Roman Červenka (SKA) – 0+0, jedna střela na branku, čas na ledě: 15:33
Střely na branku: 29 – 18
Vyloučení: 6 – 8
Využité přesilovky: 0 – 0
Vyhrané buly: 45 – 14
Je konec dnešního střetnutí a Petrohrad opět potvrdil roli favorita a v sérii vede již 3:1 na zápasy. To znamená, že Novgorod je krok od vyřazení. V závěru utkání domácí sice snížili a poté odvolali branakře. I přes to se jim ale další gól už přidat nepodařilo. To je pro dnešek vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.
60:00
59:49
Aby toho nebylo málo, přichází čtvrtý dvojí trest pro hráče na obou stranách. Za hrubost putuje na trestnou Galuzin a Dadonov.
59:04
Domácí muž v brance odjíždí znovu na střídačku, ale času je málo, a tak je o vítězi s největší pravděpodobností rozhodnuto.
58:19
Pepeljajev nezachytil puk, který hosté vyhodili a Novgorod musí zakládat další útočnou akci z vlastního pásma.
57:32
Jenže krátce na to se Wolski provinil podražením a síly na ledě se vyrovnají. Birjukov se totiž vrácí do své branky.
57:21
Tak už je to jasné! Birjukov zůstává na střídačce a Torpedo to zkouší v šesti proti čtyřem!
57:21
Oddechový čas pro domácí.
57:21
Tlak domácích je drtivý! Koskinen a spol. se ale drží a gólman Torpedu se již pomalu chystá směrem ke střídačce. Po přerušení se uvidí, s čím Novgorod vyrukuje.
57:04
Krasnoslobodtsev číhal v brankovišti a propracoval se k dorážce. Na dvakrát se snažil prostrčit puk za ležícího Koskinena, ale neúspěšně.
56:47
Další komplikace pro Petrohrad! Tichonov podrazil soupeře a dostává za to menší dvouminutový trest. Vhazovat se bude v pásmu Novgorodu.
55:04
Torpedo právě vstřelilo branku!
Tak jsem to zakřikl, protože pár vteřin na to přichází velice důležitý gól Novgorodu a šance domácích tak stále žije. ALEXEJ POTAPOV našel zcela osamoceného Pepeljajeva. Ten sice v dobré pozici nepřekonal Koskinena, ale kotouč se poté dorazil právě k Potapovi, který trefil volný prostor u levé tyče. Asistence: Alexej Pepeljajev.
54:27
V této chvíli je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Favorit tohoto duelu se brání s přehledem a je malá šance, že by domácí dali tři góly v krátkém sledu.
53:18
Po vyhraném buly napřáhl Aljajev. Pokus zmiňovaného hráče byl zablokovaný a z následného brejku zakončoval Ketov těsně nad.
52:43
Hietanen nahodil kus černé pryže na branku. Nějakým záhadným způsobem, se v houfu hráčů dostal ke gólmanovi, který hru radši přerušil.
51:58
Nádherná akce Panarina, který ukličkoval protihráče, toho následně objel a v plné rychlosti se dostal před brankoviště, kde tvrdou ranou napálil rameno Birjukova.
50:32
Jenže je to stále to samé. Novgorod chvíli drží puk, ale místo nějaké střely o něj přijde a Petrohradší jej v klidu vyvezou z obranné třetiny.
49:09
Martensson bekhendovým dloubáčkem posílal kotouč před brankoviště. Ze spoluhráčů se k zakončení nikdo nedostal a Torpedo míří do útoku.
48:47
Domácí si opět vytvářejí tlak, nicméně málo střílejí a Koskinen může být zatím v klidu. Novgorodu se ale čas rychle krátí.
47:13
A opět se vylučuje na obou stranách zároveň. Za hrubost si odsedí dvě minuty hostující Chafizullin s domácím Savinainem.
47:13
Savinainen se společně s Fliatovem dostali k několika dorážkám. Následně se strhla mela a dá se očekávat, že se bude vylučovat.
46:08
45:26
Petrohradu se následně podařilo dvakrát vyvést puk. V tom druhém případě se Ketov dostal do brejku, ale branka Birjukova se posunula a hra je přerušena.
45:03
Hietanen vypálil z první v prostoru modré čáry. Jeho pokus dolétl k levé tyči, kde se Koskinen včasně natáhl a puk vyrazil.
44:08
Opět se bude vylučovat. Sekáním se provinil Chafizullin a pro domácí se naskýtá velká šance. Uvidíme, jak si s přesilovou poradí.
43:31
Novgorod musí útočit, pokud pomýšli na vítězství. Střela Salminnena nicméně hostujícího muže v brance nepřekvapila.
42:28
Po delší době se v akci ukázal Roman Červenka. Český hráč napřáhl z dálky a Birjukov jeho ránu vytěsnil ke straně k mantinelu.
41:28
Oba týmy jsou v této chvíli v plném počtu. Ani jeden z celků nedokázal většího prostoru na ledě využít ve svůj prospěch.
40:01
Statistiky druhé části
Střely na branku: 18 – 16
Vyloučení: 4 – 4
Vyhrané buly: 31 – 9
Ačkoliv byli ve druhé pasáži domácí lepší, tak to paradoxně byli oni, kdo dvakrát inkasoval. Novgorod měl velký tlak, ale nedokázal si vypracovat žádnou větší šanci. Petrohrad jim ukázal lekci v produkitivtě, když se ve 35. minutě trtefil Kovalčuk a minutu před konce jej doplnil Dadonov.
40:00
39:28
V závěru se znovu vylučuje na obou stranách. Za krosček míří na trestnou Kablukov společně se Stoljarovem.
38:13
Petrohrad právě vstřelil branku!
Tohle už je vůči domácím hodně kruté. V závěru třetiny jde SKA už tříbrankového vedení. Panarin na sebel natáhl hned trojici protihráčů a následným pasem tak uvolnil osamoceného JEVGENIJE DADONOVA, jenž sice napálil Birjukova, ale ten nedokázal kus černé pryže vytěsnit z prostorů svých tří tyčí. Asistence: Jury Alexandrov, Alexej Panarin.
37:12
Oby týmy jsou v plném počtu.
36:49
Wolski si sjel mezi kruhy a tažnou ranou prověřil pozornost brankaře. Po delší době jsme byli svědky nějaké střely.
35:12
Vylučuje se na obou stranách. Po menší strkanici dostává Savinainen společně s Chudinovem dvě minuty za hrubost.
34:42
Ačkoliv byli domácí lepším týmem, opět inkasovali a teď mají ještě těžší vychozí pozici. I přes to se nevzdávají a talčí se dopředu.
34:11
Ericsson objel branku a poté poslal přihrávku k vrcholu levého kruhu. Toho využil ILJA KOVALČUk, jenž na nic nečekal a nekompromisní dělovkou Birjukova propálil. Asistence: Jimmy Ericsson.
33:33
Hrálo se poměrně dlouho bez přerušení. Zakázané uvolnění Petrohradu ale hru vrací před svatyni Koskinena.
32:41
Z dálky vypálil Dadonov, jenže Birjukov na jeho pokus dobře viděl a zasáhl tak bez větších potíží.
32:12
A začíná se opět v útočné třetině Torpeda. To se snaží s vypětím všech sil vyrovnat, nicméně zatím bez úspěchu.
31:21
30:57
Po nahození od modré nevěděl Birjukov kde má puk. Naštěstí pro něj ho měl schovaný pod betonem a hra je přeušena.
30:16
Kovalčuk trefil jen hráče před sebou, a ten okamžitě vyhodil kus černé pryže přes všechny čáry. Následně Novgorod vystřídal.
29:21
Za nedovolené bránění míří na lavici hanby Potapov. Je tu druhá početní výhoda pro Petrohrad.
29:06
Petrohradští se snaží na tlak soupeře odpovědět. Zatím neúspěšně, protože se převážně hraje v jejich pásmu.
28:25
Před brankou domácích se Thoresen dostával do zakončení. Dostal menší krosček a vypálil nepřeně. Vylučovat se ale nebude.
28:02
V této třetině je Novgorod lepším týmem. Na domácích je vidět snaha, nicméně se Torpedo k žádné větší šanci zatím nedostalo.
26:49
26:41
Pepeljajev se již chystal ke střele, jenže branka hostů byla posunuta a hra tudíž přerušena. To vše krátce před příchodem Kovalčuka.
25:36
Následovalo rychlé nahození na branku Koskinena. Ten se roztáhl po celém branovišti, aby pokryl co nejvíce prostoru, ale nikdo z domácích se k dorážce nedostal.
25:10
Martensson zabojoval u modré, vypíchl puk obránci a SKA se tak osvobodilo.
24:49
Bude se podruhé vylučovat. Kovalčuk se totiž provinil podražení a míří na trestnou na dvě minuty.
23:44
Po vyhraném vhazování vypálil od modré čáry Pepeljajev. Ten svým projektilem trefil beton přesouvající se hobrankaře.
23:24
Nakonec přišlo zakázané uvolnění Petrohradu a hra se tak přesune opět před svatyni Koskinena.
22:07
Tak začátek druhého dějství je zatím aktivní z obou stran. Novgorod se snaží vyrovnat, ale SKA chce získat znovu svou dominanci.
21:22
Panarin se snažil přízemním pasem vysunout do zakončení Dadonova, avšak ten se ke kotouči nedostal.
20:57
Nakonec se Novgorod opět usadil v útočné třetině a po střele Wolskiho se bude vhazovat v útočné třetině domácích.
20:28
Před hostující brankou vznikl menší závar. Naštěstí to pro SKA ale dopadlo dobře a hosté kotouč vyhodili.
20:01
Hráči jsou zpátky na ledě. Za malý ikamžik vypukne druhé dějství.
Statistiky první části:
Střely na branku: 4 – 11
Vyloučení: 1 – 1
Vyhrané buly: 12 – 4
A je tomu skutečně tak.V první třetině jsme sledovali hokej, který nenabídl příliš šancí, ale přeci jen jsme se dočkali alespoň jednoho gólu. O ten se postaral ve 14. minutě Martensson. Novgorod se v závěru pasáže zlepšil, ale domácí si žádnou příležitost již nestihli vypracovat.
20:00
19:27
Stále se domácí snažít propasírovat přes obranný val soupeře, ale v první části to pravděpodobně úspěch již nepřinese.
18:20
Na protější straně se snažil Imonnen poslat přihrávku pro spoluhráče do prostoru brankoviště. To mu nicméně nevyšlo.
Šipačjov zůstal v útočné třetině sám a zkusil vystřelit mezi dvěma protihráči. Jeho projektil zneškodnil Birjukov vyrážečkou.
17:22
Prohrávající tým se snaží vytvořit určitý tlak. I přes to ale Novgorod chybuje v rozehrávce a Petrohrad se brání bez větších potíží.
16:49
Salminen si sjel mezi kruhy a dočkal se přesné přihrávky zpoza branky. Vypálil první, ale trefil jen beton hostujícího gólmana.
14:43
Domácí se snaží o odpověd, avšak v útoku to zatím vázne a Koskinen nemusel v dosavadním průběhu téměř vůbec zasahovat.
13:21
Thoresen založil útočnou akci podél mantinelu a v útočné třetně poslal přihrávku k protější straně pásma na najíždějícího TONYHO MARTENSSONA, který využil pomalejšího Birjukova, jenž se nestihl včas přemístit k protilehlé tyči a z úhlu usměrnil puk za jeho záda. Asistence: Patrick Thoresen.
13:05
12:26
Přesilovka se Novgorodu nedaří. Petrohradští pětici domácích výborně napadají a Torpedo se nemůže dostat do přesilovkové formace.
11:30
Při vlastním oslabení ujel domácím Červenka! Český hráč to zkoušel ranou do horní části k pravé tyči, ale Birjukov se natáhl největší šanci dosavadního průběhu zneškodnil.
11:05
V dobré pozici se zjevil Salminen. Ačkoliv jeho rána neprošla, bude se vylučovat. Kablukov míří na trestnou za hru vysokou holí.
10:07
Hosté si oblíbili pozici z vrcholu levého kruhu. Již po několikáté odtud přišla střelecký pokus.
09:21
To se změnilo s následným zakončením o které se postaral Krasnoslabovec, jehož rána zpalula do výstroje gólmana.
08:45
Momentálně se hraje převážně ve středu hrací plochy. SKA je stále mírně aktivnější. Novgorod se jen těžce dostává ke Koskinenovi.
07:58
Ketov hledal mezírku u levé tyče. Ani tentokrát Birjukov nepolevil. Přesunul se včas a pokus soupeře zneškodnil s přehledem.
07:50
07:08
A stejný hráč pálil následně podruhé, když dostal přihrávku do jízdy. Tentokrát to ale nebyla přesná rána a Novgorod se osvobodil.
06:18
Po dlouhém otálení to z vrcholu levého kruhu zkusil Chudinov. Ten napřáhl až ke stropu a dělovkou donutil Birjukova znovu zasáhnout.
05:50
Bude se poprvé vylučovat. Za podražení směřuje na trestnou Makarov a Petrohrad si tak zahraje první přesilovou hru.
05:16
A znovu Birjukov přerušil hru, když zneškodnil střelu od modré čáry z hole Alexandrova. Gólman Torpeda je zatím velmi pozorný.
04:56
V této chvíli začíná SKA ukazovat svou dominanci a začíná na ledě vládnout.
04:32
Už už to vypadalo, že se Šipačjov dostane do brejku, nakonec dostal přihrávku na dlouhou hůl. Nakoenc se bude vhazovat před brankou domácích.
03:26
Panarin vypálil z ostrého úhlu. Ačkoliv byl tísněn protihráčem, dokázal puk dostat až Birjukovi, který jej vzápětí odpálil.
02:34
Rychlý přesun Petrohradu nevyšel, protože přihrávku Šipačjova zastavil pozorný Pepeljajev.
02:09
Nakonec ale přišel zajímavý útok, když se odražený kotouč dostal před brankoviště Koskinena. Dorážka Stoljarova se nicméně neujala.
01:28
Domácí se snažili udržet kotouč v útočné třetině, ale nic zajímavého nevymysleli.
00:29
Do první útočné akce se hnal Kovalčuk, který se dostal zpoza branky předbrankoviště, ale k zakončení se nepropracoval.
00:01
Hráči jsou již na hhrací ploše. Domácí nastoupí v tmavěmodrých dresech. Petrohrad v bílých.

Torpedo Nižnij Novgorod: Birjukov (Kasutin) – Hietanen, Pepeljajev, Blažijevskij, Bernackij, Makarov, Malevič, Aljajev – Wolski (C), Immonen, Salminen – Stoljarov, Galuzin, Krasnoslabocev – Dmitrij Kazjonov, Denis Kazjonov – Mozer – Dvurečenskij, Savinainen, Filatov.

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Kalinin. Bělov, Alexandrov, Chafizullin, A. Bělov, Chudinov, Judin, Jermakov – Červenka, Ericsson, Kovalčuk (C) – Dadonov, Šipačjov, Panarin – Tichonov, Martensson, Thoresen – Ketov, Kablukov, Chochrjakov.

Rozhodčí: Anisimov, Jeřábek – Birin, Medvěděv.
SKA Petrohrad – ZÁKLADNÍ ČÁST

patří mezi největší favority celé KHL. I po letošní základní části se zdržoval v horní části tabulky. Po šedesáti zápasech měl na kontě 123 bodů stejně jako Dynamo Moskva. Díky vzájemným zápasů ale zůstal na druhé pozici. SKA nastříleli v soutěži nejvíce branek a to 210, naopak jich inkasovalo pouze 136. Nejlepším hráčem byl Alexej Panarin (26+36)
Torpedo Nižnij Novgorod – ZÁKLADNÍ ČÁST

Po základní části měl Novgorod 90 bodů a udržel se na sedmé pozici s dvoubodovým náskokem před osmém Soči. Novgorod nastřílel celkem 153 gólů a inkasoval jich 144. Nejlepším hráčem byl Sakari Salminen (18+29). Ten skončil v celkovém bodování na dvacátém místě.
Krásné hokejové odpoledne všem fanouškům hokeje. V dnešním střetnutí play-off KHL se představí Torpedo Nižnij Novgorod, který na své půdě přivítá SKA Petrohrad. Zápasem Vás provede Martin Doležal
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.