna ligy vyhrála.

Z mé strany je to pro dnešní odpoledne vše, loučím se s vámi a brzy zase na počtenou!
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:1. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 5:16.
90+10'
90+10'
Poslední minuty zápasu drží míč hosté, Hradečtí kombinují na polovině Slavie.
90+9'
Zafeiris si nezpracoval míč ve vápně soupeře, následně si Bajza dával na čas s rozehrávkou, za což viděl žlutou kartu.
90+8'
Slávisté ztratili míč a do brejku se rozeběhl Vašulín. Ten však celou situaci záhy nesmyslně "zadrbal", a tak zase Pražané útočí.
90+7'
Sešívaní ještě chvíli kombinovali okolo vápna hostí, ale další šanci si nevytvořili. Bajza bude vykopávat.
90+6'
Zafeiris trefil jen zeď, záhy ale přilétl centr do vápna Votroků na zadní tyč, kde Ogbu balon vrátil Van Burenovi a jeho pokus z první skvělým zákrokem vyrazil Bajza.
90+5'
Van Buren byl povalen těsně před vápnem. Slávisté budou rozehrávat volný přímý kop zhruba metr před šestnáctkou.
90+4'
Sešívaní zvyšují tlak na svého soka. Po jednom z odkopů Hradeckých fauloval napadající Vašulín Ogbua.
90+3'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Petr Pudhorocký, přichází Jakub Rada.
90+2'
David Jurásek přetáhl centr až za Matěje Juráska. Hrát tak bude Bajza.
90'
ze hřiště odchází Matej Trusa, přichází Matěj Koubek.
89'
Jurečka dostal míč do vápna soupeře, jenže byl jen zády k bráně a ve snaze otočit se byl Čechem uhlídán.
88'
V závěru jsou paradoxně nebezpečnější Východočeši, Vašulín se uvolnil ve vápně Slavie a nahrával po zemi skrz vápno. Nikoho ze svých spoluhráčů však nenašel.
87'
Zafeirisův centr se snášel na zadní tyč, kde Hradečtí situaci zvládli a míč prodloužili do autu.
86'
David Jurásek vybojoval rohový kop.
86'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Christos Zafeiris).
84'
Hradečtí se vydali do dalšího brejku, kdy postupovali tři proti dvěma. Kučera se pokoušel projít do šance individuálně, jenže ztroskotal na Zafeirisovi.
83'
Před Gabrielovým únikem Ogbu fauloval Vašulína, hlavní rozhodčí se k této situaci vrátil a stoperovi Slavie udělil žlutou kartu.
82'
Obranu Slavie překvapil zajímavým sprinterským počinem Gabriel, který se uvolnil až ke střele zprava, jenže tvrdou střelou zacílil jen do míst, kde byl připraven Kolář, jenž balon vyrazil.
81'
David Jurásek na vlastní polovině hřiště nasadil jesle soupeři, jenže o chvíli později ve sprintu na křídle o míč přišel.
80'
Domácí přišli o míč a záhy fauloval Zafeiris. Votroci budou rozehrávat na vlastní polovině hřiště.
79'
S míčem hrají Pražané. Sledujeme ale pouze jejich kombinaci na polovině hřiště.
78'
ze hřiště odchází Michal Leibl, přichází Petr Pudhorocký.
77'
Kolář si špatně zpracoval malou domů a nakonec mohl být rád, že stihl míč před dotírajícími soupeři odklidit alespoň do autu.
76'
Opět se nehraje vinou zdravotní indispozice, tentokrát bolesti trápí Leibla.
75'
Dnešní utkání sleduje 16 373 diváků.
74'
Na druhé straně vybojoval Provod střeleckou příležitost pro Jurečku, který z dálky pálil o kus nad.
73'
Rychlý brejk Hradce táhl Trusa, který se s míčem dostal až k rohovému praporku, odkud nic nebezpečného nevymyslel.
72'
Matěj Jurásek pálil zprava, odkud trefil Čecha do hlavy, a tak se přerušuje.
71'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
70'
Bajza na čáře chytl Van Burenovu hlavičku!
70'
Jurečka se prezentoval průnikem po pravém křídle, odkud záhy odcentroval na zadní tyč. Van Buren se dostal k hlavičce z hodně ostrého úhlu, jenže balon zamířil jen do prostoru, kde se nacházel přesouvající se gólman Bajza, který stačil na brankové čáře míč lapit.
69'
David Jurásek se ve snaze odcentrovat opřel do míče příliš, balon zatočil až za brankovou čáru. Zároveň se bude brzy střídat, protože Masopust nebude moci pokračovat ve hře.
67'
Před rozeběhnutým Trusou včas sebral míč ze země Kolář. Chvilku se hrát nebude, neboť na trávníku zůstal s bolestivou grimasou sedět Masopust.
66'
Sešívaní se pokoušejí trochu uklidnit hru a delší dobu drží nyní míč na svých kopačkách na polovině soupeře.
65'
Vašulínova dělovka ke vzdálenější tyči, Kolář měl spoustu práce
65'
Obrovská šance Hradce! Trusa z ostrého úhlu nahrál Vašulínovi, který pálil po zemi ke vzdálenější tyči a tentokrát se zaskvěl Kolář, jen míč vytáhl mimo.
64'
Masopust se rozeběhl do otevřené obrany hostů a míč následně poslal nečekaně křížem na Van Burena, k tutovce nechybělo moc, nizozemský forvard ale míč dostal na paty.
63'
Po delší době se směrem dopředu připomněli také hostující hráči. Vašulín si zasekl balon před vápnem a levačkou pálil po zemi, Kolář proti přízemnímu pokusu snadno zakročil.
62'
Gabriel uhlídal Juráska, na které letěl centrovaný balon. Sešívaní budou pokračovat rohem.
61'
Zafeiris se rozhodl proniknout středem hřiště, Řek byl polapen už na polovině hřiště, ale jen za cenu faulu.
60'
ze hřiště odchází David Douděra, přichází Matěj Jurásek,
ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází David Jurásek.
59'
Tentokrát se exekuce zajímavé standardky ujal Provod, i jeho pokus končil na zdi Votroků.
58'
Před vápnem Východočechů byl faulován Provod. Chystá se volný přímý kop z dobré střelecké pozice.
57'
Masopust bojoval na hraně vápna soupeře proti třem obráncům, míč proti přesile udržet nedokázal.
56'
Zafeiris se prezentoval povedeným obstřelem zleva na zadní tyč, pozorný Bajza byl u své vzdálenější tyče včas a pěknou střelu vytěsnil mimo.
55'
Provod znovu vypálil zpoza vápna, i tentokrát dokázali Hradečtí jeho pokus srazit do bezpečí.
54'
Masopust nečekal Douděrovo sklepnutí patou. Hosté se hokejově osvobodili.
53'
Trusa táhl akci Hradce po křídle a následně se srazil s Masopustem. Oba hráče zjevně souboj hodně bolel, a tak se na chvíli přerušuje.
52'
Odražený míč po rohu poskakoval před Masopustem, který se do míče z první opřel, zacílil ale mimo.
51'
O ruku se jednalo, Trusa si ale zjevně reflexivně chránil obličej a nijak nezvětšoval svůj objem. Uvidíme tak pouze roh.
49'
Video musí znovu do akce, Zafeiris centroval či střílel z ostrého úhlu a trefil Trusu zhruba z metru do ruky.
47'
Hned v začátku druhého poločasu bylo hodně rušno na obou stranách. Kolář nejprve nepochopitelně pustil malou domů od Holeše za sebe a záhy měl co dělat, aby míč ve skluzu takřka na brankové čáře odpálil do bezpečí. O chvíli později se slávisté radovali z otočení skóre, samostatný únik proměnil Van Buren, jenže gól kvůli ofsajdu platit nemůže.
46'
Holeš dostal míč proti noze před vápnem soupeře, jeho rána zpoza vápna byla zablokována.
46'
ze hřiště odchází Aiham Ousou, přichází Lukáš Masopust.
46'
První poločas je minulostí. Eden nejprve zmrazil gólem z dálky Kučera, slávistům se zatím příliš nedařilo přelstít obranu Hradce, jediný gól si tak dali Votroci v první půli sami, když si balon do sítě napálil dezorientovaný Gabriel. Jak zápas dopadne? Pokračujeme zhruba v 16:04, tak zůstaňte s námi.
45+4'
45+3'
Trusu na křídle uhlídal Ogbu, na vlastní polovině hřiště budou hrát slávisté.
45+2'
Brejk Hradeckých zastavil jen za cenu faulu na polovině hřiště Schranz. Hosté ale o balon rychle přišli, a tak zase hrají červenobílí.
45+1'
Dlouhý sešívaný aut letěl až do vápna soupeře. Hosté balon odehráli jen k Zafeirisovi, který se hned dvakrát opřel do míče, ani jeden z jeho pokusů ale přes blokující fotbalisty Hradce na bránu neprošel.
44'
Také další roh dokázali hráči v černém ubránit. Následně zkusil Van Buren střelu z dálky, jenže trefil jen jednoho z blokujících obránců Votroků.
43'
Zafeiris trefil jen připravenou zeď, uvidíme další roh.
42'
Centr od rohového praporku se Zafeirisovi nepovedl. O chvíli později byl ale faulován Provod a uvidíme standardní situaci z hodně zajímavé vzdálenosti.
41'
Provod v obrovské šanci! Zafeiris mu nachystal tutovku
41'
Zafeiris hezky zrychlil hru na levém křídle, odkud se prosmýkl do vápna Královéhradeckých. Po jeho pasu pod sebe pálil z hodně ostrého úhlu tvrdě Provod. Jeho pokus na bližší tyč vytěsnil Bajza na roh.
40'
Na míči jsou slávisté, kteří kombinují před vápnem svého soka.
39'
Ousou dobře vystoupil a pasem z první našel Douděru. Ten se pokoušel míč jemně prodloužit za sebe, což se mu i podařilo, jenže nikdo z jeho spoluhráčů do vápna soupeře nenaběhl.
38'
Ryneš na lajně trefil Douděru. Kterého následně lehce chytil za krk. Douděra se snažil vehementně dát najevo, že byl trefen do obličeje. Hlavní rozhodčí na tuto simulaci neskočil a Ryneše "ocenil" jen žlutou kartou.
36'
Kodeš fauloval Provoda, slávisté budou rozehrávat volný přímý kop na polovině soupeře.
35'
Zafeiris hezky uvolnil Van Burena, který v dobré pozici prováhal moment ke střele a záhy o balon přišel.
34'
Van Buren si seběhl pro pas z autu na křídlo, následně Nizozemec z první nabízel míč pod sebe do vápna, nikoho ze slávistů najít nedokázal.
33'
Van Buren se rozeběhl na levé křídlo, kam také dostal přesný pas. Následně domácí forvard akci lidově řečeno zadrbal. Sešívaní u míče zůstali, ale už kombinují do plných.
32'
Po několika soubojích na polovině hřiště skončil míč na kopačkách fotbalistů z Hradce Králové. Ti hrají na vlastní půli.
31'
ze hřiště odchází Peter Olayinka, přichází Mick Van Buren.
29'
Navíc je tu pro slávisty další komplikace, zdá se, že se Olayinka zranil při zmiňovaném souboji s Čechem a záhy tak uvidíme první střídání.
28'
Červenobílí nadále nevědí, jak překonat obranu soupeře. Přetažený balon doskákal mimo hřiště.
27'
Tvrdý Čechův zákrok na Olayinku, který pak musel střídat
27'
Olayinka stihl míč tak tak na hrací ploše a záhy přepadl přes Čecha, faul se nepíská a na vlastní půli tak budou rozehrávat Královéhradečtí.
26'
Další středně vysoký pas našel ve vápně Slavie Vašulína, ten byl soupeři dobře pokrytý a o balon tak záhy přišel.
25'
Smrž centroval po zemí, výborně se vrátil Ogbu, který pas zastavil.
24'
Oscar se prezentoval dalším nepřesným pasem, který poslal mezi dva nabíhající spoluhráče. Hrát budou zase Východočeši.
23'
Douděra nedostal dobrou přihrávku od Oscara, míč se dokutálel až do zámezí a hrát bude Bajza.
22'
Míč drží červenobílí, ti rozehrávají vlastní polovině hřiště i ve spolupráci s gólmanem Kolářem.
21'
Hosté vybojovali rohový kop, dobrý centr nedokázali následně usměrnit mezi tři tyče.
20'
Zafeirisův centr se otřel o Čechovu ruku, penalta se nepískala
20'
Olayinka se pokoušel proháčkovat do šance z ostrého úhlu, to se mu nepovedlo, záhy sešívaní reklamovali ruku v šestnáctce soupeře, penalta se, dle mého správně, pískat nebude.
19'
Gabriel si zavěsil Ousoův centr do vlastní brány, 1:1!
19'
Slavia právě vstřelila branku!
Slávisté šťastně srovnávají! Ousou centroval z pravé strany a dezorientovaný ADAM GABRIEL si balon o břevno napálil do vlastní brány. Pokud by nešlo o vlastní gól, šlo by určitě o výstavní trefu, takto jde spíše o vysvobození pro Pražany, kteří působili v ofenzivě poměrně bezradně.
18'
Domácí fotbalisté kombinují před vápnem soupeře, zdá se však, že neví, jak se prosadit do otevřené obrany.
16'
Hosté dobrým napadáním dostali pod tlak Koláře, jenž následně rozehrál nepřesně. Hráči v černém budou vhazovat na polovině soupeře.
15'
Jurečka pouštěl přihrávku do středu hřiště na Olayinku. Ten toto řešení ale nečekal a míč tak doputoval až na kopačky Východočechů.
14'
Zafeiris vyslal hezkým obloučkem na pravé křídlo do volného prostoru Douděru. Ten si balon zpracoval a pokoušel se odcentrovat, jenže trefil hned prvního obránce soupeře.
13'
Ousou přetáhl centr z pravého křídla, nikoho ze svých spoluhráčů tímto míčem najít nedokázal.
12'
Schranzovi po přihrávce na křídlo balon utekl do autu. Hrát budou hosté.
11'
Zafeirisův centr nepředstavoval pro obranu Hradce větší nebezpečí. Domácí ale nadále kombinují na polovině Východočechů.
10'
Provod se prezentoval další střelou zpoza šestnáctky, jeho pokus opět mířil k bližší tyči, tentokrát musel Bajza zasahovat. Míč vyrazil za brankovou čáru a uvidíme roh.
9'
Ousou vyslal po křídle hodně nepřesný pas. Balon z kopačky domácího stopera skončil v zámezí.
8'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Eden šokován. JAKUB KUČERA zničehonic vypálil ze střední vzdálenosti, přestože nešlo o dobře umístěnou ránu, míč lehce zaplaval a brankář Kolář předvedl obrovskou chybu, když mu tato střela přes rukavice propadla až do sítě.
6'
Jurečka si pohybem řekl o pas za obranu. Holešovi se přihrávka nepovedla, míč totiž domácí kapitán poslal až za brankovou čáru.
5'
Ryneš zleva vyslal do vápna Slavie ostrý přízemní centr. Míč nedokázal nikdo z Pražanů zachytit, ale nikdo z hostů připraven nebyl, a tak balon vápnem sešívaných jen proletěl.
4'
Sešívaní fotbalisté se s míčem dostali na křídlo, kde ale balon neudrželi. Hrají hosté.
3'
Schranz hledal za obranou soupeře Olayinku, ten byl ale skutečně za obranou soupeře a vědom si svého ofsajdového postavení se do akce vůbec nezapojil.
2'
Provod si na polovině hřiště narazil s Olayinkou a záhy se vydal až před vápno soupeře. Jeho přízemní pokus zamířil jen o kousek vedle levé Bajzovy tyče.
1'
Zápas začal. Hradečtí se ujali rozehrávky, dlouhý nákop domácí zvládli sebrat, záhy se ale fotbalisté v černých dresech dostali k míči zpět a mohou kombinovat.
1'

SK Slavia Praha: O. Kolář – Ousou, Ogbu, Holeš (C) – Douděra, Zafeiris, Oscar, Schranz – Provod, Olayinka – Jurečka.
Náhradníci: Mandous – Šmiga, Tecl, Van Buren, Masopust, Traoré, Bořil, Hromada, Kačaraba, D. Jurásek, M. Jurásek.
Trenér: Jindřich Trpišovský

FC Hradec Králové: Bajza – Ja. Klíma, Čech, Leibl – Gabriel, Smrž, Kodeš (C), Ryneš – J. Kučera – Trusa, Vašulín.
Náhradníci: Reichl, Vízek – Harazim, Baloun, Hlaváč, Novotný, Pudhorocký, Rada, Koubek, P. Dvořák.
Trenér: Stanislav Hejkal

Rozhodčí: Radina – Hájek, Hrabovský (Kvítek).
FC Hradec Králové
Je jisté, že Hradec po základní části Fortuna ligy nemine nadstavbové play-off. Hradečtí už nemohou spadnout do skupiny o záchranu, zároveň se ale nemohou ani vyškrabat mezi týmy, které bude čekat boj o titul. Východočechům nevyšly poslední dva duely, ve kterých nestačili na Liberec a Pardubice. V rámci postavení pro play-off je zatím situace zcela otevřená, Votroci mohou skončit na všech příčkách vedoucích do prostřední skupiny. U fotbalistů Hradce před pár dny natrvalo skončil vinou zdravotních problémů trenér Koubek, po zbytek sezony povede tým jeho dosavadní asistent Stanislav Hejkal. Jak už bylo řečeno, na podzim Hradečtí Slavii překvapivě porazili, povede se jim podobné překvapení i v Edenu?
SK Slavia Praha
Sešívaní po sérii venkovních zaváhání zvítězili poslední kolo na půdě ostravského Baníku 2:0 a díky těmto třem bodům nadále vedou ligovou tabulku o skóre před svým rivalem z Letné. Předtím sešívaní sehráli dvě pražská derby, na Spartě remizovali 3:3 a Bohemians porazili 4:0. Slávisté i díky lepším vzájemným zápasům se Spartou mají vše v kontextu boje o titul ve vlastních rukou. Nyní je však čeká souboj s Hradcem, se kterým na podzim v Mladé Boleslavi červenobílí prohráli. Dokáží tentokrát naplnit roli favorita a zvítězit?
Dobrý den, ještě jednou vítejte u zápasu mezi pražskou Slavií a Hradcem Králové.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.