ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko  : Francie  - 20. ledna 2018   18:15

Švédsko
Švédsko
2' Lagergren  • 13' Jeppsson  • 14' Lagergren  • 18' Tollbring  • 20' Ekberg  • 24' Jeppsson  • 26' Jeppsson  • 27' Ekberg  • 33' Zachrisson  • 35' Jeppsson  • 40' Wanne  • 41' L. Nilsson  • 47' Gottfridsson  • 48' Lagergren  • 55' Nielsen  • 58' Jakobsson  • 60' Gottfridsson
17:23
(8:10)
Francie
Francie
1' Sorhaindo   • 11' Sorhaindo   • 12' Mahe   • 14' Sorhaindo   • 15' Guigou   • 16' Guigou   • 20' Sorhaindo   • 21' Guigou   • 28' Remili   • 33' Sorhaindo   • 39' Porte   • 46' Porte   • 47' Mem   • 49' Claire   • 50' Porte   • 52' N. Karabatić   • 54' Claire   • 57' N. Karabatić   • 59' Claire   • 60' Tournat
Švédsko
Lopez, Sabroso Ramirez (oba ESP)
Arena Zagreb (Záhřeb)
Francie

Solidní výkon Francie. Hlavně v prvním poločase se rozchytal Gerard. Od úvodu to bylo hodně nervózní utkání s velkým množstvím ztrát a chyb na obou stranách. Oba týmy se na gól hodně nadřely. Hodně důležitým moment byla trefa Nikoly Karabatiče v poslední desetiminutovce, kdy galský kohout měl poslední možnost zakončení při signalizované pasivitě, ale Appelgren inkasoval střelou mezi nohy.

Od té doby severská země trošku vypnula na určitou časovou sekvenci. A to se prostě proti Francii nemůže stát ani na vteřinu v jakémkoliv duelu.
Švédsko – Francie 17:23 (8:10)
Nejvíce branek: Jeppsson 4, Lagergren 3, Gottfridsson 2 – Sorhaindo 5, Mahe 4/3, Guigou 3. Rozhodčí: Lopez, Sabroso Ramirez (oba ESP). Sedmimetrové hody: 0 – 3/3. Vyloučení: 4:2. ČK: Luka Karabatić (FRA).
60'
Gottridsson uzavřel zápas střelou z pravé spojky na přední tyč.
60'
Tournat skóruje z pivota po dohrávce z levé spojky.
59'
V čase 58:57 bude mít ještě Francie timeout.
59'
Claire přišpendlil míč do sítě po zakončení ze střední vzdálenosti, kdy Appelgren riskoval stranu.
59'
Odpískaný faul tentokráte na levou spojku.
59'
Francie tak dlouho kombinovala na spojce až na pravé straně došlo k faulu na Porteho.
58'
Karabatič hledal z pravé spojky na pivotu Sorhainda, který byl faulovaný, nařízena devítka.
58'
Následuje tvrdá střela Jakobssona ze středu z devítky levačkou k pravé tyči.
57'
Nikola Karabatič vypálil ze spojky a míč s notnou dávkou falše a rotace přistál za Appelgrenem.
57'
Nikola Karabatič nedohrál akci ze středu na pivota Tournata, ale Francie hraje dál.
56'
Gerard zasáhl proti Henningsonově střele ze střední spojky z výskoku rukama.
56'
Pak Francie chybovala na pravé straně a míč vzal Appelgren.
56'
Mahe byl faulovaný na levé spojce zřejmě Darjem po souhře s Nikolou Karabatičem.
55'
Ale Nielsen v levé části brankoviště přetlačil protihráče a donutil Francii k timeoutu.
55'
Míč nezpracoval po aktivitě Jakobssona na pravém křídle Zachrisson.
55'
6,5 minut se neprosadilo Švédsko.
54'
Claire dostává Francii do vedení šest branek zakončením z levé spojky o souboji jeden na jednoho.
54'
Jakobsson nepřesnou souhrou z pravé spojky neohrozil Gerarda.
53'
Mahe švihl pravačkou a Appelgren reagoval pozdě.
53'
Francie si zahrávala s ohněm, byla hodně pasivní, ale po dohrávce z pravé spojky v podání Nikoly Karabatiče byl na pivotu faulovaný Tournat, sedmička.
52'
A Jakobssona na pravé spojce, který zakončil do delší tyče z výskoku.
52'
Francie postavila obranu 1:5. Švédsko má na spojce Gottfirdssona.
52'
Švédové reagují timeoutem.
52'
To je pan Hráč! Nikola Karabatič po výhozu musel střílet, ale z desítky procpal míč do dolní části branky mezi nohama Appelgrena.
51'
Sudí mají ruku nahoře a Francouzi tak dvě nahrávky na zakončení.
50'
Po střele Karabatiče z levé spojky vyrazil míč Appelgren pouze do pravého křídla Porteho a ten dorazil hrací předmět do sítě.
50'
Hodně nepřesná švédská střela z levé spojky...
49'
Claire chytil vlnu a prolétl na šest metrů na levou část brankoviště a poslal míč na zadní tyč. Švédové chtěli, aby byly odpískané kroky, ale nestalo se.
49'
Následně se tím samým způsobem neprosadil stejný hráč.
48'
Claire udělal fatální chybu v útoku a nalil Švédům do rychlého brejku, který zakončil z pravé spojky z šesti metrů levačkou Lagergren.
48'
Vynikající Appelgren proti trháku Porteho! Stejně tak Gerard proti levému křídlu.
47'
Mem schoval svojí střelu z pravé spojky k přední tyči po nahrávce Maheho proti Appelgrenovi.
47'
Ale stejně tvrdou střelou Gottfridssona z pravé spojky Švédové snižují.
46'
Francouzská obrana je hodně aktivní a agresivní.
46'
Švédové si vezmou timeout.
46'
Dipanda zajistil faulem na levou spojku Nilssona devítku Švédům.
46'
Lagarde s Mahem začali souhru, kterou gólem z pravého křídla ukončil Porte.
45'
Jakobsson strhl levou spojku Lagardeho k zemi a bude potrestán dvojkou.
45'
Mahe nabral na pravé straně obrovskou rychlost a rozběhl se proti Appelgrenovi, který vytasil pravou nohu.
44'
Jakobsson dostal křížem na levou spojku svého spoluhráče to těžké pozice, ze které nešlo vystřelit z devítky.
44'
Francouzský nához neslavil úspěch a Švédsko se může opět dotáhnout postupný útokem proti Sorhaindovi v obraně.
43'
Darj fauloval Lagardeho, nařízena devítka.
42'
Gerard rozjásal francouzskou střídačku, protože si počíhal na zakončení z levého křídla v podání Wanneho, který dostal nahrávku od Jakobssona.
42'
Čehož využila technická pravačka Maheho proti Appelgrenovi.
41'
Lagarde s Mahem na levé spojce chtěli dohrávat do pivota Sorhainda, což se jim nepovedlo.
41'
Jakobsson nahrával z pravé spojky na levou spojku Nilssona a ten z druhé vlny vyrovnal.
40'
Wanne se zbavil po nahrávce Gottfridssona na pivotu Sorhainda a do dolní části branky skóruje proti levé vykopnuté noze Gerarda.
40'
Mahe záměrně fauloval Gottfridssona hrajícího na levé spojce.
39'
Francouzi dohrávali akci ze středu dlouhým křížem po natažení obrany na hráče do pravého křídla, kde byl Porte.
39'
Následovala nepřesná střela z levé spojky na zadní tyč, což si pohlídal Gerard.
38'
Jenže Francie zablokovala pokus z pravé spojky Jakobssona z výskoku z devítky.
38'
Nikola Karabatič, Mahe a ještě jeden Francouz vyšachovali obranu soupeře, ale proti zakončení francouzského mozku měl z pohledu střelce Appelgren nataženou nohu u levé tyče.
37'
Nikola Karabatič je všude a nyní jej na vlastní polovině fauloval Lagergren, takže dostane dvojku.
37'
Karabatič našel na pravé spojce Mema, ale ten prorážel.
37'
Nikola Karabatič faulovaný na střední spojce, o což se zasloužil Darj. Poté je povolána četa pro úklid hrací plochy.
37'
Švédové byli hodně pasivní a pak nevyšla Jeppssonovi dohrávka ze středu do pivota.
36'
N. Karabatičovi rána z levé spojky z výskoku přes blok vůbec nesedla a bez teče skončila výrazně mimo tři tyče.
36'
Nikola Karabatič si vynutil faul na levé spojce a poté cosi vzkázal Zachrissonovi a ještě jednomu Švédovi.
35'
Nikola Karabatič neuhlídal Jeppssona a je z toho branka z pravé spojky z šesti metrů.
35'
Švédsko mělo problémy v obraně, ale ty vyřešila levou rukou proti Memovi na levé spojce Appelgren.
34'
Lagergren oklamal obranu a nahrával na pravou stranu brankoviště, kde čekal Gerard proti Zachrissonovi.
33'
Už nebude, protože Sorhaindo využil na pivotu dohrávky z levé spojky.
33'
A bude dál po faulu na levou spojku.
33'
Francie je na spojce s Mahem a Nikolou Karabatičem proti švédské obraně 0:6.
33'
Čehož využil Zachrisson k trháku.
32'
Nikola Karabatič nahrával Mahemu a jeho rána z devítky byla zablokovaná blokem.
32'
Mahe jeden na jednoho na levé spojce nevystřelil přes Lagergrena, ale pokračuje Guigou a Nikola Karabatič.
31'
Dipanda zpomalil hru a vtom přišel na hrací plochu Nikola Karabatič.
31'
A pokračoval tím, že Jeppssonovu střelu z levé spojky na zadní tyč pokryl Gerard.
31'
Druhý poločas začal švédským výhozem.
31'
Což jen podtrhuje fakt, že při debatě s Guigouem můžou třeba rozebírat jeho vynikající výkon v prvním poločase, protože na tomhle galský kohout vše postavil. Francouzský gólman předvedl světový výkon a švédské střelce přivedl do házenkářské deprese.

Na francouzskou házenou se dívá moc hezky. Ještě aby se nedívalo, když na hřišti (zase) řádí ruka Nikoly Karabatiče. Těžko říci, kde se dívá na zápas jeho bratr Luka. Inu, na hřiště se již nepodívá, protože ze zásah do oka soupeře na spojce vyfasoval přímou červenou kartu.
30'
30'
Ale Gerard je vynikající brankář, protože si ze svého pohledu pokryl pravý dolní roh branky.
30'
Soudě podle tohoto poločasu, tak Nikola Karabatič rozhodně není flegmatik na hrací ploše.
30'
Sorhaindo šel k zemi na pivotu, ale faulovaný nebyl, takže útok budou mít Švédové.
29'
Remiliho střela ze středu z výskoku byla blokem zablokovaná.
29'
Za což byl nařízena devítka a ještě před ní si galský kohout vezme timeout.
29'
Mahe přihrával na levou spojku Nikolu Kabaratiče, který byl faulovaný Lagergrenem.
29'
Jeppsson nahrával ze středu na levou spojku Gottfridssona, ale tomu utekl míč do autu, následně rozehrával Abalo.
28'
Appelgren inkasoval po střele Remiliho ze spojky.
27'
Remilimu na pravé spojce utekl míč k Appelgrenovi, který vyhodil balon na pravou stranu do trháku Ekberga, jenž vyhrál souboj s Gerardem.
27'
Abalo si nepřišel z pravého křídla na Appelgrena, kdy míč propadl přes celé brankoviště až k hráči Francie.
26'
Jeppsson dostal míč na středu a střelou z výskoku po nahrávce z pravé spojky poslal míč k levé tyči.
26'
A spokojen nebyl ani po zákroku Appelgrena levou nohou proti střele z pravé spojky.
25'
Že by byl francouzský kouč spokojený s výkonem španělských rozhodčích? To zatím opravdu ne!
25'
Nielsen dostane dvojku za faul na Remiliho na středu.
25'
Ale Gerard nedohrál, protože vychytal zakončení Ekberga z pravého křídla.
24'
Francouz Luka Karabatič dohrál. Dostává červenou kartu, protože zasáhl protihráče na spojce do oka.
24'
Francie postavila obranu 0:6 a za ní Gerarda.
24'
Jeppsson snížil, když se kolem dvou hráčů dostal na levou část brankoviště a zakončil směrem na zadní tyč.
23'
Ale severská země má šanci s Gottridssonem a Jeppssonem na spojce proti například Remilimu.
23'
Francie hraje s dalekou větší lehkostí a na Švédech už je vidět trošku frustrace.
22'
Gottridsson si na levé spojce udělal dobrý den z bránícího hráče, kterým byl zřejmě Remili, ale následně si nepřišel na fantastického Gerarda.
22'
Porte četl dohrávku do levého křídla a hrál úmyslně nohou, takže dvojka pro něj.
21'
Francie nejprve ztratila míč, ale Švédsko kontrovalo stejnou mincí, a tak z pravé spojky z šesti metrů udeiřl Guigou střelou kolem hlavy Appelgrena.
21'
Remili a Mahe jsou na spojce, na pivotu zřejmě Luka Karabatič, protože Sorhaindo je na střídačce.
20'
Jeppsson s Gottridssonem drželi míč na spojce až z dohrávky z pravého křídla vytěžil branku Ekberg proti Gerardovi.
20'
Remili se spoluhráčem na spojce našli Sorhainda na šesti metrech a ten zvýraznil náskok proti Appelgrenovi.
19'
Ta úspěšnost střelby švédského týmu musí být mizerná. Z tohohle útoku branka nebude.
19'
Vynikající pohyb Francouzů v obraně dělá Švédsku velké potíže, nyní fauloval Dipanda a sudí už mají ruku nahoře.
18'
Z pohledu střelce pomohla Appelgrenovi levá tyč, švédský gólman ještě natahoval pravou nohu.
18'
Tollbring zakončil trhák výskokem na šesti metrech a pravačkou k pravé tyči.
17'
Technická chyba Švédska, ale Francie toho nevyužila.
16'
Nikola Karabatič se na středu zbavil soupeře a posléze nahrával do druhé vlny na levou spojku Guigouovi, ten překonal brankáře.
16'
Maheho levačka ze středu z desítky orazítkovala břevno.
16'
Následoval útok Francouzů, kteří vystřídali a na pravou spojku se dostal Remili, na střed Mahe.
15'
Darj je v útoku s Jeppssonem a Gottridssonem, kterého vychytal proti zakončení z levé spojky Gerrard.
15'
Remili to začal do středu a útok dokončil gólem z levého křídla Guigou do horní části branky.
14'
Lagergren se kolem Dipandy dostal k přesné trefě z pravé spojky z šesti metrů z druhé vlny svojí levačkou.
14'
Švédsko útočí na spojce s Gottfridssonem a Jeppssonem.
14'
Sorhaindo po nahrávce ze středu uspěl z pivota, Nielsen k němu pozdě přistoupil, a tak si Švédsko vezme timeout.
13'
Jeppsson zpracoval na středu nahrávku z pravé spojky od Lagergrena a střelou po ruce do pravé poloviny branky snižuje.
13'
Švédsko zase narazilo na dnes vynikajícího Gerarda, který zasáhl nohou.
13'
Takže se bude hrát pět na pět a pak by mělo mít Švédsko zhruba třicet vteřin přesilovku šest na pět.
13'
Mahe bude potrestán dvojkou za faul na Lagergrena.
12'
Švédsko už více než deset minut nedalo branku.
12'
Gottridsson dostane dvojku za faul na Maheho na levé spojce.
12'
Žlutá karta pro realizační tým Francie.
12'
Mahe dostal nahrávku na levé spojce a z šesti metrů i přes faul Gottfridssona v pádu zakončil do sítě.
12'
Zase je ta francouzská obrana 1:5 na hrotu s Mahem aktivní.
11'
Švédsko bylo přetlačeno na brankovišti a Sorhaindo přidává branku z pivota z otočky kolem soupeře.
11'
Faul na Nikolu Karabatiče, který jde za Darjem, tohle je na hranici dvou minut.
11'
Nikola Karabatič nahrával na pivota Sorhainda, který byl faulovaný.
10'
Chyba Lagergrena se spoluhráčem na pravé straně a míč má Francie zatímco švédský kouč debatuje s Nilssonem.
10'
Gerrard si pokryl ze svého pohledu rukama levý horní roh branky proti Gottfridssonovi z devítky.
9'
Žlutá karta pro tým Švédsko (Max Darj).
9'
Appelgren čaruje dál, i proti Guigoua z levé strany z šesti metrů, když mu nahrával ze středu Mem.
9'
Zatím hodně nervózní začátek a chyb na obou stranách.
8'
Žlutá karta pro tým Francie (Dika Mem).
8'
Francouzská agresivní obrana nakonec neobstála, ale Gottfridssonův pokus zprava z šesti metrů vychytal Gerrard rukou.
8'
Švédsko reaguje Nielsenem a Gottfridssonem proti Sorhaindovi.
7'
Appelgren vychytal zakončení z levého křídla.
7'
Gerrard je zatím vynikající a Francouzi v něm mají oporu.
6'
Útočný faul Francie, ale následně vychytal Gerrard trhák Nielsena.
6'
Francie má na sppojce Maheho, na křídle Porteho.
6'
Nepřesný pokus Švédska zleva a kontr po střele soupeře rozehraje Gerrard.
5'
Gottfridsson a Lagergren vymysleli dohrávku do pivota Nielsena, ale pravou nohou vykopl míč Gerrard.
5'
Dipanda dostane kartu za faul na spojku.
4'
Za faul na Sorhainda na pivotu byla nařízena sedmička, kterou technickou levačkou proměnil Mahe proti Appelgrenovi.
3'
Žlutá karta pro tým Švédsko (Jesper Nielsen).
3'
Faul na pivota Sorhainda při souhře s levou spojkou. Devítka.
3'
Mahe, Mem a N. Karabatič hrají na spojce proti obraně 0:6, v brance Appelgren.
3'
Nikola Karabatič byl faulovaný na levé spojce, devítka.
2'
Appelgren vyhodil míč, ale jeho protějšek zasáhl proti spojce pravou nohou.
2'
Lagergren vytasil tvrdou levačku z pravé spojky z výskoku přes blok.
2'
Nechybělo mnoho a po chybě spojky šel Mahe do trháku.
1'
Souhra spojky s pivotem a Sorhaindo mezi nohama brankáře je přesný.
1'
Francie má první útok na spojce s Memem.
1'

Švédsko: Palicka, Appelgren – Henningsson, Jeppsson, Darj, Tollbring, Ekberg, Wanne, Pettersson, Jakobsson, Lagergren, Gottfridsson, Arnesson, Zachrisson, Nielsen, L. Nilsson.

Francie: Dumoulin, Gerard – Remili, Mem, N. Karabatić, Mahe, Abalo, Sorhaindo, Guigou, Claire, Dipanda, Porte, Tournat, Caucheteux, L. Karabatić, Lagarde.

Rozhodčí: Lopez, Sabroso Ramirez (oba ESP).
Vzájemné zápasy
FRA – SWE 33:30
FRA - SWE 27:25
FRA – SWE 28:30
SWE – FRA 21:22
FRA - SWE 29:26
Francie je mistrem světa z roku 2017 a opravdovým házenkářským gigantem. Ve svém týmu má jednoho z nejlepších hráčů francouzské házenkářské historie Nikolu Karabatiče. To je jakýsi mozek hry galského kohouta.

Pochopitelně mají Francouzi v Chorvatsku opět jen ty nejvyšší cíle. Zatím se pořádně nadřeli v repríze finále světového šampionátu proti Norsku, když vyhráli 32:31 vítěznou trefou z levého křídla. Například Bělorusko nesehrálo s Francií vůbec špatný první poločas, ale stejně prohrálo poměrem 25:32 a to se víceméně závěr tohoto souboje pouze dohrával.
Švédové jsou podle mínění sázkových kanceláří outsiderem tohoto mače. Do evropského šampionátu nevstoupili vůbec dobře, když prohráli i díky slabé střelbě ze spojek s Islandem o dvě branky. I tak ovšem nejsou dnes proti Francii bez šanci.

Hlavní síla Švédska spočívá taktéž na spojkách v osobě Gottfridssona a Jeppssona. Nemůžeme opomenout ani brankářskou dvojici Palicka – Appelgren. Asi nejlepším duelem z pohledu severské země na turnaji v Chorvatsku byl ten proti domácímu výběru, ve kterém Švédi vyhráli 35:31. Na ME zvítězilo Švédsko také nad Srbskem 30:25.
Hezký večer všem, kteří se chtějí bavit házenou! Od 18:15 se zaměříme textovou podobou na utkání osmifinálové skupiny mistrovství Evropy mužů v Chorvatsku mezi Švédskem a Francií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.