3. Polsko – 2 b.
4. Brazílie – 2 b.

5. Egypt – 2 b.
6. Švédsko – 0 b.
Soustředěný výkon, kterým si obstarali rozhodující náskok v prvním poločase, zařídil Polákům nakonec první vítězství na turnaji v Riu, přestože Egypt se ve druhém poločase rozjel a nasázel patnáct branek. Poláci ale vždy dokázali odpovědět, nepustili si soupeře na dostřel.

Nejlepšími střelci na obou stranách byli Michal Daszek (6 branek) a Eslam Eissa (6 branek).
Konec zápasu. (33:25)
60
Konečnou podobu výsledku dává Bartosz Jurecki ze sedmičky. (33:25)
60
Definitivní klid na polskou stranu přináší Michal Szyba svým třetím zásahem. (32:25)
59
Nejprve skvělý zásah brankáře Szmala, potom však Syprzakovo vyloučení přerušuje egyptský útok. (31:25)
58
Gól vstřelil tým Polsko (Szyba). (31:25)
58
Gól vstřelil tým Egypt (Elahmar). (30:25)
57
Uklidnění na polskou stranu přináší dělový zásah Lukasze Gieraka. (30:24)
Polský trenér si bere oddechový čas. I když si jeho tým stále drží pětibrankový náskok, v posledních minutách se hra proměnila v gólovou houpačku a Egypťané nacházejí způsob, jak překonat polskou obranu. (29:24)
57
Gól vstřelil tým Egypt (Mohamed). (29:24)
56
Gól vstřelil tým Polsko (Krajewski). (29:23)
56
Gól vstřelil tým Polsko (Krajewski). (28:23)
55
Žlutá karta pro realizační tým Egypt. (27:23)
55
Gól vstřelil tým Egypt (Abouebaid). (27:23)
55
Gól vstřelil tým Polsko (Jachlewski). (27:22)
54
Gól vstřelil tým Egypt (Mohamed). (26:22)
52
Gól vstřelil tým Egypt (Eissa). (26:21)
52
Gól vstřelil tým Polsko (Gieark). (26:20)
51
Vyloučení v týmu Polsko (Krajewski). (25:20)
51
Gól vstřelil tým Egypt (Elderaa). (25:20)
51
Na obou stranách teď padá hodně gólů a egypťanům se podařilo skórovat dvakrát po sobě, polský trenér na to reaguje oddechovým časem. (25:19)
50
Gól vstřelil tým Egypt (Shebib). (25:19)
49
Gól vstřelil tým Egypt (Shebib). (25:18)
49
Gól vstřelil tým Polsko (Bielecki). (25:17)
49
Gól vstřelil tým Egypt (Eissa). (24:17)
48
Gól vstřelil tým Polsko (Jachlewski). (24:16)
47
Červená karta pro tým Egypt (Ramadan). (23:16)
47
Vyloučení v týmu Egypt (Ramadan). (23:16)
47
Gól vstřelil tým Egypt (Elderaa). (23:16)
46
Gól vstřelil tým Polsko (Jachlewski). (23:15)
46
Gól vstřelil tým Egypt (Eissa). (22:15)
46
Gól vstřelil tým Polsko (Daszek). (22:14)
45
Gól vstřelil tým Egypt (Eissa). (21:14)
44
Amer fauloval unikajícího soupeře, Egypťané pak na Bieleckiho sedmičku vystřídali gólmana a Khalil pokus chytil. (21:13)
43
Hendawy dvakrát po sobě vychytal Krajwskiho... (21:13)
42
Na osmigólový rozdíl snižuje Eissa. (21:13)
Oddechový čas si berou Egypťané, Poláci je opět dvakrát rychle po sobě vycvičili. (21:12)
40
Další rychlý protiútok, Daszek si na středu počkal na přihrávku a šikvnou střelou o zem načíná třetí desítku gólů. (21:12)
40
Rychlý protiútok zakončený Jachelwskim obstarává dvacátou polskou branku. (20:12)
39
Vyloučení v týmu Polsko (Krajewski). (19:12)
38
Vyloučení v týmu Egypt (Elderaa). (19:12)
38
Za faul Eldery nařízena sedmička, kterou proměňuje Bielecki. (19:12)
37
Wisnewski si naskočil z levého křídla a trefil tyč, egyptský brankář míč vleže vytáhl do bezpečí. (18:12)
36
Jako buldozer si gól vydoloval z pravé strany Szyba. (18:12)
35
Na rozdíl pěti branek snižuje Shebib. (17:12)
33
Kombinace na pivota vede ke gólu Krajewskiho. (17:11)
33
Vyloučení v týmu Egypt (Ramadan). (16:11)
31
Z pravého křídla se prosadil Elahmar. (16:11)
Do polské branky se staví Slawomir Smal, v egyptské zůstává Karim Hendawy. (16:10)
31
Začal druhý poločas. (16:10)
Na hřišti už se to opět hemží hráči obou týmu, za několik okamžiků začne druhý poločas.
V prvním poločase se jako silnější tým ukázali Poláci, kteří tak dali jasně najevo, že po dvou porážkách už další ztrátu nehodlají dopustit. I když na začátku se vytáhli s několika skvělými zásahy oba gólmani, a zvláště egyptský Hendawy se činil, postupně se rozjela polská hra a góly přibývaly z kombinačních akcí i rychlých protiútoků. Egypt jako by se stále nemohl dostat do potřebného rytmu.
30
První poločas skončil. (16:10)
30
Za sportnou situaci byl navíc vyloučen Mateusz Kus, druhý poločas začnou Poláci 1:55 bez jednoho hráče. (16:10)
30
Nařízenou semdičku proměnil Elderaa. (16:10)
30
Polský kouč inkasoval žlutou kartu za protesty. (16:9)
30
Po chytrém egyptském prohození zůstávají na palubovce ležet v bolestech dva polští hráči. (16:9)
30
Syprzak odpovídá podobným způsobem. (16:9)
29
Povedená egyptská akce vedla ke gólu Elahmara, ktarý si pro něj vyskočil na pravé spojce. (15:9)
28
Ibrahim Ramadan složil Bieleckiho a Egypt taky bude hrát dvě minuty oslabený. (15:8)
27
Poláci v oslabení v klidu kombinuj a čekají na možnost vystřelit. (15:8)
26
Ze sedmičky po Wisnewského faulu se prosazuje Elahmar. (15:8)
26
Vyloučení v týmu Polsko (Wisniewski). (15:7)
25
Poláci dominují, vykombinovaný gól Wisnewského už je patnáctý. (15:7)
24
Rychlý protiútok zakončil unikající Daszek. (14:7)
23
Odraz o tyčku egyptské branky vrátil míč do rukou Michalu Daszkovi, který opakovanou střelou trefil třináctý gól. (13:7)
22
Gól vstřelil tým Egypt (Elbassiouny). (12:7)
21
Gól vstřelil tým Polsko (Wisniewski). (12:6)
20
Gól vstřelil tým Egypt (Amer). (11:6)
20
Žlutá karta pro tým Polsko (Syprzak.). (11:5)
Oddechový čas pro Egypt. Jediná šance, jak něco dělat s polskou dominancí posledních minut... (11:5)
20
Poláci v této fázi hry naprosto dominují. Daszek utekl po pravé straně a trefuje svůj druhý gól. (11:5)
19
Peckou z pravé spojky trefuje desátou branku Gierak. (10:5)
17
Jachlewski vystihl egyptskou kombinaci a z rychlého protiútoku napálil už devátý polský gól. (9:5)
17
I v solabení se tvrdou ranou prosazuje Amer. (8:5)
17
Vyloučení v týmu Egypt (Elbassiouny). (8:4)
16
Ze sedmičky se prosazuje Karol Bielecki. (8:4)
15
Svůj čtvrtý gól v zápase střílí Michal Jurecki. (7:4)
13
Polsko se opět ujímá dvoubrankového náskoku. (6:4)
12
Egypt snižuje. (5:4)
10
Michal Jurecki potřetí, Polsko se dostává do dvoubrankového vedení. (5:3)
10
Podruhé v zápase se prosazuje Micvhal Jurecki. (4:3)
9
Egypt srovnává. (3:3)
8
Poláci jdou do vedení. (3:2)
6
Tentokrát ho při střele Lijewskiho zachránila horní tyč. (2:2)
6
Hendawy v egyptské brance předvedl třetí skvělý zákrok v řadě. (2:2)
5
Opět dva nádherné zákroky na obou stranách... (2:2)
Na obou stranách se teď krátce po sobě vyznamenali brankáři. (2:2)
5
Poláci zvládli oslabení bez větších potíží. (2:2)
4
Z pravého křídloa se chytrou střelou prosadil Michal Daszek. (2:2)
3
Mohamed Amer. (1:2)
3
První vyloučení, do oslabení jde Polsko. (1:1)
2
Poláci se ubránil jen za cenu nedovoleného zákroku, (1:1)
2
Okamžitě vyrovnává Michal Jurecki. (1:1)
1
První gól napálil Elderaa. (0:1)
1
U míče Egypt, obléhá polskou branku. (0:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Arénou Future už znějí hymny obou soupeřů....

Polsko: Smal, Wyszomirski – Lijewski, Jachlewski, Krajewski, Bielecki, Wisniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Syprzak, Daszek, Kus, Gierak, Szyba

Egypt: Khlali, Hendawi – Abouebaid, Ramadan, Eissa, Amer, Elabssiouny, Hashem, Elmasry, Elderaa, Elahmar, Shebib, Mohamed, Sanad

Rozhodčí: Snatos, Fonseca (POR).
Nejlepšími střelci svých týmů jsou zatím po dvou zápasech Karol Bielecki (17 branek) a Eslam Eissa (9 branek).
Dnešní podvečerní zápas přináší střet kontinentů, který má vzhledem k dosavadním výsledkům z Ria mírného favorita v úřadujícím africkém šampionovi z Egypta, ten už dokázal už srazit Švédy a o jedinou branku padnout se Slovinskem. Polsko je však bronzové z posledního mistrovství světa a i přes porážku s Brazílií a Německem oplývá tým s matadory Bileleckim a bratry Jureckiovými kvalitou, byť zatím v našlapané s B skupině zůstává vinou nejhoršího rozdílu gólů na posledním místě a třetí porážka by ho v podstatě poslala pryč z boje o medaile.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.