S konstatováním, že dnešní utkání v United Center sledovalo 22 016 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů nashledanou!
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Chicago Blackhawks

Michal Rozsíval 0+1, 1 střela, čas na ledě 17:44
Marián Hossa 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:26

Ottawa Senators

V dresu Ottawy do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hráč.
TŘI HVĚZDY ZÁPASU

1. Duncan Keith (CHI) 1+0, čas na ledě 24:31
2. Corey Crawford (CHI) 26 zák., 0 gólů, 100%
3. Erik Karlsson (OTT) 0+0, čas na ledě 31:27
Střetnutí mezi Jestřáby a Senátory je u konce a dva body získávají domácí hráči z Chicaga. Ti vstupovali do třetí třetiny s jednogólovým náskokem, ale po ubránění několika nevýrazných akcí Ottawy se v čase 46:01 prosadil Artem Anisimov, který doklepával kotouč do odkryté brány. Druhá inkasovaná branka výrazně narušila plány Ottawy, která se snažila vyrovnat, ale její snažení bylo poněkud jalové. V závěru Sens zkusili štěstí při powerplay, avšak výsledkem byla jen třetí branka a pojistka dnešního vítězství, kterou zajistil Andrew Desjardins. Chicago se tedy i díky dnešnímu vítězství udrží v horních příčkách Západní konference a Ottawa naopak pokračuje ve slabých výkonech, které ji sráží níž a níž. Senátoři navíc nedali branku v druhém utkání v řadě a jejich skóre z posledních tři střetnutí je 13:3!
59:49
Kotouč je ve středním pásmu a je jasné, že Corey Crawford si připíše šesté čisté konto v letošní sezóně.
59:12
Chicago právě vstřelilo branku!
Ale domácí třetí branku přeci jenom přidávají. Eriku Karlssonovi se zadrhl kotouč u mantinelu, přišla pochopitelná ztráta a ANDREW DESJARDINS poslal puk po přihrávce Danaulta do prázdné svatyně. Asistence: Phillip Danault
58:41
Neuvěřitelné! Marián Hossa mohl přidat pojistku, ale z hranice brankoviště nepochopitelně minul odkrytou bránu.
58:03
Ottawa zakládá další útok a odvolává Andersona na střídačku!
58:00
Před chvílí to vypadalo nadějněji, nicméně Neil místo střely z mezikruží volil přihrávku na Wierciocha a tomu puk sjel z hokejky. Zahlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:46
Ottawa se ne a ne dostat ke kotouči. Terevainen sice poslal nepřesnou přihrávkou puk z útočného do středního pásma, ale to domácí nemusí vůbec mrzet.
55:39
Jeden z domácích se už rozjížděl za zády Erika Karlssona, ale švédský obránce dokázal zasáhnout letící kotouč ve vzduchu a zabránil tak případnému brejku.
55:24
Rychlý útok předvedli také domácí a Craig Anderson svým zákrokem přináší zřejmě poslední komerční přestávku zápasu. Čtyři minuty a 36 vteřin do konce třetí třetiny míří Chicago za vítězstvím.
54:48
Díky rychlému přechodu do útoku se sice Sens dostali do přečíslení, avšak Wierciochova nízká střela se zastavila o Crawfordovy betony.
54:16
Jestřábi nechtějí nic ponechat náhodě a snaží se útočit. Případná třetí branka by byla pomyslným hřebíčkem do ottawské rakve.
53:36
Mohlo být definitivně rozhodnuto! Anisimov se dokázal uvolnit, místo střely ještě našel lépe postaveného Kanea, ale ten z úhlu trefil jen přesunujícího se Andersona!
53:18
Corey Crawford schoval slabou střelu z pravé strany v lapačce a hra je tedy přerušena. Vhazovat se bude po levici domácího gólmana.
52:45
Ani domácím ani hostům se nyní nedaří usadit se na delší dobu v útočném pásmu. Aktivnější jsou sice pochopitelně hosté, ale obrana Chicaga je perfektní.
51:57
Teď už se znovu pokračuje ve hře a kotouč se po nepřesnosti domácích objevuje za Andersonovou bránou. Hostující obránci tak mohou nikým neatakováni rozehrát.
51:20
Svižná střela Artěmije Panarina trefila Andersona do masky a ta bude potřebovat menší úpravy. Hlavní rozhodčí tedy přerušuje hru a Anderson míří ke střídačce, kde mu helmu upraví.
50:57
Seabrookova dělovka byla sražena hostujícími hráči a Ottawa měla záhy k dispozici solidní šanci. Na pravé straně si našlápl Turris, jenž dostal kotouč, ale tvrdou ranou trefil jen povyjetého Crawforda.
50:06
Ottawa díky vyhranému vhazování obsadila útočné pásmo, avšak rána od modré čáry opět nedoletěla ani ke Crawfordovi, natož do brány. Ofsajd Chicaga pak přináší komerční přestávku.
49:40
V posledních desítkách vteřin jsme nebyli svědky zrovna pohledného hokeje a celou pasáž ukončuje až vyhození kotouče po mantinelu do hlediště.
48:42
Na druhé straně se zaskvěl Corey Crawford! Domácí brankář vyrazil střelu od modré čáry, ale poté si poradil s dorážkou Pageaua i následným Lazarovým pokusem. Ottawě dnes není přáno.
48:03
Kaneova pětka se opět dokázala dostat až do blízkosti soupeřovy brány, Panarin se už už napřahoval k dorážce o odkryté svatyně ale nakonec byl puk odpálen do středního pásma.
47:29
Nepřesný střelecký pokus si může připsat Teuvo Terevainen, který lehce postrašil Andersona. V hledišti to jen tak zahučelo.
46:52
Po komerční přestávce musel být připravený Craig Anderson, jenž vyrazil střelu zleva jen k Shawovi, který rychlým projektilem vrátil kotouč do brankoviště. Hostující gólman se rychle přesunul a zasáhl.
46:26
Střelu Alexe Chiassona bez problémů zastavil pozorný Corey Crawford a následuje komerční přestávka.
46:01
Hosté sice zvýšili aktivitu, ale nyní inkasují druhou branku. Michal Rozsíval obdržel přihrávku od svého spoluhráče, jeho nepovedená střela z levé strany se zastavila o ARTEMA ANISIMOVA a ten z brankoviště doklepl puk do prázdné brány. Hosté to teď budou mít hodně těžké. Asistence: Michal Rozsíval, Patrick Kane
44:51
Nikoliv. Jediný střelecký pokus byl od modré čáry opět zastaven blokujícím hráčem Chicaga a domácí poté vyhazují puk do středního pásma.
44:33
Přechod přes útočnou modrou čáru se dvojici Turris-Stone podařil a Sens tak získávají útočné pásmo. Uvidíme, zda se dočkáme větší šance.
43:46
Domácí brankář musel dávat pozor u své tyče, protože se tam na chvíli zjevil volný hráč Ottawy s kotoučem. Vše skončilo bez většího vzrušení.
42:57
Erik Karlsson se vydal na svůj oblíbený útočný výlet, přihrál Chiassonovi, ale ten se z pravé strany k zakončení neprodral. Ke střele se dostal až McCormick, jenž ale trefil jen soupeře před sebou.
42:22
Nyní už ale dochází k přerušení hry, neboť se domácí provinili postavením mimo hru. Následuje buly ve středním pásmu.
41:47
Nepřesná rozehrávka Widemana byla tečována a icing se tedy nepíská. Ottawa však každopádně přichází o kotouč.
41:12
Domácí vstoupili do třetí třetiny lépe než jejich soupeř a opět hrají s kotoučem. Ottawa se ještě nedostala dále než k červené čáře.
40:23
Marián Hossa dokázal bekhendem dostat kotouč do brankoviště a po Shawově usměrnění puk zamířil jen o pár centimetrů vedle tyče Andersonovy svatyně.
40:01
Další třetina začne přibližně v 2:56.
Také druhá třetina zápasu je minulostí, ale tentokrát už jdou do kabin spokojenější domácí hráči. Ti sice větší část třetiny nebyli aktivnějšími, ale ve 29. minutě se k ráně od modré dostal Duncan Keith a Anderson střelu vinou kvalitní clony jednoho z domácích propustil do sítě. V posledních pěti minutách třetiny si hosté vypracovali ještě několik nadějných šancí, jenže střelu Zbanejada zastavila, stejně jako Turrisův pokus z 22. minuty, tyč brány domácího celku a McCormicka ve 39. minutě skvěle vychytal Corey Crawford.
40:00
39:59
Po icingu hostů ještě zahrozil Hjalmarsson, který vypálil od modré čáry. Anisimov tento pokus dokázal tečovat, avšak puk nakonec letěl mimo.
39:30
Panarin se pohlednými kličkami dokázal uvolnit, nicméně poté se prezentoval nepřesnou přihrávkou na Patricka Kanea a puk zamířil do neutrální zóny.
38:55
Po delší době zahrozili také Jestřábi. Hjalmarssonova rána od modré hostující brankáři větší potíže nezpůsobila.
38:16
Max McCormick puk přeci jenom získal a vybídl ke střele Karlssona. Jeho pokus se odrazil zpátky k volnému McCormickovi, ale ten si vylámal zuby na skvěle se přesunuvším Crawfordovi!
37:58
S blížícím se koncem třetiny je Ottawa jasně aktivnější. McCormick bojuje o kotouč v rohu kluziště.
37:27
Crawford předvedl krkolomnější zákrok, ale s Lazarovou střelou si bez větších potíží poradil. Vhazovat se bude po levici domácího brankáře.
37:10
36:35
A po Zibanejadově ráně z levé strany zvoní tyč! Coreyho Crawforda už dnes podruhé zachránila branková konstrukce.
36:28
Sens už jsou opět zpátky v pásmu soupeře. Bobby Ryan svým pokusem Crawfordovu bránu minul, ale hosté se i tak drží u kotouče.
35:45
Ottawa se sice od začátku přesilové hry držela v útočném pásmu, ale Turris nakonec kombinaci pokazil nepřesnou přihrávkou, po které domácí vyvezli puk až k Andersonovi.
35:10
Jeden z domácích se konečně dostal ke kotouči a Marián Hossa (CHI) tedy může zamířit na trestnou lavici. Přestupkem slovenského útočníka bylo hákování.
34:49
Ve velmi dobré pozici byl faulován Bobby Ryan a Ottawa si zahraje přesilovou hru. Teď se ale s kotoučem musí vrátit k červené čáře.
34:25
Hra se několikrát rychleji přelila ze strany na stranu a celou pasáž nakonec přerušuje opět pozorný Craiga Anderson, jenž si připsal jednoduchý zákrok lapačkou. Je tady další komerční přestávka.
33:16
Domácí předvedli velký tlak do Andersonova brankoviště, ale hostující gólman se ve svém prostoru skvěle zorientoval a volný kotouč rychle zalehl.
32:52
Na druhé straně kluziště zahrozil Wideman, jehož ránu musel vyrážet Crawford. Zákrok domácího brankáře nebyl nejistější a Stone se dostal k dorážce. Ta mířila vedle brány.
32:16
Hostující kapitán Karlsson vymýšlel zbytečnou kličku a ta vedla ke ztrátě kotouče. Panarin nabídl puk Kaneovi, který ještě hledal před bránou stojícího van Riemsdyka. Jeho teč už ale skončila v ochranné síti.
31:53
Jenže teď už jsou u puku domácí hráči, kteří uklidňují hru kombinací mezi obránci. Senátoři mezitím střídají.
31:19
Nebezpečně tečovaná rána od modré čáry skončila těsně vedle Crawfordovy brány. Ottawa po komerční přestávce zvýšila tempo a snaží se vyrovnat.
30:46
Bobby ryan se sice dokázal uvolnit poblíž modré čáry, ale poté ztratil rovnováhu a kotouč zmizel na holích domácích borců.
30:29
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny a při přerušení je čas na další komerční přestávku.
29:57
Ottawa se v útočném pásmu nemůže prosadit až ke střele. Defenzíva Chicaga je velmi pozorná a důrazným způsobem odebírá soupeři kotouč.
29:01
Jeden z hostů zkoušel zadovkou od brány najít volného obránce na modré čáře, avšak kotouč letěl přeci jenom o několik decimetrů vedle čepele onoho beka Senátorů a zamířil do středního pásma.
28:42
Další atak domácího týmu zastaven ofsajdem a následuje komerční přestávka, během které se Senátoři pokusí vymyslet akci, která by mohla vést k vyrovnání.
28:13
Domácí v posledních vteřinách převzali iniciativu a nakonec slaví úvodní branku zápasu. Po několika soubojích u mantinelu získal kotouč Toews, který nabil na modrou čáru DUNCANU KEITHOVI, jenž tvrdým projektilem propálil vše co mu stálo v cestě. Anderson nic neviděl a byl prakticky bez šance. Asistence: Jonathan Toews, Andrew Desjardins
27:51
Trochu se štěstím se nyní uvolnil Jonathan Toews, který se obtočil kolem svého strážce, ale střelou zápěstím svatyni ottawského brankáře o pár centimetrů minul.
26:48
Na druhé straně se snažil cosi zajímavějšího vymyslet Panarin. Výsledke byla jen střela z poměrně velkého úhlu a pohodový zákrok Craiga Andersona.
26:20
McCormick s Karlssonem se chvíli řítili do přečíslení dvou na jednoho, ale nakonec celou situaci dobruslili další dva domácí hráči a z přečíslení nic nebylo.
25:59
Jestřábi opět hodně otravují rozehrávku hostujícího týmu a nakonec se také dostávají ke kotouči. Střelecká pozice to však zatím není.
25:22
Ottawa se v posledních vteřinách ne a ne vymanit z vlastní poloviny kluziště. Chicago zvýšilo forčeking a hned je to znát.
24:46
Desjardins se sice po nepřesné ráně jednoho z hostů dostal ke kotouči a zavezl ho až do útočného pásma, avšak tam si nevedl moc dobře a puk zamířil zpět k červené čáře.
24:11
Domácí tým je v útlumu a hosté jsou stále lepším týmem. Crawford si před chvílí připsal další složitější zákrok, ale teď už je odpískán icing Sens.
23:36
Nakonec Senátoři dokázali znovu zakončit a donutit Crawforda k zákroku. hned po buly se Chicago provinilo zakázaným uvolněním a hra se vrátí před brankáře Jestřábů.
22:59
Na začátku druhé třetiny jsou zatím lepší hostující hráči a ti se také po zaváhání Gustafssona dostávají zpátky ke kotouči. Uvidíme, zda si Sens připraví další šanci.
22:27
Další velká šance Ottawy! Pageau se po levé straně protáhl až před Crawforda, jenž jeho zakončení jen vyrazil, ale ani dojíždějící a dorážející Chiasson domácího gólmana nepřekonal. McCormickův pokus o dorážku už byl trochu zbytečný a strhla se menší strkanice, která zůstane bez trestů.
21:53
Na druhé straně se k zakončení dostal Terevainen, nicméně jeho pokus skončil sražen Borowieckim v ochranné síti.
21:31
Teď stálo při Crawfordovi velké štěstí! Kyle Turris měl velké množství prostoru, výborně zamířil, ale jeho rychlá rána nakonec skončila na břevnu brány domácího celku!
21:06
Anderson zařídil zákrokem vhazování v pásmu Senátorů a právě hostující celek se poté rychle provinil zakázaným uvolněním. Buly se bude po chvíli opakovat.
20:48
Ani první útok druhé části v podání Chicaga nevedl k nebezpečnějšímu zakončení a Sens už vyvezli puk do neutrální zóny. Oba týmy střídají.
20:12
Ottawa přispěchala s úvodním útokem druhé třetiny. Pohotové střely Zibanejada i Karlssona však letěly mimo brankový prostor.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:02.
Úvodní část dnešního střetnutí mezi Chicagem a Ottawou je za námi a týmy jdou do kabin za stavu 0:0. Vstup do utkání mělo lepší Chicago, které si také vypracovalo přesilovou hru, ale ta se domácímu týmu vůbec nepovedla a poté jsme sledovali rychlou hru plnou nepřesností. Opravdu hodně dlouhou dobu hra nebyla přerušena a další větší šance jsme se dočkali až v přesilovce Ottawy, když Chiasson usměrnil výbornou přihrávku do brankoviště. Corey Crawford byl ale pozorný a on i Craig Anderson si tak zatím drží čisté konto.
20:00
19:58
Po zakázaném uvolnění se ještě jednou vhazovalo u Coreyho Crawforda, ale pak už se prakticky nic nestalo. Doslova za pár vteřin první třetiny skončí.
19:26
Ottawě se vydařil bleskový protiútok, ale tečované nahození ze strany nakonec neletělo do prostoru, který stráží Crawford. Karlsson poté ještě udržel útočné pásmo, avšak po chvíli se Chicago dostalo z vlastního pásma.
19:07
Craig Anderson si záhy připisuje poměrně pohodový zákrok a 53 sekund před koncem první třetiny je zahlášena ještě jedna komerční přestávka.
19:01
Podruhé během sedmi vteřin je Ottawě odpískán icing. Vhazovat se tedy bude znovu v blízkosti Craiga Andersona.
17:54
Před Andersonovou bránou měl opravdu hodně času na střelu Trevor van Riemsdyk, jenž si sjel mezi kruhy, ale svůj tvrdý projektil poslal mimo tři tyče. Jaká škoda pro Jestřáby, protože toto byla opravdu velká šance.
17:24
17:11
Chiasson si výborně najel k bráně a dokázal tečovat spoluhráčovu nabídku. Corey Crawford si připisuje první vážnější zákrok utkání!
16:42
Domácí vyváží puk z vlastního pásma a chvíli to vypadalo dokonce na přečíslení dvou na jednoho. Druhý hráč Jestřábů jel nakonec vystřídat.
16:25
Dvě rány Karlssona Crawfordy nijak nezaskočily a tak to zkusil Bobby Ryan. Svižná střela zápěstím letěla po pěkné kličce mimo.
15:56
Ottawa se až nyní usazuje v útočném pásmu. Zatím je to však bez střelby a kombinace probíhá především podél mantinelu.
15:24
Díky výbornému napadání McCormicka se Sens dostali ke kotouči v útočném pásmu a Michal Rozsíval (CHI) si pomohl hákováním. Český bek je druhým vyloučený hráčem utkání.
14:41
Duncan Keith nedokázal zpracovat poněkud prudší přihrávku na modrou čáru a Chicago je nuceno opustit útočné pásmo. Kotouč končí až u modré čáry, která je blíže bráně domácího celku.
14:25
Jestřábi vyhráli buly po zakázaném uvolnění Senátorů a okamžitá Terevainenova rána znamená druhé přerušení během necelých deseti vteřin. Čas na komerční přestávku.
13:55
Ani nyní se Senátoři nedostali k zakončení, které by doputovalo až ke Crawfordovi. Sens mají na svém kontě stále jen dvě střely, ale Chicago na tom s pěti pokusy není o moc lépe.
13:13
Celky pokračují ve velmi rychlém hokeji. K přerušení nedošlo už několik minut, avšak to vše jde ruku v ruce s počtem nepřesností a ztrát.
12:28
A tak to také zůstalo, neboť hosté nakonec u mantinelu o kotouč přišli a domácí celek černý nesmysl vyhazuje až do pásma Sens.
11:59
Až teď se ale Ottawa usazuje v útočném pásmu. Ke střele se tým z hlavního města Kanady zatím nedostal.
11:16
Chicagu se nepodařila rozehrávka a kotouč pomalu klouže až do pásma Senátorů. První u něj bude hostující kapitán Erik Karlsson, který může v klidu vymyslet jakousi zajímavější akci.
10:27
Oba celky střídají a Chicago uklidňuje hru kombinací mezi obránci. Nějakou gólovou šanci jsme dosud ještě neviděli.
09:41
Ke střele se až teď dostal Artěmij Panarin. Talentovaný Rus však Andersona svižným pokusem zpoza obránce nepřekonal.
09:09
Ani jeden z celků se nyní ne a ne výrazněji prosadit v útočném pásmu. Hra se rychle přelévá ze strany na stranu a vidíme poměrně velký počet nepřesností.
07:57
Jeden z domácích se snažil nahrnout puk do brankoviště, ale po obtočení se kolem brány jeho záměr postrádal přesnost.
07:25
A znovu jsou sudí nuceni přerušit hru. Tentokrát se proti pravidlům provinili domácí, jenž se nacházeli v postavení mimo hru.
06:58
Ottawa se provinila zakázaným uvolněním a hra se tak stěhuje před Craiga Andersona.
06:39
Lehce krkolomný přechod přes útočnou modrou čáru v podání Ottawy nakonec vedl až k zakončení, avšak Zibanejadovu ránu Crawford bez potíží zastavil a puk následně rychle rozehrál.
06:30
Andrew Shaw se na hranici brankoviště snažil dorážet nahozený kotouč, ale Anderson má kus černé pryže ve své moci. O Shawa se poté postaral velmi důrazný Borowiecki. Následuje komerční přestávka.
05:52
Rychlý přechod do útoku v podání Ottawy vedl k poměrně nebezpečnému zakončení. Přihrávka zpoza brány skončila na hokejce Marka Stonea, avšak ten z dobré pozice minul.
05:43
Chicago se díky vyhranému vhazování ujalo kotouče v útočném pásmu, nicméně následná kombinace skončila ofsajdem.
05:08
Hostující brankář bez potíží přikryl kotouč, který volně klouzal k jeho brankovišti a hra je tedy přerušena. Vhazovat se bude po levici Craiga Andersona. Právě pro brankáře Ottawy je utkání velmi speciální, neboť se narodil na předměstí Chicaga a Blackhawks ho také draftovali.
04:56
Jestřábi se v posledních desítkách vteřin ne a ne prodrat přes dobře bráněné střední pásmo. Od vyloučení Borowieckiho jsou hosté velmi pozorní.
04:26
Bobby Ryan se u červené čáry snažil uvolnit, ale nakonec skončil po souboji se soupeřem na ledě. Vylučovat se nebude a kotouč tak získávají domácí.
04:05
03:36
Po ztrátě domácích ve středním pásmu dokonce zahrozil hostující Kyle Turris. Střela zápěstím z velkého úhlu Crawforda nepřekvapila.
03:17
A další dvě vyhození puku přes všechny čáry. Ottawa se zatím brání ve velkém stylu.
02:48
Jenže Senátorů se už podruhé podařilo vyhodit puk až za Crawforda a obranná čtveřice odjíždí střídat.
02:05
Snaha domácích je odměněna přesilovou hrou. Dvě trestné minuty za nedovolené bránění dostává Mark Borowiecki (OTT).
01:41
Andrew Desjardins obdržel kotouč u modré čáry, výbornou stahovačkou se zbavil jednoho ze soupeřů a zahrozil z mezikruží. Jeho střela šla těsně vedle.
01:05
Chicago získalo kotouč v rohu kluziště poblíž Andersonovy brány a opět tedy obsazuje útočné pásmo.
00:26
Jako první se do útočného pásma dostali domácí hráči a Anderson musel okamžitě zasahovat. Střela od modré čáry v podání Hjalmarssona však nebyla příliš nebezpečná.
00:01
Obě státní hymny byly dozpívány a úvodnímu buly tak nic nebrání. Utkání bude zahájeno za pár desítek vteřin.
Slavnostní chvíle ocenění Patricka Kanea je za námi. Nejvyšší čas na kanadskou státní hymnu, po níž bude následovat samozřejmě také ta americká.
Ještě před zahájením dnešního zápasu dojde k ocenění Patricka Kanea. Domácí celek se totiž rozhodl ocenit jeho šňůru 26 zápasů v řadě, ve kterých letos bodoval. Nutno říci, že se jedná o úctyhodný počin.
Vítejte u online přenosu ze zápasu mezi Chicagem a Ottawou. Hráči ještě nejsou na ledové ploše a je tedy jasné, že začátek utkání bude o několik minut opožděn.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Gustafsson, Rozsíval, van Riemsdyk – Hossa, Toews, Shaw – Kane, Anisimov, Panarin – Terevainen, Danault, Desjardins – Garbutt, Rasmussen, Bickell

Ottawa Senators: Anderson (Hammond) – Karlsson, Claesson, Borowiecki, Wiercioch, Wideman, Methot – Stone, Turris, Smith – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Chiasson, Pageau, McCormick – Neil, Lazar, Smith

Rozhodčí: TJ Luxmore, Wes McCauley – Shane Heyer, Brian Murphy.

OTTAWA SENATORS

Oproti domácímu týmu jsou hosté ve velkém útlumu. Po solidním vstupu do sezóny se Ottawa vinou nepovedených posledních zápasů (7 proher z 10 zápasů) propadla až na desátou pozici Východní konference. Tabulka konference je sice hodně vyrovnaná a na druhé místo Senátoři ztrácí jen šest bodů, ale i tak by dnes Sens potřebovali zabrat. Zlepšit potřebuje především obrana, která je pátou nejhorší v rámci celé NHL.

CHICAGO BLACKHAWKS

Obhájci Stanley cupu potvrzují, že patří k největším favoritům na vítězství v letošní sezóně NHL a nachází se na krásné čtvrté pozici Západní konference. Po 39 zápasech má Chicago 48 bodů a od druhého Los Angeles je dělí jen dvě vítězství. Největší zbraní celku je ofenzíva, která už dokázala nastřílet 108 branek, což tým v tomto ohledu řadí na třetí místo konference. Ve svých řadách mají navíc Jestřábi nejproduktivnějšího hráče celé NHL, Patricka Kanea!

Brent Seabrook 25 (6+19)
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, ve kterém se střetnou týmy Chicago Blackhawks a Ottawa Senators. Utkání začíná v 01:00.