Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Malmö : Sparta - 1. února 2024   15:30

1:2
(1:1)
Sparta
Sparta
11' Krejčí   • 59' Krejčí
Malmö
Dahlin (46. Friedrich) – Jansson (63. Jørgensen), Zätterström (63. Rosengren) , Cornelius – Stryger (46. Skogmar), Peña (63. Rieks), Johnsen, Nanasi (63. Berg) – Ali (63. Makkoli), Thelin (63. Olsson), Bolin (63. Vecchia, 71. Loukili)
Nilsson
Sparta
Vindahl – Vitík, Panák (35. Večerka), Krejčí – Preciado, Laçi, Kairinen, Ryneš – Tuci (74. Pešek), Kuchta, Birmančević
Surovčík – Mejdr, Horák, Mokrovics

Pražská Sparta vítězí i ve čtvrtém přípravném utkání, po dánském a norském mistrovi si dnes v Marbelle podala i toho švédského, byť poprvé v zimní přípravě inkasovala již v 8. minutě gól od Nanasiho. Rychlé vyrovnání zařídil po Kairinenově rohu Ladislav Krejčí, jenž po přestávce z pokutového kopu za faul na Kuchtu zápas rozhodl.
Sparta se prezentovala fyzicky náročnou hrou s důrazným napadáním, šancí bylo na obou stranách poskrovnu a trenéra Priskeho musí mrzet především zranění obránce Panáka.
90+3'
90+3'
Po akci na levé straně Malmö se jen vlní boční síť, kope se od Vindahlovy brány.
90+1'
Žlutá karta pro Malmö FF. Za faul na Laçiho je napomínán Zakaria Loukili.
89'
Sparťané dohrávají zápas v pohodě, přestože soupeř vyměnil téměř celou jedenáctku, drží fyzicky náročný fotbal plný napadání po jakékoli ztrátě míče.
85'
Na Rynešův centr naběhl Kuchta a v obtížné pozici hlavou netrefil bránu.
84'
Ofsajd fotbalistů Malmö.
83'
Malmö ještě hokejově střídá, zřejmě se do hry vracejí Bolin se Zätterströmem.
83'
Skogmar se snažil probít k míči přes Kuchtu a přebrousil ho zezadu dost bolestivě.
81'
Olssonův ostrý centr zleva v pádu vyboxoval do bezpečí Vindahl.
79'
Po rohu je však pískán útočný faul někoho ze sparťanů v tlačenici na malém vápně. Za krk se na trávníku drží Cornelius.
79'
Pronikajícího Kuchtu zastavil čistým skluzem za cenu rohu Makkoli.
76'
Rynešova tvrdá střela nesměřovala ani vzdáleně mezi tyče.
74'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Tuci, přichází Pešek.
73'
Rynešovu akci zastavil zdvižený praporek pomezního.
72'
Na Jørgensenův trestný kop si naběhl kanadský obránce Cornelius a hlavou zakončuje vedle sparťanské brány.
71'
Zraněný Vecchia si dnes moc nezahrál a na hřišti jej střídá Loukili.
69'
Střídající Vecchia utržil ránu ramenem do hlavy od urostlejšího Laçiho, který zřejmě o protihráči nevěděl. Probíhá ošetřování na hrací ploše.
65'
Velká dvojitá příležitost pro Spartu! Laçi se prodral do šestnáctky, jeho přihrávku sklepl Kuchta zády k bráně Birmančevićovi, který páil po zemi k tyči, jenže Friedrich vytáhl skvělý zákrok. Preciado pak z těžkého úhlu dorážel nad opuštěnou bránu.
63'
Probíhá hromadné střídání Malmö, vyměnilo se šest hráčů. Odešli Peña, Zätterström, Nanasi, Ali, Thelin a Bolin, nastupují Rieks, Jørgensen, Berg, Makkoli, Olsson a Vecchia.
62'
Zätterström přišlápl nohu Rynešovi, naštěstí to ani teď nevypadá na zranění.
61'
Kuchta se po ošetření vrací na hřiště, to je další dobrá zpráva pro Spartu.
59'
Sparta právě vstřelila branku!
Autorem branky z pokutového kopu je opět LADISLAV KREJČÍ. Na jeho střelu si sice Friederich sáhl, ale prudký míč jen tečoval do sítě.
58'
Horší je, že zraněný Kuchta je zdravotníky Sparty odváděn za postranní čáru.
57'
Jan Kuchta dnes vyráží napadat rozehrávku obou soupeřových brankářů, teď se to vyplatilo vrchovatě, když posouval míč na Laçiho, ale ještě než mohl Albánec přihrávku převzít, vletěl Kuchtovi pod nohy Pontus Jansson a úplně zbytečně ho po dohrání podrazil. Penalta pro Spartu!
56'
Další Laçiho roh odvracel Jansson, z druhé vlny napálil míč Preciado, ale rána ekvádorského reprezentanta přeletěla i ochrannou síť.
55'
Šestý roh pro Spartu opět po akci Veljka Birmančeviće.
52'
Birmančevićův průnik zastavuje skluzem na roh Johnsen. Laçiho roh ale obrana Malmö odvrací.
51'
Oba celky si vyměňují nepřesnosti, po hraničním a nepískaném zákroku na Kuchtu soupeř nakopává míč do Vindahlovy náruče.
48'
Preciado rozběhl akci po pravém křídle a přízemní přihrávkou přenášel hru doleva, kde se nedohodl Birmančević s Rynešem a hrozící brejk Malmö zastavil nedovoleně Večerka.
47'
Tuciho centr se stočil za bránu Malmö.
46'
O přestávce Malmö FF dvakrát vystřídalo:
místo Strygera hraje Skogmar a do brány se místo Dahlina postavil Friedrich.
46'
Góly jsme bohužel neviděli, ale ne proto, že by nepadly, ale z důvodu pozdního zprovoznění přenosu, který až těsně před přestávkou získal vyhovující parametry včetně rozlišení. Nicméně žádné větší šance se od konce úvodní čtvrthodiny neurodily a platí stav 1:1. Skóre otevřel v 8. minutě Nanasi, za Spartu vyrovnal za tři minuty z jejího již čtvrtého rohu Ladislav Krejčí.
Stínem poločasu je zranění stopera Panáka, který odkulhal ze hřiště již v 35. minutě.
45+1'
45+1'
Nanasi postupoval přímočaře na bránu Sparty, v poslední chvíli mu vložil nohu do střely Krejčí.
45'
V závěru poločasu se díky youtube podařilo obejít přetížený server a snad budeme ten druhý už moci sledovat naplno.
44'
Po odkopu od Vindahlovy brány byl faulován Kuchta, chystá se přímý kop Pražanů.
42'
Po ošklivém faulu si poseděl na hřišti Qazim Laçi, naštěstí vstává po chvíli sám a nepotřebuje ošetření.
41'
Stream se stále seká a vypadává, vidíme jako Cimrmanův vizionář „jen takové výjevy.“ Jeden ze sparťanů posílá míč skluzem na zadní tyči po rychlém protiútoku nad břevno.
39'
Obrana Sparty si se standardkou poradila, jeden z hráčů švédského mistra ještě odražený míč napálil asi dva metry vedle levé tyče.
38'
U postranní čáry postrčil Tuci Aliho. Po rychlé rozehrávce šel do kličky Bolin a ten byl již podražen v blízkosti velkého vápna Vitíkem.
35'
Nemilá zpráva pro Spartu. Zraněný Filip Panák musí střídat, na jeho místo přichází Dalibor Večerka.
35'
Obrana Sparty s problémy odvrací přízemní centr do vápna, míč nakonec odkopává Preciado.
33'
Ve středu hřiště je po ostrém faulu ošetřován Filip Panák.
30'
Odehrána je půlhodina generálky českého mistra na jarní část ligy, stav je stále 1:1. Sparta praktikuje vysunutý presink a má více ze hry.
25'
Dlouhý míč z obrany Malmö doskákal až k Vindahlovi.
23'
Krejčí si nabíhal na Laçiho standardní situaci z ofsajdu.
23'
Útočný faul Malmö v hlavičkovém souboji, po rozehrávce ale modrobílí zastavili Birmančevićův průnik.
21'
Kuchta napadal Dahlinovu rozehrávku, švédský brankář o něj vytloukl míč do autu, pokud se z nízkého rozlišení dalo vyčíst.
18'
Tak pozor, dobrá zpráva, díky Malmö FF jsme se přece jen dostali k jejich přenosu, sice v dost špatné kvalitě, ale něco málo snad rozeznáme.
15'
Ali hledal centrem ve vápně Thelina, ale pro míč si zkušeně došel Vindahl.
14'
Trestný kop z půlky hřiště pro Malmö.
11'
Z opakovaného rohu se podařilo vyrovnat, autorem branky je po centru Kaana Kairinena LADISLAV KREJČÍ. Jeho střelu ještě lehce tečoval za záda svého brankáře Thelin.
10'
Třetí rohový kop Sparty opět hráči Malmö odvracejí za čáru, takže si Letenští exekuci zopakují.
8'
Malmö právě vstřelilo branku!
Po 277 minutách s čistým kontem Sparta poprvé v zimní přípravě inkasuje, pěknou ranou nártem k tyči se trefil SEBASTIAN NANASI
3'
Sparta kopala sérii dvou rohů, ale neprosadila se do zakončení.
3'
Zatím bohužel z utkání není zprovozněn přenos.
1'

Malmö FF: Dahlin – Jansson, Zätterström, Cornelius – Stryger, Peña, Johnsen, Nanasi – Ali, Thelin, Bolin
Náhradníci: Friedrich, Nilsson – Rieks, Rosengren, Olsson, Jørgensen, Berg, Vecchia, Loukili, Skogmar, Makolli
Trenér: Rydström

AC Sparta Praha: Vindahl – Vitík, Panák, Krejčí – Preciado, Laçi, Kairinen, Ryneš – Tuci, Kuchta, Birmančević
Náhradníci: Surovčík – Večerka, Mejdr, Pešek, Horák, Mokrovics
Trenér: Priske.
Sparta zatím odehrála tři přípravné zápasy a ve všech si připsala vítězství 2:0. Na Letné porazila v repríze smolného předkola Ligy mistrů FC Kodaň (Olatunji, Kuchta), ve Španělsku na českého mistra nestačila maďarská Puskás Akadémia (Ryneš 2) ani norský mistr Bodø/Glimt (Sadílek, Olatunji). V tomto utkání odpočívala celá základní jedenáctka z předchozího duelu, na závěr se čeká, že trenér Priske postaví nejsilnější sestavu.
Posledním soupeřem fotbalistů Sparty na španělském soustředění bude Malmö FF. Podobně jako Sparta Praha je to nejúspěšnější klub v dějinách švédského fotbalu. V roce 1979 postoupilo Malmö dokonce až do finále Poháru mistrů evropských zemí proti Nottinghamu Forest.

Švédská liga se hraje systémem jaro-podzim. Malmö získalo 23. titul v dějinách klubu až v posledním listopadovém kole v přímém souboji s Elfsborgem, který porazilo 1:0. Při rovnosti bodů těžilo z toho, že jako druhé kritérium platí ve Švédsku skóre a nikoli vzájemné zápasy. První zápas v Elfsborgu totiž prohrálo 0:3. O titulu tak rozhodl rozdíl dvou gólů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.