Házená - MOL liga ženy - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Bánovce - 3. února 2018   18:00

Poruba
Poruba
2' Polášková  • 3' Maiwaelderová  • 4' Sekulová  • 5' Polášková  • 8' Rechtorisová  • 10' Konečná  • 14' Polášková  • 15' Sekulová  • 16' Konečná  • 17' Desortová  • 19' Desortová  • 19' Varmužová  • 20' Maiwaelderová  • 27' Sekulová  • 33' Desortová  • 33' Maiwaelderová  • 34' Desortová  • 36' Maiwaelderová  • 37' Revajová  • 42' Minarčíková  • 46' Maiwaelderová  • 47' Desortová  • 48' Polášková  • 54' Polášková  • 60' Varmužová
28:22
(16:11)
Bánovce
Bánovce
2' K. Michnová   • 9' K. Obstová   • 11' Hollá   • 15' Hollá   • 18' K. Michnová   • 22' Šipláková   • 24' Matušincová   • 29' A. Obstová   • 31' Matušincová   • 40' A. Obstová   • 43' Matušincová   • 50' Hollá   • 50' Bridová   • 54' Bridová
Poruba
Brzósková, Pavelová
sportovní hala Sareza, Ostrava
97 diváků
Bánovce

Z Ostravy je to vše, děkuji za pozornost.
DHC Sokol Poruba – Bánovský HK Gabor Bánovce n./B. 28:22 (16:11)
Nejvíce branek: Polášková 7/2, Desortová 6/1, Maiwaelderová 5 – Michnová 9/7, Hollá 4/1, Matušincová 3. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Sedmimetrové hody: 4/3 – 9/8. Vyloučení: 6:5. Diváci: 97.
To vše sledovalo 97 diváků včetně skupinky fanoušků ze Slovenska.
Ve druhém poločase se žádné drama nekonalo. Bánovce se nedostaly blíže než na čtyřbrankovýý rozdíl, naopak ve 49. minutě vedla Poruba již o 9 branek. V závěru domácí hráčky hodně faulovaly a Michnová to trestala sedmičkami, takže ačkoliv dala ze hry jen 2 góly, stala se s celkem 9 brankami nejlepší střelkyní zápasu. Poruba nepředvbedla ideální výkon, ale na Bánovce to v pohodě stačilo. Vítězí rozdílem 6 branek, stejně jako na podzim v prvním vzájemném zápase, jen přesné skóre je tentokrát o gól vyšší na každé straně, tj. 28:22.
60'
Poruba to v posledních sekundách zkusila bez brankářky, ale do zakončení se již nedostala.
60'
Michnová dává sedmou sedmičku v zápase.
60'
Miháčová nepříjemně faulovala Michnovou a je vyloučena se sedmičkou navíc.
60'
Varmužová ještě přidává jeden gól Poruby.
59'
Sedmičku v pohodě dává Michnová, již šestou v zápase.
59'
Šipláková bude v pořádku, je nařízena sedmička.
59'
Šipláková se po faulu Minarčíkové tvrdě udeřila o zem do hlavy a hra musí být přerušena.
58'
Michnová naskakovala přes obranu, její střelu chytila Roháčková, ale faul vrací míč hostům.
58'
Maiwaelderová z křídla v nepříliš dobré pozici trefila břevno.
57'
Bánovce v plném počtu, ale pokus Brídové k zemi špičkou pravé nohy vyrazila Roháčková.
56'
Čížová skvěle vytáhla náskok Sekulové z pivota.
56'
Skvělý blok Michnové, ale Alžběta Obstová v brejku nezpracovala míč.
55'
Na sedmičku šla Desortová a v pohodě ji proměnila.
55'
Hollá vyloučena, navíc sedmička.
54'
Dvacátý gól Bánovců má na svědomí Brídová.
54'
Polášková se naopak prosadila a dává Porubě definitivní klid.
53'
Domácí v plném počtu. Bánovce nezvládly dvojnásobnou přesilovku a ztratily poslední reálnou šanci se dotáhnout ve skóre.
53'
Poruba ve čtyřech ubránila šestibrankový náskok, již v pěti ale v útoku minula branku.
52'
Nepřesnosti na obou stranách.
51'
Michnová sedmičku proměnila.
51'
Maiwaelderová je navíc vyloučena a Porubu čeká minutová hra ve čtyřech.
51'
Michnová sice trefila tyč po chybě domácích v útoku, ale byla faulována Maiwaelderovou. Sedmička.
50'
Desortová je za onen faul vyloučena.
50'
Brídová vzápětí proměnila brejk i přes faul Desortové.
50'
Hollá sice neměla na křídle moc místa, ale k zadní tyči trefila přesně.
49'
Výborný zákok nohou Čížové proti Sekulové.
49'
Sraženou střelu Brídové stačila Mácalová zachytit.
48'
Po velmi dlouhé době se prosazuje Polášková střelou k levé tyči.
48'
Mácalová včas sklapla nohy proti podstřelu Michnové.
47'
Rychlý protiútok naopak proměnila Desortová a domácí jsou opět v pohodě.
47'
Chyba v útoku, gól Matušincové neplatí.
46'
Polášková výborně vytvořila prostor na křídle pro Maiwaelderovou, která toho využila pěkným obloučkem.
46'
První oddechový čas Poruby. Logický tah, domácí hráčky daly za posledních 9 minut jediný gól a pouze dobrá obrana je nyní drží v dostatečném náskoku.
45'
Ne na dlouho, ale Mácalová dokázala kolenem vyrazit dobrou střelu Alžběty Obstové z křídla.
45'
Sekulová si na Bežové při sedmičce vylámala zuby! Ale Poruba zůstala u míče.
44'
Desortová faulovaná při střelbě, sedmička. Tui jde chytat Bežová.
43'
Matušincová sebrala míč a trefila prázdnou branku, kam se Mácalová nestihla ze střídačky vrátit.
43'
Kroky Sekulové.
43'
Velmi riskantní přihrávka Michnové do křídla Turkové vyšla, ale ta minula zadní tyč.
42'
Minarčíková vzápětí vyloučena za vražení do Brídové.
42'
Minarčíková ukončuje hluchou pětiminutovku Poruby.
41'
Michnové se daří aspoň v sedmičkách. Proměnila již čtvrtou.
41'
Brídová byla zablokována, následně Alžběta Obstová faulována. Sedmička.
40'
Domácí znovu nezvládli pořádně zakončit.
40'
Alžběta Obstová po prostrčení do levého křídla trefila úzký prostor na zadní tyči.
39'
Druhý oddechový čas Bánovců.
39'
Michnová znovu ztratila míč, do brejku vyrazila Maiwaelderová, ale Čížová její pokus rukou skvěle srazila na tyč.
39'
Mácalová vyráží střelu, ale domácím se protiútok vůbec nepovedl.
38'
Faul na Šiplákovou, takže Sekulová do brejku nemohla.
38'
Další nezvládnutý útok hostů, ale Polášková poněkud zbrklým náskokem přes obranu minula.
37'
Revajová mezitím utekla za obranu a přelobovala Čížovou.
37'
Další kroky Michnové. Ta se hodně diví.
36'
Již proti soupeři v plném počtu z křídla střelou nad hlavu dává gól Maiwaelderová.
35'
Střela k levé tyči, Michnová dává třetí sedmičku.
35'
Minut strávily Bánovce v útoku, už musely střílet, Michnová minula, ale byla faulována a sama jde na sedmičku.
34'
Matušincová je za onen faul vyloučena.
34'
Desortová sebrala soupeřkám míč, přeběhla hřiště a zvýšila na rozdíl sedmi branek. A to i přes faul Matušincové.
33'
Michnová zkusila podstřel, ale ten byl zablokován a brejk proměnila Maiwaelderová.
33'
Desortová se probila z levé spojky do brankoviště a na zadní tyč dává gól.
32'
Poruba v plném počtu.
32'
Hrubá proskokem z pravé spojky těsně minula branku.
31'
Kroky Minarčíkové.
31'
Rychlá střela Matušincové ze středu o levou tyč zapadla do branky.
31'
Přestávka končí, výhoz do druhé půle provedou Bánovce.
První poločas překvapení nenabídl. Bánovce sice hrají sympaticky, ale kvalitativně na Porubu nestačí. Ta se snaží eliminovat hlavní zbraň soupeře v podobě Klaudie Michnové, která je běžně zdvojována, někdy i ztrojována a má to účinek. Pouze 2 góly ze hry. Domácí hráčky sice na své poměry vstřelily hodně branek, ale i ony se nevyvarují výpadků, takže ačkoliv vedly ve 21. minutě již o 8 gólů, do přestávky se prosadily již jen dvakrát a Bánovce stáhly manko na 5 branek. Druhou půli navíc začnou v přesilovce. Stále je o co hrát, rozhodnuto ještě není.
30'
30'
Michnová dává sedmičku a snižuje na pětibrankový rozdíl.
30'
Za další faul je Sekulová vyloučena, navíc se sedmičkou.
30'
Varmužová dostává žlutou kartu.
29'
Čížová chytá střelu z pravého křídla a oslabení Bánovců končí.
29'
Alžběta Obstová měla na levém křídle velmi těžkou pozici, ale v pádu kolem nohou brankářky se dokázala prosadit.
29'
Pokračuje enormní bránění Michnové, která je až ztrojována.
28'
Poláíšková v pohodě dává i druhou sedmičku v zápase.
28'
Hollá vyloučena za faul na brankovišti, navíc sedmička.
27'
Nepřipravená střela z dálky Králové naráží na Mácalovou, která toho moc neviděla. Míč ji spíše trefil.
27'
Sekulová využila brejku po přešlapu do brankoviště a přes tahání za dres dává gól.
26'
Jenže Čížová chytá ránu k levé tyči a Porubě se tato přesilovka hrubě nedaří.
25'
Již minutu jsou Bánovce v oslabení v útoku a zvládly to bez signalizované pasivity. Střela z levé spojky ale nevyšla.
24'
Maiwaelderová měla na levém křídle hodně místa ke střele, ale Čížová ji vychytala.
24'
Šipláková je vyloučena.
24'
Nezvládnutá akce domácích, rychlý příhoz na rozběhnutou Matušincovou a proměněný brejk Bánovců. Snížení na rozdíl 5 branek.
23'
Michnová střílí do pravého horního rohu a sedmičku dává.
23'
Faul na Královou při střelbě, sedmička. Tu jde opět chytat Roháčková.
23'
Tak už ne a Michnová uklidňuje situaci.
22'
Chycená střela Maiwaelderové, ale domácí útočí dál.
22'
To ihned trestá Šipláková.
21'
Kroky Michnové, ale pokus o brejk domácím nevyšel.
20'
Po střele hostů těsně mimo sehrála Poruba pěknou rychlou akci do levého křídla a Maiwaelderová dává druhý gól v zápase.
20'
Michnová neuspěla proti dvojbloku, ale hosté jsou stále u míče.
20'
Lavička Bánovců reaguje oddechovým časem.
19'
Po velké chybě hostů v útoku se do brejku dostala Varmužová a svůj velmi pomalý náběh s jistotou proměňuje ranou pod víko.
19'
Desortová uplatnila hrubou sílu na brankovišti a dává druhý gól Poruby za sebou.
18'
Michnová se již v plném počštu prosazuje ze své pozice na střední spojce.
17'
Desortová po rychlém protiútoku přidává další gól v přesilovce.
17'
Michnová je přísně střežena a nedostává prostor. Když už si aspoň trochu slibnou střeleckou pozici v oslabení vydobyla, minula branku.
16'
Desátý gól Poruby dává po pěkné akci na pivota Konečná.
16'
Minarčíkovou nahrazuje Revajová a ihned se zapojuje do kombinace v přesilovce.
16'
Halmová je vyloučena za úder do obličeje Minarčíkové.
15'
Sekulová ale poměrně rychle odpovídá ze středu pole.
15'
Riskantní přihrávka do křídla Bánovcům vyšla a Hollá proměňuje náskok střelou na zadní tyč.
14'
Polášková je při chuti a z velké dálky našla místo v pravém horním rohu. Již čtvrtý gól.
13'
Technická chyba hostů dává míč domácím hráčkám.
13'
Střela Turkové sražena na roh.
12'
Polášková nekompromisně k levé tyči dává sedmičku.
12'
Kristína Obstová dostává za faul žlutou kartu, navíc sedmička.
12'
A Roháčková vystihla nohou střelu Hollé, sedmička neproměněna!
12'
Skvělý zákrok Mácalové proti Srncové, ale ta byla faulována. Sedmička, kterou jde chytat Roháčková.
11'
Poruba v útoku minula branku a již v plném počtu brání dvoubrankový náskok.
11'
Hollá ale rychle odpovídá a snižuje na dvoubrankový rozdíl.
10'
Po dvou faulech a v časové tísni vymyslely domácí prostrčení na pivotku Konečnou, která nezaváhala.
9'
Kristína Obstová pronikla z levé spojky do brankoviště a na zadní tyč skóruje.
9'
Polášková je za další faul na Michnovou první vyloučenou hráčkou zápasu.
8'
Zároveň dostává žlutou kartu Srncová.
8'
Rechtorisová vystihla rozehrávku hostů a dává snadný gól.
7'
Chyba Poruby v útoku, na druhé straně po dobrém průniku trefila Kristína Obstová tyč.
6'
Hollá bezpečně proměnila sedmičku a snižuje.
6'
Polášková dostává žlutou kartu za faul na Michnovou. Navíc sedmimetrový hod.
5'
Polášková se prosazuje podruhé a Poruba utíká na tříbrankový rozdíl.
5'
Michnová v nouzi neuspěla, vzápětí ji napodobila Srncová.
5'
Již tři drobné fauly Poruby a signalizovaná pasivita Bánovců.
4'
Po zisku míče proběhla Sekulová středem hřiště a nezadržitelně skórovala.
3'
Maiwaelderová na druhé straně z levého křídla měla volno na zadní tyči a Poruba poprvé vede.
3'
Galková z křídla neměla dobrý úhel a neprostřelila Mácalovou.
2'
Velmi rychle ale ze středu vyrovnává střelou k tyči Polášková.
2'
Klaudia Michnová. Kdo jiný může otevřít skóre.
1'
Bánovcům nevyšel pokus o brejk a musí začít postupným útokem.
1'
Minarčíková se odhodlala ke střele z nepříliš dobré pozice a neuspěla.
1'
Výhoz provede Poruba.
Do branek se staví na straně domácích Mácalová, u hostů Čížová.
Čas na bojové pokřiky a utkání za malý okamžik začne.
Rozcvičky skončily a oba celky postupně nastupují na palubovku za představování jednotlivých hráček.
Domácím stále chybí zraněná Kostelná a na soupisce pro tento zápas mají pouze 13 hráček. I přes to jsou v zápase jasným favoritem.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Mácalová, Mučková – Desortová, Konečná, Maiwaelderová, Sekulová, Polášková, Rechtorisová, Minarčíková, Revajová, Miháčová, Varmužová.

Bánovský HK Gabor Bánovce n./B.: Bežová, Čížová – K. Michnová, Bridová, Srncová, Hrubá, Galková, Turková, Hollá, Halmová, Šipláková, A. Obstová, Matušincová, K. Obstová, Králová.

Rozhodčí: Brzósková, Pavelová.
Vzájemné zápasy

Bánovce hrají interligu poprvé po 6 letech, takže se v blízké minulosti s Porubou vůbec neutkávaly. Až v této sezóně. Podzimní utkání se odehrálo v Bánovcích a domácí hráčky podlehly ostravskému soupeři 21:27.
HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou

Ligový nováček z Bánovců naplňuje papírové předpoklady a ve většině zápasů platí za otloukánka. Avšak po reprezentační přestávce se dokázal zlepšit, k čemuž výrazně pomohla posila v podobě Klaudie Michnové, členky slovenského národního týmu na ME 2014. Ačkoliv měly Bánovce v lednu téměř vražedný los v podobě trojice Slavia – Šala – Most, ukázaly, že se už v soutěži otrkávají a začínají si zvykat. Výsledkem toho byl poslední zápas, před týdnem v sobotu dokázaly hráčky překvapivě porazit Zlín a radovaly se z vůbec prvních bodů v celé sezóně. Na zlepšené výkony by velmi rády navázaly také v Ostravě.

Bánovce platí nováčkovskou daň hlavně v obraně. Průměrně inkasují přes 32 branek na zápas, což je počet, se kterým se v házené moc vyhrávat nedá, obzvlášť u žen. Přesto jsou jejich zápasy divácky atraktivní, protože samy se umí prosadit v útoku a v tomto ohledu patří dokonce k ligovému průměru. Ačkoliv jsou poslední, ani jednou neskončily pod 20 vstřelenými góly.

Aktuální bilance Bánovců:
14 zápasů, 1 vítězství, 13 porážek, skóre 344:458, 2 body a 13. místo v tabulce.

DHC Sokol Poruba

Ostravankám výrazně pomohla prosincová reprezentační přestávka. Do roku 2018 vstoupily jako vyměněné a najednou začaly hrát vyrovnané zápasy naprosto s každým. Jaký to rozdíl proti podzimní části, ve které se Poruba prezentovala výkony jako na houpačce a hlavně v domácím prostředí rozdávala body jako na běžícím pásu. Do nového roku vstupila těsnou porážkou na půdě silných Michalovců, po volném kole doma přivítala souseda v tabulce z Olomouce, kterému povolila pouhých 11 branek. V tomto kontextu je těžké uvěřit, že šlo teprve o druhé domácí vítězství v sezóně. Sebevědomí týmu ještě více povzbudilo vybojované vítězství v Praze na Slavii. Nyní musí potvrdit výborný leden povinným vítězstvím proti posledním Bánovcům.

V zápasech Poruby žádné brankové hody nečekejme. Již několikrát v sezóně v utkáních s její účastí nepadlo dohromady ani 40 gólů, včetně obou posledních. Ostravanky disponují jasně nejlepší obranou v soutěži, ale v útoku je sráží řada nepřesností, což je stálo už několik zápasů. Druhý nejnižší počet vstřelených branek v lize je klíčovým problémem, který stojí za tím, že Poruba je níže v tabulce, než by sama chtěla.

Aktuální bilance Poruby:
14 zápasů, 7 vítězství, 2 remízy, 5 porážek, skóre 323:285, 16 bodů a 6. místo v tabulce.

Slavia – Poruba 17:19
Poruba – Olomouc 24:11
Michalovce – Poruba 26:24
Poruba – Veselí n. M. 18:23
Poruba – Trenčín 24:21
Vítám všechny fanoušky házené. Ženská MOL liga ve druhé polovině ledna vstoupila do druhé poloviny základní části a na řadu tak přišly odvety za podzim. V rámci 16. kola se odehraje také utkání dvou týmů, kterým psychicky výrazně pomohly výsledky z minulého víkendu. DHC Sokol Poruba na palubovce haly v ostravské části Přívoz přivítá slovenského soupeře HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou. Jasnými favoritkami jsou domácí hráčky, hostující se pokusí o druhé překvapení v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.