Házená - MOL liga ženy - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Prešov - 21. října 2017   15:00

Poruba
Poruba
3' Polášková  • 4' Kostelná  • 5' Maiwaelderová  • 8'   • 10' Konečná  • 14' Konečná  • 16' Kostelná  • 18' Maiwaelderová  • 22' Konečná  • 30' Konečná  • 33' Polášková  • 34' Kostelná  • 37'   • 38' Revajová  • 40' Demajová  • 47'   • 51' Rechtorisová  • 56' Polášková  • 56' Demajová  • 59' Rechtorisová
20:23
(10:11)
Prešov
Prešov
3' Gajdošová   • 8' Liebiedieva   • 9' Popovcová   • 10' Popovcová   • 13'    • 16' Harčarufková   • 17' Liebiedieva   • 20' Gajdošová   • 24' Popovcová   • 28' Bačíková   • 31' Popovcová   • 33'    • 39' Bačíková   • 41' Popovcová   • 42' Popovcová   • 46' Harčarufková   • 46' Popovcová   • 49' Šutranová   • 50' Gajdošová   • 57' Gajdošová   • 60' Šutranová
Poruba
Roháčková, Mučková – Mácalová, Desortová, Konečná, Maiwaelderová, Sekulová, Polášková, Rechtorisová, Minarčíková, Revajová, Kostelná, Varmužová, Demajová.
Brzósková, Pavelová (obě CZE)
Hala SAREZA, Ostrava
Prešov
Goboňová, Gubiková, Bernátová, Vagaská – Bačíková, Gajdošová, Čirčová, Popovcová, Liebiedieva, Šutranová, Kakaščíková, Pavúková, Ščerbáková, Puzderová, Vencuriková, Harčarufková.

DHC Sokol Poruba – Bemaco ŠŠK Prešov 20:23 (10:11)
Nejvíce branek: Konečná 4, Polášková 3, Kostelná 3 – Popovcová 7, Šutranová 4/2, Gajdošová 4. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová (obě CZE). Sedmimetrové hody: 1/0 – 2/2. Vyloučení: 4:3.
Je to tak, Prešov po špatném vstupu do utkání zlepšil hru a převrátil skóre na svou stranu. V druhé půlce celkem suverénně slovenský tým hlídal vítězství a zvítězil 20:23. S přáním hezkého zbytku víkendu se s vámi loučí Tomáš Kalas.
60'
Šutranová v záklonu vypustila ránu, která skončila v síti a je jasné, že dva body cestují do Prešova!
60'
Oddechový čas pro hosty. Tým Prešova, opět to zopakuji, rozhodně spěchat nebude.
59'
Rechtorisová ještě drží prapor Poruby, ale času je málo.
59'
Demajovou odnesl lékař Uher z domácího týmu, snad to nebude vážné.
59'
Demajová nalétla na střed hřiště, dost si ublížila a zůstává ležet v brankovišti Prešova.
58'
Poruba se brání, Prešov opět v pasivitě.
58'
A když Gubiková chytla další střelu, tak je o utkání asi rozhodnuto!
57'
Gajdošová vsítila mimořádně důležitý gól pro hosty.
56'
Pozor, pozor! Dva rychlé góly v řadě z ruky Poláškové a Demajové a je to jenom o dvě branky!
56'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Silvie Polášková).
55'
Přešlap na slovenské straně a hra se otáčí k silnici vedoucí za halou SAREZA, tedy na branku Prešova.
55'
Gubiková podržela tým po střele Revajové!
55'
Kostelná se stala zřejmě pohřebištěm snů Poruby o bodu. Stáhla Popovcovou na spojce pod sebe a jde ven.
53'
Jenže teď už musely střílet a bomba z ruky Šutranové skončila na pravé tyči.
53'
Prešovanky zkušeně tahají čas, nikam se neženou.
52'
Z pohledu domácího družstva se jedná o zahozenou šanci. Revajová by měla kroky v případě střelby a musela tak míč pustit z ruky.
52'
Valnou hromadu ukončuje s veselým výrazem sudí Brzósková a přisuzuje míč českým hráčkám.
51'
Začíná poslední desetiminutovka utkání.
51'
Oddechový čas pro hosty.
51'
Rechtorisová zlomila prokletí prešovské brány a střílí gól z trháku.
50'
Kde je ta pevná obrana Poruby z prvních pěti minut...Gajdošová si na pivotu dělá, co chce a je to o pět branek.
49'
Šutranová z výskoku klepla balón o zem a skórovala nad bezmocnou Roháčkovou.
48'
Gubiková pomáhá v brance Prešova kolegyním, neboť vychytala pár tutových šancí a díky ní je to o tři branky.
48'
ŠŠK nikam nespěchá, šetří čas, ale musí být rychlé, neboť jsou již příliš pasivní.
47'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba.
46'
Poruba hrubě chybuje v útoku a Prešov toho využívá beze zbytku. Popovcová teď přeběhla i brankářku domácích a zakončila do prázdné.
46'
Oddechový čas pro domácí.
46'
Kdyby Harčarufková trefila touto bombou brankářku, tak jí snad usmrtí, protože toto byla rána...
45'
Kostelná mířila pouze do bloků.
45'
Hosté zpět v útoku a vymýšlí, jak překonat obranu hostí. Mají na to o chvilku déle, neboť se dopustili prorážení.
44'
Roháčková chytá velmi dobře, drží Porubu na dostřel!
43'
Trenér Prešova si neodpustil pár upřímných poznámek k sudím a dostává žlutou kartu.
42'
Popovcová měla dost času, místa a velký úhel na skórování, což se povedlo.
42'
Prešov je v útoku a drží jednogólové vedení, je to spíše formou gól za gól.
41'
Popovcová v pádu z jedenácti metrů trefila pravý vingl!
41'
Vyloučení v týmu Bemaco ŠŠK Prešov (Veronika Gajdošová).
40'
Ekvilibrilistické zakončení od Demajové z otočky.
40'
Domácí to nezvládli v rozehrávce, hosté zase v trháku.
39'
Ostravanky hrají dlouho v útoku, je signalizována pasivita.
39'
Bačíková dnes střílí druhý gól a posílá Prešov do jednogólového vedení.
38'
Tohle byl kolotoč od Poruby, která rozjela akci ve velkém, z levého křídla se prosadila Revajová.
38'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Bemaco ŠŠK Prešov (Tatiana Šutranová).
37'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Hana Maiwaelderová).
37'
Krásná souhra do pivota na Gajdošovou, byla však faulována a je nařízena sedmička.
37'
36'
Přetlačovaná v podobě Harčarufkové a dvou obráňkyň.
35'
Rechtorisová měla velmi dobrý úhel na střelu, Gubiková si počkala na svoji spoluhráčku z reprezentace a vychytala ji.
35'
Roháčková předvedla další dobrý zákrok v bráně Slezanek!
34'
Kostelná hodila sedmičku přesně na druhou stranu, než šla brankářka.
34'
Šutranová je vyloučena, navíc sedmička pro Porubu.
34'
Polášková chtěla podruhé za sebou skórovat, brankářka Bemaca byla proti!
33'
Gól vstřelil tým Bemaco ŠŠK Prešov.
33'
Polášková příklepem překonala Gubikovú.
Prešov míč v útoku ztratil, na tahu je tedy Poruba.
32'
Další brejk Mácalová senzačně vychytala!
31'
Stihla to jen tak tak, ale z brejku Popovcová skóruje.
31'
Hned útočný faul domácích.
31'
Začal druhý poločas, rozehrává Poruba.
31'
30'
30'
Ještě faul a poslední rozehra snad z půli hřiště, Mácalová pouze přihlížela.
30'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Michaela Konečná).
30'
Popovcová měla možnost vsítit dvanáctý gól, jenže vůbec netrefila z brejku bránu.
29'
Minarčíková se snažila jít do střely, zatancovala nám na devíti metrech, čehož si sudí všimli.
28'
Překvapení v podobě střely Bačíkové a Mácalová neměla moc koncentraci. Tohle byl laciný gól.
28'
Střela Sekulové nepřekvapila vůbec brankářku Prešova.
27'
Musíme utřít hrací plochu, signalizuje sudí Pavelová.
27'
Ale ani slovenský celek nic nevymyslel.
26'
Na druhé straně moc invence kombinace Poruby nepobrala, Prešov je v útoku.
25'
Kombinace hostí hned po odpískání, byl ale pískán průraz a hráčky se tak vracely s ne úplně příjemnými myšlenkami.
25'
24'
Konečná trochu podkopla Šutranovou na devíti metrech, rozhodčí zatím citlivě nechali bez trestu.
24'
Hostující střední útočnice vytloukla domácí bloky, na druhé straně nikdo bloky nevytloukl, ale to zakončení bylo tristní.
24'
Byl to takový utahaný útok, Popovcová se ale zjevila z ničeho nic a tvrdou ranou dává desátý gól Prešovanek.
22'
Faul Ostravanek a slovenský tým si musí na další možnost na skórování počkat.
22'
21'
Technická chyba Prešovanek a Rechtorisová z pravé strany nalétla do brankoviště. Zbývalo jenom dát gól a tyč byla proti.
20'
Myslím si, že trenéru Olšanskému musí vypadávat vlasy hrůzou, jak hrají domácí hráčky v obraně. Gajdošová se bez potíží zbavila své strážkyně a skóruje.
19'
Gajdošová střílela ze šestky, obrana domácích byla nedůrazná, jenže přešlápla.
18'
Do trháku běžely hned tři hráčky Poruby, Konečná byla čistě zastavena a Prešov otáčí hru!
18'
V útoku Poruby se z levého křídla prosazuje Maiwaelderová a srovnává stav.
17'
Gól vstřelil tým Bemaco ŠŠK Prešov (Maryna Liebiedieva).
16'
Kostelná nejdříve mířila do levé tyče, hlava Gubikové byla tou, která napomohla dopravit míč do branky.
16'
Oddechový čas pro domácí. Poruba měla sice dobrý vstup do utkání, ale nepovedl se jí udržet a Prešov vede o gól.
16'
Harčarufková dostala míč do brejku a poradila si dobře.
15'
Porubě zbývá ještě minuta z početní výhody.
14'
Kroky na hostující straně z dílny Vencuríkové.
14'
Gajdošová trochu postrčila Konečnou ve výskoku a za to dostává dvě minuty.
14'
Opět Konečná z pivota skóruje.
13'
Mácalová nestihla doběhnout do branky a Bemaco vede o gól!
12'
Poruba vyměkla v obraně, už to není to, co bylo k vidění prvních pět minut mače.
12'
12'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Eva Minarčíková).
11'
Polášková mířila na pravou stranu branky ze sedmičky, Gubiková však trefila stranu a chytá!
10'
Natřikrát nyní střílely holky z Prešova na branku kvůli pasivitě, až třetí střela z ruky Popovcové skončila v síti. Tohle trenér Olšanský domácím hráčkám jen tak neodpustí.
10'
Hlavní díl gólu nese Kostelná, neboť si krásně všimla sběhnuvší Konečné na pivotu a ta už si poradila.
9'
Krásná přihrávka přes půl brankoviště na Popovcovou, zatím za hosty skórují hlavně křídla.
8'
I v oslabení se dokáží domácí hráčky prosadit.
8'
Z prostoru pravého křídla se Liebiedieva krásně prosadila, dokázala si poradit i s nepříjemným úhlem.
7'
Polášková zahodila na zem jednu z hráček soupeře a jde na dvě minuty ven.
7'
Poruba nyní velmi dobře brání střed hřiště a pokrývá spojky Prešova.
6'
Poruba je už dobrou třičtvrtě minutu v útoku, jenže hvizd sudích zastavuje jejich snahu o gól.
5'
Poruba hraje nyní velmi dobře, Prešovčanky se trápí v postupném útoku.
5'
Z rychlého brejku využívá otevřené obrany Maiwaelderová.
4'
Konečná si počínala v obraně až moc tvrdě a dostala žlutou kartu.
4'
Ale další rychlá odpověď od Kostelné v domácím dresu.
3'
Gajdošová srovnává z pivota.
3'
Polášková se prosazuje z pravé spojky.
2'
Ani jeden tým zatím neskóroval, ani Šutranová nyní nestřelila přesně.
1'
Prešovské hráčky vykročily do soutěže stejně jako Poruba remízou se stejným soupeřem, na domácí palubovce vyválčily bod s Zorou Olomouc za výsledek 21:21. Z dalších čtyř zápasů tři vyhrály, Bánovce nad Bebravou porazily 38:25, Zlín 24:21 a Hodonín 30:23. Nad jejich síly byly pouze Mostečanky, po sympatickém výkonu Prešov podlehl 26:21. 3 výhry, 1 remíza a 1 porážka, skóre 134:116, 7 bodů, Bemaco je na 6. pozici.
Poruba zatím nasbírala 2 výhry, 2 remízy a 2 porážky, z čehož jedna remíza měla pro Slezanky cenu zlata, neboť doma potrápily Černé Anděly z Mostu a remíza 19:19 byla spravedlivá pro oba celky. Ani jedna porážka 20:21 není pro Porubu k zahození, neboť s průběžně vedoucí Slavií to byla naprosto otevřená partie a mohlo to skončit jak remízou, tak výhrou Poruby. Výrazněji ale už nestačily Ostravanky na Šalu, slovenský tým ukázal větší sílu a vyhrál 26:19. Dvě výhry si dnešní hostitelé zapsali proti papírově slabším celkům, Bánovce nad Bebravou přehráli 26:19, Zlín pak venku 21:18. Bilance 2-2-2, skóre 129:128 a 6 bodů, Porubě tak patří osmá příčka.
Pohled do tabulky naznačuje, že se bude jednat o důležité utkání, vždyť Poruba je na 8. místě a Prešov o dvě příčky výše, tj. na 6. místě. Týmy dělí pouhý bod, Prešov má navíc ušetřeno jedno utkání proti pražské Slavii, bude se tedy rozhodně na co dívat.
Dobré odpoledne všem fanouškům házené. Na programu házenkářské MOL Ligy je 7. kolo. Tentokrát budeme moci vidět opět bratrský (v ženském případě spíše sesterský) souboj, domácí DHC Sokol Poruba bude hostit tým z dalekého slovenského východu, ŠŠK Bemaco Prešov. Utkání začíná v sobotních 15:00 z haly SAREZA, buďte u toho s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.