ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko  : Norsko  - 20. ledna 2018   20:30

Chorvatsko
Chorvatsko
1' Musa  • 2' Štrlek  • 4' Musa  • 6' Cindrić  • 8' Mamić  • 9' Štrlek  • 14' Stepančić  • 16' Stepančić  • 17' Kopljar  • 19' Cindrić  • 21' Mamić  • 23' Musa  • 24' Karačić  • 26' Cindrić  • 30' Stepančić  • 32' Mamić  • 33' Mamić  • 37' Štrlek  • 41' Štrlek  • 43' Cindrić  • 45' Marić  • 47' Marić  • 48' Mamić  • 49' Štrlek  • 50' Štrlek  • 51' Cindrić  • 54' Horvat  • 55' Horvat
32:28
(17:15)
Norsko
Norsko
4' Jøndal   • 5' Sagosen   • 8' Tangen   • 10' Sagosen   • 15' Myrhol   • 16' Bjørnsen   • 17' S. Johannessen   • 18' Bjørnsen   • 20' Tønnesen   • 22' Bjørnsen   • 24' Tønnesen   • 25' Sagosen   • 28' S. Johannessen   • 30' Tønnesen   • 31' Myrhol   • 33' Sagosen   • 36' S. Johannessen   • 45' Sagosen   • 46' Gullerud   • 47' Sagosen   • 48' Jøndal   • 50' Bjørnsen   • 51' Sagosen   • 53' Tønnesen   • 54' Sagosen
Chorvatsko
Din, Dinu (oba Rumunsko)
Arena Zagreb (Záhřeb)
Norsko

Norové se utopili v chorvatském pekle. Dnes se jasně ukázalo, že Chorvati můžou na letošní Evropě porazit kohokoliv. Třeba i Francii. S takovou podporou za sebou a tlakem na soupeře stoprocentně. Seveřané se ani na jednu vteřinu nedostali do vedení. Navíc domácí měli jistotu v osobě vynikajícího Stevanoviče. Do toho neměli vlastně žádnou delší sekvenci bez vstřeleného gólu.
Chorvatsko – Norsko 32:28 (17:15)
Nejvíce branek: Štrlek 6, Mamić 5, Cindrić 5 – Sagosen 8, Bjørnsen 6/2, Tønnesen 4. Rozhodčí: Din, Dinu (oba Rumunsko). Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/3. Vyloučení: 6:2.
60'
Sagosen našel v pravé části brankoviště Tonnesena, ale tam byl také Stevanovič.
60'
A domácí střílí ze spojky výrazně vedle levé tyče, na balonu tak Sagosen.
60'
Karačičův podstřel byl z pravé spojky zablokovaný, sudí mají ruku nahoře.
59'
Chorvatsko začíná útok s Vorim na pivotu či Karačičem a Cindričem na spojce.
59'
Chorvatsko bere timeout.
59'
Stevanovič vyrazil střelu z devítky z výskoku levou rukou a je asi hotovo.
59'
Norové jsou v útoku s Tonnesenem či Bjornsenem.
58'
Chorvatský podstřel po souhře s Karačičem minul z pravé spojky delší tyč.
58'
Stejně tak Jondal z levého křídla Stevanoviče, když trefil nohu brankáře.
57'
Kopljar donutil z levé spojky Bergeruda k zákroku.
57'
Bergerud zasáhl nohou proti zakončení z pravé spojky.
57'
Karačič faulovaný na levé spojce, devítka a sudí už mají ruku nahoře.
56'
Na míči jsou opět domácí s Karačičem a Cindričem, na pivotu bude hrát Vori.
55'
Ale teď to do pravého křídla na Horvata z pravé spojky vyšlo, je z toho trefa na zadní tyč.
55'
Chorvatsko nedohrálo akci do pravého křídla, ale u míče Karačič na středu.
55'
Je tady chorvatský timeout.
54'
Tonnesen vytvořil prostor pro zakončení Sagosena z pravé spojky na zadní tyč.
54'
Horvat prostě nic nenaznačoval a tvrdou levačkou poslal míč dolů ze sedmičky.
53'
Tonnesen fauloval levou spojku a bude se házet sedmička po faulu na Karačiče.
53'
Tonnesen napálil míč z pravé spojky na zadní tyč střelou přes Mamiče po nahrávce Sagosena ze středu
52'
Fanoušci bučí na Nory, kteří mají na středu Sagosena.
52'
Levá spojka střílela na zadní tyč, ale tam byl Christensen.
51'
Sníženo po výskoku Sagosena na spojce proti jednomu soupeři v bloku.
51'
Timeout pro Nory.
51'
Cindrič na levé spojce využil nahrávky Karačiče a z šesti metrů o zem uspěl i přes dva hráče.
50'
Bjornsenovi se to gólem z pravého křídla taktéž nepovedlo.
50'
Štrlek brankou z trháku málem zbořil halu.
50'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Luka Stepančić).
49'
Vori fauloval vyskakující levou spojku Sagosena, který padl celkem z velké výšky na hřiště. Tohle muselo opravdu hodně bolet a Vori dostane druhou dvojku v zápase.
49'
Stejně tak Štrlek zakončil z levého křídla na přední tyč proti Christensenovi.
48'
Jondal poslal míč do sítě z levého křídla po nahrávce Tangena ze střední spojky.
48'
Cindriče našel Mamiče a ten z výskoku ze spojky zakončil dolů.
47'
Sagosen reaguje střelou ze spojky.
47'
A zase dohrávka Mamiče z levé spojky na pivota Mariče, který vyskočil na šesti metrech.
46'
Stejně tak uspěl Gullerud z pivota proti Stevanovičovi.
45'
Mamič dohrával ze středu na pivota Mariče a ten snadno překonal brankáře.
45'
Sagosen po nahrávce z levého křídla vyskočil na levé spojce nad dvojčlenný blok a zakončil do dolní části branky.
45'
Chorvatská obrana byla hodně vytažená, Tangen nezakončil z pravé spojky z výskoku, protože jej fauloval Vori a vyfasoval tak dvojku.
44'
Norové mají útok se Sagosenem, proti němu hraje například Gojun či Vori či Mamič.
44'
Sagosen byl na levé spojce faulovaný Kopljarem a Norové požádali o timeout.
44'
Už ne, Chorvatsko udělalo na levé straně technickou chybu.
43'
Vori na pivotu, Mamič na spojce. Stejně tak Kopljar v útočné fázi s Cindričem.
43'
Bergerud inkasuje po zakončení z výskoku z pravé spojky a tvrdé střele Cindriče.
42'
Chorvatsko postavilo útok s Cindričem či Kopljarem.
42'
Tonnesen se na pravé spojce na šesti metrech neprosadil přes bránícího Mamiče, pískaná technická chyba Norům.
42'
A je tam také Johannesen na levé spojce, kterého fauloval Stepančič a dostane tak dvojku.
41'
V chorvatské obraně je Vori, je tam také Stepančič, za Nory hraje na středu Sagosen.
41'
Štrlek přidává branku z levého křídla do horní části branky.
40'
Chybná chorvatská s pivotem, ale Norové po založení útoku Sagonesenem ze středu narvali míč z levého křídla do Stevanoviče.
40'
Což se jim o pár sekund později nepovedlo a Myrhol zakončoval z pivota k tyči.
39'
Chorvati nepovolili díky Mamičovi nahrávku z pravé spojky na pivota Myrhola.
39'
A zase Čupič našel levačkou ze sedmičky prostor u levé tyče proti Bergerudovi.
38'
Nařízena sedmička po faulu Johannesena na pivota Voriho a nezmůže s ním nic ani Sagosen, který debatuje s rozhodčím.
38'
Nejprve to vypadalo na norské kroky, poté pomohla Stevanovičovi z pohledu střelce proti ráně ze spojky levá tyč.
37'
Norové neměli daleko, aby přečetli dohrávku Mamiče z levé spojky do levého křídla Štrleka, ale ten nakonec poslal míč do branky.
37'
Norsko má v obraně Bjornsena či Sagosena či Myrhola, branku hájí Bergerud. V domácím útoku je třeba Cindrič či Mamič.
36'
Johannessen chytil vlnu na pravé spojce a jeho výskok z devítky zapadl po zakončení pravačkou přes Mamiče do sítě.
36'
Čupič poslal míč levačkou k levé tyči ze sedmičky.
35'
Mamič byl faulovaný na pravé spojce, je tady sedmička.
35'
Vori se neprosadil v levé části brankoviště, ale pokračuje Cindrič.
34'
Bjornsen uklidil míč ze sedmičky levačkou do levé poloviny branky proti gólmanovi.
34'
Myrhol zaťal pěst, protože v levé části brankoviště vybojoval v souboji s Gojunem po nahrávce Sagosena ze středu sedmičku.
34'
Norsko pokračuje v souhře s Johannesenem proti obraně 1:5.
34'
Mamič fauloval Tonnesena na pravé spojce, devítka.
33'
Mamič využil nahrávky ze středu a z levé spojky na šesti metrech odstaivl Bjornsena a zakončil tak lobem na delší tyč.
33'
Mamič v útoku, společně s ním třeba Cindrič či Čupič.
33'
Sagosen snížil tvrdou ránou přes blok z levé spojky.
32'
Sagosen vyskočil na levé spojce a byl zablokovaný, při souboji o míč poté se vrhl pro balon zřejmě Bjornsen.
32'
Norsko má výhodu útoku s Tonnesenem či O´Sullivanem a Sagosenem.
32'
Mamič kontroval z levé spojky na přední tyč.
31'
Myrhol se na levé části brankoviště zbavil soupeře a zakončil na přední tyč.
31'
Stepančič zakončil z pravé spojky, následoval zákrok Bergeruda.
31'
Po výhozu Voriho jdeme do druhého poločasu.
31'
A tím pádem končí první poločas. Začalo se v obrovském tempu. Bez bázně a hany. Chorvati vytvořili fantastickou kulisu a ženou domácí výběr k výhře nad finalistou posledního MS. V prvních patnácti minutách sázelo Chorvatsko hlavně na dohrávku do pivota, pak to celé začal dirigovat na spojce hrající Stepančič. Zatím si domácí dobře hlídají Sagosena. Avšak Chorvati nabídl svému soupeři celkem dost rychlých kontrů.
30'
30'
Po faulu na Voriho v podání Lie Hansena se házela v poslední sekundě sedmička, kdy Horvat levačkou přeloboval Christensena.
30'
Tonnesen vlétl z druhé vlny na pravou spojku a přetlačil bránícího soupeře, jeho zakončení levačkou skončilo v síti.
30'
Myrhol vzal devítku a na spojce pokračoval Sagosen proti obraně 1:5, jejíž součástí je Horvat.
30'
Stepančič vsadil z pravé spojky levačkou z výskoku na razanci a střelou na zadní tyč překonal Christensena.
29'
Špatná dohrávka do levého křídla na Štrleka, dobře vystoupil z obrany Bjornsen.
29'
Kterou bez náznaku střely proměnil levačkou Bjornsen.
29'
Johannessen faulovaný Stepančičem, sedmička.
29'
Stepančič prorážel na pravé spojce a hrát budou hosté.
28'
Chorvatsko pokračuje v obraně proti Stepančičovi a Cindričovi.
28'
Cindrič si došel po souhře s Karačičem a Stepančičem na šest metrů, ale vychytal jej Christensen.
28'
Mamič chyboval na spojce s Kopljarem, což trestal trhákem do dolních pater branky Johannessen.
27'
Domácí mají útok s Cindričem, Kopljarem či Horvatem.
27'
Chorvatům nevyšla souhra s pivotem, ale poté se činil Stevanovič proti zakončení z šesti metrů.
26'
Stevanovič je na střídačce a domácí to zkouší šest na šest s prázdnou brankou.
26'
Jondal navíc pálil z levého křídla do nohy Stevanoviče.
26'
Norsko bylo nedůrazné, což potrestal levačkou z levé spojky z výskoku Cindrič.
25'
Stepančič, Karačič a Mamič jsou na spojce proti obraně 0:6.
25'
Ale pak vyskočil Sagosen nad blok a střelou dolů snížil.
25'
Chorvatsko nedopustilo křižnou dohrávku Sagosena do pravého křídla.
24'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Igor Karačić).
24'
Stepančič to celé odstartoval a Karačič dobře povolil ruku a poslal míč s rotací k levé tyči ze středu.
24'
Tonnesen se po zapojení do hry na spojce se Sagosenem prosadil.
23'
23'
Nechybělo mnoho, aby Tonnessen ztratil míč na pravé spojce.
23'
Norové mají na pivotu Myrhola a na střední spojce Johhannessena.
23'
Stepančič neuspěl z levé spojky z výskoku proti Myrholovi, ale odražený míč skončil u pivota Musy.
22'
Sagosen nemohl dohrávat do pivota na Myrhola, takže dohrával do pravého křídla na Bjornsena a ten zakončil přesně.
21'
Mamič využil nahrávky Cindriče k výskoku na levé spojce na devítce a razantní střelou dostal míč za záda brankáře.
21'
Stepančič a Cindrič tvořili hru na spojce proti obraně 0:6.
21'
Stevanovič je hrdinou. Chorvatsko udělalo chybu na spojce, jenže chorvatský gólman zasáhl levou rukou proti trháku a výskoku Bjornsena na šesti metrech.
20'
Stepančič faulovaný na pravé spojce zřejmě Jondalem, devítka.
20'
Sagosen našel na pravé spojce Tonnesena a jeho tvrdá levačka z výskoku skončila v brance.
19'
Ze středu se prosadil do dolní části branky Cindrič.
19'
A Gojunem, kterého fauloval Gullerud a dostane dvojku.
18'
Domácí mají útok se Stepančičem...
18'
Chybu Cindriče na levé spojce trestá trhákem a výskokem na šesti metrech a zakončením levou rukou Bjornsen. Chorvatsko si bere timeout.
17'
Johannessen na středu jen povolil ruku, brankář ani nereagoval a míč přistál z pohledu střelce v levé části branky.
17'
Kopljar si v pravé části brankoviště našel balon a tvrdou levačkou z výskoku na šesti metrech byl přesný.
17'
Zablokovaná střela ze středu po nahrávce Kopljara se stala kořistí Bergeruda.
16'
Bjorsen reagoval z pravého křídla.
16'
Stepančič překonal brankáře ihned po volném hodu levačkou z výskoku na devíti metrech.
15'
Karačič byl na levé spojce faulovaný dvěma hráči.
15'
Rychlá souhra spojky s pivotem a Myrhol dává branku z šesti metrů přes Stepančičem.
15'
Karačič zapsal útočný faul na středu, když chtěl nahrávat na pravou spojku Stepančiče.
14'
Sagosen chyboval na spojce a Stepančič to potrestal levačkou a výskokem na šesti metrech po rychlém brejku a nahrávce Musy.
13'
Čupič překonal Bergeruda levačkou ze sedmičky do pravé poloviny branky.
13'
Odpískaný faul na levé křídlo Chorvatů, sedmička.
13'
Dva útočné fauly tak za pět sekund na obou stranách, ten druhý udělal Jondal.
12'
Po dorážce z levé části brankoviště minul balon zadní tyč branky Bergeruda.
12'
A mají postavenou obranu 0:6 s Jondalem či O´Sullivanem.
11'
Cindrič málem pokazil nahrávku pod sebe na Stepančiče, zatímco se Norové vaří v chorvatském pekle.
11'
Chorvatsko má na spojce Cindriče a na brankovišti dva hráče.
10'
Sagosen uspěl střelou přes blok do levé poloviny branky.
10'
Norsko může kontrovat Sagosenem a O´Sullivanem na spojce.
10'
Celé to začal Stepančič a ukončil to faul levé spojky.
9'
Štrlek při trháku utekl Tangenovi a technicky poslal míč z výskoku na šesti metrech do levé poloviny branky.
9'
Sagosen nahrával křížem na pravé křídlo, to ovšem nemohlo zakončovat.
8'
Sagosen na brankovišti neuhlídal dohrávku Cindriče na pivota Mamiče a ten pravačkou dostal míč do branky.
8'
Po nahrávce Sagosena udeřil z pravé spojky levačkou z druhé vlny Tangen.
8'
Chorvatsko v obraně s Čupičem, v brance Stevanovič, za Nory na spojce Sagosen.
7'
Musa fauloval Sagosena a dostane dvojku.
7'
Chorvatská obrana je agresivní, ale není byl faulovaný na šesti metrech Sagosen.
7'
Proti Myrholovi na středu šli tři hráči, Mamič jej fauloval a dostal kartu.
6'
Tonnesen navíc fauloval na levé spojce Cindriče a bude vyloučen.
6'
Cindrič vyskočil na levé spojce před Myrholem a Tonnesenem a tvrdou střelou dostal míč do sítě svojí pravačkou.
6'
Domácí mají na spojce Mamiče či Stepančiče.
6'
Tonnesen fauloval Cindriče na levé spojce, vše bez karty.
5'
Sagosen na středu vystoupal nad blok zakončil k levé tyči po nahrávce Tonnesena z pravé spojky.
5'
Cindrič dostal kartu za faul na spojku.
5'
Norsko v útoku se Sagosenem a O´Sullivanem na spojce.
4'
Jondal dorážel míč z levého křídla na delší tyč.
4'
Musa využil tlaku spoluhráčů na šesti metrech k zakončení z výskoku.
3'
Mamič byl na pravé spojce faulovaný O Sulivanem, který viděl žlutou kartu.
3'
Norsko pálilo ze spojky mimo tři tyče, následuje útko domácích na spojce se Stepančičem.
2'
Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Željko Musa).
Žlutá karta pro tým Norsko (Sander Sagosen).
2'
Sagosen a O´Sulivan mají při akci na spojce peklo, proti nim Musa.
2'
Štrlek zase po křižném míči na levou stranu brankoviště na šest metrů.
1'
Musa úspěšný z pivota.
1'
Sagosen byl na spojce, ale pivota vychytal pravou nohou Stevanovič.
1'
Norové jdou bojovat proti všem, měli výhoz.
1'

Chorvatsko: Stevanović, Alilović – Mihić, Marić, Stepančić, Kopljar, Vori, Gojun, Horvat, Karačić, Mandalinić, Štrlek, Čupić, Musa, Mamić, Cindrić.

Norsko: Christensen, Bergerud – Sagosen, Myrhol, Jakobsen, Tønnesen, Jøndal, Bjørnsen, Gullerud, Sørheim, S. Johannessen, O'Sullivan, Tangen, Reinkind, Rød, Lie Hansen.

Rozhodčí: Din, Dinu (oba Rumunsko).
Chorvatsko nepodalo na mistrovství Evropy vůbec dobrý výkon proti Švédsku a nakonec prohrálo 31:35, když protivník tahal valnou většinu zápasu za delší konec provazu. Seveřané uhlídali Karačiče či Stepančiče na spojce a brali tak dva body do tabulky základní skupiny.

Ve čtvrtek sehráli Chorvati těžký duel proti Bělorusku, kdy se až do poslední minuty strachovali o výhru, ale i tak zvítězili 25:23 například díky vynikajícímu Mamičovi a Cindričovi. V úvodu utkání vycházela domácím především dohrávka do pivota Musy.
Mírným favoritem zápasu jsou Norové. Ti mají sílu hlavně na ruce Bjornsena. Na evropském šampionátu sehráli hned na úvod vynikající zápas s Francií, ale stejně jako ve finále MS 2017 prohráli. Tentokráte 31:32, když soupeř rozhodl gólem z levého křídla zhruba půl minuty před koncem.

Severská země disponuje také výborným Sagosenem, jenž se například v duelu proti Srbům (32:27) prosadil celkem osmkrát. Chybět by dnes neměl Norům ani Jondal. I on byl u víceméně povinného vítězství proti Bělorusům, kdy Norsko zvítězilo poměrem 33:28.
Vzájemné zápasy
CHO – NOR 25:28
CHO - NOR 27:21
NOR – CHO 24:31
NOR - CHO 34:31
CHO - NOR 31:25
Hezký večer, evropský šampionát házenkářů nabízí od 20:30 v rámci osmifinálové skupiny souboj Chorvatsko – Norsko. My se na toto utkání zaměříme textovou podobou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.