Házená - MOL liga ženy - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Veselí n/M - 24. února 2018   17:30

Olomouc
Olomouc
2' Kubáčková  • 10' Jansová  • 11' T. Fryčáková  • 13' Kat. Růžičková  • 16' V. Fryčáková  • 20' Severová  • 22' Gajdošíková  • 23' Jansová  • 24' T. Fryčáková  • 30' Kubáčková  • 33' Kubáčková  • 34' Kubáčková  • 36' Kat. Růžičková  • 36' Salčáková  • 38' Salašová  • 39' Salčáková  • 40' Salčáková  • 41' Kat. Růžičková  • 42' Kubáčková  • 46' Kat. Růžičková  • 51' Kubáčková  • 52' Severová  • 59' Severová  • 60' Severová
25:24
(11:6)
Veselí n/M
Veselí n/M
7' Novotná   • 23' Vinklárková   • 30' Olšovská   • 31' Vinklárková   • 36' Vinklárková   • 39' Olšovská   • 41' Veselková   • 42' Novotná   • 44' Veselková   • 46' Veselková   • 47' Veselková   • 48' Olšovská   • 51' Veselková   • 51' Veselková   • 53' Šustková   • 56' Olšovská   • 58' Soldánová   • 59' Veselková
Olomouc
Michal Hanák, Luboš Pavlíček
SH DHK Zora, Olomouc (kapacita: 600 míst)
350 diváků
Veselí n/M

Druhý poločas přinesl neuvěřitelnou zápletku. Olomouc už sice vedla v jednu chvíli i o deset branek, jenomže zlepšená ofenzivní hra Veselí nakonec byla jasným důvodem pro velké drama. Hosté se dokázali dostat k vyrovnání a poslední minutu ještě zkoušeli vybojovat z takřka ztraceného zápasu alespoň bod. Nakonec však takticky lépe zvládnutá koncovka přeci jen přinesla Zoře vítězství, což také znamená potvrzení jejího pátého místa v tabulce. Veselí je naopak vystaveno tlaku soupeřů pod ním. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera.
Nejlepší hráčky utkání: Lucie Rašková (Olomouc) – Lucie Veselková (Veselí nad Moravou)
DHK Zora Olomouc – SHK Veselí n.M. 25:24 (11:6)
Nejvíce branek: Kubáčková 6, Růžičková 5/1, Severová 4 – Veselková 7, Olšovská 5/1, Šustková 4/3. Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/1 – 8/6. Vyloučení: 5:5.
60'
Domácí si vybírají oddechový čas!
60'
Rašková si připisuje důležitý zákrok, do zbytku zápasu zbývá pár sekund.
60'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Lucie Severová).
59'
Gól vstřelil tým SHK Veselí n.M. (Eva Veselková).
59'
Veselí nad Moravou si vybírá oddechový čas!
59'
58'
Gól vstřelil tým SHK Veselí n.M. (Nikola Soldánová).
57'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým SHK Veselí n.M. (Jana Šustková).
57'
Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Tereza Kubáčková).
57'
Salčáková pálila jen do boční sítě.
57'
Vyloučení v týmu SHK Veselí n.M. (Dagmar Lukšíková).
56'
Gól vstřelil tým SHK Veselí n.M. (Mária Olšovská).
56'
Tereza Fryčáková vyfasovala za úder do obličeje dvouminutový trest.
55'
Salčáková napálila pouze rameno Hřebejkové.
55'
Růžičková mířila těsně nad břevno.
54'
Olšovská pálila při sedmičce pouze vedle branky.
53'
Zblokovaná rána Olšovské nakonec míří mimo tři tyče.
53'
Gól vstřelil tým SHK Veselí n.M. (Jana Šustková).
52'
Severová se Salčákovou si připsaly dvě střely mimo prázdnou branku, hosté měly obrovskou dávku štěstěny.
52'
51'
51'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Tereza Kubáčková).
51'
50'
Kubáčková mířila jen do Hřebejkové.
49'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým SHK Veselí n.M. (Mária Olšovská).
49'
Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Tatiana Gajdošíková).
49'
Gajdošíková si nabíhala do jednoznačné pozice, nakonec však pálí díky odrazu pouze nad bránu.
49'
Domácí trenérský štáb si vybírá oddechový čas!
48'
48'
Šustková ztroskotala pouze na umění olomoucké brankařky Raškové, Veselí ovšem nadále pokračuje v ofenzívě.
47'
Zoře se viditelně přestává dařit, Veselí začíná mít jednoznačnou převahu.
47'
46'
46'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Kateřina Růžičková).
45'
Jana Šustková svou sedmičku využívá bez sebemenších problémů!
44'
43'
Rašková znovu čaruje, tentokráte vychytala brejk Veselkové.
42'
Gól vstřelil tým SHK Veselí n.M. (Kateřina Novotná).
42'
42'
41'
41'
40'
Hosté si vybírají oddechový čas!
40'
Salčáková dosahuje hned druhé branky z podobné situace, Hřebejková její brejk nedokázala překazit úspěšným zákrokem.
39'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Martina Salčáková).
39'
Salašová v jasné tutovce pálila jen do nohou nově nastoupivší Hřebejkové!
39'
38'
Veselková chvíli ležela na palubovce, hra po krátkém ošetření nicméně znovu pokračuje.
38'
Vyloučení v týmu SHK Veselí n.M. (Jana Šustková).
38'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Ivana Salašová).
37'
Olomouc nakonec přerušila kombinaci svého soupeře, Zora tak míří do dalšího útoku.
36'
36'
Gól vstřelil tým SHK Veselí n.M. (Nikola Vinklárková).
36'
35'
Lukšíková sice mířila do šibenice, její slabou střelu nicméně Rašková bez problému vychytala.
34'
34'
Jana Šustková (VNM) dostává za menší zatáhnutí Kubáčkové dvouminutový trest.
33'
Soldánová nakonec vystřelila jen vedle, její otočka zůstala nedotočená.
33'
32'
Ránu Severové bez problému vytáhla Lekešová.
32'
Kubáčková byla při palbě zablokována, Zora ovšem i nadále pokračuje na míči.
31'
31'
První poločas nejprve vyzníval pro Veselí, které se mohutně snažilo v ofenzivních akcích překonávat houževnatou obranu Zory, avšak postupem času se rozhodujícím faktorem utkání stávala Lucie Rašková. Domácí brankářka deptala mnohé střelkyně hostí, což nakonec vedlo až k olomouckému trháku. Ten momentálně stále činí pět branek, i tak však je ještě druhá půle relativně otevřená. Pokračujeme přibližně v 18:18.
30'
30'
30'
29'
Veselková se po časovou tísní nakonec dostala jen ke střele do boční sítě.
28'
Samostatný únik Novotné nakonec spektakulárním zákrokem vychytala Rašková!
27'
Akrobatické zakončení Venduly Fryčákové nakonec nevyšlo, míč letěl těsně vedle brány.
27'
Žlutá karta pro tým SHK Veselí n.M. (Eva Veselková).
26'
Ránu Šustkové nakonec vychytala hbitá Rašková.
26'
Olšovská svou ranou trefila Jansovou do hlavy, po krátkém ošetření však odchází olomoucká hráčka nakonec na po svých na lavičku.
25'
Gajdošíková zkusila vyžit odrazu o zem, ale svůj záměr přehnala. Míč se snesl skoro metr nad horní tyč.
24'
Olšovská trefuje jen smolně břevno!
24'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Tereza Fryčáková).
24'
Severová se nakonec neprosadila, její rána mířila jen těsně mimo branku.
23'
23'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Nikola Jansová).
22'
Soldánová trefuje jen pozornou Raškovou.
22'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Tatiana Gajdošíková).
21'
21'
Vinklárková byla faulována Lucii Severovou (OLO), která si za své počínání vysloužila dvouminutový trest.
20'
19'
Šustková mířila pod tlakem bránících soupeřek pouze do boční sítě olomoucké branky
18'
Tereza Fryčáková pálila jen do připravené Lekešové.
18'
Olomouc si vybírá oddechový čas!
18'
Rašková dokázala Lukšíkovou fantasticky vychytat nohou, domácí získávají další psychickou vzpruhu.
17'
Lukšíková byla při svém brejku faulována Vendulou Fryčákovou, na řadě je sedmimetrový hod.
16'
Kouč hostů Ľuboš Hudák si vybírá oddechový čas!
16'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Vendula Fryčáková).
15'
Olšovská pálila v časové tísni pouze znovu do paže Raškové.
15'
Tereza Fryčáková v jednoznačné šancí pálí pouze těsně nad!
14'
Ránu Soldánové Rašková nakonec zlikvidovala.
13'
13'
Dalekoosná rána Šustkové končí jen na noze Raškové.
12'
Veselková pálí přes blok soupeřek pouze nepřesně.
12'
Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Vendula Fryčáková).
11'
Vyloučení v týmu SHK Veselí n.M. (Mária Olšovská).
11'
11'
I ránu Růžičkové si Lekešová dokázala pohlídat bez potíží.
10'
Lekešová vychytala jednoznačnou tutovku Tereze Fryčákové, Veselí je znovu na koni!
10'
9'
Žlutá karta pro tým SHK Veselí n.M. (Nikola Vinklárková).
8'
Novotná využívá sedmimetrového hodu po faulu na Soldánovou bez sebemenšího problému!
8'
Salašová trefuje tyč!
7'
7'
Veselí dokázalo tlak Zory postupně obstát, nyní už je právě hostující tým lídrem na hřišti.
6'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým SHK Veselí n.M. (Kateřina Novotná).
6'
Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Ivana Salašová).
6'
Veselkovou vychytala fantasticky Rašková!
5'
Lukšíková byla při střelbě zablokována, Veselí ale zůstává nadále v presu.
5'
Růžičkové rána nevyšla, Lekešová Veselí znovu významně podržela.
5'
Mária Olšovská (VNM) je vyloučena za faul na hranici brankoviště.
4'
Salašová nakonec pod tlakem vypálila, Lekešová nicméně byla na svém místě a připsala si bezpečně zákrok.
3'
Olšovsá znovu své kvality nepotvrzuje, Rašková byla dostatečně rychle u pravé tyče.
3'
Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Nikola Jansová).
3'
Lukšíková ke střele neprošla, Veselí bude pokračovat i nadále u míče.
2'
2'
Olšovskou vychytala bezpečně Rašková.
1'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Kateřina Růžičková).
1'
Na palubovce už se postupně představují sestavy obou družstev, za malou chvíli začínáme.

DHK Zora Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová, Kat. Růžičková, Kapsová, Jansová, Sovová, Kašpárková, Salčáková, V. Fryčáková, Severová, Kubáčková, Salašová, Gajdošíková, Chlandová, T. Fryčáková.

SHK Veselí n.M.: Lekešová, Hřebejková – Olšovská, Zemčíková, Novotná, Lukšíková, Vinklárková, Šustková, Valovičová, Klimešová, Divilková, Kutálková, Soldánová, Veselková.

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček.
Obě družstva se již nyní mohutně rozcvičují na hrací ploše. Váhu moravského derby potvrzuje i velký zájem diváků, tribuna se začíná ještě před začátkem duelu už notně plnit.
Rozhodčími tohoto utkání jsou Michal Hanák a Luboš Pavlíček. Jako delegát svazu bude na hale přítomen Jiří Ondráš.
Poslední 3 vzájemná utkání
14.10.2017 Veselí x Olomouc 32:28 (MOL liga 17/18)
23.08.2017 Olomouc x Veselí 25:25 (příprava)
11.08.2017 Veselí x Olomouc 26:27 (příprava)

27.01.2018 Veselí x Písek 39:24
Jihomoravanky se zatím v této sezóně mohou pochlubit výtečnou formou. V průběhu podzimu se jim stejně jako Olomouci podařilo udolat Michalovce, kromě toho mají dokonce i skalp Poruby. I proto se tak překvapivě řadí do nejužší české špičky celé interligové soutěže. Za prakticky jedinou hořkou ztrátu se dá považovat remíza z půdy Písku, která v této chvíli i rozhoduje o momentálním postavení Veselí, která je v tabulce o bod za Olomoucí. Ve vzájemném utkání tak půjde opravdu o hodně, neboť vítěz zřejmě může už pomalu myslet na českou část play-off. Pro svěřenkyně trenéra Luboše Huďaka by šlo o mimořádný úspěch.

Veselí se může pochlubit hned dvěma produktivními spojkami, Mária Olšovská útočí dokonce na pozici nejlepší střelkyně celé ligy, když je momentálně se 118 brankami na třetím místě tabulky produktivity. Jana Šustková se pak ještě vešla do elitní šestice, stačilo jí na to 99 branek do sítě soupeřů. Mezi další opory rozhodně patří i Kateřina Novotná, která je jednou z nejlepších křídelnicí na tuzemských palubovkách. Nelze zapomenou ani na brankářský post, kde září Simona Lekešová s úspěšností zákroků lehce nad 40 %.
Hanačky prozatím potvrzují, že poslední roky píšou znovu úspěšnou historii klubu. Po menším útlumu v předešlých sezónách totiž začínají potvrzovat velký potenciál a už se postupem času znovu řadí do české špičky. Po loňském bronzu, když Olomouc zdolala překvapivě i mezinárodně ostřílenou Porubu, však došlo ke změně trenéra. Jan Hegar nicméně okamžitě utlumil obavy o tom, jak se tento kouč se zkušenostmi zejména z mužské házené adaptuje na MOL ligu. Zora i pod jeho vedením ale nic ze svého loňského lesku neztrácí. Ba naopak, po úspěšné letní přípravě Zora dokázala chytit start ligy a po pět kol držela sérii neporazitelnosti. Až říjnová ztráta na půdě Veselí nad Moravou přerušila tuto fantastickou šňůru.

Hned další kolo však Olomouc dosáhla na senzaci, když na domácí půdě porazila jinak suverénní Michalovce, hegemona posledních interligových sezón. Ve zbytku podzimu však již spíše Zora stagnovala, neboť doma podlehla o branku Slavii i Šaľe. Nový kalendářní rok už ovšem tým potvrzuje své kvality, aktuálně navíc drží čtyřzápasovou sérii výher. I přesto, že šlo o kvalitativně horší soupeře jako Hodonín, Písek, Prešov a Trenčín, i tak to Zoru vyneslo až na páté místo tabulky. Nad šestým Veselím má však jen bodový náskok, ve vzájemném duelu tak půjde o hodně. České týmy jsou totiž natlačené hned za sebou.

Mezi olomoucké opory patří jednoznačně produktivní spojkařská řada, Tereza Kubáčková pak je se 73 brankami v elitní patnáctce produktivity celé soutěže. Tatiana Gajdošíková je pak se 61 trefami na hranici první dvacítky. Nelze zapomenout ale ani na brankařku Lucii Raškovou, která je s úspěšností zákroků 44,02 % pátá nejlepší v celé interlize. O necelé tři procentní body níže jí pak skvěle alternuje mladičká Michaela Polášková.
Hezký sobotní podvečer, házenkářská MOL liga žen se už rozjíždí na plné obrátky, když v jarní části nabízí už své 19. kolo. V jeho rámci se také odehraje velká moravská bitva o play-off, v níž se utká Olomouc proti Veselí nad Moravou. Utkání startuje v 17:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.