Fährmann – Kehrer (46. Stambouli), Naldo, Nastasič – Caligiuri, Meyer, Schöpf (81. McKennie), Oczipka – Burgsteller, Harit, Di Santo (77. Embolo)
T. Horn – Olkowski (40. Clemens), Sörensen, Meré, Heintz, J. Horn – Jojič, Lehmann, Özcan – Klünter (72. Höger), Führich (72. Goden)
Müller, Goden, Höger, Clemens, Kusič, Rausch, Ouahim

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 8:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:9.
Schalke postupuje do čtvrtfinále německého poháru! Na domácí půdě porazilo poslední tým Bundesligy Kolín nad Rýnem 1:0.

Od úvodu bylo znát, kdo bude udávat tempo zápasu. Schalke kombinovalo ve středu pole, ale nedařilo se mu přejít až před branku. Zlom přišel ve druhém poločase, kdy po rohovém kopu tečoval centr Bastiana Oczipky Max Meyer. Míč doplachtil k zadní tyči a Timo Horn byl bez šance. V závěru se pokoušel Kolín o tlak, ale domácí obrana s přehledem obstála. Schalke mohlo ještě přidat pojišťovací gól, ale střídající Weston McKennie ani jednou nezamířil v dobré pozici mezi tři tyče.
90+3'
90+2'
Amine Harit se hnal do otevřené obrany, ale před vápnem byl vyveden z rovnováhy a poroučel se k zemi. Hlavní rozhodčí však nechává hru pokračovat.
90+1'
Burgstaller byl faulován v souboji o míč u středového kruhu. Schalke se tak může znovu usadit na útočné polovině. Po přihrávce Oczipky pálil znovu Weston McKennie, ale znovu jen nad hostující branku.
90'
Mohlo být rozhodnuto. Caligiuri vedl útočnou akci na pravé straně, poté se dostal ke střele zpoza vápna McKennie, ale z dobré pozice přestřelil.
89'
Guido Burdstaller získal míč ve středu pole a namířil si to k rohovému praporku. O balon ale velmi rychle přišel a tlak Kolína tak může pokračovat.
88'
Schalke se zatáhlo na vlastní polovinu. Kolín se ale nemůže prosadit do souvislejšího tlaku. Domácí s přehledem brání jednobrankový rozdíl.
87'
Z levé strany se pokoušel projít do vápna Özcan. Před vápnem se ale musel spokojit jen s přihrávkou na Heintze. Ten ale vypálil velmi nebezpečně, ale jen nad branku Schalke.
86'
Hostům se nedaří přechod do útoku. Nyní to zkoušel Clemens, ale přihrávkou na Jojiče neuspěl. Srb si sice sáhl na balon, ale otočku nezvládl a míč končí mimo hru.
85'
Nyní vybojoval míč Jojič. Následně ale už nepřidal přesnou přihrávku na střídajícího Godena. Nastasič ale pod tlakem odehrál jen za postranní lajnu.
84'
Hostující celek se usadit na útočné polovině. Nyní ale dokázal získat míč Oczipka, ale zase ho rychle ztratil. Před vápnem Schalke se snažil něco vymyslet Lehmann, ale ve zhuštěném prostoru se ke střele nedostal.
83'
Posledních zhruba deset minut druhého poločasu zbývá oběma týmům. Kolín se bude snažit vyrovnat a vynutit si prodloužení.
82'
Střídající McKennie nebyl daleko od snového startu. Po přihrávce Meyera se ocitl před Hornem, ale z blízkosti ho nepřekonal.
81'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Schöpf, přichází McKennie.
81'
Meré musel faulovat rozběhnutého Harita a je za to potrestán žlutou kartou.
80'
Amine Harit si chtěl vynutit faul, ale po lehkém pádu nechal hlavní rozhodčí hru pokračovat. Stejně dopadl na druhé straně Goden.
79'
Postupný útok Kolína nad Rýnem zatím nikam nevede. Nyní si dokonce musel pomoci faulem hostující Özcan, který skolil k zemi Schöpfa.
78'
Domácí se snaží co nejvíce držet míč na svých kopačkách. Nyní ale střídající Embolo neudržel míč proti Özcanovi na levé straně.
77'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Di Santo, přichází Embolo.
76'
Už to vypadalo, že by se domácí mohli dostat po zisku míče do brejku, ale nestalo se tak po nepřesné přihrávce Meyera.
75'
Na pravé straně se zjevil s míčem u kopačky Jojič. Srbský fotbalista si to namířil až do vápna, ale tam narazil na přesilu bránícího hráčů.
73'
Domácí se dokázali s přehledem ubránit. Nová dvojice hráčů se sice dostala do blízkosti vápna Schalke, ale následná střela je zblokována Naldem.
72'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Klünter, přichází Höger.
72'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Führich, přichází Goden.
71'
Na lavičce Kolína se již schyluje k dvojnásobnému střídání. Hra ale stále pokračuje. Oczipka míč na hrací ploše nezastavil.
70'
Hostující celek musí přidat směrem dopředu, pokud chce pomýšlet na postup do čtvrtfinále. Ralf Fährmann zatím v brance Schalke ve druhém poločase mrzne.
68'
Domácí znovu dopravili míč do sítě! Burgstaller si výborně naběhl za obranu a střelou z první překonal Horna. Je však pískán milimetrový ofsajd.
67'
Oczipka si pomohl přistrčením soupeře při souboji o balon. Hlavní rozhodčí byl v dobrém postavení a píská faul.
66'
Schalke pokračuje i po vstřelené brance v aktivní hře směrem dopředu. Nyní ale zkoušel průnikovou přihrávku hostující Lehmann. Nebyl přesný.
64'
Schalke právě vstřelilo branku!
Schalke zůstalo po šanci Nastasiče v blízkosti pokutového území. Další rohový kop Bastiana Oczipky tečoval hlavou ještě před první tyčí MAX MEYER. Horn šel proti míči, ale ten se zakroutil až ke vzdálenější tyči a Schalke tak jde do vedení.
63'
Obrovská šance Schalke. Oczipkův centr do vápna propadl až k zadní tyči, kde byl osamocen Nastasič, který ale pálil po trávníku jen do Horna.
62'
Hosté měli k dispozici ještě jednu rozehrávku rohového kopu, ale nejvýše se znovu vyšrouboval domácí stoper, tentokrát Naldo.
61'
Také Kolín ale umí zaútočit. Naldo musel hrát v nouzi jen na rohový kop. Právě centr od rohového praporku poslal do vápna Miloš Jojič. K hlavičce se propracoval jen domácí Nastasič.
60'
Ani hodina hry nepřinesla první branku. Schalke i ve druhém poločase diktuje tempo zápasu, ale Timo Horn zatím nemusel řešit složitější zákrok.
59'
Timo Horn musel zasahovat v pokutovém území. Následně rychle vyhodil míč až téměř k polovině trávníku, ale tam byl čistě odzbrojen Klünter.
58'
Nastasič si pomohl u postranní lajny lehkým faulem a hosté se tak mohou dostat na útočnou polovinu. Kolín ztrácí míč a Jojič musel sáhnout k taktickému faulu za žlutou kartu.
57'
Kolín chce zmírnit tlak domácího celku dlouhým odkopem. Schalke se ale rychle vrací na útočnou polovinu s dalším útokem.
55'
Batian Oczipka otálel s přihrávkou na Di Santa, přehrál celou situaci a míč mu sebral Jojič. Domácí se ale rychle vrátili k míči a Harit mohl pálit k pravé tyči. Timo Horn byl připraven.
54'
Ve druhém poločase se tempo zvýšilo. Schalke má více prostoru před vápnem, ale Harit s Di Santem se ještě nedokázali prosadit do brankové šance.
53'
Domácí byli v dobrém počtu v pokutovém území, nakonec se míč dostal k Haritovi, který ale pálil z druhého doteku vysoko nad břevno.
52'
Klünter s Führichem se ale nedomluvili na postupu před obránce Schalke a tak akce končí ještě před vápnem.
51'
Kolín vytáhl napadání až do blízkosti šestnáctky Schalke. Domácí celek ale vykombinoval střed trávníku a pustil se do útoku. Oczipka však nepřesně nahrával a do kontru šel Kolín.
50'
Také Schalke se dostalo ve druhém poločase na útočnou polovinu. Z pravé strany centroval do vápna Caligiuri, ale Harit si při snaze udělat místo k hlavičce pomohl faulem.
49'
Lehmann nešetrně zajel do Meyera, který už dávno neměl míč v držení a je za to potrestán žlutou kartou.
48'
Dlouhý aut ale hostům příliš nevyšel. V pokutovém území se o balon postaral Brazilec Naldo.
47'
Do druhého poločasu vstoupil aktivněji Kolína. Özcan se probojoval s míčem až do blízkosti pokutového území. Nakonec to byl Klünter, kdo vybojoval pro hosty autové vhazování u rohového praporku.
46'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Kehrer, přichází Stambouli.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.
Jedna nastavená minutě uplynula a první poločas tak končí bezbrankovou remízou. Schalke vstoupilo do zápasu aktivněji, vytvořilo si několikrát i pořádný tlak, ale ani jednou neohrozilo Timo Horna nebezpečnou střelou. Na druhé straně kapitán Schalke Ralf Fährmann neměl práci žádnou. Střelci obou týmů zatím spí. Do druhého poločasu už nenastoupí Pawel Olkowski, krajní obránce Kolína, který musel předčasně střídat pro zranění.
45+1'
45+1'
Již v nastaveném čase se dopustil nepřesné přihrávky Naldo. Brazilec chtěl rozběhnout na pravé straně právě potrestaného Kehrera, ale místo toho poslal míč jen za postranní lajnu.
45'
Thilo Kehrer je prvním potrestaný hráčem zápasu. Jednadvacetiletý obránce Schalke nestíhal unikajícího Führicha a tak musel přijít faul.
44'
Minutu před pauzou se dostal k míči také Kolín. Postupný útok hostujícího celku se dostal až k Jojičovi, který ještě hledal ve vápna Klüntera, ale ten se v obležení několika protihráčů ke střele nedostal.
42'
První poločas míří ke svému závěru. Schalke má více míč pod kontrolou, ale na větší šanci stále čekáme.
41'
Thilo Kehrer se dostal pod tlak na pravé straně. Musel poté zvolit přihrávku zpět na Nalda. Brazilec následně odkopával jen k brankáři Kolína nad Rýnem.
40'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Olkowski, přichází Clemens.
39'
Tlak Schalke narůstá. Hosté se nemohou dostat ze své poloviny trávníku. Di Santo kombinoval s Haritem. Pro balon si přiběhl také Meyer, který vysouval do útoku Burgstallera, ale ten byl poslán k zemi.
38'
I Naldo se zapojil do rozehrávky Schalke. Stoper domácího týmu ale chyboval a musel se rychle stáhnout zpět do obrany, kde ale pomohl odzbrojit Klüntera.
37'
Oczipka se připomněl na trávníku. Obešel na pravé straně Jojiče, ale poté svůj centr napálil jen do území nikoho. Hosté se s přehledem ubránili.
36'
Timo Horn má čím dál více práce. Nyní ho zaměstnal přízemní ránou ze střední vzdálenosti Alessandro Schöpf.
35'
Míč si postavil na místo přestupku Max Meyer. Jeho centr našel v pokutovém území hlavu Di Santa, ale míč končí jen mimo tři tyče.
34'
Před vápnem Kolína přituhuje. Meyer byl sražen zezadu, ale pokračovalo se ve hře. Hlavní rozhodčí píská až faul na Harita.
33'
Nadějná akce domácího týmu končí jen slabou střelou Harita. Timo Horn přesto musel natáhnout své tělo k levé tyči.
32'
Ve středu pole vybojoval míč Oczipka, poté předal aktivitu Haritovi. Mladý útočník Schalke nebezpečně centroval do vápna, ale Di Santo ani ve skluzu míč nezasáhl.
30'
Přesně po půlhodině hry musel poprvé zasahovat ve vápně Ralf Fährmann. Jen lehce posunul míč ze šestnáctky a Schalke už znovu drží balon.
29'
U pravé postranní lajny byl sražen k zemi Olkowski. Hosté tak mají k dispozici volný přímý kop v nadějné pozici.
27'
Miloš Jojič po dlouhé době pronikl s balonem u nohy až na útočnou polovinu. Ještě chtěl najít před vápnem stojícího Führicha, ale ten se k balonu už nedostal.
26'
Po souboji v v pokutovém území zůstal sedět na trávníku hostující obránce Heintz. Čtyřiadvacetiletý obránce bude muset být ošetřen.
25'
Nyní už to vypadalo na větší ohrožení hostující branky. Di Santo se ale nedokázal s míčem o nohy otočit kolem posledního bránícího hráče Kolína.
24'
Caligiuri chtěl najít Harita, ale přihrávka se mu vůbec nepovedla. Míč byl od útočníka Schalke tak dvacet metrů.
23'
Na dlouhou Naldovu přihrávku si nabíhal za obranu Harit. Maročan byl ale odtlačen od balonu a hostující obrana počkala než míč přejde brankovou lajnu.
22'
Kolín je stále stažen na vlastní polovině. Hráči Schalke kombinují ze strany na stranu a vyčkávají na vhodný moment k útoku.
21'
Hosté šli ve třech do rychlého protiútoku. Klünter ale nepřihrál včas a poté se k němu už seběhli hned dva bránící hráči Schalke.
20'
Ani dvacet minut týmům nestačilo na první ohrožení branky. Olkowski vedl míč na pravé straně, ale poté nepřesně nahrával a do útoku šel Di Santo. Argentincova střela však končí jen v boční síti.
19'
Lehmann vypíchl míč při nedokonalé přihrávce Meyera. Následně se ale záložník Schalke vydal napadat a rychle míč získal pro svůj tým.
18'
Nyní se ale provinil proti pravidlům Jojič a do útoku tak mohou jít znovu hráči Schalke. Domácí ale nikam nespěchají a kombinují ve středu pole.
17'
Salih Özcan vybojoval míč na vlastní polovině, poté udržel za sebou napadajícího Meyer a dovolit tak svým obráncům trochu klidu.
16'
Schalke drží stále balon u kopaček, ale nemůže se dostat až do finální fáze. Obrana Kolína je zatím velmi pevná.
14'
Matija Nastasič je na pravém kraji hodně aktivní. Nyní hledal ve vápně Di Santa, ale Argentinec se přes Heintze ke střele neprosadil.
13'
Domácí se velmi rychle dostali zpět k balonu. Nyní to vzal na sebe ve středu pole Schöpf, ale do vápna se neprobojoval přes tři obránce.
12'
Schalke pokračovalo rohovým kopem. Od rohového praporku rozehrával Oczipka, ve vápně se tlačil k hlavičce Naldo, ale pomohl si faulem.
11'
Nastasič kombinoval na pravém kraji s Oczipkou. Právě Bastian Oczipka se dostal do nadějné pozice pro centru, ale na poslední chvíli ho zastavil Olkowski.
10'
Úvodní desetiminutovka nenabídla žádnou větší šanci ani u jedné z branek. Podle očekávání je aktivnějším týmem Schalke.
8'
Tentokrát to byl Thilo Kehrer, kdo si nabíhal s míčem po pravé straně do útoku. Přihrávka na něj byla až příliš prudká a jednadvacetiletý hráč Schalke se do brejku nedostal.
7'
Jannes Horn se dostal pod tlak při rozehrávce. Domácí toho ale nedokázali využít, Meyer jen znovu odevzdal míč k hráčům hostů.
6'
Oczipka přihrával do běhu na levou stranu Nastasičovi. Srbský obránce dokázal ještě odcentrovat, ale míč končí jen u pohotového Sörensena.
5'
Domácí špatně rozehráli a hned bylo před vápnem Schalke rušno. Führich se dostal míči, ještě ho předával k ose trávníku, ale Özcan pálil jen do obránce před sebou. Následný rohový kop nic nebezpečného nepřinesl.
4'
Znovu to byl srbský záložník Miloš Jojič, který se ocitl u balonu. Jeho pobídku ke střele zužitkoval Klünter, ale míč končí nad břevnem.
3'
Také Kolín to zkusil poprvé pravou stranou. Rozběhnutý Jojič však míč na hrací ploše neudržel.
2'
Domácí hráči rozehráli úvodní poločas osmifinálového zápasu ze středového kruhu. Na pravé straně operoval s míčem Meyer, ale pomohl si lehkým přidržením soupeře a je pískán faul.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Osmifinálový zápas německého poháru tak může za několik málo okamžiků začít.

FC Schalke 04: Fährmann – Kehrer, Naldo, Nastasič – Caligiuri, Meyer, Schöpf, Oczipka – Burgsteller, Harit, Di Santo
Náhradníci: Nübel, McKennie, Konopljanka, Reese, Stambouli, Riether, Embolo

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Olkowski, Sörensen, Meré, Heintz, J. Horn – Jojič, Lehmann, Özcan – Klünter, Führich

FC Schalke 04

Schalke neodehrálo povedenu minulou sezonu. Po průměrných výkonech skončilo po zásluze na konečné desáté pozici bez evropských pohárů.

Letos ale drží přední příčky. Po sedmnácti odehraných zápasech se aktuálně pohybuje na druhém místě za suverénním Bayernem Mnichov. Na šestý Monchengladbach má však náskok pouhých dvou bodů a tak nemá vůbec nic jisté. Hned jedenáct zápasů neporažené Schalke dokázalo bodovat i v Dortmundu po přestřelce 4:4. Naposledy se však probojoval k bodu s Frankfurtem ze středu tabulky a to jen díky brance Nalda v páté minutě nastavení druhého poločasu.

V poháru si nejprve Schalke poradilo s regionálním FBC Dynamo 2:0. Ve druhém kole poté přehrál druhý tým Bundesligy třetiligový Wehen 3:1.
1. FC Kolín nad Rýnem

Tým ze západu Německa obsadil v minulém ročníku Bundesligy vynikající páté místo a zajistil si pohárovou Evropu. Hned třináctkrát odešel Kolín s nerozhodným výsledek a i to přispělo k velkému překvapení.

Letos to je katastrofa! Po sedmnácti odehraných kolech má tým z města nad Rýnem jen jedinou výhru. A to ještě z posledního zápasu s Wolfsburgem 1:0. Ani další tři nerozhodné výsledky nepomáhají Kolínu k lepší než jasně poslední příčky v bundelisgové tabulce. Na nesestupové pozice ztrácí Kolín již propastných jedenáct bodů.

V poháru se ale Kolínu zatím daří. V prvním kole vyřadil tým okolo brankáře Timo Horna vyřadil jasně 5:0 Leher. Ve druhém poté narazil na berlínskou Herthu, kterou přehrál na jejím hřiště 3:1.
Krásný úterní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Německý pohár pokračuje již osmifinálovou fází a my se společně zaměříme na prvoligový souboj Schalke s Kolínem nad Rýnem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.