OH - Atletika - 200 m - finále (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  3. srpna 2021   14:50

Ukončeno

200 m - finále (ženy)

14:50 O medaile (Finále) - ženy
JAM 1. E. Thompsonová-Herahová
NAM 2. C. Mbomaová
USA 3. G. Thomasová
 
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě pro dnešek z tohoto závodu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Budu se na Vás těšit zase u dalších olympijských přenosů, na počtenou!
Obhájkyně zlaté medaile Elaine Thompsonová-Herahová nenechala od startu dvoustovky nikoho na pochybách a doběhla si ve druhém nejrychlejším čase historie pro vítězství i v Tokiu. Ve velmi nabité konkurenci si pro druhé místo dosprintovala teprve osmnáctiletá Christine Mbomaová, který posunula juniorský rekord na metu 21,81 sekundy. Bronz pak putuje do Spojených států zásluhou Gabrielle Thomasové, která v posledních metrech stačila předstihnout stříbrnou medailistku v běhu na sto metrů Shelly-Ann Fraserovou-Pryceovou. Jamajská sprinterka Elaine Thompsonová-Herahová slaví letos druhé olympijské zlato, první získala na stometrové trati.
Konečné pořadí:
1. Elaine Thompsonová-Herahová (JAM) 21,53 (NR)
2. Christine Mbomaová (NAM) 21,81 (WU20R)
3. Gabrielle Thomasová (USA) 21,87
4. Shelly-Ann Fraserová-Pryceová (JAM) 21,94
5. Merie-Josée Ta Louová (CIV) 22,27
6. Beatrice Masilingiová (NAM) 22,28 (PB)
7. Mujinga Kambundjiová (SUI) 22,30
8. Shaunae Millerová-Uibová (BAH) 24,00
Finále v běhu na 200 metrů žen právě skončilo.
Pro bronzovou medaili si ve finále doběhla Američanka Gabrielle Thomasová, která na druhou Mbomaovou ztratila pouhých 6 setin sekundy.
Druhá končí nakonec teprve osmnáctiletá Christine Mbomaová z Namibie, který vytvořila nový juniorský rekord 21,81 sekundy.
Olympijské zlato z Ria obhájila Elaine Thompsonová-Herahová! Ve finále v Tokiu ji k tomu stačil čas 21,53s, což je nový národní rekord!
Na posledních 100 metrech je ve vedení ale Elaine Thompsonová-Herahová. Na druhém místě se drží Shelly-Ann Fraserová-Pryceová.
Nejlépe odstartovala Shelly-Ann Fraserová-Pryceová.
Finále v běhu na 200 metrů žen právě odstartovalo.
Důvodem je slavností představení finalistek, které právě probíhá.
Atletky se objevily na oválu, aby si mohly nastavit bloky a ihned poté je organizátoři vrací zpět do útrob stadionu.
Kde hledat největší favoritky závodu? Jednou z největších je jednoznačně Elaine Thompsonová-Herahová, která v Tokiu obhajuje olympijské zlato z Ria. Její velkou soupeřkou bude krajanka Shelly-Ann Frserová-Pryceová. Tyto dvě jamajské sprinterky už zazářily v běhu na 100 metrů, kde si rozdělily zlato a stříbro v pořadí, ve kterém jsem je zmínil. Zajímavostí je, že ve finále dvou set metrového běhu se představí ještě další dvě letošní finalistky z poloviční trati – Švýcarka Kambundjiová a Ta Louová reprezentující Pobřeží slonoviny.

Jamajské sprinterky by mohla ještě ohrozit Gabrielle Thomasová z USA či teprve osmnáctiletá Christine Mbomaová z Namibie. Obě jmenované už letos dokázaly zaběhnout dvoustovku pod 22 sekund.
Startovní listina:
2 – Mujinga Kambundjiová (SUI)
3 – Gabrielle Thomasová (USA)
4 – Shelly-Ann Fraserová-Pryceová (JAM)
5 – Christine Mbomaová (NAM)
6 – Merie-Josée Ta Louová (CIV)
7 – Elaine Thompsonová-Herahová (JAM)
8 – Beatrice Masilingiová (NAM)
9 – Shaunae Millerová-Uibová (BAH)
Přeji příjemné odpoledne všem fanouškům atletiky a olympijského sportu! Pátým dnem jsou na programu Her v Tokiu atletické disciplíny. V tomto přenosu se zaměříme na finále běhu na 200 metrů žen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:50.
Články odjinud