Házená - MOL liga ženy - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Dunajská Streda - 11. února 2024   16:00

Poruba
Poruba
6' Bestová  • 16' Bestová  • 17' Hiraldová  • 20' Farářová  • 21' Farářová  • 25' Vachtarčíková  • 26' Ka. Rajová  • 28' Ka. Rajová  • 36' Ka. Rajová  • 37' Ka. Rajová  • 38' Baumbachová  • 39' Kr. Rajová  • 41' Farářová  • 41' Baumbachová  • 44' Farářová  • 54' Misková  • 57' Dybalová  • 60' Ka. Rajová
24:34
(11:17)
Dunajská Streda
1' Pénzesová   • 3' Desortová   • 7' Desortová   • 10' Desortová   • 11' Desortová   • 14' Juhosová   • 17' Pénzesová   • 17' Juhosová   • 18' Mészárosová   • 19' Policarpo Santos   • 20' Juhosová   • 21' Costaová   • 22' Juhosová   • 24' Policarpo Santos   • 30' Pénzesová   • 32' Costaová   • 35' Policarpo Santos   • 36' Desortová   • 39' Desortová   • 39' Mészárosová   • 40' Policarpo Santos   • 41' Juhosová   • 43' Desortová   • 44' Mészárosová   • 55' Policarpo Santos   • 57' Sáriová   • 58' Kovácsová   • 59' Bugárová   • 60' Sáriová
Poruba
Jiří Králíček – Milan Letev
Hala Sareza, Ostrava

DHC Sokol Poruba – HC DAC Dunajská Streda 24:34 (11:17)
Nejvíce branek: Farářová 10/6, Ka. Rajová 5, Bestová 2 – Desortová 7, Sáriová 7/5, Policarpo Santos 5. Rozhodčí: Jiří Králíček – Milan Letev. Sedmimetrové hody: 6/6 – 5/5. Vyloučení: 3:3.
Zápas je u konce. Dunajská Streda si v pohodě pohlídala náskok z první půle, a v té druhé přidala stejný počet branek, jako v té první. Nakonec si tak dokráčela pro vítězství o deset branek. Poruba tak znovu nepřidá body, které nutně potřebuje do skupiny o záchranu, zatímco Dunajská Streda si bere zpět druhou pozici společně s Baníkem.
60'
Tak přece jen ještě padla jedna branka. Zápas tedy uzavřela až Barbara Sáriová gólem v předposlední sekundě a nastavila tak mezi týmy desetigólový rozdíl.
60'
Karolína Rajová uzavřela dnešní zápas brankou na 24:33. Její Poruba ale prohrává o devět gólů.
59'
Porubě to vez brankářky nevychází. Míč získala Cintia Bugárová, která s ním doběhla do prázdné branky.
58'
Noémi Kovácsová se prosadila do odkryté branky přitom, co to Poruba zkoušela v sedmi.
58'
Vyloučení pro tým DHC Sokol Poruba (Aneta Misková).
57'
Tereza Dybalová skóruje z pivota. Míč dostala před obranu o zem, následně skočila šipku do brankoviště a vmetla přitom míč do pravé horní části branky.
57'
Barbara Sáriová už nasázela pět branek ze sedmiček, nyní ale poprvé skórovala i ze hry. Prosadila se skvělou střelou z pivota po otočce a následné ráně o zem.
55'
Anežka Farářová má na kontě šestý gól ze sedmičky. Tentokrát pálil z prvního nápřahu do pravé spodní části branky.
55'
Valéria Policarpo Santos se prosadila levé strany. Našla si uličku v obraně a poslala míč na vzdálenější tyčku.
54'
Aneta Misková pěkně proměnila dohrávku na levé křídlo. Pálila k pravé tyči branky Dunajské Stredy.
54'
A Barbara Sáriová Anežku Farářovou zase dohání. Dnes na sedmičkách má taky úspěšnost 5/5. Tentokrát pálila z druhého nápřahu tvrdě odrazem o zem¨.
51'
Anežka Farářová proměňuje pátou sedmičku v tomto zápase. Z prvního nápřahu pálila o zem do levé strany.
51'
Jaroslav Hudeček si vzal oddechový čas pro Porubu,
48'
Barbara Sáriová si dává takový minisouboj s Farářovou. Nyní už taky proměnila čtvrtou sedmičku ze čtyř pokusů. Na druhý nápřah poslala míč pod víko.
47'
Vyloučení pro tým DHC Sokol Poruba (Sheila Hiraldová).
47'
Anežka Farářová vstřelila už čtvrtý gól ze čtyř sedmiček v dnešním utkání. Míč nasměrovala do střední výšky v levé části branky, a do protipohybu gólmanky.
47'
Vyloučení pro tým HC DAC Dunajská Streda (Eliška Desortová).
44'
Réka Mészárosová dostala rychlou přihrávku na střed a zpoza obrany se prosadila parádním podstřelem.
44'
Anežka Farářová další parádní dělovkou ze spojky. Poté, co se vytáhla nad obranu, poslala míč k palubovce.
43'
Eliška Desortová nasměrovala míč k pravé tyči do dolního růžku. Trefila se v zápase už po sedmé.
41'
Kata Juhosová má na kontě pátou trefu. Tentokrát byla na křídle úplně volná, a míč vmetla pod víko.
41'
Adéla Baumbachová se prosadila ještě během téže minuty. Skórovala z rychlého samostatného útoku.
41'
Anežka Farářová dlouho váhala, pak se pověsila nad obranu a poslala parádní dělovku z dálky do levého vínglu.
40'
Valéria Policarpo Santos poslala míč do levého spodního růžku branky.
39'
Réka Mészárosová se dostala z pivota až před brankářku, a tváří v tvář gólmance proměnila. Prosadila se střelou o zem.
39'
Na druhé straně jen po dvanácti sekundách odpověděla z brejku Kristina Rajová.
39'
Eliška Desortová se prezentovala parádní dělovkou do pravého vinglu.
38'
Adéla Baumbachová snižuje a Poruba si po dlouhé době připisuje dva góly v řadě.
37'
Karolína Rajová tentokrát střílela ze země zpoza obrany. I s dávkou štěstí dokázala míč odrazit od palubovky až do branky soupeřek.
36'
Eliška Desortová se prosadila dnes již po páté. Taktéž udeřila z dálky po výskoku nad obranu, ale míč odrazila od země.
36'
Karolína Rajová oěpt udeřila ze spojky. Vyskočila si nad obranu a poslal z dálky střelu do levé spodní části branky.
35'
Gól vstřelil tým HC DAC Dunajská Streda (Valéria Policarpo Santos).
35'
I Dunajská Streda má úspěšnou tříbrankovou střelkyni ze sedmiček. Barbara Sáriová se z ní nyní prosadila.
32'
Vyloučení pro tým HC DAC Dunajská Streda (Kata Juhosová).
32'
Ligia Costaová otevírá skóre druhého poločasu a nastavuje mezi týmy opět sedmibrankový rozdíl.
31'
První poločas je u konce. Poruba se silným soupeřem držel krok, ale pak se jí utkání začínalo rozpadat. DAC nehraje v takovém tempu, jako je Dunajská Streda běžně zvyklá, ale zatím si hraje to, co potřebuje, a vede o šest gólů.
30'
30'
Monika Pénzesová udeřila z pěkné dohrávky na levé křídlo. Po výskoku mířila na dolní růžek u vzdálenější tyče.
29'
Anežka Farářová proměňuje třetí sedmičku ze tří pokusů. Tentokrát střílela hned z prvního nápřahu, a míč poslal do pravé dolní části branky k tyči.
28'
A znovu se prosadila Karolína Rajová. Její dalekonosná rána skončila v levé části branky a Poruba tak má na kontě deset tref.
27'
Barbara Sáriová úspěšná i na své druhé dnešní sedmičce. Míč poslala z druhého nápřahu k levé tyči do střední výšky.
26'
Karolína Rajová se dnes brankově ozvala poprvé. Byla to ale krásná rána ze spojky do protipohybu gólmanky. Míč skončil v pravém dolním růžku.
25'
Karolína Vachtarčíková snižuje velké manko střelou z levého křídla o zem na zadní tyčku.
24'
22'
Kata Juhosová se uvolnila do samostatného brejku. Pomalu si naběhla, před brankovištěm zrychlila, vyskočila si a uspěla.
21'
Ligia Costaová se prosadila z levé strany do střední výšky.
21'
Anežka Farářová si vyskočila na středu, ale míč nevypálila, popoběhla o dva kroky, vyskočila znovu a vyslala dobrou ránu mimo dosah gólmanky.
20'
Kata Juhosová opět z pravého křídla, tentokrát ale obstřelem brankářky na vzdálenější tyčku.
20'
Anežka Farářová má na kontě dnes již třetí branku.
19'
Valéria Policarpo Santos se prosadila ze středu bez výskoku do levého dolního růžku.
18'
Réka Mészárosová se uvolnil směrem zprava do středu, vyskočila si a do protipohybu gólmanky poslala nebezpečnou ránu.
17'
Kata Juhosová se opět prosadila svou nebezpečnou ránou o zem z pravého křídla. Tentokrát poslala míč odrazem až do levé šibenice.
17'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Sheila Hiraldová).
17'
Gól vstřelil tým HC DAC Dunajská Streda (Monika Pénzesová).
16'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Kateřina Bestová).
14'
Jaroslav Hudeček svolal své hráčky k sobě. První time-out pro Porubu.
14'
Kata Juhosová si vyskočila na pravém křídle, naznačila střelu, ale poslala míč o zem pod brankářkou do branky.
13'
Barbara Sáriová si vzala na starost první sedmimetrový hod hostujícího celku. A zhostila se toho velice dobře, míč poslala z druhého nápřahu do levého vinglu.
11'
Vyloučení pro tým DHC Sokol Poruba (Michaela Demlová).
11'
Eliška Desortová sice nyní při střele trefila brankářku, od ní se ale balon odrazil do branky, a Dunajská Streda tak opět vede o dvě branky.
11'
Anežka Farářová má na kontě duhou úspěšnou sedmičku. Míč poslala do spodní části branky.
10'
Eliška Desortová unikla do trháku po levé straně. Doběhla si až k brankovišti, vyskočila a v letu švihla míč o zem do branky.
7'
Eliška Desortová ale posílá DAC znovu do vedení. Dosáhla toho poté, co si z levé strany sbíhala do středu, vyhnula se obránkyni a prudce zakončila.
7'
Anežka Farářová proměnila první sedmičku utkání a srovnala tak krok na 2:2.
6'
Kateřina Bestová konečně skóruje taky za Porubu. Ostravankám to trvalo dlouhých pět minut. Prosadila se krásnou střelou kolem brankářky z levého křídla na zadní tyčku.
3'
3'
Eliška Desortová se protáhla obranou hned přes několik hráček a nakonec se prosadila střelou z levé strany.
2'
Žlutá karta pro tým HC DAC Dunajská Streda (Cintia Bugárová).
1'
Monika Pénzesová se prosadila z pravého křídla a otevřela tak skóre dnešního zápasu.
1'

DHC Sokol Poruba: Šalimovová, Wizurová, Hřebejková – Dybalová, Ka. Rajová, Farářová, Křepelová, Misková, Vachtarčíková, Bestová, Demlová, Baumbachová, Žůrková, Hiraldová, Kalyhinová, Kr. Rajová.
Trenér: Jaroslav Hudáček

HC DAC Dunajská Streda: Mageraová, Gajdócziová – Pénzesová, Kovácsová, Policarpo Santos, Costaová, Juhosová, Mészárosová, Desortová, Sáriová, Virág Demeterová, Ilicóvá, Bugárová.
Trenér: Viktor Debre

Rozhodčí: Jiří Králíček – Milan Letev.
Ostravanky už s jistotou vědí, že si zopakují boje o záchranu v play-out. Přípravu na něj si nyní zpestří soubojem s Dunajskou Stredou, tedy s obhájcem titulu Slovenska. Mistr se pyšní nejlepším útokem celé MOL Ligy, starosti mu ale dělá pětibodová ztráta na vedoucí Iuventu. Sokol je oproti tomu na předposlední 11. příčce se čtyřmi body.

Pro Dunajskou Stredu není Ostrava zrovna oblíbenou destinací. Ve čtyřech zápasech zde Poruba dvakrát dokázala vyhrát a ve třetím případě k tomu po výsledku 24:28 neměla daleko. Anežka Farářová a Michaela Demlová nastřílely v dresu Poruby shodně 67 branek. Na druhé straně je v tomto ohledu nejlepší Kata Juhos se 79 trefami.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.