OH - Atletika - Skok o tyči - kvalifikace (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  2. srpna 2021   12:20

Ukončeno

Skok o tyči - kvalifikace (ženy)

Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou.
Postupující do finále

Nikoleta Kyriakopoulouová (GRE)
Katie Nageotteová (USA)
Robeilys Peiňadová (VEN)
Tina Šutjová (SLO)
Wilma Murtová (FIN)
Iryna Žuková (BLR)
Angelica Bengtssonová (SWE)
Maryna Kylypkovová (UKR)
Holly Bradshawová (GBR)
Anicka Newellová (CAN)
Anželika Sidorovová (ROC)
Yarisley Silvaová (CUB)
Katerina Stefanidiová (GRE)
Morgann Leleuxová (USA)
Sü Chuej-čchin (CHN)
Deštěm poznamenaná kvalifikace tyčky má patnáct postupujících. Limit pro finálovou účast byl nakonec nastaven na 455 centimetrech. Všechny favoritky laťku v této výšce přeskočily a překvapení nepřipustily. Totéž se bohužel nepodařilo Romaně Maláčové, jež marně útočila na vylepšení sezónního maxima, skončila tak těsně před branami v kvalifikaci.
Kvalifikace skončila.
Výšku 455 centimetrů přeskočilo dohromady patnáct tyčkařek. Rozhodčí se po poradě rozhodly kvalifikaci ukončit a do finále pustit všech patnáct úspěšných, byť měla postupovat pouze nejlepší dvanáctka.
Pořádný kámen ze srdce spadl Sü Chuej-čchin. Číňanka začínala na 455 centimetrech, ale překvapivě prvními dvěma pokusy shodila. Napotřetí se ale zkoncentrovala a udržela se v soutěži. Na třetí pokus uspěla i Ukrajinka Kylypkovová a Američanka Leleuxová.
Romana Maláčová shodila 455 centimetrů i napotřetí a ve finále tyčkařského finále se nepředstaví.
Tyčku ve výšce 455 centimetrů doposud přeskočily Bradshawová, Newellová, Sidorovová, Silvaová, Stefanidiová, Kyriakopoulouová, Nageotteová, Peiňadová, Šutejová, Murtová, Žuková a Bengtssonová. To je přesně dvanáct tyčkařek, což by znamenalo finálové složení.
Ne, Romana Maláčová neuspěla ani napodruhé. Pokud shodí i napotřetí, může se s postupem do finálové dvanáctky rozloučit.
Yarisley Silvaová na druhý pokus přeskočila 455 centimetrů a zhluboka si oddechla. Za okamžik čeká druhý pokus i Romanu Maláčovou.
Přes tyčku ve výšce 455 centimetrů se přehouplo zatím pouze sedm tyčkařek. To znamená, že by se klidně mohlo rozhodovat o finalistkách už nyní.
První pokus má za sebou Romana Maláčová, která neuspěla. Češka měla problémy už na výšce 440 centimetrů, kde uspěla až napotřetí. Pokud zvládne 455 cm, bude se jednat o její sezónní maximum.
Yarisley Silvaová první pokus na 455 centimetrech nezvládla. Na rozdíl od Anicky Newellové a Holly Bradshawové, Britka absolvovala vůbec svůj první pokus v rámci kvalifikace.
Počasí se umoudřilo, kvalifikace může pokračovat.
Kvalifikace je přerušena z důvodu silného deště. Pokračovat se bude, až se podmínky umoudří.
V A skupině se skáče už na 455 centimetrech. Nikoleta Kyriakopoulouová, Katie Nageotteová a Tina Šutejová pokračují v čistém zápisy, naopak shodily Žuková, Molinarolová, Kylypková a také Kennedyová.
Romana Maláčová pokračuje! Třetím pokusem přeskočila 440 centimetrů a může tak stále usilovat o postup do finále. Spolu s ní pokračuje na další výšku dalších devatenáct soupeřek.
Romana Maláčová má před sebou poslední pokus. Už nyní je ale jisté, že ani překonání 425 centimetrů by jí na finále nestačilo, musela by zdolat i tyč ve výšce 455 centimetrů, což by znamenalo vylepšení letošního maxima.
Na 440 centimetrech už se chybuje výrazně více. Tyčku v této výšce přeskočilo čtrnáct tyčkařek, deset jich bude opravovat.
Češka Romana Maláčová bude muset opravovat i na 440 centimetrech. Společně s Češkou shodila také Smetsová, Bruniová a Kylypkovová.
V soutěži se zachránily Hladyčuková a Polaková, naopak pro Newmanovou a Lampelaovou skončila kvalifikace v nejkratším možném čase.
Blízko vyřazení jsou čtyři tyčkaři. Jedná se o Hladyčukovou z Ukrajiny, Lampelaovou z Finska, Polakovou z Řecka a Newmanovou z Kanady.
Česká tyčkařka základní tyčku přeskočila a pokračuje v soutěži dále. Určitě si oddechla, že neskončí v soutěži bez zápisu.
Přes základní výšku už se přehouply Bruniová, Meijerová, Parnovová, Bengtssonová, Hodelová, Kylypkovová, Kyriakopoulouová, Murtová Šutejová a napodruhé uspěla Smetsová. Na řadu přichází Romana Maláčová a její druhý pokus.
Bohužel, svůj první pokus v soutěži nezvládla ani Romana Maláčová. Nezbývá než doufat, že další skok bude výrazně úspěšnější.
Základní výška je 425 centimetrů. První pokus celé soutěže patřil Fanny Smetsové, jež shodila. Pro připomenutí, kvalifikaci do finále zajišťuje zdolaná laťka ve výšce 450 centimetrů.
Kvalifikace začala.
Do finále tyčky automaticky postoupí tyčkařka, které přeskočí 470 cm. Kvalifikace ovšem může skončit v případě, a to v případě, že postupová dvanáctka bude známa ještě na nižší výšce. O finále zabojuje i Romana Maláčová, ale musela by výrazně vylepšit své osobní maximum, 446 cm na světovou dvanáctku určitě stačit nebude.
Startovní listina

Skupina A

1. Iryna Žuková (BLR)
2. Maryna Kylypkovová (UKR)
3. Katie Nageotteová (USA)
4. Tina Šutejová (SLO)
5. Alysha Newmanová (CAN)
6. Elisa Molinaolová (ITA)
7. Nikoleta Kyriakopoulouová (GRE)
8. Nina Kennedyová (AUS)
9. Sandi Morrisová (USA)
10. Eleni-Kladoudia Polaková (GRE)
11. Andrina Hodelová (SUI)
12. Angelica Bengtssonová (SWE)
13. Robeilys Peiňadová (VEN)
14. Li Ling (CHN)
15. Wilma Murtová (FIN)

Skupina B

1. Fanny Smetsová (BEL)
2. Yarisley Silvaová (CUB)
3. Morgann Romerová (USA)
4. Romana Maláčová (CZE)
5. Katerina Stefanidiová (GRE)
6. Anicka Newellová (CAN)
7. Holly Bradshawová (GBR)
8. Roberta Bruniová (ITA)
9. Angelica Moserová (SUI)
10. Anželika Sidorovová (ROC)
11. Sü Chuej-čchin (CHN)
12. Jana Hladičuková (UKR)
13. Michaela Meijerová (SWE)
14. Elizaveta Parnovová (AUS)
15. Lene Onsrud Retziusová (NOR)
16. Elina Lampelaová (FIN)
Všem sportovním fanynkám a fanouškům přeju krásné pondělní odpoledne. Vítám vás při sledování tyčkařek, které před sebou mají kvalifikaci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:20.
Články odjinud