Házená - Extraliga muži - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jičín : Frýdek-M. - 28. února 2024   19:00

Jičín
Jičín
2' J. Dolejší  • 10' M. Ženatý  • 14' A. Dolejší  • 19' J. Hájek  • 20' Matouš  • 24' Kastner  • 28' J. Hájek  • 33' J. Hájek  • 35' Thorovský  • 39' J. Dolejší  • 40' J. Dolejší  • 42' Matouš  • 42' M. Ženatý  • 46' J. Dolejší  • 50' Thorovský  • 56' Doškář  • 59' J. Hájek
19:30
(9:16)
Frýdek-M.
Frýdek-M.
2' Moješcik   • 3' Moješcik   • 4' Rumian   • 6' Rumian   • 8' Mlotek   • 13' Moješcik   • 15' Moješcik   • 17' Noworyta   • 22' Moješcik   • 23' Choleva   • 24' Hajko   • 25' Moješcik   • 27' Moješcik   • 29' Chel'miński   • 29' Chel'miński   • 30' Rumian   • 34' Moješcik   • 35' Moješcik   • 38' Rumian   • 40' Bureš   • 43' Moješcik   • 44' Bureš   • 46' Hajko   • 48' Moješcik   • 51' Choleva   • 52' Bureš   • 54' Noworyta   • 56' Valo   • 57' Mazur
Jičín
Michal Hanák – Luboš Pavlíček
Hala Jičín
301 diváků
Frýdek-M.

Zápas je u konce. Frýdek-Místek ho zvládl s grácií, a to i přestože dva z jeho hráčů dostali přímou červenou kartu. Domácí celek dokázal nastřílet jen devět v prvním a deset branek ve druhém poločase, a po nepovedeném utkání už je jasné, že si letos play-off nezahraje.
59'
Jan Hájek se ještě jednou prosadil, i když už o nic nejde. Jednalo se o jeho čtvrtý gól v utkání.
57'
Vyloučení pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Matěj Mazur).
57'
Matěj Mazur se trefil přes obránce přímo do levého vinglu.
56'
Druhá červená karta pro Frýdek-Místek! Adrian Chel'miński se dopustil tvrdého faulu a jde do sprch předčasně.
56'
Filip Valo posílá svůj tým opět do jedenáctigólového vedení. Pro mladého hráče je to první trefa v utkání.
56'
Daniel Doškář se prosadil po dobré přihrávce jeho spoluhráče, kterou ho z levé strany uvolnil. Doškář pak už jen zakončil k bližší tyči.
54'
Jičín si vyžádal poslední oddechový čas.
54'
Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Nikolas Noworyta).
52'
Zbyněk Bureš se prosadil z levého křídla. V letu dvakrát naznačil, z druhého náznaku už pálil do spodní části branky.
51'
Mathias Choleva se prosadil po třetí v tomto utkání.
50'
Šimon Thorovský předběhl vracejícího se obránce. Oběhl ho a dostal se před brankáře sám, následně tuto situaci zužitkoval.
49'
Alexandr Moješcik se prosadil ze sedmičky. Míč poslal z prvního nápřahu pod víko.
49'
Vyloučení pro tým O2xyworld HBC Jičín (Jan Pekař).
48'
Alexandr Moješcik další nádhernou individuální akcí prošel zleva až k brance a následně poslal míč o zem k zadní tyči.
46'
Jiří Dolejší na druhé straně proskočil obranou a střelou o palubovku umístil míč přímo k levé tyčce.
46'
Marian Hajko už navýšil znovu na osmigólový rozdíl. Byla to krásná individuální akce na středu, po které následovala střela přímo do levé šibenice.
44'
Zbyněk Bureš navýšil po timeoutu svého týmu. Trefil se dnes podruhé.
44'
Nyní si oddechový čas vyžádal Daniel Valo.
43'
Alexandr Moješcik má na kontě aktuálně už parádních deset branek. Míč poslal opět ze silného švihu do středu.
42'
Matěj Ženatý se prosadil parádním podstřelem přímo ze středu k pravé tyčce.
42'
Gól vstřelil tým O2xyworld HBC Jičín (Filip Matouš).
40'
Jiří Dolejší skóruje po timeotu svého týmu. Míč poslal do středu branky a opět stáhl na sedmigólové manko.
40'
Ondřej Šulc si vyžádal oddechový čas pro domácí tým.
40'
Zbyněk Bureš se prosadil ze samostatného úniku po levé straně. Před brankářem si vyskočil, naznačil střelu, ale míč stáhl a poslal ho do branky pod gólmanem.
39'
Jiří Dolejší naznačil na středu střelu, následně si ale míč klepl o zem, uvolnil se a poslal ho do branky.
38'
Po více než tříminutové odmlce na obou stranách jsme opět viděli branku. Postaral se o ni Jakub Rumian, který dokázal míč poslat do branky z výskoku na středu. Ale měl štěstí, Poláček v soupeřově brance míč zkrotil, ale nezastavil.
35'
Alexandr Moješcik na druhé straně velice rychle odpověděl, tentokrát z levé strany.
35'
7Šimon Thorovský uspěl po střele z levého křídla, a to obstřelem brankáře na zadní tyč do spodní části branky.
34'
Úspěšný je ale opět i Alexandr Moješcik. Ten si pro gól došel ze středu, následně míč parádně švihem poslal o zem do spodní části branky.
33'
Skóre druhého poločasu otevřel Jan Hájek.
31'
První poločas je u konce. Frýdek-Místek začal mírně lépe, ale soupeř se dobře držel. Postupně se ale Pepino dostávalo do stále většího a většího náskoku. Poslední minuty Jičínu nevyšly absolutně vůbec, a tak si Frýdek-Místek v důležitém zápase vypracoval už sedmigólové vedení.
30'
30'
Jakub Rumian tentokrát už z klasického obléhání branky. Cestu za obranu našel z pravé strany.
29'
Adrian Chel'miński skóruje znovu. Jeden z hostů nyní uvolnil parádní kríděží a následnou přihrávkou hned dva hosty. Míče se ujal právě zmiňovaný Cheľmiński, který rychlý útok zakončil.
29'
Adrian Chel'miński se pověsil nad obranu, kterou po střele také povalil, a míč procpal do branky.
28'
Jan Hájek snížil na rozdíl pěti branek po střele, jenž následovala po samostatném úniku na brankáře.
27'
Alexandr Moješcik má na kontě už sedmou trefu! A tentokrát to bylo opravdu parádní sólo, z levé strany na střed a následně do branky.
25'
Alexandr Moješcik posílá Frýdek-Místek poprvé v zápase do pětigólového vedení. Prosadil se z výskoku nad obranu k pravé tyči.
24'
Jakub Kastner se uvolnil přes dva obránce z levé strany a parádně našel míčem prostor u vzdálenější tyče.
24'
A v dalším samostatném úniku ho následoval Marian Hajko!
23'
Niko Noworyta sebral obloučkový pas a vyslal do brejku skvělou přihrávkou Mathiase Cholevu. Ten jednoduše překonal brankáře soupeře.
23'
Daniel Valo si vyžádal oddechový čas.
22'
Filip Matouš také zahodil sedmičku Jičína. Cáb vystřelil ruce nad sebe, a to přímo do směru, kam Matouš z druhého nápřahu pálil.
22'
Jan Zbránek dostal za svůj škaredý faul na útočícího hráče červenou kartu! Je to pro něj druhá v posledních dvou zápasech. Tentokrát ale přímá.
22'
Alexandr Moješcik se zvonu skvěle uvolnil, v obraně Jičína našel velkou díru. A pak už jednoduše poslal míč na vzdálenější tyčku.
20'
Filip Matouš se prosadil z pravého křídla po technické střele na bližší tyčku. A to ještě dokázal naznačit střelu jinam.
19'
Jan Hájek se prosadil do odkryté branky, když to Frýdek-Místek zkoušel bez brankáře. Po chybě soupeře míč sebral a zvládl ho nasměrovat do odkryté klece.
18'
Ondřej Šulc si vyžádal oddechový čas pro domácí házenkáře.
17'
Nikolas Noworyta se pěkně vymotal přes obranu na středu a následně z pivota poslal míč do pravého vinglu.
17'
Jiří Dolejší se neprosadil ze sedmimetrového hodu. Míč poslal z prvního nápřahu do středu o zem, ale brankář Cáb sevřel nohy a míč vyrazil.
17'
Vyloučení pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Adrian Chel'miński).
15'
Alexandr Moješcik dlouho s míčem čekal na středu. Pak si vyskočil nad obranu a trefil se parádně pod víko.
14'
Aleš Dolejší na druhé straně zase snížil na jednobrankový rozdíl. Dostal skvělou přihrávku o zem za obranu a vmetl parádně míč do pravého vinglu.
13'
Alexandr Moješcik se prosadil ze středu a míč poslal do středu branky. Je to jeho třetí trefa v zápase.
12'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Alexandr Moješcik).
11'
Jiří Dolejší úspěšný na sedmimetrovém hodu. Míč poslal nakonec po chvíli váhání z prvního nápřahu. Brankář Frýdku-Místku si na míč šáhl, ale zastavit ho nedokázal.
10'
Matěj Ženatý si prošel z levé strany k brankovišti i přes obranu a vmetl míč dovnitř svatyně.
8'
Slavomír Mlotek si seběhl z levé stany na střed a vyskočil si. Následně poslal míč ke vzdálenější tyči.
6'
Vyloučení pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Nikolas Noworyta).
6'
Jakub Rumian se prosadil z pravé strany a taktéž si zapsal druhou branku v tomto zápase.
5'
Jiří Dolejší si vzal na starost sedmimetrový hod. Míč poslal z druhého nápřahu.
4'
Jakub Rumian má na kontě taktéž první branku v zápase. Míč trefil k levé tyčce.
3'
Alexandr Moješcik druhou brankou v řadě otočil stav utkání. Doběhl si od poloviny, vyskočil si nad obranu a parádně zakončil.
2'
Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Alexandr Moješcik).
2'
První branku zápasu vstřelil Jiří Dolejší. Ten poslal domácí fo vedení.
1'

O2xyworld HBC Jičín: Poláček, Grabermann – Rychna, J. Dolejší, Bareš, Hlava, M. Ženatý, Matouš, Z. Ježek, Pekař, Doškář, A. Dolejší, M. Hájek, Thorovský, J. Hájek, Kastner.
Trenér: Aleš Babák

Pepino SKP Frýdek-Místek: Fritz, Cáb – Noworyta, Škopek, Valo, Moješcik, Gřešek, Bureš, Mlotek, Rumian, Hajko, Choleva, Mazur, Chel'miński, Zbránek, Hustopecký.
Trenér: Daniel Valo

Rozhodčí: Michal Hanák – Luboš Pavlíček.
Frýdek-Místek stále bojuje o play-off. Poslední pozici, která ještě zaručuje postup do vyřazovací části, právě drží s 21 body. Zespodu ale na něj stále tlačí Nové Veselí a Jičín. Zároveň by Pepino ještě mohlo přeskočit některé týmy před sebou, jako jsou Zubří či Dukla.

Jičín je aktuálně až na desáté pozici a play-off se mu už hodně vzdaluje. Ale ještě není nereálné, protože by Východočeši mohli zaujmout právě osmou pozici. Na tu ztrácí čtyři body, a tak musí Frýdek-Místek bezpodmínečně porazit, aby si tuto šanci ještě zachovali.