Mistrovství světa žen -  ONLINE PŘENOS -  Norsko  : Francie  - 17. prosince 2017   17:30

Norsko
Norsko
3' Kristiansenová  • 6' Oftedalová  • 10' Brattsetová  • 11' Kristiansenová  • 13' Morková  • 18' Brattsetová  • 20' Solbergová  • 25' Morková  • 34' Morková  • 36' Kristiansenová  • 38' Morková  • 41' Morková  • 42' Løkeová  • 44' Kristiansenová  • 48' Løkeová  • 53' Løkeová  • 53' Løkeová  • 60' Kristiansenová
21:23
(10:11)
Francie
Francie
1' Dembeleová   • 2' Landreová   • 7' Ayglon Saurinaová   • 9' Landreová   • 16' Houetteová   • 17' Nze Minková   • 19' Houetteová   • 20' Ayglon Saurinaová   • 21' Flippesová   • 24' Niakateová   • 26' Nze Minková   • 31' Lacrabereová   • 34' Landreová   • 35' Pineauová   • 37' Pineauová   • 40' Nze Minková   • 43' Houetteová   • 49' Houetteová   • 52' Kanorová   • 54' Kanorová   • 56' Pineauová   • 60' Lacrabereová
Norsko
Grimsbøová, Lundeová, Solbergová – Arntzenová, Kristiansenová, Løkeová, Skograndová, Ingstadová, Morková, Oftedalová, Brattsetová, Gigstadová Fauskeová, Christensenová, Kurtovićová, Herremová, Solbergová, Rosbergová Jacobsenová.
Hansenová, Christiansenová (obě DEN)
Hamburk
Francie
Leynaudová, Darleuxová – Dancetteová, Ayglon Saurinaová, Pineauová, Landreová, Zaadiová, Houetteová, Niakateová, Dembeleová, Flippesová, Kanorová, Edwigeová, Nze Minková, Niomblaová, Lacrabereová.

Díky za pozornost a házené zdar!
Slzy na norské straně. Největší favorit MS prohrál ve finále s Francií 21:23. Bylo to pořádné drama. Francie se může radovat ze zisku prvního titulu od roku 2003, což bylo dosud jediné zlato ve francouzské házenkářské historii.

Fenomenální levačka Morkové nevystřílela Norsku nejcennější kov z MS v Německu. Lacrabereová se v poslední minutě stala francouzskou hrdinkou, když z výskoku na šesti metrech na levé spojce propálila Solbergovou, třetí norskou gólmanku.

Francie ukázala, jak moc umí bránit ve velkých zápasech a dnes budou norské hvězdy smutné. Doplatily totiž na špatnou úspěšnost ze sedmičky a pro Norsko to bude tím pádem pouze stříbro.
Velké překvapení na závěr MS! Francie je vítězem MS v házené žen 2017, když ve finále porazila Norsko 23:21.
Norsko – Francie 21:23 (10:11)
Nejvíce branek: Morková 7/2, Kristiansenová 6/1, Løkeová 4 – Pineauová 4/1, Houetteová 4, Landreová 3. Rozhodčí: Hansenová, Christiansenová (obě DEN). Sedmimetrové hody: 7/3 – 2/1. Vyloučení: 1:4.
60'
Lacrabereová si došla při signalizované pasivitě na levou spojku na šest metrů a je zřejmě hotovo!
60'
Kristiansenová ze střední vzdálenosti podstřelem k pravé tyči úspěšná.
59'
Vysunutá obrana Norek až Pineauová udělala chybu při nahrávce na pravou stranu.
59'
Proražení proti Pineauové a rodí se tady velké překvapení po faulu Oftedalové.
58'
Lokeová vyhodila míč z pivotky a Norky se teď musí jakkoliv prosadit. Třeba ze spojky Kristiansenovou.
58'
Norsko si vzalo poslední timeout.
58'
Pineauová narvala míč pravačkou ze sedmičky do levého horního rohu branky proti Solbergové.
58'
Lacrabereová dostala míč na levou spojku na šest metrů, kde Morková faulovala Dembeleovou, takže sedmička pro Pineaovou.
58'
Důležitý postupný útok Francie na středu s Pineauovou, na pravé spojce s Lacarabereovou.
57'
Rozhodčí měli ruku nahoře a Morková pokazila dohrávku na pivotku Lokeovou, kde jí měly pohlídanou dvě Francouzky.
57'
Morková faulovaná na pravé spojce. Tam hraje také Oftedalová či Kristiansenová, na pivotu Lokeová.
57'
Francie udělala technickou chybu a Oftedalová táhne Norsko za srovnáním.
56'
Norky vytáhly do branku Solbergovou, svojí třetí brankářku a na hřišti je Lacrabereová na pravé spojce při útoku Francie.
56'
Protože se Oftedalová z levé spojky neprosadila, tak si Francie vezme timeout v době, kdy už nemá daleko k zisku překvapivého zlata.
56'
Zlatá ruka Pineauové podstřelem z deseti metrů pravačkou v signalizované pasivitě!
56'
Faulovaná Lacrabereová na devítce, sudí mají ruku nahoře.
55'
Lacrabereová zpomalila útok na střední spojce po nahrávce Pineauové na devítce.
55'
Ayglonová faulovaná na pravé straně při rychlém brejku a balon už je na ruce Pineauové.
54'
Kanorová sronává z levé spojky na zadní tyč z druhé vlny.
54'
Taktický faul Norek na pravou spojku Lacrabereovou.
53'
Lokeová dostala na pivotu balon ze středu od Morkové a přes dvě hráčky zakončila z šesti metrů k levé tyči.
53'
Norsko si vzalo timeout.
53'
Lokeová kontruje z pivota o břevno proti Ayglonové a ještě jedné soupeřce při snaze trefit pravý horní roh branky.
52'
Kanorová přesná po nahrávce Lacraebeové z devítky z výskoku o zem.
51'
Norsko disponuje obranou 0:6 proti Pineauové na středu či Lacrabereové na pravé spojce.
51'
Norky na spojce s Oftedalovou, ale Kristiansenová průrazem na pravé spojce darovala míč Francii.
51'
Pineauová zakončila útok z pravé spojky prorážením proti Lokeové a Solbergové.
50'
Na spojce Pineauová, na pravém křídle Dancetteová, na spojce také Zaadiová.
50'
Norky byly pasivní až byla pravá spojka zablokovaná a na balonu už je Francie.
49'
Houetteová se jedna na jednu z levé spojky z šest metrů prosadila z úhlu proti Kurtovičové.
48'
Lokeová se na pivotu zbavila Pineauové a pravačkou překonala brankářku.
48'
Edwigeová faulovala pravou spojku a uvidíme devítku.
47'
Po výhozu Edwigeové z devítky byla pískaná pasivita Francie a na tahu je Norsko na levém křídle se Solbergovou a na spojce s Kristiansenovou či Oftedalovou.
47'
Celou akci začala na spojce Zaadiová, ale Francii nevyšla souhra s pivotkou Edwigeovou.
46'
Čtvrtá neproměněná sedmička Norska, když pravačka Kristiansenové mířila do pravé dlaně Darleuxové.
46'
Vyloučení v týmu Francie (Camille Ayglon Saurinaová).
46'
Morková nahrála na pivotku Lokeovou, která získala sedmičku proti Nzeové a Ayglonové na brankovišti.
45'
Oftedalová nedohrála balon z levé spojky do levého křídla na Solbergovou, ale Norsko zůstane v útoku s pivotkou Lokeovou či Kristiansenovou.
45'
Niomblaová faulovaná blokem na levé spojce, jehož součástí byla Oftedalová.
44'
Morková nahrála ze středu na levou spojku, kde Kristiansenová uspěla podstřelem přes Lacrabereovou.
44'
Solbergová byla na levém křídle takticky zastavena faulem a hraje na levé spojce Kristiansenová.
44'
Niombalová byla na míči na pravé spojce, ale jedna z Francouzek na pivotu udělala útočný faul.
43'
Špatná dohrávka do pravého křídla na Skograndovou, kdy bránila například Nzeová. Míč pro Francii.
43'
Lacrabereová přihrála z levé spojky do levého křídla a Houetteová pod obrovským úhlem procpala míč na přední tyč. Luxus!
42'
Francie jde do útoku s Flippesovou, Lacrabereovou či na pravé spojce s Niomblaovou.
42'
Morková z pravé spojky dohrála do pivota a Lokeová zakončila pravačkou z šesti metrů do pravého horního rohu branky. Francie si bere timeout.
42'
Niakateová prorážela na pravé spojce proti Lokeové a Solbergové, balon pro Norky.
41'
Morková si seběhla z pravé spojky na střed na šest metrů a poslala balon k pravé tyči levačkou.
40'
Nzeová úspěšná z druhé vlny z pravé spojky díky dobré rychlosti.
40'
Na středu Lacrabereová, na pravé spojce její spoluhráčka Niakateová.
40'
Kristiansenová snižuje ze sedmičky pravačkou do pravé poloviny branky proti Leynaudové.
40'
Kristiansenová faulovaná Flippesovou na levé spojce na šesti metrech, takže sedmička!
39'
Lacrabereová zakončila z pravé spojky ze země vedle přední tyče z velice dobré pozice.
39'
Zaadiová připravená na středu, na pravé spojce Lacrabereová,avšak faulované bylo pravé křídlo Francie.
38'
Málem se dostala Francie k brejku, ale nakonec Morková z šesti metrů z pivota zakončila k levé tyči.
38'
Souhra Morkové s Oftedalovou ztroskotala na tom, že Francie měla agresivní obranu 0:6.
37'
Zaadiová nahrála ze středu na levou spojku do druhé vlny a Pineauová překonala brankářku z druhé vlny.
37'
Další devítka po faulu za Zaadiovou na pravé spojce.
37'
Landreová faulovaná a na programu dne je další devítka.
36'
Edwigeová byla faulovaná na levé spojce, devítka.
36'
Kristinanseová přes protihráčku napálila míč podstřelem z levé spojky pod víko, i když byla na devítce pod tlakem pasivity.
35'
Francie odolala v obraně s Edwigeovou dohrávce do pravého křídla na Skograndovou.
35'
Oftedalová u míče na levé spojce, na pivotu Brattsetová, v útoku také Kristiansenová.
35'
Pineauvoá obešla na levé spojce zřejmě Skograndovou a zakončila z šesti metůr na delší tyč.
34'
Morková snižuje přes protihráčku z pravé spojky z šesti metrů zřejmě po nahrávce Oftedalové ze středu.
34'
Landreová přesná z pivotky z šesti metrů.
33'
Parádní zákrok Lacrabereové proti pokusu Solbergové z vlastní poloviny do prázdné branky.
33'
Vytažená obrana Norska na devítce, ale Ayglonová byla zablokovaná z levé spojky z výskoku.
32'
Zaadiová hraje na střední spojce a Francie se snaží rozpohybovat obranu soupeřek, která je postavena ve stylu 0:6.
32'
Jenže Morková pálila levačkou ze sedmičky vedle levé tyče o pár centimetrů.
32'
Edwigeová vyloučena za zatažení dresu levé spojky.
31'
Ayglonová na sebe natáhla na pravé spojce dvě hráčky a z toho plynula dohrávka do pravého křídla a zakončení Lacrabereové na zadní tyč.
31'
Střela Pineauové ze středu z devítky byla zablokovaná.
31'
Pineauová se jako první dotkla balonu, Francie v brance s Leynauvodou, Norsko s Grimsbovou.
31'
Norsko prohrává po prvním poločase finále MS v házené žen s Francií 10:11, když nemělo zrovna světovou úspěšnost ze sedmiček. Neprosadila se Morková, stejně tak Oftedalová. Morková navíc neuspěla z levé spojky z šesti metrů, což se "povedlo" v závěru také Kurtovičové z jasné šance z pravé spojky.

Seveřanky dokázaly rozchytat Leynaudovou, do toho podává velice dobrý výkon na levém křídle Houetteová. Norky naopak musely sáhnout k výměně brankářek ke konci první půle, když Lundeovou nahradila mezi třemi tyčemi Grimbsová.

Čeká nás rozhodně zajímavý druhý poločas. Věřme, že minimálně tak dramatický jako odpolední souboj o bronz Švédsko – Nizozemsko. Určitě to nemají Norky tak jednoduché, jak předvídaly kurzy sázkových kanceláří před zápasem, kdy na výhru Morkové a spol. byl vypsaný kurz 1,2.
30'
30'
Niakateová se neprosadila z pravé spojky, ale Francie vyhraje první poločas.
30'
Kurtovičová se z výskoku tvrdou střelou z pravé spojky po nahrávce Oftedalové neprosadila přes dvě soupeřky, které byly nedůrazné.
30'
První vyloučení Houetteové a Norky budou hrát šest na čtyři.
29'
Lacrabereová z výskoku z levé spojky na devítce byla zablokovaná blokem Skrograndové.
29'
Oftedalová mířila pravou rukou ze sedmičky do pravého stehna Leynaudové.
29'
Edwigeová dostane dvojku za faul na pravou spojku Kurtovičovou.
29'
Norsko hraje zase šest na šest a navíc po faulu na pravou spojku Kurtovičovou bude házet sedmičku.
28'
Zaadiová střílela tvrdou pravačkou po nahrávce Edwigeové pod sebe z výskoku do břevna.
28'
Norky neuspěly šest na šest, když měly Grimsbovou na střídačce. Grimbsová posléze zůstává v brance při postupném útoku Francie.
28'
Lacrabereová mířila ze sedmičky levou rukou do levé nohy Grimsbové.
27'
Arntzenová dostane dvojku za faul na pravou spojku.
27'
Nzeová na levé spojce, na levém křídle Houetteová, avšak je z toho sedmička po faulu Arntzenové na pravou spojku.
27'
Nzeová počkala na spoluhráčky na levé straně na polovině Norska a je tak po možnosti rychlého kontru.
26'
Nzeová vytáhla tvrdou střelu z pravé spojky po nahrávce spoluhráčky na zadní tyč a Lundeová inkasuje.
25'
Morková překonala přes bránící Niakateovou Leynaudovou z pravé spojky do dolních pater branky.
25'
Ayglonová pálila ze spojky vedle pravé tyče.
25'
Brattsetová udělala taktický faul proti pravé spojce.
24'
Morková prolétla na levou spojku na šest metrů a ačkoliv jí neubránily Zaadiová a Ayglonová, tak její střelu vyrazila Leynaudová.
24'
Niakateová ze spojky zaznamenala první gól Francie z této pozice.
23'
Leynaudová na druhé straně vyrazila střelu ze spojky v podobě pravačky Kristiansenové.
23'
Pineauová nedohrála se spoluhráčkou míč do pravého křídla a poté pálila ze středu do pravé poloviny branky, kde byly ruce Lundeové.
22'
Norsko vytáhlo zase obranu 0:6 s Kurtovičovou, Skograndovou či Brattsetovou.
22'
Obrovská chyba Norek na spojce a hrát bude Francie na pivotu s Landreovou a na levém křídle s Houetteovou.
21'
Brattsetová na levé straně nezabránila dohrávce do pravého křídla na Flippesovou, která se prosadila do dolního rohu branky.
21'
Kurtovičová udělala přešlap do norského brankoviště a útok Francie trvá.
21'
Landreová bude hrát na pivotu proti obraně 0:6 s Kurtovičovou či Skograndovou či Kristianseovou.
20'
Solbergová uspěla z levého křídla lobem na zadní tyč.
20'
Norsko bude útočit s Oftedalovou, Morkovou či Brattsetovou či Kristiansenovou proti obraně 1:5 na hrotu s Nzeovou.
20'
Timeout pro Norky.
20'
Ayglonová využila toho, že Brattsetová vystoupila z obrany, přetlačila ji a gólu z šesti metrů z pravé spojky nezabránila ani Oftedalová.
19'
Kristiansenová se ze spojky proti Leynaudové proti bránící hráčce k pravé tyči neprosadila.
19'
Houetteová se individuálně dostala na levou spojku na šest metrů obešla Kurtovičovou a z brankoviště byla přesná.
18'
Morková nahrála pivotce Brattsetové, která poslala míč pravačkou k levé tyči z šesti metrů.
17'
Nzeová zachytila dlouhý míč na levé spojce a jelikož jí neubránila Skograndová tak zakončila o zem na přední tyč.
17'
Francie hraje na středu s Pineauovou a na pravé spojce s Nzeovou.
17'
Oftedalová vypálila z výskoku z pravé spojky vedle přední tyč a balon bude mít Lacrabereová.
16'
Houetteová ukončila útok, který byl hodně kostrbatý ,z levé spojky z šesti metrů na zadní tyč.
16'
Zápas pokračuje v době, kdy Niombalová hraje na levé spojce proti Skograndové.
15'
Francie si vzala timeout.
15'
Norsko s obranou 0:6, ve které je Kurtovičová či Skograndová či Kristiansenová například proti Landreové či Nzeové.
15'
Morková trefila levačkou ze sedmičky stejnou ruku Leynaudové.
14'
Vše stálo na Morkové na středu, až byla faulovaná na pravé spojce Oftedalová a získala sedmičku v souboji s Dembeleovou.
14'
Brattsetová faulována při rychlém kontru Pineauovou, která dostane kartu.
14'
Nzeová hráaje na levé spojce, Norky v obraně 0:6 se Skograndovou či Kurtovičovou či Kristiansenovou.
13'
Parádní levačka Morkové z pravé spojky z devítky do levého horního rohu branky, která překvapila Francii.
13'
Norky hrají na spojce s Morkovou a Oftedalovou, na pivotu s Brattsetovou.
12'
Krásná křižná dohrávka na levé křídlo, ale Lundeová se nenechala přelobovat. Kurtovičová nyní pustila k zakončení Dembeleovou.
12'
Niambalová šla mezi dvě soupeřky na levé spojce na šest metrů, kdy jednou z nich byla Skograndová.
11'
Střela Kristiansenové z výskoku na středu na devítce byla dvojblokem tečována do levé poloviny branky Leynaudové.
11'
Kristiansenová nedohrála akci ze středu do levého křídla na Herremovou, ale útok Norek trvá proti obraně 0:6 s Edwigeovou.
10'
Lundeová si kryla ze svého pohledu levou tyč proti střele pravé spojky, ale Oftedalová udělala přešlap do vlastního brankoviště.
10'
Následuje nahrávka Oftedalové z pravé spojky přes Zaadiovou na pivotku Brattsetovou.
9'
Oftedalová a Skograndová nezachytily kontr a sehrávku na pivota, takže Landreová zakončuje z šesti metrů k tyči.
9'
Morková dirigovala hru, aktivní byl také na středu Oftedalová, ale Francie má agresivní obranu.
8'
Špatná nahrávka Niomblaové na pravou stranu a míč mají Norky, konkrétně Oftedalová na levé spojce při postupném útoku.
8'
Morková se provinila faulem z pravé spojky proti Dembeleové.
7'
Ayglonová se na pravé spojce dostala jedna na jednu na šest metrů a zakončila k levé tyči z šesti metrů.
7'
Oftedalová udělal faul na šesti metrech, stejně tak Skorgrandová faulovala Niomblaovou.
6'
Oftedalová zakončila z pravé spojky na zadní tyč přes bránící Niombalovou.
6'
Zákrok norské branářky Lundeové proti pravé spojce a střele na delší tyč.
5'
Morková úspěšná ze sedmičky levačkou, kdy po náznaku střely trefila prostor mezi nohama Leynaudové.
5'
Brattsetová si na pivotu proti dvěma soupeřkám došla pro sedmičku.
5'
Zase snaha Francie o souhru s pivotem, ale balon už má na ruce Morková.
5'
Morková přesná ze sedmičky levačkou k pravé tyči proti Leynaudové.
4'
Morková dohrála akci do pravé strany brankoviště, kde Oftedalová získala sedmičku.
4'
Kristiansenová diriguje hru s Morkovou na spojce.
4'
Fatální chyba Norek při rychlém brejku, ale Francie možná trošku zbytečně faulovala na polovině hřiště.
3'
Oftedalová nahrála ze středu na levou spojku Kristiansenovou, která se prosadila z druhé vlny přes Landreovou z šesti metrů.
2'
Sehrávka z levé spojky na pivota a Landreová z šesti metrů dává branku.
2'
Další nepřesná střela ze spojky v podání Norek a Leynaudová neinkasovala.
2'
Landreová si pomohla taktickým faulem a balon drží Morková.
1'
Dembeleová využila nedůrazu obrany k zakončení z levé spojky na zadní tyč.
1'
Morková dirigovala hru až podstřelem trefila nohu Leynaudovou.
1'
Norky budou hrát na pivotu s Brattsetovou v červeném proti Francii v bílém. Výhoz měl favorit finále.
1'
Norsko si v současnosti podmanilo ženskou házenou a dnes může dosáhnout na zlato ze světového šampionátu. Naposledy dominovalo na mistrovství Evropy, když ve finále o gól přehrálo Nizozemsko.

Pro Nizozemky to byla vůbec první medaile z MS. Za zmínku stojí parádní výkon střední spojky Morkové, která se prosadila celkem dvanáctkrát.
Sílu Norek poznalo i Česko v základní skupině a nebylo moc o čem. Seveřanky dominovaly a družstvo Jana Bašného bylo zcela bez šance i přes zlepšený výkon ve druhém poločase podpořený Petrou Kudláčkovou v brance. Takže dva body putovaly na konto Norska za výhru 34:16.
Francie, to je úplná špička ženské házené. V roce 2003 dosáhla na mistrovství světa na titul. Stejně tak házenkářští fanoušci pamatují stříbrnou medaili z olympijských her v Riu před rokem.

Co se týče výsledků země galského kohouta na světovém šampionátu 2017, tak v základní skupině skončila na druhém místě. Remizovala například se Španělskem a zdolala Slovinsko, tedy soupeřky českých hráček v boji o postup na ME 2018. Opomenout nemůžeme ani výhru nad Maďarskem 29:26, se kterým se krom toho utkaly Češky v základní skupině a prohrály 29:30.
Norky jsou zcela po právu jasnými favoritkami zápasu. Jejich hlavní síla je na spojce v podobě levačky Morkové a pravaček Kristiansenové, resp. Oftedalové. Brankářskou dvojici tvoří Grimsbová a Lundeová.
Francouzky se do finále dostaly přes čtvrtfinále proti Černé Hoře, kdy vyhrály poměrem 25:22. V semifinále posléze porazily také Nizozemsko, přemožitele českých házenkářek ze čtvrtfinále, 24:22.
Hezký večer! Finále MS v házené žen nabídne souboj Norsko – Francie. Začínáme v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.