Házená - Extraliga muži - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nové Veselí : Královo Pole - 26. listopadu 2017   16:00

Nové Veselí
Nové Veselí
1' Štěrba  • 4' Sekulić  • 7' Melichar  • 8' Živojinović  • 10' Štěrba  • 13' Valoušek  • 14' Valoušek  • 15' Sekulić  • 15' Bartůněk  • 18' Sekulić  • 20' Živojinović  • 22' Chosik  • 23' Sekulić  • 26' Živojinović  • 29' Sekulić  • 33' Živojinović  • 34' Sekulić  • 36' Melichar  • 40' Živojinović  • 43' Sekulić  • 45' Chosik  • 46' Valoušek  • 47' Chosik  • 52'   • 57' Živojinović  • 60'
30:29
(18:16)
Královo Pole
8' Burget   • 11' Hastík   • 12' Cáb   • 15' Burget   • 15' Havlát   • 18' Havlát   • 20' Hastík   • 21' Hastík   • 22' Ipser   • 23' Burget   • 26' J. Hanták   • 30' J. Hanták   • 32' Adamčík   • 33' Havlát   • 34' Burget   • 37' Burget   • 38' Adamčík   • 42' Hastík   • 43' J. Hanták   • 50' Ipser   • 51' Havlát   • 54' Cáb   • 56' Cáb   • 57' Burget   • 58' Havlát
Nové Veselí
Schams, Šimovček – Valoušek, Kupa, Veselý, Živojinović, Bartůněk, Dolejší, Melichar, Přibyl, Skalický, Sekulić, Krčál, Nedvěd, Štěrba, Najman, Chosik.
Baader, Novotný.Delegát: Ondráš
ZDT Arena
Koňařík, B. Pšenica – Hlípala, Číž, T. Mičola, Havlát, Cáb, Burget, Kučera, Hastík, Popelka, Ipser, Adamčík, J. Hanták, Hanták.

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním vítězství Nového Veselí vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou!
Druhá polovina zápasu nabídla nebývale velké drama do posledních vteřin. Brno se dokázalo v 57. minutě bodově dotáhnout na svého soupeře, ačkoli ještě několik minut předtím prohrávalo o čtyři branky. Vyrovnané skóre trvalo takřka do konce utkání, ale rozhodla poslední akce domácích, při které se povedlo hráčům z Nového Veselí skórovat, zatímco soupeři ne. Nové Veselí si tedy po třech extraligových porážkách připisuje do tabulky dva body za vítězství 30:29. Naopak Brno dál výsledkově tápe a zůstává předposlední.
60'
Hosté v posledních sekundách ještě zkouší vystřelit i z nemožné pozice. Šimovček tuto střelu vykryl a je jisté, že tentokrát berou dva body domácí.
60'
Hostům je signalizována pasivita!
60'
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Brna.
60'
Přesně půl minuty schází do konce zápasu. Trenér Brna si bere oddechový čas.
60'
Tentokrát už ale našli domácí recept na hostující obranu. Na trefu do pravé šibenice brankář Brna nedosáhl.
60'
Probíhá poslední minuta dnešního duelu.
59'
Domácí se drží v útoku. Obrana Brna zatím dokáže držet střelce Nového Veselí mimo ohrožení vlastní brány.
59'
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Nového Veselí.
59'
Nové Veselí si vyžádalo oddechový čas minutu a půl před koncem zápasu.
59'
Brňané přišli o míč a navíc se stihli dostatečně rychle vrátit do obrany, aby zabránili obdržení branky z rychlého protiútoku. Nové Veselí ovšem zůstává u míče.
58'
Havlát dokázal proskočit mezi obránci do brankoviště a střelou k levé tyči překonat strážce domácí svatyně.
57'
Živojinović kontruje stejnou mincí z pozice pravé spojky. Brankář Brna byl bez větší šance na zásah.
57'
Z pravého křídla si do brankoviště naskočil Burget, který dokázal vymést levý horní roh domácí brány.
56'
Domácí se v útoku příliš dlouho neohřáli, Brno tak dostává šanci na vyrovnání.
56'
Tomáš Cáb snižuje na rozdíl jediné branky a čtyři minuty před koncem zápasu je zaděláno na drama.
56'
Nové Veselí se osvobozuje, neboť hráči Brna na brankovišti proráželi.
55'
A navíc přichází o dalšího hráče, neboť byl na devíti metrech faulován Hastík za přípustností pravidel.
55'
Veselané předvádí plejádu špatných zakončení, Živojinovićova střela skončila vedle brány.
54'
Tentokrát už to ale Brnu vyšlo. Z levého křídla našel mezírku mezi bližší tyčí a tělem brankáře Cáb.
54'
Jeden z domácích hráčů namířil své zakončení až příliš vysoko, do útoku se přesouvají hráči Brna.
53'
Šimovček si dokázal poradit v bráně Nového Veselí se střelou z pravého křídla gymnastickým způsobem.
52'
I přes početní nevýhodu se ale domácí propracovávají ke vstřelení branky, které jim momentálně stačí k pohodlnému vedení o tři branky.
52'
Jako viník proti pravidlům je označen Přibyl (NVE), který cestuje na dvě minuty na střídačku.
51'
Havlát i přes faul na sedmi metrech dokázal v pádu najít cestu pro míč do brány.
51'
Domácí přichází znovu velmi rychle o míč. Na brankovišti přišlo další prorážení.
50'
Tři minuty trvalo, než se povedlo jednomu celku opět skórovat. Nyní se to podařilo z pivota Janu Ipserovi, ačkoli byl bráněn hned trojicí protihráčů.
50'
Signalizovaná pasivní hra také na straně Nového Veselí, které ale mimo střely přišlo o míč při útočném prorážení.
49'
Brňané drželi míč až příliš dlouho, a tak jim byla signalizována pasivní hra. Z tohoto důvodu se pokusil prostřelit obranu Hastík z devíti metrů. Míč sice přes obranu prošel, ale Schams byl připraven zakročit.
48'
Obrana Nové Veselí zatím dokáže reagovat na pokusy oslabeného Brna.
48'
48'
Trenér Brna na vývoj posledních minut reaguje oddechovým časem.
47'
Ovšem na druhé straně hrací plochy se další pumelicí prosazune Roman Chosik a domácí poprvé v dnešním utkání odskakují soupeři na rozdíl čtyř branek.
47'
Střela Jozefa Hantáka končí na tyči, od které se odráží pod nohy Schamse, který má míč bezpečně ve svém držení.
46'
Valoušek měl před sebou volnou cestu, tak na nic nečekal a rozběhl se do uličky. Podél levé ruky Koňaříka dostal míč do brány Brna.
46'
Hastík si odchází odpykat svůj dvouminutový trest, který mu vyměřili rozhodčí za svůj zákrok na soupeře.
46'
Ovšem Hastík tentokrát zahodil možnost snížit na rozdíl jediné branky a trefuje pouze konstrukci brány.
45'
Na druhé straně je nařízen sedmimetrový hod pro Brno.
45'
Chosik se prezentoval nechytatelnou bombou do pravého horního rohu hostující brány.
45'
Do vínku výkonu Nového Veselí přidává Schams další z úspěšných zákroků.
44'
Specialista na sedmimetrové hody v domácím je jednoznačně Jakub Štěrba, který už dnes proměnil čtvrtou příležitost s bodu pro sedmimetrový hod.
44'
Proti Brnu je nařízen sedmimetrový hod.
43'
Jenže nečekanou ranou z kroku se prezentuje Jozef Hanták, který tak znovu připravil vyrovnání.
43'
Po nacvičené akci se dostal Sekulić s míčem až nad brankoviště, odkud se mu povedlo překonat Koňaříka. Nové Veselí tak znovu vede o jednu branku.
42'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Tomáš Adamčík).
42'
Dosavadní nejlepší střelec Brna, Viktor Hastík, dokázal v souboji jeden na jednoho uspět, stejně jako s následnou střelou.
41'
Jenže do hry se jim vkradla nepřesnost, která dostala míč do autu.
41'
Navíc hosté zahodili další možnost ke vstřelení branky. Nové Veselí může odskočit soupeři znovu na rozdíl dvou branek.
40'
Tentokrát už to ale Zivojinovićovi vyšlo! Brankář sice míč zasáhl a vypadalo to, že odrazí míč vedle brány, nicméně ten si našel cestu do sítě.
39'
Brněnský brankář si připisuje další úspěšný zákrok. Stav tak zůstává i nadále vyrovnaný.
38'
Oba celky se tentokrát pouze zastřelovaly. Nejprve neuspěl se střelou Živojinović, na druhé straně poté Adamčík.
38'
Adamčík zajistil po rychlém protiútoku při situaci 3 na 1 střelou o zem vyrovnání zápasu.
37'
David Burget se z pravého křídla prosadil střelou přes ruku brankáře.
37'
Rozhodčí raději zastavili hru a vyžadují uklizení hrací plochy, po které bude pokračovat Brno v útoku.
36'
Melichar si pomohl horní tyčí k dopravení míče do brány. Brankář Brna neměl na zákrok nárok.
35'
Hastík se rozhodl zakončit rychlý kontr střelou z osmi metrů. Střelu doprostřed brány ale dokázal zneškodnit Schams.
34'
Domácí se ještě pořádně nestihli rozestavit do obranného postavení a Burget snižuje na rozdíl jediné branky.
34'
Sekulič dostal na pivotovi příliš prostoru, což využil ke vstřelení branky.
33'
Úspěšným podstřelem se ale prezentoval na druhé straně také Jiří Havlát, který drží Brno v dostřelu.
33'
Povedený podstřel v běhu předvedl Živojinović. Brankář na podstřel vůbec nezareagoval.
32'
Adamčík ve skrumáži těl na brankovišti nalezl míč a dokázal ho následně dopravit až do brány Nového Veselí.
32'
Domácí se ale v útoku příliš dlouho neohřáli, provinili se prorážením.
31'
Jiřímu Havlátovi při signalizované pasivitě nezbývalo nic jiného než vystřelit. S jeho nepříliš prudkou střelou si Schams bez problémů poradil.
31'
Hastík je zastaven pozornou obranou domácích v útočném snažení.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 16:44.
V prvním poločase se několikrát opakoval zcela stejný scénář. Domácí se několikrát dostali do vedení o tři branky, ale Brno vždy dokázalo reagovat a snížit ztrátu ve skóre na jednu branku. Do šaten koneckonců odchází ve vedení domácí Nové Veselí, které vede 18:16.
30'
30'
Půl minuty před koncem prvního poločasu snižuje ztrátu Brna Jozef Hanták.
29'
Jenže při dalším rychlém protiútoku už to neplatí. Z pozice levé spojky se trefuje Sekulić.
29'
Hostující obrana ve spolupráci s brankářem dokázala ubránit šanci Nového Veselí.
29'
29'
Domácí lodivod si bere oddechový čas.
28'
Cáb se na levém křídle tentokrát nedokázal prosadit, i když do brankoviště naskakoval nikým napadán. Hráči Nového Veselí mohou odskočit znovu do vedení o 3 branky.
27'
Domácím byl nabídnut sedmimetrový hod, který proměnil Jakub Štěrba.
27'
Navíc je vyloučen domácí Přibyl (NVE) a tak se síly na hrací ploše vyrovnávají.
27'
I přes početní nevýhodu se podařilo najít Brňanům recept na soupeře a znovu je skóre pouze o jednu branku.
26'
Rozhodčí vyhodnotili faul Ipsera jako zákrok za hranicí pravidel, a tak si bude muset na dvě minuty odpočinout.
26'
I přes trojnásobnou přesilu obránců Brna se dokázal v pádu prosadit Živojinović.
26'
Jozef Hanták se postaral o čtrnáctou branku Brna. Rozdíl ve skóre je rázem jen jedna branka.
25'
Při signalizované pasivitě se o střelu z kroku pokusil znovu Hastík, Schams byl se zákrokem připraven.
24'
Prorážení domácích mohl potrestat Hastík, ten byl ale pozornou obranou včas zastaven na devíti metrech.
23'
S brankami se v Novém Veselí roztrhl pytel! Je tu další fáze, ve které padá jedna branka za druhou.
23'
Ale domácí velmi rychle po rozehrávce trestají špatně rozestavenou obranu soupeře.
22'
Dohrávka do pivota na Ipsera přináší Brňanům kýženou branku.
22'
Brankáře Brna může mrzet, že tentokrát nezakročil o něco lépe, neboť moc dobře ví, že střelu z devíti metrů z rukou Chosika mohl vyrazit.
21'
Hastík se zjevil na konci celé akce Brna a snižuje ztrátu svého celku.
21'
S nabídnutou sedmičkou neměl Jakub Štěrba sebemenší potíže a zvyšuje náskok domácích na rozdíl tří branek.
21'
Mičola (BNO) fauloval soupeře při náskoku do brankoviště a je po právu vyloučen na 2 minuty.
20'
Na druhé straně se střelecky nemýlí Živojinović.
20'
Souhra až na pivota přináší Brnu ovoce, do střeleckých statistik se zapsal Hastík již po páté.
19'
Tentokrát už ale Schams úspěšný proti střele soupeře.
18'
Havlát dokázal další střelou ze střední vzdálenosti rozvlnit síť za zády Schamse. Ani tentokrát si brankář Nového Veselí na míč nesáhl.
18'
Sekulić se dokázal prokličkovat až do zakončení, při kterém byl úspěšný.
17'
A ten s příležitostí naložil dobře, neboť klepnutím o zem překonává Schamse.
17'
Tentokrát už je z toho ale sedmimetrový hod, na který přichází Hastík.
16'
Schams zatím drží naděje Nového Veselí velmi vysoko. Nyní si připsal druhý zákrok v krátkém sledu a i díky němu vede Nové Veselí stále o 3 branky.
16'
Hastík se prezentoval podstřelem, který ale dokázal Schams zlikvidovat před brankovou čárou.
15'
15'
Hostující trenér si vyžádal oddechový čas.
15'
A domácí odskakují zpět na rozdíl tří branek. Zápas střídá jeden rychlý protiútok za druhým.
15'
Nechytatelnou ránu z cirka 13 metrů vyslal na bránu Nového Veselí Jiří Havlát. Brankář na tuto střelu vůbec nezareagoval.
15'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Marko Živojinović).
15'
Tentokrát už to ale hostům vyšlo, trefuje se Burget.
14'
Zatímco hosté neměli přesnou rozehrávku, Veselané z brankoviště trefují pouze dobře postaveného brankáře.
14'
Na brankovišti dostal až příliš prostoru Valoušek, který se neostýchal a po náskoku do brankoviště zakončil k milimetrově k pravé tyči.
13'
Veselí svému soupeři odskakuje na rozdíl dvou branek. Brankář Brna neměl možnost míč zasáhnout.
12'
Nádherná akce v podání hráčů Brna. Nahazovačka začala na pravém křídle a skončila na levém křídle, kde si nad brankoviště naskočil Cáb který už měl úlohu velmi snadnou.
11'
Střela domácích končí pouze na břevnu, Brno má možnost snížit na rozdíl jediné branky.
11'
Jenže Brňané reagují bleskově. Hastík po náskoku na devíti metrech trefuje volný prostor v bráně.
10'
A už je to o tři branky! Štěrba dokázal vypíchnout soupeři míč a sám po sprintu přes celou délku hrací plochy zakončuje naprosto přesně.
10'
Nové Veselí se dostává poprvé v utkání do vedení o dvě branky.
9'
Po spolupráci s pivotem je nařízen sedmimetrový hod pro Nové Veselí.
8'
Vyrovnaný stav utkání ale příliš dlouho nevydržel, za domácí skóruje Živojinović.
8'
Střelou na bližší tyč rozvlnil Burget síť za zády Schampse.
7'
Schamp si sice připisuje další úspěšný zákrok, jeho spoluhráč ale ukořistil míč ještě v brankovišti. U míče tak zůstávají hráči z Brna.
7'
Domácí se dostávají zpět do vedení, o úspěšnou trefu pod horní tyč si připisuje Melichar.
6'
Schamp si připisuje úspěšný zákrok proti rychlému kontru soupeře, za kterého zakončoval akci Hastík z devíti metrů.
5'
Melichar chtěl vylepšit pozici pro svého spoluhráče na levém křídle, ale klepnutím míče o zem poslal míč pouze do zámezí.
5'
Hostům je zamítnuto pokračovat v útoku z důvodu prorážení. Svou útočnou akci mohou předvést domácí hráči.
4'
Sekulič byl sice bráněn na hranici brankoviště hodně na těsno, přesto dokázal protlačit míč za záda soupeře.
4'
Oba brankáři si připisují po jednom úspěšném zákroku. Stav utkání tak zůstává neměnné 1:2.
3'
Střelecký pokus z levého křídla nepřinesl domácím vstřelení druhé branky v zápase.
2'
Po rychlém protiútoku Brňanů byl nařízen sedmimetrový hod, který proměnil opět Viktor Hastík.
2'
Nové Veselí se proviňuje v útočné fázi prorážením. Do útoku se tak vydávají hráči soupeře.
1'
Hostům byl nabídnut sedmimetrový hod, se kterým si s přehledem poradil Viktor Hastík.
1'
Domácí Nové Veselí se ujímá vedení. První branku v zápase vstřelil Štěrba.
1'
Rozhodčími dnešního střetnutí je dvojice Adam Baader a Jiří Novotný. V roli delegáta ČSH je přítomný Jiří Ondráš.

Michal Studený – 27,78%
Přeji příjemné odpoledne všem házenkářským nadšencům! Dnes je na programu 10. kolo Extraligy mužů, ve kterém se mimo jiné utká celek TJ Sokol Nové Veselí proti celku SKKP Handball Brno. Zápas se odehraje od 16:00 hod. v ZDT Areně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.