Házená - MOL liga ženy - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Veselí n/M : Slavia - 28. dubna 2018   17:00

Veselí n/M
Veselí n/M
2' Olšovská  • 5' Šustková  • 7' Olšovská  • 8' Šustková  • 10' Šustková  • 15' Olšovská  • 16' Novotná  • 18' Šustková  • 24' Lukšíková  • 26' Šustková  • 26' Veselková  • 30' Veselková  • 32' Olšovská  • 33' Olšovská  • 35' Olšovská  • 35' Novotná  • 41' Šustková  • 44' Šustková  • 45' Novotná  • 47' Novotná  • 51' Vinklárková  • 57' Lukšíková  • 59' Lukšíková  • 60' Soldánová  • 60' Veselková
28:26
(13:11)
Slavia
Slavia
1' Šetelíková   • 3' Šetelíková   • 5' Kvášová   • 6' Šetelíková   • 11' Šetelíková   • 12' Galušková   • 15' Jačková   • 16' Galušková   • 17' Tulipánová   • 22' Kvášová   • 32' Kvášová   • 34' Galušková   • 35' Kvášová   • 36' Šetelíková   • 38' Kvášová   • 38' Jačková   • 39' Šetelíková   • 43' Pokorná   • 45' Novotná   • 50' Jačková   • 51' Galušková   • 53' Galušková   • 54' Kvášová   • 56' Galušková   • 58' Galušková
Veselí n/M
Bubeníček, Petruška
Veselí nad Moravou
Slavia

SHK Veselí n.M. – DHC Slavia Praha 28:26 (13:11)
Nejvíce branek: Šustková 9/2, Olšovská 6, Novotná 4 – Galušková 8/1, Kvášová 6, Šetelíková 6. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/1. Vyloučení: 0:3.
Veselí po velmi vypjatém souboji poráží poprvé v sezoně Slavii 28:26 a ujímá se vedení v sérii 1:0! Domácí hráčky kolektivním výkonem přetlačily Slavii a hlavně dobrou střelbou Šustkové a Olšovské, které dohromady daly polovinu branek.
60'
Veselková ještě těsně před koncem dává gól, když už hráčky Slávie rezignovaly.
60'
Do konce zápasu ještě zbývá 8 vteřin, domácí hala je na nahou a trenér Hudák si vzal ještě oddechový čas.
60'
Galušková uspěchala útok Slavie a vystřelila hodně nepřesně, Veselí už zápas do vítězného konce dotlačí.
60'
Do konce zápasu zůstává 38 vteřin..
60'
Hostující kouč si vzal oddechový čas.
60'
Nikol Soldánová přelobovala vysunutou Kudláčkovou, v důležitém okamžiku si mladá hračka počínala suverénně,na tahu je Slavia, když nepromění svůj útok, s velkou pravděpodobností panenky zvítězí.
59'
Galušková do třetice to zkusila a nyní minula domácí svatyni. Ve výhodě je Veselí.
59'
Také Lukšíková se nenechala zahanbit a vyrovnává stav.
58'
Galušková opět ze strany Slavie dává gól.
57'
Dagmar Lukšíková vyrovnává stav zápasu na 25:25. Konec zápasu slibuje ještě hodně napínavý průběh.
56'
Veronika Galušková po dlouhé době posílá Slavii do vedení.
55'
Také na opačné straně Kudláčková lapila střelu Šustkové.
55'
Kvášová vystřelila zprostřed hřiště, Lekešová její šanci vychytala.
55'
Hostující lodivod Richard Řezáč si vzal time-out.
54'
Hana Kvášová vyrovnává stav napínavého zápasu na 24:24.
54'
Veselková vpádu střílela na bližší tyči, Kudláčková byla na místě.
53'
Veronika Galušková prostřelila Lekešovou mezi nohy a je to zase o jeden gól.
52'
Eva Veselková proměnila sedmičku proti Kudláčkové.
52'
Vinklárková byla bráněna při střelbě a bude následovat sedmička.
52'
Domácí kouč si vzal oddechový čas.
51'
Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Veronika Galušková).
51'
Gól vstřelil tým SHK Veselí n.M. (Nikola Vinklárková).
50'
Jačková snižuje naopak na jednu branku.
50'
Lukšíková ale nastřelila břevno.
50'
Slavia svůj útok neproměnila a Veselí jde do akce.
49'
Za nesportovní chování dostala žlutou kartu domácí lavička.
49'
Veselkové z levé strany bylo pískáno prorážení.
48'
Kvášová vystřelila z prostoru spojky nad veselskou branku, domácí celek může jít do vedení o tři branky.
47'
Opět Kateřina Novotná s chladnou hlavou dává branku do stejného místa jako před dvěma minutami.
46'
Olšovská vystřelila míč o zem, minula však branku Slavie.
45'
I na druhé straně se z křídla prosazuje Novotná.
45'
Z následné akce Slavie se prosazuje z pravého křídla Novotná.
44'
Veselková vystřelila z místa spojky a orazítkovala břevno.
44'
Jana Šustková dává svému celku vedení, když prostřelila Hillebrandovou mezi nohy.
43'
Tereza Pokorná vyrovnává na 19:19, opět na tahu je domácí celek.
41'
Po jednom ze soubojů zůstala na palubovce ležet Vinklárková, která musela vystřídat, jelikož je hodně otřesená.
41'
Jana Šustková při avizované pasivitě dává branku podstřelem, obrana Slavia začíná hrát velice důrazně.
39'
Šetelíková vyrovnává stav zápasu, před tím byla na brankovišti faulována Vinklárková, ale sudí nechali hru pokračovat.
38'
A už je to o jednu branku, když Jačková využila brejk.
38'
Kvášová snižuje vedení panenek na dvě branky.
37'
Mária Olšovská měla celou pravou stranu volnou, ale nakonec balon poslala na opačnou a z útoku Veselí nic nebylo.
37'
Jana Šustková proměňuje sedmičku střelou do šibenice.
36'
Veronika Galušková je vyloučena na dvě minuty.
36'
Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Alena Šetelíková).
35'
Kateřina Novotná z křídla dává branku střelou ke vzdálenější tyči.
35'
Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Hana Kvášová).
35'
Branky ve druhé půli za Veselí střílí jen Olšovská, která opět i když byla bráněna dává gól.
34'
Slavii byla značena pasivita Galušková vystřelila míč o zem a ten překvapil Lekešovou, která na něj nedosáhla.
33'
A opět Olšovská si udělala místo pro střelbu a do protipohybu Hillebrandové dává gól.
32'
Tak už to neplatí, jelikož Kvášová měla přesnou ruku.
32'
Mária Olšovská z protiútoku dává branku a panenky jdou do vedení o tři branky.
32'
Lekešová dobře zasáhla na straně Veselí, ale i Hillebrandová na druhé straně.
31'
Galušková vystřelila ze středu, balon srazila Vinklárková, Slavia ale zůstala u míče.
31'
Po prvním poločase vede Veselí nad Slavii 13:11. Za domácí mužstvo se prosazují hlavně Šustková s Olšovskou, jinak první půle nabídla vyrovnanou partii, kdy většinou vedla Slavia, ale domácí házenkářky na konci prvního poločasu stav zápasu otočily ve svůj prospěch.
30'
30'
Míč směřoval do rukou domácích hráček, které balon zblokovaly.
30'
Ale nestalo se tak, Slavia šla do rychlé akce, před brankoviště byla zastavena Jačková, Slavia bude mít možnost ohrozit ještě Lekešovou z devítky.
30'
Lekešová ještě předvedla výborný zákrok. Panenky mohou jít do vedení o tři branky.
30'
Na konci prvního poločasu dává branku za Veselí Veselková.
29'
Hostující brankářka nyní podržela svůj celek, Soldánová zakončovala z křídla a Hillebrandová reflexivně míč rukou vyrazila.
28'
Hillebrandová chytla střelu Šustkové, Slavia šla do rychlého kontru, ale v zárodku vystihla míč domácí hráčka.
27'
Kvášová myjí branku domácího mužstva, Veselí šlo do útoku, domácí kouč si vzal oddechový čas.
27'
Stejná hráčka dostala žlutou kartu.
26'
Eva Veselková otáčí stav zápasu ve prospěch Veselí, střelou do šibenice.
26'
Šustková vystřelila mezi dvěma hráčkami k bližší tyči, hostující gólmanka nestačila zareagovat.
25'
Pokorná při signalizované pasivitě nastřelila břevno domácí svatyně.
24'
Dagmar Lukšíková proskočila obranou Slavie a překonala Hillebrandovou.
23'
Mária Olšovská ze sedmičky netrefila hostující branku.
23'
Hana Kvášová faulovala při střelbě Šustkovou a jde si odpykat dvě minuty.
22'
Také se tak děje, úspěšnou střelkyní je Kvášová.
22'
Sudí nakonec sebrali míč domácímu celku, Slavia může odskočit o dvě branky.
21'
Veselková se uvolnila a vystřelila její pokus Kudláčková chytla, Veselí zůstává u míče.
20'
Galušková s přehledem proměnila sedmimetrový hod.
19'
Soldánová faulovala Chlupovou a Slavia bude zahrávat sedmičku.
18'
Kvášová vystřelila zprostřed hřiště a orazítkovala břevno.
18'
Kdo jiný než Jana Šustková dává branku Veselí, domácí hráčka pěknou střelou nedala hostující golmance šanci.
17'
Opět Slavia vede díky Tulipánové, kouč Hudák se na své svěřenkyně zlobí, protože to byla odražená střela, po které dává hostující hráčka gól.
16'
Kateřina Novotná vyrovnává z pravé strany.
16'
Adéla Novotná viděla žlutou kartu.
16'
Veronika Galušková strhává vedení na stranu pražského celku.
15'
Mária Olšovská ihned po inkasované brance odpovídá vyrovnávajícím gólem.
15'
Rozhodčí sice avizovali Slavii pasivitu, ale Jačková vystřelila a zamířila k tyči.
14'
Veselková střílela v početní výhodě nad slávistickou branku.
13'
Pokorná rukama odhodila Lukšíkovou, která se srazila s Vinklárkovou, sudí za tento nedovolený zákrok udělili dvě minuty.
12'
Na konci 12. minuty oklamala Galušková obranu Veselí a prostřelila Lekešovou.
12'
Mária Olšovská viděla žlutou kartu.
11'
Jačková se snažila zakončit středem, ale sudí jí zapískali prorážení.
11'
Šetelíková zatím nejpilnější střelkyní Slavie, dala už čtvrtou branku z pěti.
10'
Kvášová se nedohodla se spoluhráčkou a panenky z toho vytěžily branku v podobě Šustkovou.
9'
V bráně se dobře prezentovala Lekešová, která zneškodnila střelu hostující hráčky.
9'
Kudláčková vychytala Šustkovou a Slavia jde do útoku.
8'
Jana Šustková po velmi rychlé souhře posílá Veselí poprvé do vedení.
7'
Zatím dvě střelkyně v domácím týmu, Šustková a Olšovská, druhá jmenovaná nyní balon poslala do protipohybu Kudláčkové.
6'
Hned z protiútoku Šetelíková prostřelila zblízka Lekešovou.
6'
Domácí hráčky mohly jít do vedení, ale Soldánová zakončovala jen do boční sítě.
5'
Jana Šustková dává za Veselí další branku a vyrovnává stav zápasu na 3:3.
5'
Hana Kvášová si naběhla na střed hřiště a odkud vypálila nechytatelnou střelu.
4'
Jana Šustková vyrovnává z nařízené sedmičky přesnou střelou k levé tyči.
4'
Stejná hráčka viděla žlutou kartu.
3'
Šetelíková opět se prosazuje za Slavii po spolupráci s Kvášovou.
3'
Obě dvě družstva nyní své útoky neproměnila.
2'
Mária Olšovská napřáhla k pořádné ráně a balon umístila k tyči.
2'
Šustková z útoku Veselí vystřelila, rána byla zblokována, domácí hráčky zůstávají na balonu.
1'
Šetelíková se prosazuje z hranice brankoviště a hosté vedou 0:1.
1'
První útok se domácím hráčkám nevyvedl a na tahu je Slavia.
1'
-1'
Jako první uvedou míč do hry Veselanky.
-5'
Dvojice sudí přivádí mužstva do středu hrací plochy. Hlasatel bude divákům představovat jednotlivé hráčky.

SHK Veselí n.M.: Lekešová, Hřebejková – Olšovská, Zemčíková, Novotná, Větříšková, Lukšíková, Vinklárková, Šustková, Klimešová, Divilková, Kutálková, Soldánová, Veselková.

DHC Slavia Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Motejlová, Míšová, Novotná, Večeřová, Jačková, Tulipánová, Pokorná, Svobodová, Galušková, Šetelíková, Chlupová, Kvášová.

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.
-13'
Oba dva celky se na palubovce už rozcvičují.
Ohlasy před zápasem

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou

„Se Slavií máme v této sezóně odehrané už tři zápasy, dva v MOL lize a jeden v Českém poháru. Dá se proto říci, že dobře známe jejich kvalitu i hráčky. Nyní jde ale o úplně jinou soutěž. V každém utkání je potřeba vyhrát.“

Richard Řezáč, trenér DHK Slavia Praha

„Viděl jsem dva zápasy Veselí na videu. Ten náš poslední vzájemný ze začátku března, kdy jsme u nic remizovali až po gólu z dodatečného hodu, a jejich nedávné utkání s Hodonínem na konci MOL ligy. Na další se už nechystám, protože jejich obraz hry zůstává stejný, opakují se stejné věci. My se musíme připravit především na ty jejich dvě nejúdernější hráčky, což jsou Šustková a s Olšovskou, kterým sekunduje Veselková.“
Slavia skončila po základní části na druhém místě i díky výhře v posledním kole na palubovce Mostu, svěřenkyně kouče Řezáče nastoupí ve Veselí v nejsilnějším složení, uzdravila se Hana Kvášová a její spoluhráčky doléčovaly drobná zranění.
Veselské panenky postoupily do play – off z pátého místa tabulky po základní části, když získaly 30 bodů, poslední dva zápasy v Prešově a doma s Hodonínem dokázaly vyhrát a do dnešního zápasu půjdou s cílem překvapit druhou Slavii a poprvé v sezoně ji porazit.
Příjemný sluneční sobotní podvečer z Veselí nad Moravou, dnes se odehraje první zápas semifinálové série mezi SHK Veselí nad Moravou a DHC Slavia Praha. Semifinále se hraje na dva vítězné zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.