Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Kopřivnice - 29. března 2024   19:30

Dukla
Dukla
4' Dokoupil  • 6' Tonar  • 11' Hlinka  • 13' Krušberský  • 18' Erebai  • 20' Krušberský  • 22' Hlinka  • 24' Erebai  • 27' M. Rakouský  • 32' Dokoupil  • 33' Erebai  • 34' Duda  • 37' Hlinka  • 39' Dokoupil  • 43' Duda  • 44' M. Rakouský  • 45' Dokoupil  • 46' M. Rakouský  • 49' J. Rakouský  • 50' J. Rakouský  • 51' M. Rakouský  • 52' Dokoupil  • 53' M. Rakouský
27:23
(11:13)
Stav série: (2:1)
Kopřivnice
Kopřivnice
2' Polcar   • 8' Střelec   • 9' Brito Benítez   • 11' Petřík   • 12' Polcar   • 14' Bukovský   • 18' Střelec   • 19' Polcar   • 21' Ošmera   • 22' Kancel   • 22' Polcar   • 25' Polcar   • 29' Střelec   • 31' Hanus   • 33' Lefan   • 35' Hanus   • 41' Hanus   • 45' Hanus   • 48' Hanus   • 49' Brito Benítez   • 51' Polcar   • 53' Polcar   • 58' P. Musálek
Dukla
Hájek, Kozler
Sportovní centrum Řepy
320 diváků
Kopřivnice

HC Dukla Praha – KH ISMM Kopřivnice 27:23 (11:13)
Nejvíce branek: Tonar 5/4, Dokoupil 5, M. Rakouský 5 – Polcar 7, Hanus 5, Střelec 3. Rozhodčí: Hájek, Kozler. Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/0. Vyloučení: 4:5. ČK: Březina, Křístek (DUK). Diváci: 320.
Házenkáři pražské Dukly vítězí nad Kopřivnicí 27:23 a ve čtvrtfinálové sérii se ujímají vedení 2:1! Hosté přitom většinu prvního poločasu vedli a jejich náskok se vyšplhal až na rozdíl tří gólů. Po změně stran však Pražané manko dotáhli a od stavu 17:16 už byli vpředu naopak oni. V závěrečných minutách si pak udržovali tří až čtyřbrankové vedení a Kopřivničtí již tuto ztrátu nedokázali smazat.
60'
Už běží poslední půlminuta zápasu. Dukla to již dohrává. Střela asi přijde až při pasivitě.
59'
Šanci hostí na korekci chytá Petržala a tím je asi definitivně jasno!
59'
Michal Tonar se nemýlil a Dukla zase vede o čtyři góly.
59'
Martin Rakouský byl při zakončení sražen a Pražané mají k dispozici sedmičku.
58'
Pavel Musálek snižuje na rozdíl tří gólů.
57'
Vyloučen je domácí hráč Jiří Rakouský.
57'
Necelé čtyři minuty do konce a tohle se už bude hostům otáčet těžko.
55'
Domácí získali míč v obraně a za tohoto stavu to náležitě slaví. To jsou samozřejmě důležité momenty, kdy Pražané mohou místo obdrženého gólu útočit.
55'
Tentokrát nepřesná střela Erebaie.
54'
Zablokovaná střela domácího Erebaie. Následuje time-out Dukly.
54'
Petržala skvěle vychytal protihráče, který si před něho seběhl z levého křídla.
53'
Martin Rakouský se trefil nízko k pravé tyči z pohledu gólmana. Dukla to má rozehrané nadějně.
53'
Jan Polcar snižuje na rozdíl tří gólů.
52'
Nešťastný moment pro Žingora. Ten si připsal dobrý zákrok, když vyrazil střelu ze střední vzdálenosti. K míči se však dostal Jiří Dokoupil a ten už to měl snadné.
51'
Martin Rakouský ale dává Dukle určitý klid v podobě tříbrankového vedení.
51'
Hosté se nevzdávají. Jan Polcar koriguje na rozdíl dvou zásahů.
50'
Vyloučení pro tým HC Dukla Praha (Matúš Moravčík).
50'
Souhra bratří Rakouských. S trochou štěstí skóroval Jiří, jehož střela prošla Žingorovi mezi nohama a míč se dokutálel ke vzdálenější tyči.
49'
Z pivota skóruje Edwin Brito Benítez.
49'
Za domácí se prosadil z levého křídla Jiří Rakouský.
48'
Hosté to sehráli do pravého křídla a Jan Hanus přehodil Petržalu.
48'
Dvouminutový trest pro domácího Marka Hlinku.
46'
Po střele Martina Rakouského, která Žingorovi propadla do brány, je tu nejvyšší vedení Pražanů v zápase!
46'
Domácím se po změně stran také rozchytal brankář Pertžala. Ten oslavuje další výborný zákrok.
45'
Na gól hostí rychle odpověděl Jiří Dokoupil.
45'
Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Jan Hanus).
45'
Marek Hlinka běžel sám na bránu, kterou přestřelil!
44'
Martin Rakouský se z pravé strany prosmýkl do koncovky a střelou k bližší tyči navyšuje na rozdíl dvou gólů! Hosté reagují oddechovým časem.
44'
Kopřivnice je už kompletní.
43'
Opět tu máme vedení Dukly, která využila přesilovku. Trefuje se Kristián Duda.
42'
Sedmičku Michala Tonara chytá brankář Žingor!
41'
Jan Polcar dostal dvouminutový trest. Navíc sedmička pro Duklu.
41'
Žlutá karta pro realizační tým KH ISMM Kopřivnice. Konkrétně trenéra Tomáše Sklenáka.
41'
Jan Hanus se dostal před Patržalu a střelou pod jeho nohama srovnává.
39'
Dukla po dlouhé době vede! Obrat dokonává Jiří Dokoupil.
37'
Petržala ji Petříkovi chytá! Dnes již podruhé.
37'
Po faulu Moravčíka budou hosté střílet sedmičku.
37'
A to se podařilo! Skóre dorovnává Marek Hlinka.
36'
Hosté vystřelili nad a Dukla může vyrovnat.
35'
Michal Tonar proměnil sedmimetrový hod.
35'
Jan Hanus navyšuje stav.
34'
Domácí se přiblížili na rozdíl jediného gólu. Trefil se Kristián Duda.
33'
Pražané snižují na rozdíl dvou branek. Autorem gólu Dan Erebai.
33'
David Lefan autorem patnáctého gólu Kopřivnice.
32'
Domácí hned snížili na rozdíl dvou gólů, prosadil se Dokoupil.
31'
Kopřivnice navýšila skóre proměněným trhákem Jana Hanuse.
31'
První akci druhé půle měli hosté. Střela Lefana skončila vedle.
31'
Po prvním poločase prohrává Dukla s Kopřivnicí 11:13. Utkání je hodně bojovné a také natahované častými přerušeními. Domácí Březina s Křístkem dokonce viděli za tvrdé zákroky červené karty. Kopřivnice, kterou podporuje početný kotel fanoušků, si téměř po celou dobu udržovala mírný náskok. Pražané vedli jen v samotném úvodu 2:1.
30'
30'
Ještě zákrok Petržaly po střele Polcara ze střední vzdálenosti.
29'
Na ránu Martina Střelce už Petržala nedokázal reagovat.
29'
Hosté museli rychle zakončovat při signalizované pasivitě. Střelu z dálky vyrazil Pertžala.
27'
Oddechový čas pro Kopřivnici.
27'
Hezká souhra domácích. Míč převzal z druhé vlny nabíhající Martin Rakouský, který měl rychlost na to, aby proběhl obranou a nedal Pšenicovi šanci.
26'
Domácí střela z dálky skončila mimo bránu.
25'
Jan Polcar prostřelil z pivota Petržalu. Kopřivnice v plném počtu.
24'
Dan Erebai se trefil téměř přes celé hřiště do prázdné kopřivnické branky!
23'
Michal Tonar dává sedmičku. Pšenicu překonal ranou pod břevno.
23'
Oto Kancel je opět vyloučen na dvě minuty.
22'
Hned po rozehrávce ale skóruje Jan Polcar.
22'
Gól Dukly zaznamenal marek Hlinka.
22'
Oto Kancel se prosazuje krátce po vypršení svého vyloučení.
21'
David Ošmera skóruje. Kopřivnice je už v plném počtu.
20'
Petržala skvěle vychytal Zimu, který mířil nad jeho hlavu.
20'
Jakub Krušberský domácí opět dostává na dostřel.
19'
Vyloučení pro tým KH ISMM Kopřivnice (Oto Kancel).
19'
Střelu Jana Polcara z devítky Petržala jen tečoval, ale nezastavil ji.
18'
Domácí krátce po time-outu snižují na rozdíl jedné branky. Prosadil se Dan Erebai.
18'
Oddechový čas pro Duklu.
18'
Vyloučení pro tým KH ISMM Kopřivnice (Jan Hanus).
18'
Brankář Pšenica chytil míč a poslal do trháku Martina Strelce, který se nemýlil.
17'
Domácí si v oslabení standardně pomáhají hrou bez brankáře.
16'
Druhá červená karta pro Duklu! Daniel Křístek srazil hráče, který chtěl z výskoku střílet. Rozhodčí se poradili a jeden z nich Křístka vykázal ze hřiště. Domácím se to vůbec nelíbí, důrazně protestoval zejména gólman Petržala.
16'
Hosté budou rozehrávat z devítky. Ale už je signalizována pasivita.
14'
Marek Bukovský využil přesilovku tvrdou ranou ze střední vzdálenosti.
14'
Filip Březina dostal za svůj zákrok červenou kartu!
14'
Jeden z hostujících hráčů byl ostře atakován při výskoku. Při pádu se zřejmě udeřil do hlavy a hřiště opustil po ošetření v doprovodu zdravotníků.
13'
Jakub Krušberský srovnává střelou k pravé tyči.
12'
Kopřivnice strhává vedení na svou stranu tečovanou střelou, na kterou Petržala nedosáhl. Autorem je Jan Polcar.
12'
Hostující Radek Doležel je vyloučen na dvě minuty.
11'
Domácí ale rychle srovnávají skóre.
11'
Hostující brankář Pšenica zlikvidoval střelu z devíti metrů. Z následného kontru skóroval Jaromír Petřík.
10'
Na druhé straně registrujeme neproměněnou sedmičku! Na Osmerův hod si počkal brankář Tomáš Petržala!
10'
Michal Tonar proměnil sedmimetrový hod střelou do horního rohu brány.
9'
Edwin Brito Benítez posouvá do evdení hosty.
8'
Do Prahy dorazila početná skupina fanoušků Kopřivnice, která v hale vytváří bouřlivou atmosféru.
8'
Sehrávka do levého křídla na Martina Střelece. Ten si vylepšil pozici a střelou na zadní tyč srovnal.
7'
Jiří Dokoupil zakončoval odrazem o zem. Míč skončil na horní tyči Pšenicovy brány!
6'
Po rozehrávce z devítky se prosadil Michal Tonar.
6'
Hostující Radek Doležel dostal žlutou kartu.
5'
Domácí už hrají v plném počtu.
4'
Jiří Dokoupil dostal nahrávku do pivota a tváří v tvář gólmanovi vyrovnal.
3'
Zakončení domácího hráče minulo bližší tyč brány Kopřivnice.
2'
Vyloučení pro tým HC Dukla Praha (Kristián Duda).
2'
Skóre utkání otevírá hostující Jan Polcar.
1'

HC Dukla Praha: Votava, Petržala – Vojtela, Duda, Březina, Bolehovský, Erebai, Krušberský, Dokoupil, Křístek, J. Rakouský, Hlinka, Tonar, Moravčík, M. Rakouský, Hrubý.
Trenér: Michal Tonar

KH ISMM Kopřivnice: Žingor, B. Pšenica – Střelec, J. Ježek, Ošmera, Zima, Gřes, Kancel, Petřík, Polcar, Brito Benítez, P. Musálek, Lefan, Hanus, Bukovský, R. Doležel.
Trenér: Tomáš Sklenák

Rozhodčí: Hájek, Kozler.
Jedná se o papírově nejvyrovnanější čtvrtfinálovou sérii. Oba celky nasbíraly po základní části 31 bodů, přičemž Kopřivnice šla do vyřazovacích bojů jako čtvrtý tým tabulky a Dukla jako pátý. Že to bude zřejmě těsné, potvrdily i první dva zápasy na Moravě. Pražané nejprve zvítězili 36:35, byť v průběhu prvního poločasu vedli i o sedm branek a do šaten šli se šestigólovým náskokem. Po změně stran však museli odolat mohutnému kopřivnickému náporu. Odvetu pak domácí ovládli výsledkem 30:26 a srovnali stav série.
Vítám tu všechny házenkářské příznivce! V pátek pokračuje čtvrtfinále play-off Chance Extraligy mužů. Třetí utkání série čeká také hráče Dukly Praha a Kopřivnice. Do Prahy se tato bitva přestěhovala za nerozhodného stavu 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.