3. Dánsko – 4 body
4. Katar – 3 body

5. Tunisko – 1 bod
6. Argentina – 0 bodů
Strhující závěr špičkového zápasu dvou házenkářských velmocí sepsal dokonalou zápletku. Sporně nařízená sedmička, k níž se postavil Michel Guigou, do té doby s bilancí střel 10/10, mohla srovnat skóre, což by průběhu utkání odpovídalo. Chorvati, kteří ale dokázali častěji během hry utéct do vedení, nakonec těsný náskok udrželi. Svojí třetí výhrou v Riu se dotahují právě na Francii, ta naopak poprvé prohrála.
Konec zápasu. (29:28)
60
Brankář Ivan Pešič je hrdinou. Čtrnáct vteřin před koncem se proti němu postavil na sedmičku Michael Guigou, dosud senzační desetigólový kanón, ale Pešič mu tento pokus vykopl pravou nohou. (29:28)
60
Mamič dostává červenou za úder do obličeje francouzského protihráče, toho se však dopustil při střele. (29:28)
60
Osmačtyřicet vteřin před koncem trefuje Nikola Karabatic brankovou konstrukci, Chorvati jdou do zřejmě posledního útoku. (29:28)
59
I Zlartko Horvat je dnes neomylný, trefuje se popáté. (29:28)
59
Porte fauloval Štrleka, i Chorvati budou házet sedmičku. (28:28)
58
Michael Guigou. I kdyby bránu před ním zazdili, dnes by se trefil. Desátý gól. (28:28)
58
Letícího N'Guessana fauloval Stevanovič, jde na dvě minuty ven a Francouzi mají další sedmimetrový hod. (28:27)
58
Ale Francouzci se neubránili, brzy se trefuje Kopljar. (28:27)
57
Porte využívá rychlý protiútok, je srovnáno. (27:27)
57
Guigou je famózní. Trefil se podeváté, tentokrát drze mezi nohy brankáře. (27:26)
57
Porteho neudržela ani trojice Chorvatů, Sliškovičův faul je za sedmimetrový hod. (27:25)
56
Francouzský oddechový čas. (27:25)
56
Horvat ji opět bezpečně proměňuje. (27:25)
56
N'Guessan fauloval střílejícího Duvnjaka, jde na dvě minuty ven a Chorvati házejí sedmičku. (26:25)
55
Omeyer vytáhl střelu Duvnjaka. (26:25)
55
Až teď se schovanou střelou prosazuje Porte. (26:25)
54
Pátý zásah Marko Kopljara zvyšuje chorvatské vedení. Francouzi předchozí výhodu vůbec nevyužili. (26:24)
53
N'Guessan trefil tyč, jeho první neúspěšná střela. (25:24)
53
I v oslabení se prosazuje Duvnjak. (25:24)
52
A za třetí vyloučení dostává Gojun červenou. (24:24)
52
Při střele ho ještě rozhodil Gojun a jde za to na dvě minuty ven. (24:24)
52
Do úspěšného zakončení se procpal Adrien Dipanda. (24:24)
51
Váhavá francouzská přihrávka byla vystihnuta chorvatskou obranou, z protiútoku se prosazuje Štrlek. (24:23)
50
Porteho vychytal chorvatský brankář a jeho spoluhráči jdou do útoku. Horvat ovšem zprava křížnou střelou míjí. (23:23)
49
Z ní srovnává Horvat. (23:23)
49
Porte fauloval zakončujícího Kozinu, na sedmičku jdou Chorvati. (22:23)
48
Timothy N'Guessan. Pět pokusů v řadě, pět gólů. (22:23)
48
Chorvati do útoku opět vyrazili bet brankáře a z pravé spojky se počtvrté dnes trefuje Kopljar. (22:22)
47
Chorvati si berou oddechový čas. Vyloučení, které považují za neoprávněné, je lehce vykolejilo. (21:22)
47
Na sedmičku se postavil Michel Guigou. Víc není třeba dodávat. (21:22)
47
Za Karačičovo držení za dres se jde házet sedmička a ještě následuje vyloučení. (21:21)
46
na opačné straně se však trefuje Kopljar. (21:21)
45
Timothey N'Guessan naskočil na středu a zase propálil. (20:21)
45
Srovnáno. Duvnjak mířil přesně. (20:20)
43
Timothey N'Guessan se stává nejdůležitějším francouzským hráčem posledních minut, jeho třetí zásah otáčí skóre. (19:20)
43
Ošetřován je Manuel Štrlek, který zůstal ležet na hranici francouzského brankoviště. Podle rozhodčích se ale jednalo o čistý zákrok. (19:19)
42
N'Guessan ale okamžitě srovnává. (19:19)
42
Marko Kopljar zakončil útočnou akci úspěšně. (19:18)
42
Chorvatský kouč reaguje oddechovým časem. (18:18)
41
Neúčinný chorvatský útok skončil zblokovanou střelou a z protiútoku se z poyice pivota prosadil po delší době Cedric Sorhaindo. Poprvé od 27. minuty je srovnáno. (18:18)
40
A už to neplatí, Dipanda hned kontruje. (18:17)
40
Štrlek se prosazuje počtvrté v zápase a Chorvaté opět utíkají na dva góly. (18:16)
39
Přesilovku nakonec Francouzi i díky dalšímu zákroku Omeyera využili ke snížení ztráty na jeden gól, vykombinovanou akci zakončil perfektní ranou zleva Timothey N'Guessan. (17:16)
37
Když nevíš co s míčem, hoď ho doleva Guigouovi. Levé křídlo francouzského týmu ze svého sedmého pokusu trefuje sedmý gól. (17:15)
37
Teď ale budou Chorvati hrát v oslabení, ven jde Gojun. (17:14)
36
Do tříbrankového náskoku posílá svůj tým Horvat. (17:14)
36
Rána zdálky od Stepančiče zvyšuje chorvatské vedení. (16:14)
34
Nikola Karabatič se dočkal, a je to opět zásah do odkryté branky. Chorvatům risk znovu nevyšel, Karabtič jim sebral míč a zdálky se trefil. (15:14)
34
Žlutá karta pro tým Francie (Porte). (15:13)
33
Napodruhé už to Omeyerovi vyšlo, trefil se přes celé hřiště do prázdné chorvatské branky. (15:13)
32
Nikola Karabatič zahodil střílejícího protihráče a vidí za to žlutou kartu. (15:12)
31
I druhý poločas načínají gólově Chorvati, Karačič dává svoji první branku. (15:12)
31
Začal druhý poločas. (14:12)
Ani skvělí brankáři, Omeyer s osmi a Stevanovič s devíti zásahy za první poločas, zatím nedokáží zadržet gólovou přetahovanou mezi dvěma házenkářskými giganty. Na francouzské straně zatím vyčnívá především levý křídelník Michael Gigou, který proměnil všech šest svých pokusů, naopak hvězdný Nikola Karabatič zatím marně střílel čtyřikrát a zůstává bez gólu. Chorvati se sice po rychlém dvoubrankovém vedení na začátku hledali v útočných akcích, kterým chyběla rychlost, postupem poločasu ale našli rytmus. Dva góly navrch se jim podařilo vydolovat i pro start druhé poloviny utkání.
30
První poločas skončil. (14:12)
30
Patnáct vteřin před přestávkou ale přece jen dvougólové vedení Chorvatů zajišťuje svým třetí zásahem Ivan Sliškovič. (14:12)
30
Sorhaindo snižuje. (13:12)
29
Zákrok chorvatského brankáře poslal míč na hranu vlastního brankoviště Duvnajkovi, který si všiml, že Francouzi hrají bez gólmana a ranou přes celé hřiště zvýšil vedení. (13:11)
28
Druhého gólmana Gerarda prostřeluje Zlatko Horvat. (12:11)
27
Za špatně provedené střídání vylučují rozhodčí francouzského brankáře Omeyera. (11:11)
26
Omeyerův zákrok vedl k dalšímu rychlému protiútoku, do něhož z druhé vlny naběhl zprava Dipanda a srovnal. (11:11)
25
Ale Štrelkova gólová rutina opět znamená vedení Chorvatů. (11:10)
25
Francouzský tlak proměňuje po vykombinované akci Sorhaindo. (10:10)
24
Kontruje bomber Štrlek. (10:9)
23
Guigou nejdřív vybojoval sedmičku a sám jí pak proti střídajícímu brankáři Pešičovi exkluzivním lobem proměnil. (9:9)
23
Sliškovičovo dělo z levé spojky opět posílá do vedení Chorvaty. (9:8)
22
Skvělé shození na Sorhainda ale opět znamená srovnání. (8:8)
21
Chorvati přečkali oslabení a z rychlého protiútoku se trefuje Gojun. (8:7)
21
Sliškovič trefil horní tyč. (7:7)
20
I v oslabení ale zatím velmi dobrého Omeyera prostřeluje Sliškovič. (7:7)
19
Sedmičku proměnil dnes neomylný Guigou. (6:7)
19
Za protesty inkasuje žlutou chorvatský trenér Babič. (6:6)
19
Gojun je prvním vyloučeným zápasu za nevybíravý zákrok při francouzské střele, navíc se hází další sedmička. (6:6)
18
Žlutá karta pro Sliškoviče. (6:6)
18
Prostrčení na pivota Kozinu francouzská obrana nezachytila a je opět srovnáno. (6:6)
14
Michael Guigou potrestal úspěšnou sedmičkou faul Stepančiče. (5:5)
14
Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Stepančič). (5:5)
13
Značková akce Francouzů, Omeyerův zákrok, výhoz a přihrávky až na levé křídlo ke Guigouovi. A gól. (5:5)
12
Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Duvnjak). (5:4)
11
Francouzům se málem podařilo vystihnout chorvatskou přihrávku, ale místo toho se míč dostal ke Kopljarovi, který poslal svůj tým do vedení. (5:4)
11
Chorvatský trenér si bere oddechový čas, útok jeho týmu je totiž v posledních minutách bez nápadu proti pozorné francouzské obraně. (4:4)
10
Kozinu postrčil v souboji s jiným spoluhráčem Luka Karabatič, za což dostává žlutou kartu. (4:4)
10
Chorvati se snaží rozhýbat francouzskou obranu, ale ani ve druhém útoku po sobě se jim to nedaří. (4:4)
7
Chorvati útočili bez brankáře v zádech a jejich risk potrestal únikem a zakončením do prázdné brány Michael Guigou. (4:4)
7
Gól vstřelil tým Francie (Grebille). (4:3)
6
Gól vstřelil tým Chorvatsko (Štrlek). (4:2)
6
Gól vstřelil tým Chorvatsko (Mamič). (3:2)
5
Omeyer vychytal chorvatské zakončení a po rychlé otočce hry se míč dostal na levé křídlo do rukou Michaela Guigoua a je srovnáno. (2:2)
4
Za obranou vyskočil Valentin Porte a nekompromisně napálil první francouzský gól. (2:1)
3
Francouzský kapitán – brankář Omeyer, zkoušel dlouhým výhozem trefit odkrytou chorvatskou branku, ale minul. (2:0)
2
Rychlá série přihrávek uvolnila na středu brankoviště Ilju Brozoviče a je to 2:0. (2:0)
1
Váhavý francouzský útok skončil neúspěšně a první gól zápasu dává z rychlého protiútoku Jakovv Gojun. (1:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)

Chorvatsko: Stevanovič, Pešič – Duvnjak, Stepančič, Kopljar, Gojun, Horvat, Karačič, Štrlek, Čupič, Mamič, Sliškovič, Brozovič, Kozina

Francie: Gerard, Omeyer – Narcisse, N. Karabatič, Mahe, Grebille, N'Guessan, Abalo, Sorhaindo, Guigou, L. Karabatič, Fabregas, Dipanda, Porte

Rozhodčí: Palsson, Eliasson (Island).
Čeká nás další střet soupeřů z nejužší světové špičky. Francouzi, úřadující mistři světa a vítězové posledních dvou olympijských her, zůstávají i v Riu neporaženi, po lehčím trápení s Tuniskem zničili Katar i Argentinu. To Chorvati, bronzový tým Her v Londýně a posledního evropského šampionátu, sice na začátek zaváhali s Katarem, ale Argentinu a Dánsko srazili a na svého soupeře se dnes mohou v tabulce skupiny A dotáhnout.

Nejlepšími střelci svých týmů jsou zatím Luc Abalo na straně Francie (17 gólů) a Manuel Štrlek u Chorvatska (16 gólů) .
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.