Do zápasu nenastoupil žádný z českých a slovenských hokejistů.
Střely na branku v zápase

Anaheim Ducks: 35

Winnipeg Jets: 20
Máme za sebou utkání, ve kterém proti sobě v odvetě jarního prvního kola play-off nastoupili Anaheim Ducks a Winnipeg Jets. Nutno konstatovat, že domácí Kačeři měli celý zápas pod kontrolou, svého soka téměř k ničemu nepustili a vesměs diktovali tempo hry. Domácí hráči o svém úspěchu rozhodli v průběhu prvních dvou period, v té třetí už se skóre nikterak nepohnulo ani na jednu stranu. Velice dobrý výkon potom převedl domácí gólman John Gibson, jenž svůj celek v důležitých momentech dokázal podržet. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký začátek nového týdne.
59:45
Nahození domácích obránců o zadní mantinel, puk končí na hokejkách Winnipegu. Víc už se toho asi nestane, Anaheim si dojde pro vítězství v základní hrací době.
59:22
Tak se přeci ještě bude vylučovat, a to na obou stranách. Z domácích řad musí už spíše jen symbolicky na trestnou lavici Korbinian Holzer (ANA) za nesportovní chován, Dustin Byfuglien (WPG) zase musí jít pykat za hrubost.
59:02
Poslední minuta základní hrací doby a zdá se, že víc už se toho dnes nestane, co se týče zvratu ve skóre. Anaheim se ale ještě vrací k brance Hutchinsona.
58:25
Anaheim Ducks zvládli další vhazování v útočné třetině, Winnipeg přesto stačil vyhodit, Wheeler se ujal celé situace a ještě zkusil zahrozit. Ale na lepší zakončení už nestačil.
58:03
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, Anaheim Ducks začínají z vlastního pásma a zatím si vedou dobře v přechodu přes modrou čáru. Následně ovšem Jets vyhazují touš na zakázané uvolnění a bude se vhazovat před jejich gólmanem.
57:49
Ještě jedna komerční přestávka po hostujícím ofsajdu a po delší době přerušená hra. Za chvíli pokračujeme ve zbytku třetí periody.
57:18
Také obrana Winnipeg Jets dostřídala, ale teď už bude mít hodně těžké přecházet do pásma soupeře, protože Anaheim se dobře staví do obranných pozic na modré čáře.
56:39
Ještě stále se nepřerušila hra, Byfuglien na modré čáře na hranici ofsajdu, avšak hra pokračuje. Pak už s klidem na duši rozehrál puk ze svého pásma Ryan Getzlaf.
56:08
Lindholm si dělal naděje na slibnou šanci na pravém kruhu, ale když už se chystal pálit, protihráč mu zablokoval hokejku.
55:38
Čas do konce základní hrací doby začíná Stíhačkám hodně rychle ubíhat a hostující ztráta činí stále tři branky. Zdá se, že Ducks mají zápas ve třetí části pod kontrolou.
54:58
Obě strany barikády už stačily vystřídat a druhá útočná formace Wiinipegu se hnala do útoku. Ale pozorné také obranné řady Ducks, které si se vším radí dobře.
54:28
Stále ještě píšťalka rozhodčího nerozezvučela halu, takže se pokračuje ve vysokém tempu a hraje se nyní ze strany na stranu. Avšak nesledujeme příliš střel na branku a pokusů o zakončení.
53:40
Už poměrně dlouho se hraje bez přerušení, Bryan Little za brankou Ducks měl dostatek prostoru a času, přesto nenašel přesně nikoho ze spoluhráčů před brankou.
53:10
Ryan Getzlaf ukazuje, že dnes hraje ve velkém stylu, úplně v pohodě obešel dva hráče soupeře. Na zakončení už ale nestačil, v rozhodujícím momentě mu puk přeskočil hokejku.
52:20
Obrovská příležitost také na druhé straně hrací plochy, ale Kesler trefil z nečekané pozice pouze tyčku Hutchisonovy klece.
51:56
John Gibson musel být hodně hbitý, protože se proti němu řítil jeden z útočníků soupeře úplně sám. Ale také teď si gólman Ducks věděl rady a podržel svůj celek nad vodou.
50:40
Znovu se hraje, stále jsou to hráči Winnupegu, kdo musí dávat moc dobrý pozor před vlastní klecí. Uvidíme, zda se teď hostům podaří dostat také do útočné akce.
50:30
Proti Holzerově nahození musel Hutchinson vytáhnout lapačku, následně také přerušil hru. Pokračovat budeme hned po konci komerční přestávky.
50:10
Po delší době zákrok pro Gibsona, ten ale jen celkem v pohodě a s klidem vyrazil kus černé gumy před sebe..
49:32
Až nyní hra přerušena a hala jásá nadšením, protože se jí výkon Kačerů líbí, Ducks aktuálně herně hodně na koni a útočně přehrávají svého soupeře také ve třetí třetině.
49:10
Hraje se již v pěti proti pěti, dlouho se nepřerušovalo a hra má vysoké tempo. Puk si teď vyměňovali Rakell a Perry.
48:20
Přesilovka Jets se blíží ke konci, jeden z útočníků Ducks se ale před chvíli zjevil sám před brankářem Winnipegu, div že netrefil prostor mezi betony. Veliká možnost pro domácí.
47:55
Thompson se neukvapil a podržel puk na hokejce, získal tím nějaký čas pro své mužstvo, které je dokonce i ve vlastním oslabení docela nebezpečné.
47:20
A podobná situace potom ještě dvakrát v krátkém časovém úseku. Ne ne, přesilové hry dnes není to, co by Jets fungovalo nějak příliš dobře.
46:45
Winnipeg sice na úvod přesilové hry vyhrál buly, ale moc dlouho se v pásmu neudržel, Ducks okamžitě vyhazují přes všechny čáry.
46:21
Před komerční přestávkou se bude vylučovat, je z toho nepříjemnost pro domácí celek. Na dvě minuty je do boxu trestoměřičů odeslán Andrew Cogliano (ANA), který dle soudu hlavního rozhodčího zápasu sekal soupeře.
45:58
S pukem za svou brankou si zahrál John Gibson, musel ale s rozehrávkou spěchat, protože měl na zádech dva hráče v bílém trikotu.
45:25
Winnipeg už sice v útočné periodě, ale tam málem chyboval a skoro dovolil soupeři velikou šanci na samostatný únik.
44:52
Dva na dva jeli útočníci Anaheimu, Silfverberg nakonec volil místo přihrávky střelu zápěstím, avšak netrefil přesně branku tak, jak si asi představoval.
44:10
Getzlaf se nebál vypálit ani jako útočník od modré čáry, jeho pokus navíc vůbec nebyl špatný, Hutchinson musel jeho pecku likvidovat betonem.
43:58
Winnipeg nenašel jiný recept na rozehru, než poslat puk na zakázané uvolnění. Bude se tedy opět vhazovat před hostujícím zařízením.
43:20
Znovu se potvrzuje, že Kaliforňané chtějí zakončovat z každé pozice, i proto se teď jeden z domácích obránců snažil prosadit z druhé vlny.
43:01
A Hagelin s Keslerem následně sehráli další velice povedenou kombinace, se zakončením prvního jmenovaného měl Hutchinson pořádné starosti.
42:50
Silfverberg se dobře popral o kotouč ve středním pásmu a málem získal slibnou šanci pro Ducks.
42:18
Už ale zase pozor na situaci před klecí Hutchinsona, kde se po puku natahoval Horcoff a také Cogliano. Ani jeden z nich ovšem nakonec nedokázal přesně zakončit.
41:45
Hostující parta se dostala pouze ke střele z dálky, takže zatím žádná větší šance pro Stíhačky, zkoušel to také Byfuglien.
41:07
Skoro to vypadalo, že by se Corey Perry mohl dostat sám do úniku na branku, avšak na poslední chvíli mu stačil jeden z obránců Jets vypíchnout kotouč z hole.
40:51
A další přerušení hry, puk vytečován někde mezi diváky a některý z fanoušků si domů ponese hezký suvenýr.
40:45
Corey Perry našel volného Getzlafa, druhý jmenovaný pak neváhal a hned zakončoval. Michel Hutchinson tentokrát zavčas připraven zakročit.
40:30
Na chvíli se kus černé gumy dostal před Gibsona, ale o chvíli později už odpískáno postavení mimo hru Winnipeg Jets.
40:08
Také na prvním buly ve třetí třetině se vedlo lépe Anaheimu, hned si Ducks připisují střelu na branku.
40:01
Přibližujeme se začátku třetí třetiny, ve které bude Winnipeg zkoušet odrazit aktuálně dostatečný náskok Anaheimu.
Střely na branku po dvou třetinách

Anaheim Ducks: 23

Winnipeg Jets: 15
Ve druhé třetině padly dohromady tři branky, dvě z toho velebili hráči Anaheim Ducks, ti tak před začátkem třetí části vedou celkem jasným poměrem 4:1. Uvidíme ale, zda se ještě Winnipegu povede se zápasem ve třetí periodě něco udělat.
40:00
39:46
Ještě jedno přerušení hry, Ducks v postavení mimo hru.
39:30
Už běží poslední minuta druhé třetiny, hraje se znovu v blízkosti klece Winnipeg Jets.
38:41
Anaheim právě vstřelil branku!
Nejdříve se objevil jeden z domácích hráčů sám před brankou a proti Michaelu Hutchinsonovi se ve veliké šanci nedokázal prosadit. Ale Ducks se nevzdali a ještě zkusili udržet puk na hokejkách. Rozhozená obrana Winnipegu pak nestačila reagovat ani napodruhé, to už zůstal před zařízením Jets volný RYAN KESLER, který nezazmatkoval a s rozvahou dokázal zavěsit kus černé gumy do sítě. Je tu využitá přesilovka Anaheim Ducks a domácí Kačeři mají svůj náskok o tři branky před koncem druhé periody zpátky. Asistence: Chris Stewart, Kevin Bieksa.
38:03
Už se ale Ducks dokázali usadit trvaleji před brankářem soupeře a rychle kombinují.
37:28
Anaheim už sice získal pásmo, ale Perry po nahrávce od Stewarta pálil pouze nepřesně, navíc jen z dálky, takže žádná větší práce pro Hutchinsona.
36:56
Šance přesilové hry pro Anaheim Ducks, za podražení je nucen za katr odejít hostující muž Toby Enström (WPG). Před koncem druhé třetiny tedy ještě jedna šance pro kalifornský klub.
36:40
Dlouho byl puk tlačen hráči u mantinelu, pak si rozhodčí všiml faulu a ponechává výhodu. Bude se vylučovat.
36:16
Nyní už ale musí na druhé straně zasahovat Michael Hutchinson, který si do statistik připisuje další zdařilý zásah lapačkou.
36:00
Už se hraje poměrně dlouho bez přerušení, beci Jets jen nahodili puk o zadní mantinel a doufali, že se o něj spoluhráči z útoku zdařile poperou.
35:25
Ryan Kesler důrazný u mantinelu, také díky němu teď neměl John Gibson žádnou práci a nemusel vytahovat zákrok.
34:57
Znovu velice dobrá práce domácích hráčů ve středním pásmu, kteří dokonce stačili přečíslit na chvíli Jets. Ale tentokráte se Ducks do zakončení nedostali.
34:39
Rickard Rakell a jeho další velká šance v dnešním zápase, teď měl ale i slušnou porci smůly, protože při své tvrdé ráně z dálky zlomil hokejku a bylo po možnosti.
34:22
Ještě jedna komerční přestávka, pokračovat budeme po jejím konci.
33:43
Pořádný šrumec před brankou Winnipegu, kde se ve slibné možnosti na dorážku ocitl Corey Perry. Ale ani on teď nedokázal procpat kus černé gumy za čáru.
33:08
Domácí hráči stačili dostřídat celou formaci, čerstvé síly pořádně udělaly průvan před Hutchinsonem. Ale na přesnou střelu si ještě musíme chvilku počkat.
32:45
Nahrávka před branku na volného Stewarta nevyšla, a tak se Ducks musejí poroučet zpátky do středního pásma. Hra ale následně rozhodčím přerušena.
32:15
Maroon získal pásmo zpátky pro svůj celek, ale neměl komu nahrát, takže proti třem hráčům v bílém trikotu neměl moc šancí na úspěch.
31:40
Dobrá možnost pro Hagelina na pravém kruhu, kterému ale nakonec stačil hokejku zablokovat protihráč. Také Ducks si tedy musí na další zakončení ještě počkat.
31:19
Zakázané uvolnění Winnipegu, druhý hostující technický přestupek v krátkém časovém rozmezí.
31:03
Už už si Jets dělali zálusk na přečíslení, jenže znovu je zastavuje postavení mimo hru, takže se bude pouze vhazovat ve střední třetině hrací plochy.
30:35
Kačeři se dnes snaží pálit z každé pozice, znovu se to teď potvrdilo, když z hole Bieksy letělo na Hutchinsona alespoň lehké nahození.
30:26
Michael Hutchinson má kus černé gumy v lapačce a my budeme v zápase pokračovat po konci komerční pauzy.
29:58
John Gibson musel dávat pozor na zakončení Blakea Wheelera z pravého kruhu, ale uvedený hokejista Jets vůbec nestačil trefit branku.
29:29
Je to tak, domácím mužstvo zpátky v plném počtu a Winnipeg se dnes zatím v přesilovkách docela trápí. Už se znovu v pěti vrhají kupředu Ducks.
29:08
Už jen vteřiny zbývají do konce dalšího domácího trestu. Zdá se, že Ducks zvládnou i další oslabení.
28:05
Zakázané uvolnění Winnipegu, hosté se tak připravili o šanci hrát v útočném pásmu.
27:50
Přestože teď už souhra Jets vypadala před Gibsonem daleko nadějněji, chybí hostům přesnost v zakončení.
27:20
Avšak ani tuto početní výhodu nezačínají hosté nejlépe, hned se domácím hráčům daří vyhodit puk daleko od své branky.
27:07
Bude se vylučovat z domácích řad, dvě minuty za vysokou hokejku totiž dostává Patrick Maroon (ANA), je tu tedy další dobrá šance pro Jets na skórování.
26:56
Winnipeg právě vstřelil branku!
Ale pozor, máme tu docela rychlou odpověď od hostujících Jets. A podobně jako v případě branky Perryho, také nyní se jednalo o překvapení pro jednoho z gólmanů, tentokráte pro Johna Gibsona. Zdálo se totiž, že brankář Anaheim Ducks se zakončením TYLERA MYERSE moc nepočítal. Zmíněný hostující muž krásně nabral puk a zavěsil jej do horní poloviny zařízení Kačerů, možná ještě s pomocí teče jednoho z domácích hráčů. Winnipeg se tak dostává zpátky do zápasu a je možné, že tato branka by mu mohla hodně pomoci, uvidíme. Asistence: Blake Wheeler, Bryan Little.
26:33
Opět se dlouho hrálo u mantinelu v rohu, pak už ale obránci Jets vyvážejí puk alespoň do středního pásma.
26:08
Další práce pro Hutchinsona, který teď jenom vyrazil puk před sebe, víc už nestihl.
25:38
I nadále jsou to domácí, kdo má častěji puk na svých hokejkách, Winnipeg zatím těžko hledá recept na aktivní Kačery.
25:01
Tohle už budou daleko větší trable pro Winnipeg Jets. Od začátku druhé třetiny mají Anaheim Ducks jasnou herní převahu, tvořili si více šancí a navíc trávili mnoho času v útočném pásmu. Teď se ale jednalo o rychlý přechod modré čáry a překvapení pro bránící hráče v hostujícím trikotu. Najednou se v šanci zjevil COREY PERRY, který vůbec na nic nečekal, prostě nabral puk na hokejku a tvrdě jej napálil směrem na branku. A pak už se mohla hala radovat, Michael Hutchinson totiž potřetí v zápase kapituloval. Je tu tedy náskok Kačerů o tři branky. Asistence: Rickard Rakell, John Gibson.
24:39
Už se ale zase vrací hra před brankáře v bílém dresu, kde měl spoustu práce s Perrym Myers. Jets alespoň vyhazují kotouč.
24:13
Po delší časové odmlce v útočné periodě také Winnipeg Jets, přestože bez lepší šance na střelu.
23:54
Hodně nebezpečná teč Carla Hagelina těsně před Hutchinsonem, gólman Winnipegu měl co dělat, aby neposedný kotouč zkrotil. Ale zvládl to.
23:28
Ducks se podařilo soupeře zatlačit do jeho pásma, ale zatím se domácí muži nemohou dostat do zakončení, bojuje se hodně o kotouč u mantinelu.
22:50
Michale Hutchinson pomohl s rozehrávkou svým spoluhráčům, zahrál si s pukem a dokonce to vypadalo, že by se tato situace pro Jets mohla ujmout. Nestalo se tak.
22:30
Po novém buly před zraky Johna Gibsona se okamžitě bez přípravy napřahoval Jacob Trouba. Jeho pecka vytečována do ochranné sítě, bude se znovu vhazovat na stejném místě.
22:14
Bieksa se na druhé straně barikády pokusil o nebezpečnou pecku z dálky, tu ještě někdo stačil tečovat mimo dosah tří tyčí.
21:43
Už hraje vepředu Stafford, který ale v danou chvíli neměl spoluhráče to kombinace, takže musel postupovat sám. Nakonec vůbec nevystřelil na branku.
21:32
Jenom lehké nahození od Perryho od mantinelu, ale Hutchinson jej znovu raději podrží ve své náruči. Vhazování po jeho levé ruce.
21:23
Trouba si nebyl moc jistý před vlastní brankou, a tak Michael Hutchinson raději podržel puk, aby nedošlo k dalším komplikacím.
20:55
Horcoff jenom zkusil poslat touš po ledě z dálky a doufal, že jej někdo z jeho spoluhráčů tečuje. To se ale nestalo a hrají beci Jets.
20:25
Už se tedy hraje v plném počtu, Anaheim Ducks v první možnost získat pásmo, ale zatím se jim nedaří dostat na puk za modrou čarou.
20:17
Hra poprvé přerušena ve chvíli, kdy se vyloučený hokejista z domácích řad vrací zpátky na ledovou plochu.
20:09
Na prvním buly ve druhé třetině si lépe nechali dařit Anaheim Ducks, ti také hned vyhazují puk za branku soupeře.
20:01
Vše je připraveno na úvodní buly prostřední části tohoto střetnutí.
Jets budou na startu druhé třetiny ještě dohrávat krátký zbytek své přesilové hry.
Nebude dlouho trvat a vypukne druhá třetina zápasu.
Střely na branku po první třetině

Anaheim Ducks: 14

Winnipeg Jets: 8
Máme za sebou úvodních dvacet minut v Anaheimu, domácí Ducks zatím vedou rozdílem dvou branek. Jednou se trefili při hře pět na pět, podruhé v přesilovce. Uvidíme, jak bude Winnipeg herně reagovat v prostřední části.
20:00
19:42
Ještě jedno vhazování ve středním pásmu, Stíhačky si ani teď nemohou v přesilovce vytvořit lepší tlak na branku.
19:13
Dokonce se ještě Cogliano dostával ve vlastním oslabení do šance, ale v rychlosti trefil pouze zadní mantinel za klecí Jets.
19:03
Už se rozběhla poslední minuta první třetiny, kotouč musejí obránci Winnipegu rozehrávat zpoza vlastí branky, kam jej Ducks poslali.
18:25
Myers zkusil rychlou střelou překvapit Gibsona, ale ten se vůbec nenechal zaskočit a zasahuje dobře lapačkou.
18:17
Jenže dlouho si Anaheim v plném počtu nezahrál, odsouzen je nyní autor první branky zápasu Rickard Rakell (ANA), který také dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Před koncem úvodní periody tedy ještě jedna šance pro Jets.
17:40
Až nyní první střela v přesilovce pro hosty, to už ale Kesler opět posílá kotouč až ke kleci Hutchinsona. Zdá se, že tohle už Kačeři zvládnou.
17:03
Přesilovka Winnipegu je ve své druhé polovině, Myers si snažil pohrát s pukem na holi a rozehrát jej, ale nakonec také chybuje.
16:37
Tahle akce už vypadala z hostujícího pohledu daleko lépe, ale Byfuglien tak dlouho váhal vypálit, až střelu zkazil.
16:13
Ale ani Stíhačky nezačínají svou přesilovku nejlépe, hned se Ducks dostali na kotouč a vyhodili jej přes všechny čáry pryč.
16:00
Úvodní početní výhoda zápasu pro Winnipeg Jets. Corey Perry (ANA) musí na trestnou lavici za nedovolené bránění a doufá, že jeho tým neinkasuje.
15:52
Ponechaná výhoda pro Winnipeg, bude se poprvé vylučovat z řad domácího mužstva.
15:27
Hodně krkolomná situace na modré čáře, ale Ducks ji nakonec zvládli. Přesto jeden z jejich hráčů v rozhodující chvíli přišel o kotouč.
15:14
Puk sražený na střídačku Anaheim Ducks, bude se tedy muset vhazovat ve středním pásmu.
14:50
Hned po vhazování pálil Stewart, jeho ránu očividně Hutchinson neočekával a halou to jenom zahučelo.
14:45
Znovu pokus z dálky, tentokrát v podání Holzera, kterému se ovšem Hutchinsona zaskočit nepovedlo. Následuje komerční přestávka.
13:58
Veliká šance Ryana Keslera na druhé straně hrací plochy, když se domácí šikula proháčkoval až do zakončení a obrana Jets měla co dělat.
13:35
Jets tentokráte už zvládli buly, Wheeler se ale příliš ukvapil se svou rozehrávkou zpoza branky, takže netrefil přesně hůl spoluhráče.
13:22
Sotva puk padl na ledovou plochu, bude se muset buly opakovat. Kotouč totiž končí někde mezi diváky.
13:15
Až nyní vyslal pumelici od modré čáry Byfuglien, který trefil přesně do výstroje Gibsona. Pokračujeme po komerční pauze.
12:50
Zatím určitě nesledujeme tolik atraktivní hokej, přesto už padly dvě branky. Winnipeg na další střelu na branku musí stále ještě čekat.
12:07
Ducks teď sice zavezli puk až k brance Hutchinsona, ten ale vůbec nemusel zasahovat, protože útočníci Ahaneimu si při souhře neporozuměli.
11:39
Také ve střelách na branku jsou na tom lépe daleko více domácí, hned se to snažil napravit ránou z dálky hostující Myers.
11:01
Teď už ale zakázané uvolněná Anaheim Ducks, po delší časové odmlce bude muset dávat pozor také John Gibson.
10:50
Hostující mančaft má zatím dnes veliké problémy s rozehrávkou, jen těžko se dostává do útočného pásma.
10:33
Znovu se hraje v pásmu Jets, ale teď se tam nemohou Kačeři stabilněji dostat na puk.
09:04
Původně tahle přesilovka nevypadala pro domácí barvy vůbec dobře, ale v jejím závěru se podařilo Ducks udeřit, čímž zvýšili své vedení už na dvě branky. Stačilo jenom málo a využitá početní výhoda byla na světě. Přesnou ránu od modré čáry se před brankářem Hutchinsonem snažil ještě tečovat Ryan Kesler, ale už puk nezasáhl a touš prošel do sítě Winnipeg Jets i bez jeho pomoci. Za střelce tedy označen KEVIN BIEKSA, jehož trefu teď mohou domácí fanoušci oslavovat. Jak budou Jets reagovat? Asistence: Sami Vatanen, Mike Santorelli.
08:25
Až nyní, ale to se zase kotouč i s trochou štěstí odrazil zpátky do střední periody.
07:50
A znovu puk musejí rozehrávat za Gibsonem obránci Ducks, zatím se Anaheim má problém usadit před klecí Hutchinsona a vytvořit si lepší možnost.
07:17
Winnipegu se ale hned daří vyhodit přes všechny čáry, tohle oslabení začíná pro hosty dobře.
07:08
První přesilovou hru utkání si zahrají domácí hokejisté, na trestnou lavici je totiž odeslán Jacob Trouba (WPG), který se dle soudu rozhodčího provinil nedovoleným bráněním.
07:07
Ještě jedna Keslerova šance, ale teď se bude znovu vylučovat.
06:39
Už se znovu hraje a opět se touš většinou nachází ve středním pásmu. Tam se jej zkusil rychle napálit směrem na brankou soka Ryan Kesler.
05:53
A hned jsme tu měli také pořádně dlouhou bitku mezi dvěma kohouty z obou stran. Za hosty se rval Chris Thorburn (WPG), za domácí Kačery pak Chris Stewart (ANA). Oba pochopitelně dostávají tresty za rvačku.
05:51
Ale ještě v první polovině první třetiny se dočkáme první branky zápasu, Anaheim Ducks si postupně dokázali vypracovat zdánlivě méně nebezpečné šance, jedna z nich ovšem rozvlnila síťku hostujícího Winnipegu, který teď bude muset dotahovat náskok kalifornského klubu. Důležitá byla v tomto případě pohotovost, protože autor zásahu RICKARD RAKELL jako první zareagoval na situaci před brankovištěm, odkud stačil hodně neposedný a skákající kotouč zasáhnout a poslat jej do svatyně. Anaheim se tedy ujímá jako první vedení. Bez asistence.
05:13
Puk za brankou Hutchinsona v moci domácích hráčů.
04:40
Když už se zdálo, že by se Jets mohli usadit před kleci Gibsona, na poslední chvíli o touš zase přišli a s toušem pokračovali Ducks.
04:16
Hodně se bojuje o kotouč ve středním pásmu, zatím to vypadá, že oba celky volí vyčkávací taktiku.
03:47
Kotouč na pravém kruhu získal Getzlaf, jenž vůbec neváhal a hned se snažil jít do zakončení. Přestože mířil, puk vůbec netrefil branku.
03:33
Anaheim Ducks až moc spěchali přes modrou čáru, rozhodčí si toho všiml a odpískal dle pravidel postavení mimo hru.
03:10
Nahození domácích obránců přes všechny čáry icinge nekončí, ale už hraje znovu Winnipeg.
02:35
Znovu byli domácí muži důraznější u mantinelu, kde probíhal souboj, takže získali puk na hole. Na první výraznější šanci zápasu ale stále čekáme.
02:19
Už se hraje docela dlouho bez přerušení, až nyní zní píšťalka rozhodčího. Puk bude padat na ledovou plochu ve středním pásmu.
01:48
Nyní jsou zase o něco aktivnější Kačeři, jejich třetí formace dostala Hutchinsona do ohrožení, ale další zákrok pro gólmana Stíhaček z toho není.
01:08
Hostující obrana se teď pořádně zapotila, aby zabránila průniku kotouče, ale Winnipeg to zvládl. Už může znovu rozehrávat ze zadní řad.
00:58
Po vhazování před brankou Ducks se domácí hráči zmocnili puku a na druhé straně hrací plochy zasahuje lapačkou také Hutchinson. Oba gólmani už mají první zákroky za sebou.
00:30
Trouba to zkoušel sám a zavezl kotouč za branku Gibsona, jenže neměl komu nahrát, a tak se Jets k první střele na branku zatím nedostali.
00:08
Jako první se na kotouč v dnešním utkání dostali hostující muži, hned se vrhli kupředu přes modrou čáru.
00:01

Anaheim Ducks: Gibson – Lindholm, Manson, Vatanen, Bieksa, Stoner, Theodore – Rakell, Getzlaf, Perry – Hagelin, Kesler, Silfverberg – Sekáč, Horcoff, Santorelli – Maroon, Thompson, Cogliano

Winnipeg Jets: Hutchinson – Trouba, Byfuglien, Enström, Myers, Stuart, Chiarot – Stafford, Little, Wheeler – Ladd, Lowry, Burmistrov – Thorburn, Perreault, Ehlers – Armia, Copp, Halischuk.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání, za několik okamžiků bitva vypukne.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Budeme sledovat souboj dvou celků Západní konference, které na sebe narazí vůbec poprvé v této sezóně a odehrají odvetu za jarní první kolo play-off. Uvidíme duel mezi Anaheim Ducks a Winnipeg Jets.

Jiří Sekáč (ANA) (1 + 2)
Ondřej Pavelec (WPG) (15 odchytaných zápasů)
Předchozí vzájemné utkání

Oba týmy se spolu naposledy potkaly v play-off minulý rok na jaře, Anaheim Ducks jasně předčili svého soupeře a vyřadili jej poměrem 4:0 na zápasy. Poslední utkání vyhráli Kačeri poměrem 5:2.
ANAHEIM DUCKS

Jestliže sledujete pravidelně National Hockey League, pak už jste si určitě všimli, že hokejisté Anaheim Ducks už nefigurují na poslední příčce Pacifické divize, tuto pozici nedávno přenechali Edmonton Oilers. Sezóna, která se zatím pro Kačery nevyvíjela vůbec dobře, ještě ovšem nemusí být tolik ztracená. Anahemští ztrácejí pouhé tři body na druhé místo v divizní tabulce, vyrovnanost Pacifické divize je opravdu neskutečná. Jediný, kdo si v ní dokázal utvořit náskok, jsou Los Angeles Kings. Přestože naposledy Ducks prohráli v nájezdech s Vancouver Canucks, předtím třikrát zvítězili a zdá se, že by se v Honda Center zase mohlo začít blýskat na lepší zítřky. Corey Perry (13 + 11) zatím táhne statistiky týmu, pochopitelně mu pomáhá Ryan Getzlaf (3 + 20). Dnes se Anaheim představí po menší pauze doma, zužitkuje toho?
WINNIPEG JETS

Poslední místo v Centrální divizi určitě nebude tou pozicí, jakou by si vedení kanadského klubu před začátkem sezóny představovalo. Ztráta jednoho bodu na předposlední Colorado sice je mírně pozitivní, přesto by ve Winnipegu viděli daleko lepší výsledky. Na druhou stranu, Stíhačky dokázaly ovládnout tři z posledních čtyř duelů, to když si stačily vyšlápnout na San Jose Sharks, Detroit Red Wings a Pittsburgh Penguins. Naposledy se Jets převedly práve u Žraloků ze San Jose, tam zvítězili celkem hladce 4:1 v základní hrací době. Kanadské bodování týmu vede Blake Wheeler (10 + 29). Stydět se ale nemusí ani Bryan Little (14 + 18) či jejich kolega Mathieu Perreault (5 + 21). Dnešní duel na ledě Anaheimu bude pro Winnipeg pokračováním v cestování po Kalifornii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.